• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kondor

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
31
Možemo i lajati na mjesec...ali koja korist?
U svim zemljama sustavi su dvopartijski, pa i pri nama. MOST je samo unesel neravnotežu, iz koje se vuku ove posljedice. Domoljubna koalicija si je upropastila šanse koalirajući s onima koji ni sami ne znaju kaj hoće.
SDP nebi poželio više na vlasti radi previše neoliberalnih stavova i pokušaja sa školstvom i drugim društvenim eksperimentima. Za vrijeme SDP-ove vlade iselilo se više ljudi nego za ijedne prije. Nemojte to smetnuti s uma!

Glede Juge: i ja žalim za dobrim stvarima, ali nisu sve bile dobre. Jasno, pamtimo samo dobro, loše (pre)lako zaboravvljamo. Pitajte starije koliko je ljudi ubijeno i proganjano bez razloga? Sjetite se metenja tavana i prisilnih zadruga, cinkanja susjeda, šikaniranja vjernika (svih vjeroispovjesti) itd.
Vlada nije samo ekonomija, već cjeloviti smjer društva. A tu SDP nije briljiral, niti ikada bude.

A glede poticaja...bit će...jednom...valjda.

Kolega komentirao bi ovu vašu da je za vrijeme SDP-ove vlade iselilo puno ljudi. Ja bih vas pitao zašto?? Ajmo razmišljati logično i zdravorazumski. Pa zar stvarno mislite da se svi ti problemi ne vuku od one banditske vlade u kojoj je onaj licemjer koji je sad čak i na slobodi? U vrijeme njihove vladavine bahatosti nije bilo kraja, djelilo se ljudima i obaćavalo šakom i kapom. A pitanje je bilo od kud? Pa upravo od velikog zaduživanja države i gomilanje dugova. Zašto? Opet logičan odgovor, da narod bude tiho i zadovoljan a mi ćemo lagano pelješiti. Za vrijeme smradanerove vlade bili su i poticaji i svega ostaloga ko je šta htio to je i dobio i naravno narod bio tiho i živio a ovi koristili priliku. Pa zar ste vi to smetnuli s uma???? Nemojte nikad!
Kad je došla SDP-ova vlada sve to je trebalo ispravljati i dovesti u red jer je država bila u totalnom rasulu, svatko je radio što je htio, naravno trebalo je ljudima uskratiti ono što su HDZ-jci davali bez pokrića i zaduživali nas, jednostavno rečeno - dugove treba vračati. Puno njih zbog toga nije vidlo više perspektive u lijepoj našoj i ljudi su počeli iseljavati, pa ću vas sad pitati zahvaljujući kome??
Da se razumijemo ne branim nikoga i nisam ničiji, radim svoj posao na zemlji, napredujem odlično i bez tog poticaja, a kad dođe - dobro dođe, naravno.
Samo želim reči da mi hrvatine gledamo trenutno i ništa drugo, zato nam i je tako, sad mi daj pa onda kako bude-bude, krivit ćemo već nekoga ali ne onoga koji nas je mitio nego onoga koji je to mito uskratio.
Vodim se jednom činjenicom a to je da za dugoročnim dobrom treba krenuti težim putem, pa kako god bio težak i trnoviti taj put - uspjeh vam je zagarantiran!
 
  • Like
Reactions: Ero

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dragi kolege, razbistrite već jednom svoj zamućeni vid i otvorenih očiju pogledajte pravu istinu o situaciji u državi. Bog Otac nas više ne izvuče iz ovog gliba u koji nas svaka vlada uvaljuje. Napisao sam već svoje mišljenje o Demokraciji. Svi sjediguzovi u Saboru imaju jedan jedini cilj - osobno bogaćenje. I tu je priči kraj !
Poticaji ?? Meni to sve izgleda kao mazanje očiju i obična laž i navlakuša seljacima, poljoprivrednicima. Dajte ljudi sijajte ovo, sadite ono i država će vas motivirati. A kad dođe vrijeme motivacije .... n e m a s e e e
 
  • Like
Reactions: Ero

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Zašto kod nas nisu dvije vodeće političke stranke koje same mogu formirati vlast. Zato što su do sada toliko ofarbale narod da im nitko više ne vjeruje. Mogu pristaše jedne ili druge strane vikati da oni trebaju formirati vlast ali to ne želi većina građana Hrvatske koja svoje mišljenje kaže na izborima. I nisu pobjednici ni jedni ni drugi nego gubitnici, a ne zna se HDZ s tim pomiriti i u datim okolnostima napraviti najbolje što se može.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
ZJ, ne bih se bas slozil da je MOst unesel ravnotezu i da ne znaju kaj hocu. Da nije bilo njih vec masa losih ministara bila postavljena u ministarske fotelje, sjetimo se samo Crnoje. Ja ne vidim nista loseg da se ministri pomno biraju i prođu određenu sigurnosnu provjeru. Ipak ce oni biti ministri 4 godine pa dva ili tri mjeseca ne igraju nikakvu ulogu. Karamarko uvijek pokusava sve to izvesti na brzaka kao da je on bog i batina i nikog drugog ne treba pitati. Milanovic nema nikaj manji ego od njega.
Problem je sto se to ne dogadja obostrano. Eto ti Panenica, krao na poslu i dalje je ministar. Pa cak i da to izostavimo najveci uspjeh mu je sto je obicne sijalice u opcini zamjenio sa onima LED.
Los je to brak. Usli su sa malim mirazom, a oce drzat sva 4 coska bez mogucnosti kompromisa. A ovi sute jer inace ne bi bili na vlasti. Suprotno tome MOST ce u bilo kojoj opciji biti pozicija.
Sve u svemu lose je sto nemamo dvije stranke koje mogu samostalno sastavit vladu. Sto bi znacilo da su sposobni.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Tko je kriv za to što je loše? Ja i meni slični nismo. Krivi su ovi koji nam se nameću kao vlast. Kada budu radili da i meni bude dobro, a ne samo njima imati će i moju podršku. Možda za mene nije ni toliko bitno, preda mnom su još dvoji troji izbori ili ni toliko, meni je žao onih koji pred sobom imaju još puno izbora. A za komentar o ministrima amaterima može se reći da ih je imala svaka Vlada, a i imati će ih u budućnosti. Ma u stvari ministar nije ni bitan, on samo daje smjer kretanja, bitni su oni ispod njega što rade i koliko kvalitetno rade.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
0c57a8c5163983a5484686ec21c29d8a.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Kondor:
Točno je sve napisano. Ali kratko pamćenje bi bilo da sam napisal da su ljudi počeli odlaziti na početku njihovog mandata, a ne na kraju. Četiri godine su dovoljne da se vide pomaci. A vidla se samo rotacija ministara pred kraj mandata.

Imali smo "banditsku vladu" i za vrijeme Račanvonog doba, kad je počelo pravo zaduživanje i rasprodaja INE...no nije tema. Možemo i dalje u povijest, ali čemu to to spominjati, jer onda priča ide u nedogled. Prije prošle Juge bila je star Juga koja nije valjala, pa onda Austro-Ugarska koja nije valjala...

A glede pomaka naprijed: nisam (preveliki) pesimist, ali primjeri svih država u okruženju su takvi da imaš dvopartijski sustav s hrpicom malih stranaka koje ponekad trebaju većim strankama radi koaliranja. Dakle, nismo ni mi izuzetak.

Glavni problem cijele priče je monetarna zavisnost RH, a ne koja je vlada gore. Ionak se sve odluke donose u srcu 4. Reicha, u Bruxellesu. Ovo o čemu mi razgovaramo je samo traćenje vremena, nažalost.
Nemože (i nesmije) se pojaviti neka jaka i razumna treća opcija (koliko god ona bila dobra za nas), jer bi ona narušila ravnotežu i jedino nekaj mogla promijeniti putem neke revolucije. No, očito nije vrijeme za to. A i nitko nije spreman se žrtvovati za tu revoluciju.

Sami smo se upropastili lošim odlukama o monetarnoj zavisnosti (vezanje HRK za DEM/€), a sad nam još i ECB dijeli količinu novaca koju želi. Dakle, Vlada (koja god bila) nema kontrolu ni nad HNB-om, a kamoli na količini novaca u opticaju. Zato je problem svega i zato će problem i dalje biti rješavan posuđivanjem i zaduživanjem, jer drugog načina (za sada, nažalost) nema.
Dok god naša država ne smije (i ne može ili još gore, ne želi) zaštititi svoju proizvodnju (kao što je Juga mogla i radila), odnosno regulirati uvoz, bit će kak bude.

S dužnim poštovanjem (jer nam svima nedostaje novaca) ovo čekanje poticaja je kao čekanje sunca poslije ove zime i kiše. A kad dođe, opet će se čekati kiša i tak u krug.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Problem je sto se to ne dogadja obostrano. Eto ti Panenica, krao na poslu i dalje je ministar. Pa cak i da to izostavimo najveci uspjeh mu je sto je obicne sijalice u opcini zamjenio sa onima LED.
Los je to brak. Usli su sa malim mirazom, a oce drzat sva 4 coska bez mogucnosti kompromisa. A ovi sute jer inace ne bi bili na vlasti. Suprotno tome MOST ce u bilo kojoj opciji biti pozicija.
Sve u svemu lose je sto nemamo dvije stranke koje mogu samostalno sastavit vladu. Sto bi znacilo da su sposobni.

Igrom slucaja znam panenica jer sam 12 god radio u baumaxu i bio voditelj asortimana u hr u slo i za taj dio za koji se panenica tereti. Prava je istina da su to ciste gluposti kaj mu pokusavaju staviti na teret a Osjecani su uz Splicane bili jedni od onih koji su bili najspremniji zaj... svojeg kolegu
 

zvoncvit

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
34
Mislio sam da je tema ISPLATA POTICAJA a ne trkeljanje o politici,dakle otiđite negdje dalje o toj temi. Unaprijed hvala!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Rekoh da i izostavimo to. No samo prenosim ono iz njegovih usta.
Ako si mladi europejac onda je to relokacija, ako si stari konzervativac onda je krađa.
Vjerovatno ga malo duze znam od tebe pa znam da mu je nacelnicki uspjeh 0.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Adonis koančno da netko iskreno kaže ono što zna i pokuša zaštiti nekoga koga se razapinje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Jučer išao u apprr prijaviti poticaje,rekao čovjek iz agencije da se nezna kada budu poticaji..
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Danas zvao u apprr kaže gospođa da ide oko 1.4. .Pitao da nije šala . Kaže da je ozbiljno..Čekamo...:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koji broj si zvao ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
01/6002781. 01/6002774 i 01/6002895 zvao sam sve te brojeve ,ali ne znam na koji se broj javio djelatnik apprr-a.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Dečki, nije potrebno citirati prethodne poruke.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma niš od poticaja šta vam je .
Proračuna nema još mjesec dana a s tim ni poticaja.
Piše i na hrt da bude u zakonskom roku do 30.6 tako da džaba se paliti .
Pare nisu problem para nema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
To je neki dan izjavil ministar (da bu u zakonskom roku, do 30.lipnja).
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Proračun donesen ili ne nema nikakve veze. Poticaj nije uvršten u isplatu prvi put ove god., več niz godina unazad i to se zna ...
Isto tako zna se kolike su plaće u ministarstvu, saboru i ostatku državne uprave i evo redovito i treći mjesec za redom se isplačje.

Po tome ovo je samo jebanje poljoprivrednika u psihu prije dolazečih poslova...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Duhanac, visiš li ti (ja, bilo tko od nas) svaki dan u ministarstvu ministru za susjednim stolom i pitaš li ga kad bu plaća?
Njihova se plaća podrazumijeva i ljuti su kaj dio nje moraju dati tebi (meni, bilo kome) za poticaj. Za taj di bi mogli biti dan dva dulje na skijanju ili na moru.

Džavni službenici imaju sindikat.
Seljaci ga nemaju, pa mogu pričekati ;)
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh