• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Niš se u državi nemre promijeniti prek noći. Svaki početak nove vlasti se odvija na onom kaj je izgradila prošla vlast. Država je veliki i tromi mehanizam s velikim inercijskim silama. Nema te vlasti koja bu nekaj značajnije promijenila na bolje u roku 6 mjeseci. Na lošije je nažalost moguće. Strpimo se još malo pa onda negodujmo.

Netko je napisal da buju, prema informaciji iz ministarstva, potpore u cijelosti isplaćene u travnju. Ako bu tako, onda bu ove godine malo bolje nego je bilo do sad. Trećina je isplaćena 3-4 mjeseca prije nego je inače isplačivana prva polovica, a ostatak bi po tome bil isplaćen mjesec dana kasnije nego je prije bila isplaćena prva polovica, ali ipak 1,5-2 mjeseca prije nego proteklih godina drugi dio.

S obzirom da se u ovoj temi više piše o politici nego o potporama, evo malo mojeg razmišljanja.

Najviše me smeta kaj svaka iduća vlast apriori odbacuje sve kaj ima veze s prijašnjom, čak i ono za kaj su se prije sami zalagali, umjesto da ono dobro zadrži. Uistinu se dosta rijetko dogodi da stave glave skup, ali i onda svaki gleda na svoju stranu. Nemre na taj način biti dobro. Nemre nitko opravdavati svoj loši posel zato kaj je i netko drugi tak delal.
Ne bu nas to dopelalo do boljitka.

Zamislite jednu veću familiju. Jedno dijete je lijeno, drugo zakarta sve kaj ima, treće samo prigovara, a jedno uz roditelje marljivo radi. Može li takvoj familiji biti dobro? Može, ali tek kad se discipliniraju oni koji neće delati ili uzalud troše stečeno. Slično je i u državi.

Desetorica dobrih ne mogu popraviti koliko jedan loš može pokvariti.
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Je li neko radio prijavu poticaja za ovu godinu?
Ima kakvih promjena kod popunjavanja ili je ostalo isto ?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Slazem se s Adonisom, ne treba se ispricavati, Slavonci su (ako uopce jos i postoji takva kategorija) najgori po pitanju tih stvari, dapace, svako gleda da zahebe drugoga, svi bi se uguzili u neku drzavnu sluzbu. Ili su u penziji. Jbt, pola moje ulice je u penziji i samo vise u kladionicama.

A sto se tice drzave koja bi, po nekima, trebala osigurati gospodarski rast, malo ste se presli. Ako zbilja to mislite, onda vam treba oduzeti pravo glasa. Drzava treba osigurati uvjete u kojima cemo si sami moci razvijati drustvo. A to ni jedna vlast do sada nije napravili niti je pokusala. Samo gomilaju birokraciju i udaraju namete. Sjetite se koliko je zaposlenih bilo u mistarstvu prije i nakon Jakovine.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Baš je ljepa rasprava bolje nego u saboru.
Nažalost ova vlada je slaba i nemaju iskustva a izgleda i slabo pameti.
Znali su samo pričati.
Proračun su loš donijeli.
Sve to nevodi nikud osim da ljudi idu u depresiju i gube volju za životom ovdje.
A tko god je mogo otići u Njemačku npr dobro je napravio što će ovdje s ovakvima.
Živiti se neda , posla nema i što onda.
poljoprivreda je gotovo u mom kraju krave odeše u klaonice mlijeko je gotovo.
Evo tko je imao po 20 krava ostavili 5 i sire .
Neće ni to dugo gotovo je.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Slazem se s Adonisom, ne treba se ispricavati, Slavonci su (ako uopce jos i postoji takva kategorija) najgori po pitanju tih stvari, dapace, svako gleda da zahebe drugoga, svi bi se uguzili u neku drzavnu sluzbu. Ili su u penziji. Jbt, pola moje ulice je u penziji i samo vise u kladionicama.

A sto se tice drzave koja bi, po nekima, trebala osigurati gospodarski rast, malo ste se presli. Ako zbilja to mislite, onda vam treba oduzeti pravo glasa. Drzava treba osigurati uvjete u kojima cemo si sami moci razvijati drustvo. A to ni jedna vlast do sada nije napravili niti je pokusala. Samo gomilaju birokraciju i udaraju namete. Sjetite se koliko je zaposlenih bilo u mistarstvu prije i nakon Jakovine.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
Vidim, dugo nisi bio u Dalmaciji, a ni u metropoli:icon_fU:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jesam, zivio sam dolje 8 godina i sad cesto idem. Gle, stereotipi su glupost. Svi misle da su Slavonci vrijedni i posteni. A realnost je da nisu nista bolji od drugih, dapace, nemaju poduzetnickog duha i jalni su. Bio bih sretan kad bi me netko uvjerio u suprotno.
A mozda je i problem sto svugdje vladaju rodijaci. I u Slavoniji i u Zagrebu i u Dalmaciji. Jedino ih na sjeveru nema.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Jesam, zivio sam dolje 8 godina i sad cesto idem. Gle, stereotipi su glupost. Svi misle da su Slavonci vrijedni i posteni. A realnost je da nisu nista bolji od drugih, dapace, nemaju poduzetnickog duha i jalni su. Bio bih sretan kad bi me netko uvjerio u suprotno.
A mozda je i problem sto svugdje vladaju rodijaci. I u Slavoniji i u Zagrebu i u Dalmaciji. Jedino ih na sjeveru nema.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk


Pod sjever si mislio sjeverni pol ili ???
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Na Varazdince i Međimurce je mislil :icon_pray::icon_pidu:

Ajd malo pustimo politiku pa malo na zezanciju i bolje raspolozenje okrenimo. Evo
ceka nas par suhih i suncanijih dana .

Ajmo malo prodiskutirati na kaj cete potrositi novce od poticaja ?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ko ce koga, ako ne svoj svoga. Da, na Varazdince i Medjimurce. Ne na Zagorce, njih i ja imam u familji [emoji14]:

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ajmo malo prodiskutirati na kaj cete potrositi novce od poticaja ?


Moji ce kao i do sad zavrsiti 1. analiza zemlje 2.kalcizacija i 3. ostatak za gnojidbu,,,

Iskreno se nadam da se prioriteti nece promjeniti,,,

:(emo):
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Jesam, zivio sam dolje 8 godina i sad cesto idem. Gle, stereotipi su glupost. Svi misle da su Slavonci vrijedni i posteni. A realnost je da nisu nista bolji od drugih, dapace, nemaju poduzetnickog duha i jalni su. Bio bih sretan kad bi me netko uvjerio u suprotno.
A mozda je i problem sto svugdje vladaju rodijaci. I u Slavoniji i u Zagrebu i u Dalmaciji. Jedino ih na sjeveru nema.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Stavi sada svoj prethodni tekst u ovaj kontekst i sve će bit jasno, uzgred notorna je činjenica da svake godine 50000 slavonaca radi na jadranu za 15 kn/ sat, a da ja bilo kakvog radnika ili majstora dalmatinca dole nemogu dobit ni za 15 eura/ sat.:icon_twisted:
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ajmo malo prodiskutirati na kaj cete potrositi novce od poticaja ?

To budu slatke brige.. :) Ja nemam toliko poticaja da kupim priključak,ako isplate tih 30% posto od prvog dijela,za to se doveze gorivo da potraje do sredine ljeta i to je to.
Sreća pa je sav repromaterijal već doma,osim tih par vrećica kukuruza,ove godine ne sijemo puno...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Bolje im je da idu raditi dolje nego da vise po kaficima. Uzgred budi receno, Slavonija ima preko 850 000 stanovnika. I dalje ih vecina nista ne radi. U Osjecko-baranjskoj zupaniji ima 3000 umirovljenika vise nego zaposlenih, a jako mali broj ima puni radni staz. A jos kad iz toga izbacis drzave sluzbe... Ti ovdje ne mozes naci traktorista ili kombajnera. Svi mladi moraju zavrsiti faks, a onda se cude ko pura govnu jer nemaju posla s ekonomijom. A kad policija objavi neki natjecaj, eto ih na stotine za jedno mjesto. Nemoj mi nista govorit, svaki dan ih gledam.

Ja poticaj planiram potrosit na saniranje raznih rupa, kupovinu goriva i jos nesto sjemena i gnojiva. I to pod uvjetom da dobijem jos zemlje. Ako ne dobijem, onda nema potrebe imam sjeme za proljetnu sjetvu. Mozda kupim zitnu sijacicu neku.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
ti si totalno pobrkao kruske i jabuke,ovdje se prica o Slavoncima poljoprivrednicima,ljudima koji dobivaju poticaj i bore se da prezive iz petnih zila . Sta mislis da u zagrebu rade ? Svi uzeli motike i plugove,vrijedni ****** majku,sve se pusi . Vuku se po gradu ko lesinari,gledaju kako koga zajebat . A to sto mladi idu u Dalmaciju kriva je drzava i niko drugi. Sta radit i proizvesti Kad se sve uvozi ,osobno me strah ulozit 1 kunu jer je lako moguce da ostanem duzan 3 ...
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Dečki ajde prestanite s...i ja sam Slavonac . U svakoj pokrajini ima svakojakih ljudi VR
JEDNIH I MANJE VRIJEDNIH .Tema su poticaji a ne vrijeđanje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh