• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Danas sam bio u Agenciji za plačanje u Varaždinu po pitanju upisa novih zakupa i prava na plačanje za te nove čestice. Sve su bile u arkodu od ranije i bivši vlasnici i zakupci su na njih dobijali poticaje. Prošli tjedan kad sam zvao telefonski rekli su mi da je dovoljno da bivši vlasnik ili zakupac kod odjave površine iz svojeg upisnika izjavi da prenosi prava na plačanje na mene. Danas su mi pokazali službeni obrazac Izjave, na njega ide biljeg od 20 kuna, i naj ljepše moram pokupiti bivše vlasnike i zakupnike da ZAJEDNO potpišemo izjave u Agenciji. Ajd sad ti njih ulovi sve u isto vrijeme da idu s tobom potpisivat izjavu ako možeš. Jedino da angažiram gestapo ili nešto slično.Normalno, upozoren sam da je rok 2. 4. da to odradim.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Aha..... još jedan papir na koji treba lijepiti biljege :(n):
2 Vargas:
Ulovi bivše posjednike i nek taj papir potpišu kod bilježnika. Ak se mogu prodavati nekretnine i pokretnine a bilježnik svojim potpisom i pečatom potvrdi da je "taj i taj" uvidom u osobnu broj xxxx.... potpisao ugovor. Za auto je 55 kn ovjera.
Zakaj onda vući ljude u Varaždin.... pojeli i popili :icon_jook: ti budu više neg te košta bilježnik.
Naravno.... ak to z bilježnikom funkcionira. Ali vjerojatno ne :mur: jer bi bilo prejednostavno.
Bodeš babice z Slanja strpal u autobus, pa turneja: stari grad VŽ, birtija, potpis tog obrasca/izjave u Agenciju, pa v neki restoran... pa onda v Cinestar - možda ima koji film iz 1954 za njih. :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:

...nisam još ono zbušil na fi 16.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Danas sam bio u Agenciji za plačanje u Varaždinu po pitanju upisa novih zakupa i prava na plačanje za te nove čestice. Sve su bile u arkodu od ranije i bivši vlasnici i zakupci su na njih dobijali poticaje. Prošli tjedan kad sam zvao telefonski rekli su mi da je dovoljno da bivši vlasnik ili zakupac kod odjave površine iz svojeg upisnika izjavi da prenosi prava na plačanje na mene. Danas su mi pokazali službeni obrazac Izjave, na njega ide biljeg od 20 kuna, i naj ljepše moram pokupiti bivše vlasnike i zakupnike da ZAJEDNO potpišemo izjave u Agenciji. Ajd sad ti njih ulovi sve u isto vrijeme da idu s tobom potpisivat izjavu ako možeš. Jedino da angažiram gestapo ili nešto slično.Normalno, upozoren sam da je rok 2. 4. da to odradim.


a što ako prijašnji zakupci neprenesu prava na tebe????

jel nije dovoljno da se oni samo odjave????
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Na žalost nije, to je složeno ko štafeta na 50 kilometara, bivši pred njima treba tebi potpisati da ti prepušta prava, a ti potpisuješ da ta prava primaš. Da su takve prepreke stavljali pred koje kakva jebivjetre koji su dobijali firme vrijedne milijune, ali eura, vjerujem da bi puno firmi još dan danas bile hrvatske. Ovako nas prcaju za par tisuća kuna, a na drugoj strani otpuštaju bitangama dugove i nama pokazuju mjesec u ogledalu da to tako mora biti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a kada kupuješ zemlju.....npr ja kupim zemlju koja je bila pod poticajem, i da li bivši korisnik poticaja može samo odjaviti sebe sa te zemlje, ili opet mora prepustiti i prava......iako taj korisnik nije bio vlasnik zemlje.......
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
a kada kupuješ zemlju.....npr ja kupim zemlju koja je bila pod poticajem, i da li bivši korisnik poticaja može samo odjaviti sebe sa te zemlje, ili opet mora prepustiti i prava......iako taj korisnik nije bio vlasnik zemlje.......

moraš na ugovorima dopisati još jednu točku u kojoj stoji da zajedno sa zemljom kupuješ i prava,ak toga nema ostaješ bez prava na poticaj za tu zemlju bez obzira što postaješ vlasnik...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
prošli tjedan sam upitao djelatnicu savjetodavne službe ,zašto kada Marko kupuje od Janka neku zemlju na tom istom ugovoru da stave napomenu da kupuje i njegova prava za poticaj,a toga nema u EU bio je njezin odgovor,pa hebem im uniju i blesave koji smisle ovakvu zavrzlamu
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Meni su izričito rekli da moram dovesti bivše vlasnike prava da mi pred njima potpišu izjavu da mi predaju prava bez obzira da li je vlasnik prava i vlasnik te iste zemlje. Npr preuzeo sam od jednog rođaka dvije čestice koje je on imao u zakupu koji mu se izašao, a čestice su odmah do mojih pa mi je vlasnica čestica ponudila kao mejašu da mi ih da u zakup. Znači ne ide na potpis vlasnica čestica nego moj rođak na koga je bio poticaj. Nikakve izjave kod javnog bilježnika ili sl, ne dolaze u obzir, mora biti popunjena baš TA izjava i, normalno biljeg za 20 kn po izjavi.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
moraš na ugovorima dopisati još jednu točku u kojoj stoji da zajedno sa zemljom kupuješ i prava,ak toga nema ostaješ bez prava na poticaj za tu zemlju bez obzira što postaješ vlasnik...

pa, mislim da nije tak al je slicno. kupovina zemlje nema direktne veze s pravima na poticaj. prava na poticaj mozes prenijeti samo izjavom (koju su naravno oni izmislili, uz biljege 20 kn) koja se potpisuje u agenciji, obje strane, ugovor o kupoprodaji ili zakupu zemlje nema veze s pravima. svako pravo ima svoj broj, ko sto su arkod brojevi. prava na poticaj su vezana na opg kod kojeg je bilo to pravo prosle godine. cak i da vlasnik zemlje, koju je dao u zakup, zeli nazad radit zemlju i dobit poticaj odnosno dobiti pravo, taj kod kojeg je bilo pravo ono mora prenijeti izjavom na drugu osobu, tj vlasnika.. No da bi to mogao napraviti prvo mora sredit stanje u arkodu, upisat cestice itd.. biti ce zanimljivo.
i naravno, dok se radi prijenos prava to pravo se umanjuje za 10%.
a ako ne preneses pravo na drugog, kod sebe nesmijes imati viska prava jer ce ti umanjit sveukupni poticaj. ili, smijes imati viska, dobit ces manji poticaj, a ako visak prava ne iskoristis (izjednacis kolicinu zemlje u arkodu s kolicinom prava) u roku 2 godine ta prava propadaju i vise ih nitko nece dobit.
 

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Poticaji

Evo danas opet na radiju kažu da je za ekološku poljoprivredu sve isplaćeno....Da li je stvarno nekome isplaćeno jer su nama isplatili samo osnovna ( regionalno) sredstva....:(:
 

dambac72

Novi član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
25
kod mene je ovakva situacija jedno jutro zemlje u najmu radim nekoliko godina, katastarske cestice su zamjenje, gruntovne su uredu,da bi sad vlasnici rijesili ovako morao sam odjavit npr.cestica 301,ponovo ugovor i prijava cestica 302,ok takse 20kn javni biljeznik 50kn,rijesio ja to ali sada ima problem nemogu dobit poticaj na tu zemlju jel je referentna godina a vlasnik cesice 302 nije primao poticaj jel to nije u katastru bilo rijeseno,znaci nemogu dobit poticaj jel prosle godine nije nitko koristio poticaj na tu zemlju,dobio sam odgovor pa moze mi netko prepustit poticaj taj koji nece koristit. nesto slicno kao na burzi s dionicama,sta sad seljak mora bit pravnik,burzovni mesetar,pa kad bi to bio nebi radio zemlju ha.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moraš na ugovorima dopisati još jednu točku u kojoj stoji da zajedno sa zemljom kupuješ i prava,ak toga nema ostaješ bez prava na poticaj za tu zemlju bez obzira što postaješ vlasnik...


koliko dugo ostajem bez prava, samo ovu godinu ili skroz????

jel se to može naknadno dopisati????
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
koliko dugo ostajem bez prava, samo ovu godinu ili skroz????

jel se to može naknadno dopisati????

za tu česticu koju kupiš bez prava nemreš dobiti poticaj dok god ti prijašnji vlasnik ne potpiše tam onu izjavu koja se spominje u prijašnjim postovima(naravno to se može sad naknadno dopisati) ,ili ako kupiš prava za toliko površine od nekog drugog...neznam kud ovo sve vodi...:mad:::mad:::mad::
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
da sam je nezgodno što ima svakakvih mudrijaša,ja konkretno uzeo ove godine 7 kj
i uredno upisao......e sad za četri jutra,dosadašnja korisnica(vlasnica)nije dobivala POTICAJ nego POTPORU,dakle ja na ta četri jutra još dvije godine nemogu dobiti poticaj,jer 2015 će ponovno biti referntna godina,i tek dalje,uz njezin potpis o prijenosu prava,ja ostvarujem pravo na poticaj.

sljedeča tri jutra su bila u upisniku,i korišteno je pravo na poticaj,i sad ako mi dosadašnja korisnica potpiše sporazum o prijenosu prava(a hoče)ja ostvarujem odmah pravo na ta tri jutra.
ali da ona to nije htjela,ona bi do iduče referentne godine imala pravo na nju(poticaj)
eto tako sam ja shvatio kolegu koji radi u agenciji:(doh):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kada se u EU ukinu poticaji ukinuti će se i kod nas. Samo treba shvatiti da ako nešto tražiš treba poštivati i neke uvjete. Kada se krenulo sa OPG bile su reklame upišite sve što imate, ali naši ljudi kakvi jesu držali su se nekakove svoje filozofije da će se to već rješiti. A vi koji unajmljujete zemlju bez prava upisa u svoj upisnik razmislite da li ima smisla raditi ako gazda uzima poticaj. Bar da vam da pravo na gorivo. Još malo pa će se poćeti plaćati globe na neobrađeno, pa će se zemlja nuditi na obradu i još će gazde plaćati onom ko radi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
tako je did ivo...strpljen-spašen.

čim krenu kazne za neobrađeno,eto povoljnih zemljista...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Gledam sada nešto u agronetu zahtjev za poticaj u 2014.god. i vidim da su mi prava dodjeljena za ovu godinu ista kao lanjske. I po onom što drugi pišu mogu upisati još X hektara a broj dodjeljenih prava ostaje isti. Bar mi se tako čini.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh