• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
da, pa tak sam i ja zamislil, samo možda nisam dobro i razumljivo pojasnil..

ok si pojasnio samo mi se tvoj model cinio pre malo kritican prema toj da tako kazem megalomanskoj proizvodnji i poticanju
sad nađoh podatak da belje radi 20 000 ha zemlje
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ok si pojasnio samo mi se tvoj model cinio pre malo kritican prema toj da tako kazem megalomanskoj proizvodnji i poticanju
sad nađoh podatak da belje radi 20 000 ha zemlje

Aha, zato sam napisao da je to koncept..za stope bi trebalo napraviti analize i uzeti u obzir obilježja regije...
Isto ko što bi trebalo korigirati po mikroregijama iz razloga što za obradu zemljišta prosječne veličine 0,2ha i 20ha, te nagiba od 10% i ravnice netreba ista količina vremena, energije, raspoloživih strojeva i njihove snage..
Znači nemogu biti jednako konkurentni zagorac i slavonac a upravo je poticaj instrument države (ministarstva) koji bi to trebao poravnati.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Aha, zato sam napisao da je to koncept..za stope bi trebalo napraviti analize i uzeti u obzir obilježja regije...
Isto ko što bi trebalo korigirati po mikroregijama iz razloga što za obradu zemljišta prosječne veličine 0,2ha i 20ha, te nagiba od 10% i ravnice netreba ista količina vremena, energije, raspoloživih strojeva i njihove snage..

BLAGAJA ZA MINISTRA I MENE ZA TAJNIKA :drinkers:, AL BI RASLI POTICAJI ZA TOV.
JE MASU TIH KTITERIJANITKO NIJE UZEO U OBZIR NITI SE POZABVIO NIMA,
IST KAO NAPR DODJELA PLAVOD DIZELA?
ONAJ TKO IMA PJESKOVITO TLO U PODRAVSKOJ RAVNICI ILI SPAHIC U NOVSKOJ GDJE SU BRAZDE KO DA SI RIGOLO
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
BLAGAJA ZA MINISTRA I MENE ZA TAJNIKA :drinkers:, AL BI RASLI POTICAJI ZA TOV.
JE MASU TIH KTITERIJANITKO NIJE UZEO U OBZIR NITI SE POZABVIO NIMA,
IST KAO NAPR DODJELA PLAVOD DIZELA?
ONAJ TKO IMA PJESKOVITO TLO U PODRAVSKOJ RAVNICI ILI SPAHIC U NOVSKOJ GDJE SU BRAZDE KO DA SI RIGOLO

Slovenci su po općinama mjerili prosjećni nagib terena i po arkodu ili katastru vidjeli prosječnu veličinu površine i mislim da po tim kriterijima izračunavaju koeficjent za obračun. (po meni pošteno)
E ima jedan problem, da bi bio ministar nemožeš raditi i razmišljati po ovim načelima o kojima pišemo, jer sljedeći dan više nisi ministar..
Interesne skupine preko lobija i politike imaju dosta utjecaja pa je to dosta teško provedivo..
U bivšem sustavu gdje nije bilo toliko takvih utjecaja bi to možda bilo provedivo..
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
to u prevodu znači ?????


Obavijest o umanjenju isplata izravnih plaćanja (modulacija) za proizvodnu 2010. godinu
Sukladno Zakonu o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (NN 83/2009, 153/2009, 60/2010) izvršen je obračun poravnanja prava i obveza po osnovi modulacije za proizvodnu 2010. godinu.

Umanjenjem isplata izravnih plaćanja (modulacijom) obuhvaćena su ona prava na razini proizvodne 2010. godine po korisniku koja prelaze iznos od 100.000,00 kuna.

Modulacija se primjenjuje po:
1. osnovnoj stopi od 8% za sva prava ostvarena u proizvodnoj 2010. godini koja su veća od 100.000,00 kuna,
2. dodatnoj stopi od 4% za sva prava ostvarena u proizvodnoj 2010. godini koja su veća od 2.160.000,00 kuna.
Sukladno provedenom izračunu modulacije za proizvodnu 2010. godinu, utvrđena je obveza za povrat sredstava po pojedinom korisniku.
Utvrđeni iznos za povrat sredstava po osnovi modulacije oduzet će se pri prvim sljedećim isplatama po osnovi korisnikovih prava za isplatu izravnih plaćanja ostvarenih u 2011. godini.


http://www.apprrr.hr/obavijest-onbs...odulacija)-za-proizvodnu-2010-godinu-335.aspx
 
P

pavišće

Guest
....

Dali ste svi dobili poticaje?? čujem nešto da svi koji su dužni više od 500,00 kuna Poreznoj upravi, nisu i neče dok to ne podmire??:roll:
Ima li tu istine?? jel netko dužan, a dobio je??:confused:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
slovenci su po općinama mjerili prosjećni nagib terena i po arkodu ili katastru vidjeli prosječnu veličinu površine i mislim da po tim kriterijima izračunavaju koeficjent za obračun. (po meni pošteno)
e ima jedan problem, da bi bio ministar nemožeš raditi i razmišljati po ovim načelima o kojima pišemo, jer sljedeći dan više nisi ministar..
Interesne skupine preko lobija i politike imaju dosta utjecaja pa je to dosta teško provedivo..
U bivšem sustavu gdje nije bilo toliko takvih utjecaja bi to možda bilo provedivo..

to je neminovno da se sve bilo tako
, a ovaj sustav jos necu kritizirati dok me nerazocara, pa makar bude bilo nesto i lose za poljoprivredu a da se odraze neke dobre stvari u nekim drugim sektorima.
U proslom sustavu za takve stvari sto se kodnas danas ili da kazem juce događaju bilo bi 8 golih otoka
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Dali ste svi dobili poticaje?? čujem nešto da svi koji su dužni više od 500,00 kuna Poreznoj upravi, nisu i neče dok to ne podmire??:roll:
Ima li tu istine?? jel netko dužan, a dobio je??:confused:

ja sam bas zvao prijatelje iz sela i nitko nije dobio a svi smo preko 50 ha i imamo malo duga u poreznoj..
 
P

pavišće

Guest
ja sam bas zvao prijatelje iz sela i nitko nije dobio a svi smo preko 50 ha i imamo malo duga u poreznoj..

onda je to čini se točna informacija :mad: ali zašto nam to nitko ne kaže, javno :confused:
 
B

Bobo

Guest
Nema ti sta tko govoriti, to je od davnih dana tako. Prvo se namiruje drzava, pa onda drzava tebi isplacuje pare...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
A zašto nisu javno rekli koji je redosljed isplate?
Županije, imena ili kako već...
 
P

pavišće

Guest
Nema ti sta tko govoriti, to je od davnih dana tako. Prvo se namiruje drzava, pa onda drzava tebi isplacuje pare...

pa ok, neka se namire nemam ja ništa protiv, ali zašto se o tome šuti?? uglavnom zanimalo me ima li slučajeva koji su dužni, a dobili su ..:confused:
 
S

seljaček

Guest
Iz apprrr-a informacija da su isplatilo 50% za oranice a ostalo valjda bude do 31.6.
 
P

pavišće

Guest
izgleda da nema poreznih duznika koji su dobili pare...

ispada da nitko nema duga više od 500,00 kuna..Vi koji ste dobili jer možete to potvrditi?? hvala :?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Ma izgleda da nisu svi još dobili poticaj, bar u mom kraju ima onih koji nisu su sustavu poreznih obveznika i nisu dobili poticaj, ima onih koji jesu pa dobili i onih koji nisu, tko zna po kojem oni to principu isplaćuju
 
P

pavišće

Guest
Ma izgleda da nisu svi još dobili poticaj, bar u mom kraju ima onih koji nisu su sustavu poreznih obveznika i nisu dobili poticaj, ima onih koji jesu pa dobili i onih koji nisu, tko zna po kojem oni to principu isplaćuju

ja sam čuo da je sa današnjim danom isplačena tek polovica poticaja, sljedeći tjedan ostatak ..samo taj detalj dali je dobio itko tko je dužan me zanima,,dali su to samo priče ili istina :shock:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh