• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

deamaja

Guest
Evo, nama jučer javili da nećemo dobiti poticaje za mliječne krave zbog članka 46. Pravilnika o izravnim plaćanjima u poljoprivredi, potporama za očuvanje izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja, potporama za ekološku i integriranu proizvodnju i potporama za područja s težim uvjetima gospodarenja u poljoprivredi (NN br. 12/11, 54/11, 81/11, 129/11, 148/11)
koji kaže:
(1) Kada se utvrdi razlika između broja prijavljenih životinja i broja prihvatljivih životinja ukupan iznos potpore na koju Korisnik ima pravo u proizvodnoj godini snižava se za postotak koji treba odrediti u skladu sa stavkom 4. ovoga članka ako su nepravilnosti utvrđene kod najviše tri životinje.

(2) Ako se nepravilnosti utvrde kod više od tri životinje, ukupan iznos potpore na koju Korisnik ima pravo za proizvodnu godinu snižava se za:

– postotak koji se određuje u skladu sa stavkom 4. ovoga članka, ako nije viši od 10%,

– dvostruki postotak koji se određuje u skladu sa stavkom 4. ovoga članka, ako je viši od 10% ali nije viši od 20%.

(3) Ako je postotak određen u skladu sa stavkom 4. ovoga članka viši od 20% uskraćuje se potpora Korisniku za tu proizvodnu godinu.

(4) Za izračun postotaka iz stavaka 1. i 2. ovoga članka broj životinja iz Zahtjeva za koje su utvrđene nepravilnosti podijeli se s brojem životinja prihvatljivim za tu proizvodnu godinu.

(5) Ako je razlika između broja prijavljenih životinja i broja prihvatljivih životinja posljedica namjerno počinjene nepravilnosti uskraćuje se potpora za dotično premijsko razdoblje.



E pa mi to nismo znali, a da smo znali prijavili bismo u Agenciju.
Živjelo neznanje
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
Evo, nama jučer javili da nećemo dobiti poticaje za mliječne krave zbog članka 46. Pravilnika o izravnim plaćanjima u poljoprivredi, potporama za očuvanje izvornih i zaštićenih pasmina domaćih životinja, potporama za ekološku i integriranu proizvodnju i potporama za područja s težim uvjetima gospodarenja u poljoprivredi (NN br. 12/11, 54/11, 81/11, 129/11, 148/11)
koji kaže:
(1) Kada se utvrdi razlika između broja prijavljenih životinja i broja prihvatljivih životinja ukupan iznos potpore na koju Korisnik ima pravo u proizvodnoj godini snižava se za postotak koji treba odrediti u skladu sa stavkom 4. ovoga članka ako su nepravilnosti utvrđene kod najviše tri životinje.

(2) Ako se nepravilnosti utvrde kod više od tri životinje, ukupan iznos potpore na koju Korisnik ima pravo za proizvodnu godinu snižava se za:

– postotak koji se određuje u skladu sa stavkom 4. ovoga članka, ako nije viši od 10%,

– dvostruki postotak koji se određuje u skladu sa stavkom 4. ovoga članka, ako je viši od 10% ali nije viši od 20%.

(3) Ako je postotak određen u skladu sa stavkom 4. ovoga članka viši od 20% uskraćuje se potpora Korisniku za tu proizvodnu godinu.

(4) Za izračun postotaka iz stavaka 1. i 2. ovoga članka broj životinja iz Zahtjeva za koje su utvrđene nepravilnosti podijeli se s brojem životinja prihvatljivim za tu proizvodnu godinu.

(5) Ako je razlika između broja prijavljenih životinja i broja prihvatljivih životinja posljedica namjerno počinjene nepravilnosti uskraćuje se potpora za dotično premijsko razdoblje.



E pa mi to nismo znali, a da smo znali prijavili bismo u Agenciju.
Živjelo neznanje

Eto, žao mi je što je tako, jer vidim da su jedva čekali da ljudi negdje pogriješe pa da im skrešu ono što im moraju dati.Ja sam isto imao izlučenje dva komada i radio sam promjenu u agenciji , i to sam hvala Bogu slučajno načuo od poznanika, a da nisam sad bih i ja bio u koži kojoj si i ti.Nažalost, čovjek uvijek uči na svojim greškama . I sad se nadam da je sve OK ali od poticaja i dalje niti "P" !!!
 
D

deamaja

Guest
Eto, žao mi je što je tako, jer vidim da su jedva čekali da ljudi negdje pogriješe pa da im skrešu ono što im moraju dati.Ja sam isto imao izlučenje dva komada i radio sam promjenu u agenciji , i to sam hvala Bogu slučajno načuo od poznanika, a da nisam sad bih i ja bio u koži kojoj si i ti.Nažalost, čovjek uvijek uči na svojim greškama . I sad se nadam da je sve OK ali od poticaja i dalje niti "P" !!!

Da, na žalost je tako. Nas nitko nije upozorio, a nismo pročitali taj pravilnik. Ne razumijem ako razdužiš normalno uginulo ili prodano govedo da ne ide autizmom razduženje i kod njih nego moraš posebno njima javljati. Baš mi nije neka logika s obzirom da živimo u svijetu informatizacije i interneta. Ali eto, dogodilo se. Drugi put ćemo biti pametniji.
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
to je još jedan u nizu zakona koji su donešeni preko noči,a stupio na snagu odmah. a nije nigdje objavljen osim u narodnim novinama pod nekim brojevima.

e sad dali to vrijedi samo za bikove i teliće ili samo za krave???
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pa pomogao mi je. Ne moram vise placati struju, ne moram platit registraciju, sad fino na socijalno i prst u uho. Hvala mu od srca! Jos imam i 20%baterije na mob-u i to cu probati jos iskoristit pa budemo vidjeli

Meni žao ovog forumaša... Jel stvarno voda do grla došla?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
na riznici pise ispod poljoprivrede ukupno ne znam da li je isplata gotova??? znaci da je isplacen prvi dio poticaja,..ili mozda nije..

a kod mene na racunu jos nista...
 
F

fkbd

Guest
isplata poticaja

zvala sam u erste banku, ništa na računu, da li je netko dobilo isplatu poticaja ovaj tjedan? mi na popisu APPRR za isplatu a na računu debelo ništa :madmana:
 
F

fkbd

Guest
isplata poticaja

Evo dala sam si malo truda i pronašla na stranici AGROPOLITIKE skenirani dokument sa informacijama o isplati poticaja. Ova vrijedna novinarka si je dala truda i postavila prava pitanja agenciji za plaćanje između ostalog postavila je pitanje na koji način se isplaćuju poticaji (po abecedi, po županijama, djelatnosima ili po nekom drugom redu)
evo odgovora (citiram navode)

"Nadalje, potpore se ne isplaćuju po abecedi, županiji ni djelatnostima, odnosno potpore se isplaćuju slijedom odobrenog Jedinstvenog zahtjeva koji su korisnici morali popuniti i predati u regionalne urede Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u razdoblju od 01. ožujka do 15. lipnja prošle godine. Nakon administrativne kontrole traženih potpora j Jedinstvenom zahtjevu, odobreni zahtjevi idu u isplatu."

znači tko je zadnji predao, zadnji će i dobiti...;)
 
H

hrca

Guest
a ja predo početkom petog mjeseca i još ništ, mislim da nije ni to pravilo
 
F

fkbd

Guest
isplata poticaja

Meni su oni napisali u mail-u da se to odnosi na poticaje za koje su zahtjevi podneseni u 2010 godini!?

samo zbunjuju ljude, više nisam pametna kaj da si mislim... najbolje što mi u svakom mailu pišu "molimo vas za strpljenje i razumijevanje"... jel bila kakva isplata danas, IKOME?:!:
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
zvala sam u erste banku, ništa na računu, da li je netko dobilo isplatu poticaja ovaj tjedan? mi na popisu APPRR za isplatu a na računu debelo ništa :madmana:

I ja na Erste- ni danas ništa!
Vezano za one popise i većinu poticaja -meni se ono uopće ne slaže za 2011 . godinu-mislim da je ono isplaćeno u 2011. a ne da će biti ove godine...
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
vlada obečala da danas isplačuje premije za mlijeko za 12 mj ALI NA RAČUNU NEMA JOŠ NIČEG
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh