• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
soory prijatelji , ali imam jedno pitanje; kakav je to aktivni poljoprivrednik ? , tu formulaciju sam pročitao u novom ZPP , oni bi trebali dobit neš veče potpore nago oni drugi
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
To bi valjda bio onaj koji je učlanjen u stranku koja je trenutno na vlasti.Zato da bi uvijek bio aktivan,dobro je učlaniti se u što više stranaka.:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
to bi valjda trebao biti onaj mladi,školovani,sa položenim svim uvjerenjima,mi ostali se deklariramo kao veliki i mali seljačine:biggrin::biggrin:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
To bi trebao biti onaj kojemu je poljoprivreda jedino i isključivo zanimanje i po toj osnovi je mirovinski i zdravstveno osiguran, a ne kao oni koji su u radnom odnosu ili mirovini.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
pa i ja sam onda do sad bio aktivni jer sam do sad imao OPG u sustavu pdv-a , kojeg smo nažalost zatvorili jer su se samo gomilali dugovi , sve u svemu na kraju bili su oni u pravu koji se nisu nikad prijavili u porez na dohodak i laganini brali pare od poticaja kao da su največi projzvođači., jer kad na kraju mjeseca sve poplatiš ne ostane ni l od lipe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Imam jedno pitanje ako netko nije imao zemlje na sebi i uzme u zakup 10 hektara zemlje prijasnji co jek koji je dizo poticaje ne zeli prenjet prava kako doc do pfava za poticaje hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
soory prijatelji , ali imam jedno pitanje; kakav je to aktivni poljoprivrednik ? , tu formulaciju sam pročitao u novom ZPP , oni bi trebali dobit neš veče potpore nago oni drugi
AKTIVNI POLJOPRIVREDNICI...
Kako bi se riješio problem tzv. „salonskih poljoprivrednika” te niz rupa u zakonu kojima se ograničenom broju trgovačkih društava omogućilo da traže izravna plaćanja, premda njihova primarna poslovna djelatnost nije poljoprivredna, reformom se postrožuju pravila za aktivne poljoprivrednike. Od država članica zahtijeva se da poštuju novi negativni popis aktivnosti koje se trebaju isključiti iz primanja izravnih plaćanja, osim ako dotični pojedinačni poslovni subjekti dokažu da se bave istinskim poljoprivrednim aktivnostima. Države članice imat će mogućnost proširiti negativni popis kako bi uvrstili daljnje poslovne djelatnosti.
Više o svemu: http://www.europarl.europa.eu/aboutparliament/hr/displayFtu.html?ftuId=FTU_5.2.5.html
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Imam jedno pitanje ako netko nije imao zemlje na sebi i uzme u zakup 10 hektara zemlje prijasnji co jek koji je dizo poticaje ne zeli prenjet prava kako doc do pfava za poticaje hvala

2015.g je referentna i u njoj će ti bit priznata kvota prava za poticaj.
Radim ove godine 2ha tako bez prijenosa prava i na godinu će mi se upisat .Potvrdio mi kolega koj radi u agenciji.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
2015 nema veze s problemom @karlo22, ak je dobro napisao, taj netko NE ŽELI, e sad? prava može mjenjat, davat ili ne davat samo vlasnik parcele, znači ako taj netko tko je dobivao poticaj do sada, nije vlasnik parcele, stvar je jasna obratit se vlasniku, ali i on ima pravo da neda nikom prava na poticaj, a nikako nemože dobit poticaj onaj tko do sada nije imao zemlje tj. nije upisan u upisniku. Mora sve odpočetka, pošto stvar nije baš jednostavna @karlo22, obrati se u Aganciju za plačanje za tvoje područje s svojim problemom.
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ovi koji su zaposleni u firmama i doma obrađuju zemlju će dobivati samo 50 posto poticaja a aktivni pune iznose,.,
Aktivni je onaj kojemu je poljoprivreda jedino i isključivo zanimanje i po toj osnovi je mirovinski i zdravstveno osiguran---
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Tako je, stigle su.
u Agronet-u pod zadnjom karticom "ODLUKE" preuzmite PDF iz ovog mjeseca i tamo Vam lijepo piše u lipu koliko će Vam Kn "sjest" u žiro račun.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
jel to obracun,,sa prvim dijelom poticaja??ako je,,znaci prijasnje odluke i odobrenja i sadasnje kad gledam,,suknuli mi 12,tisuca kuna,,materina,,,
 

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
272
jel to obracun,,sa prvim dijelom poticaja??ako je,,znaci prijasnje odluke i odobrenja i sadasnje kad gledam,,suknuli mi 12,tisuca kuna,,materina,,,

Ja imam cak 1000 kn vise neg u prvom obracunu sad je pitanje koloko bumo dobili od toga
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
čekajte je to cjeli iznos ili treba oduzet to što smo dobili več isplačeno u prvom djelu ? jeb... neznam više kaj je kaj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh