• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
e sad mi više ništ nije jasno,ja mislio da se radi o kunama,i jučer mi se činilo da mi približno paše al i tu sam se zaj...,e sad potome što piše na agronetu moje ukupno sljedovanje bi bilo znatno manje od onog što mi je prijatelj(djelatnik agencije)pokazao na njihovom pc-iju što me još sljeduje,e sad jel su već ukalkulirali
rebalans:icon_sad:mamicu im puno mi fali:mur:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Koliko sam ja shvatio treba pomnožiti broj brava npr. 10 sa vrijednosti prava, a kod mene je to 351 i to je ono što se još treba dobiti, tako da će se ukupno dobiti negdje oko 50% od onoga što se očekivalo. Tako piše u objašnjenju agencije od 5.2. ove godine.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
351 su ti oranice i višegodišnji nasadi, a ovom iznosu od 87 po njihovoj tabeli je najbliži zagorski puran, ali ti najbolje znaš što imaš. Množi broj prava sa vrijednošću prava i to ti je najvjerovatnije ono što još trebaš dobiti. Imam i ja četiri poznanika u Agenciji pa niti oni sami neznaju rastumačiti o čemu se radi. Oni su sitni božiji crvi koji samo provode ono što netko odluči, a taj netko ih ne obavještava šta će i kako biti.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
351 su ti oranice i višegodišnji nasadi, a ovom iznosu od 87 po njihovoj tabeli je najbliži zagorski puran, ali ti najbolje znaš što imaš. Množi broj prava sa vrijednošću prava i to ti je najvjerovatnije ono što još trebaš dobiti. Imam i ja četiri poznanika u Agenciji pa niti oni sami neznaju rastumačiti o čemu se radi. Oni su sitni božiji crvi koji samo provode ono što netko odluči, a taj netko ih ne obavještava šta će i kako biti.

Imao sam jedino četiri pazinska purana koji više nisu na životu i imam dvadesetak kokoši i nešto pajceka, što bi to bilo 87 da mi je znati.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
pa miša mu, did ivo,ako je tako kako ti pišeš,a pod uvjetom da je vrijednost prava izražena u eurima onda opet meni štima,al kako ti kažeš da je to 50%,e sad otkud ti to da je to 50%.......neznam......opet ponavljam ko zna što će biti sa ostatkom.....a možda se dogodi čudo:(emo):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kako OKO 50%? Ovako. Svi očekuju nekih 2200 kn za hektar oranice. Ono što se do sada dobilo je oko 660 kn plus ovih 351 ispane oko 1000 kn i kad izračunaš to je između 45 i 50%. Ja bih kao i svi drugi volio da račun nije ispravan, ali sve nekako slutim da je.
 

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
272
A po meni to je u kunama i pomnozi s hektarima to bi trebalo bit to oko 1000 kn bu ha e sad a kaje s mlijekom
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Čuda se događaju u ljubavnim i crtanim filmovima. Oni koji ovaj iznos od 351 gledaju u eurima žive u oblacima jer to bi značilo da se duguje još oko 2600 kn plus 600 kn isplaćenih što bi bilo oko 3200 kn čega nije bilo niti u doba dok je Bog hodao po zemlji.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Mislim da se tu radi o 351 euro - (minus)več ispalačeno ,a ne +(plus) isplačen iznos..:icon_super:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
O eurima se ne radi sigurno. Rečeno je kao da se sada isplaćuje negdje oko 45% plaćanja za oranice i sl. Ako je oko 650 kn 45%, onda je oko 1500 kn 100%. A kako je kuna službeno sredstvo plaćanja u RH sve se iskazuje u kunama. Nemojte gajiti nerealna očekivanja.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
Da li još netko sumnja u ispravnost dodijeljenih prava na plaćanja? Koliko sam vidio vrijednost prava 87 je poticaj u eurima za LIVADE!! i kod mene broj prava odgovara zbroju površina pod livadama iz njihovog registra "posjedi" na agronetu. To bi sve bilo ok da neke od tih livada još 2009. godine u katastru i kasnije u arkodu nisu promijenjene u voćnjake i oranice!! Ništa mi nije jasno...zar nije arkod jedini registar?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Da li još netko sumnja u ispravnost dodijeljenih prava na plaćanja? Koliko sam vidio vrijednost prava 87 je poticaj u eurima za LIVADE!! i kod mene broj prava odgovara zbroju površina pod livadama iz njihovog registra "posjedi" na agronetu. To bi sve bilo ok da neke od tih livada još 2009. godine u katastru i kasnije u arkodu nisu promijenjene u voćnjake i oranice!! Ništa mi nije jasno...zar nije arkod jedini registar?

Ja nisam nikakve livade upisivao, da nije za šume poticaj, al nisam ni šume upisao :)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kud ste zapeli za te eure. Pogledajte priopćenje Agencije od 5. veljače i tabelu koja je tamo priložena. Da su euri onda bi se za kokoš hrvaticu dobivalo 38,50 eura a toliko ne vrijedi ni kokoš ni pilići. Ako pogledate tu tabelu više neće biti pitanja da li ovo ili ono. I meni bi bilo drago da dobijem 2200 kn, ali neće ići.
 

mile67

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
32
meni je djelatnica rekla da ja iznos prava u eurima ALI citiram ju----NEMOJTE MISLIT DA ČE TE TO I DOBIT----- Nisam ni mislio da če nan to isplatit. N ESLUŽBENO znam da bude za čisto ratarstvo 1600kn i da će krenut oko 15. 5.TA informacija je bila iz visoko pozicioniranog djelatnika ministarstva ALI nažalost prije najave rebalansa tako da možemo očekivat samo MANJE od toga
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Ja imam inf. da budu smanjili SAMO 50 kn/ha za oranice,jer kao poticaji su smanjeni za 50 milijuna kuna, drugo su subvencije i još neki drugi izdatci koji ne spadaju u poticaje u poljop..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh