• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Da neotvaram novu temu pa budem ovdje napisao.
Prijatelj mi uzeo u zakup 15ha zemlje i svu papirologiju napravio,kod javnog biljeznika sve sredjeno,hoce da kupi za pocetak 50 ovaca,napravio karticu zelenu opg,otisao da se prebaci iz clana u nosioca gospodarstva kad ono nemoze.Treba placati mirovinsko i zdravstveno i sve te gluposti a i ovako jedva krpi jer se odvojio od svojih i dosta mu je zajednice.Eto sad jada,muke i zla.Ima li kakva "rupa u zakonu"koju Linic nije pokrpio da se da se to moze napraviti.Na razlicitoj adresi je njegova kartica gdje bi drzao stoku znaci gdje je bio clan i sad gdje bi bio nosioc.Covjek je ocajan.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
od toga ništa ne bude,bude to sline i lažovina pokupili ,eventualno ako ih netko ne skrati za glavu,:icon_fU::icon_fU:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pa njima to pase jel po tome ce manje para dati ako ima samo 8 posto mladih od 40g , samo sve ovisi koji je raspored u površini zemlje a ne u godinama.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Da neotvaram novu temu pa budem ovdje napisao.
Prijatelj mi uzeo u zakup 15ha zemlje i svu papirologiju napravio,kod javnog biljeznika sve sredjeno,hoce da kupi za pocetak 50 ovaca,napravio karticu zelenu opg,otisao da se prebaci iz clana u nosioca gospodarstva kad ono nemoze.Treba placati mirovinsko i zdravstveno i sve te gluposti a i ovako jedva krpi jer se odvojio od svojih i dosta mu je zajednice.Eto sad jada,muke i zla.Ima li kakva "rupa u zakonu"koju Linic nije pokrpio da se da se to moze napraviti.Na razlicitoj adresi je njegova kartica gdje bi drzao stoku znaci gdje je bio clan i sad gdje bi bio nosioc.Covjek je ocajan.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Da neotvaram novu temu pa budem ovdje napisao.
Prijatelj mi uzeo u zakup 15ha zemlje i svu papirologiju napravio,kod javnog biljeznika sve sredjeno,hoce da kupi za pocetak 50 ovaca,napravio karticu zelenu opg,otisao da se prebaci iz clana u nosioca gospodarstva kad ono nemoze.Treba placati mirovinsko i zdravstveno i sve te gluposti a i ovako jedva krpi jer se odvojio od svojih i dosta mu je zajednice.Eto sad jada,muke i zla.Ima li kakva "rupa u zakonu"koju Linic nije pokrpio da se da se to moze napraviti.Na razlicitoj adresi je njegova kartica gdje bi drzao stoku znaci gdje je bio clan i sad gdje bi bio nosioc.Covjek je ocajan.

teško da bude našel rupu da to ne plaća...a i nemora se to redovito plaćati,platiš dok imaš love,ako je mali nemora ići u PDV pa mu je mjesečna rata oko 500kn,a to na godišnjoj razini i nije tak strašno...jedino ako nije nikad bil prijavljen u sustav mirovinskog pa ga nemaju u kompjuteru onda možda uspije zmuljati nekaj:icon_scratch:
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
hitno mi treba odgovor--evo ovako susjed je radio jedan komad zemlje od 2ha prije 3 god.i odustao pa sam ja nastavio raditi,,a nisam se uopće zamarao sa poticajem jer je taj čovjek što radim sada ja i susjed što je radio dosta star i gluh,,e sad ja ne primam poticaj za zemlju a pametni susjed je prije napravio ugovor o zakupu i prima poticaj na tu zemlju a ja budala radim,,još me uredno svake godine pita šta planiram na godinu sijati i ja mu uvjek kažem,,sada mi je jedan kolega priznao da je ovaj rekao da prima poticaj na tu zemlju a ja radim,,neću još da mu govorim da sam saznao,zato bi to još jednom provjerio točno al na koji način jel može preko arkoda ili dajte neki savjet,,svjedoke imam da ja radim tu zemlju
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Sam kod kuće na arkodu na karti potraži tu parcelu, ako ima arkod kod, znaći da je upisana u upisnik, i da vjerojatno netko za nju dobiva poticaj. Možeš i provjeriti "domaći naziv parcele" al ne i na koga je upisana, za to odeš u agenciju za plačanja, i objasniš im, ma da ni ti ne možeš dobivati poticaj za nju ako nemaš ugovor o zakupu.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja i ne tražim poticaj za tu zemlju niti sam ga tražio ali neću da me netko pravi budalom,niti da neko na mojoj grbači zarađiva,,sutra ću zvati agenciju da se uvjerim a onda će biti veselo
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Poticaj ni ja nisam dugo htio uzimati dok su drugi uzimali za ono što nisu radili. E zbog takvih sad tražim svoje pa makar to bila jedna kuna. I neču raditi zemlju bez papira i ugovora
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve bolje od boljeg,oguliše nas kao zeca za ražanj,jučer sam otišao u agenciju predati zahtjev za poticaj za ovu godinu i ŠOK,tko nema krave u kontroli mlječnosti nema pravo na sve krave za poticaj,konkretno imam trenutno 3 simentalke,4 holštajn i 1 križanku,program je dozvolio samo upis ove 4 mliječne i 1 simentalke ,ali eto da ne bude sve crno,poticaj bi mogao krenuti sa isplatom oko 20.5 ali ipak malo u manjem od oćekivanog,uzela banda opet seljaku:(punch)::(punch):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
A jesi li ti njih pitao da ove krave koje ne možeš upisati kao mliječne, upišeš kao krave dojilje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
0 bodova,trebaju i ovi iz selekcije da žive na naš račun ,jer sam išao pitati šeficu u selekciju da što ako mi se do kraja godine oteli 3 junice simentalke,odgovor je ništa ,ostaje ovaj limit,a o tome ćemo dogodine jer se bude štošta do tada promijenilo ali na gore
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Kud ste zapeli za te eure. Pogledajte priopćenje Agencije od 5. veljače i tabelu koja je tamo priložena. Da su euri onda bi se za kokoš hrvaticu dobivalo 38,50 eura a toliko ne vrijedi ni kokoš ni pilići. Ako pogledate tu tabelu više neće biti pitanja da li ovo ili ono. I meni bi bilo drago da dobijem 2200 kn, ali neće ići.

Tako je to dok se netko pravi pametan a nezna o čemu priča.

Na kraju su svi bili u pravu za prava osim dida ive. Iznosi su u eurima, pogledajte svjeze info na agronetu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kada sam pisao da se radi o kunama tako je i stajalo na agronetu. Samo sam napisao ono što sam vidio i ne možeš mi zbog toga prigovarati da neznam što pišem. Zašto onda nisi napisao da pogledam što piše na agronetu. Po ovome što sada piše hektar bi vrijedio 2600 kn, a kako se dobilo oko 680 kn znači još bi trebalo oko 2000 kn. Da isplate i pola bilo bi dobro.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
ja sam bio prije maja u agenciji imao sam promjena u površinama i na kraju su mi izlistali toliko hektara puta 351 euro toliko je moje a i vaše pravo u ratarstvu po hektaru i na osnovu toga im je unija dala 25 posto odnosno 650 kuna a što oni nama mute to treba javiti komisiji ili prestati plaćati obaveze u poreznoj kao u onoj pjesmi ,,,,,, nedaš ti meni ,,,,,nedam ni ja tebi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh