• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Da tako je navodno, samo što trenutačno nema mogućnosti niti zakonske osnove za reprogram,a ko još ima da plati dug pa da onda dobije poticaj??
 
D

dlovakov

Guest
Da tako je navodno, samo što trenutačno nema mogućnosti niti zakonske osnove za reprogram,a ko još ima da plati dug pa da onda dobije poticaj??


da,ali ima njih dosta koji isto tako imaju duga pa su dobili poticaj,i nije mi jasno zasto vise ni na tv se nespominje o poticajima,dali su ovi glavni dobili svi pa sute
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
evo sada sam zvao agenciju tu kod nas u Đakovu da vidim sta je sa mojim poticajem ...zenska me odmah pita da li imam sta duga po osnovi doprinosa ja kazem da imam a ona kaze da ko ima duga nece dobiti poticaj dok dug ne izmiri ili reprogramira sa poreznom..

na kraju je pitam da li su to dobili sluzbeno a ona kaze ne nego je ona tako cula..

Imam pouzdanu informaciju da se telefonski ne smiju davati nikakve informacije , ali postoji dopis i popis osoba koje su na "stand by" zbog dugovanja.U dopisu se izričito zabranjuje bilo kakvo davanje telefonskih informacija i davanje bilo kakvih telefonskih brojeva za kontakte u Zagrebu, jer kako bi to bilo da neki tako zmazani seljak ide kaj priupitati naše fine damice koje sjede tamo kao koferčići-čast iznimkama!
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
da,ali ima njih dosta koji isto tako imaju duga pa su dobili poticaj,i nije mi jasno zasto vise ni na tv se nespominje o poticajima,dali su ovi glavni dobili svi pa sute

Je, dobili su oni koji negdje nekoga imaju-kao i uvijek sve ide preko rođaka ili tetka, strica ili slično...ja osobno znam povećeg dužnika koji sad lijepo sije kukuruzicu jer je dobio svojih 50% dok se ja bakćem s poreznom ....a i naši poljoprivredni vođe su pokupili lovu i sad šute kao pi.de jer ih više nije briga za nas.Sramota!!!!
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
evo sada sam zvao agenciju tu kod nas u Đakovu da vidim sta je sa mojim poticajem ...zenska me odmah pita da li imam sta duga po osnovi doprinosa ja kazem da imam a ona kaze da ko ima duga nece dobiti poticaj dok dug ne izmiri ili reprogramira sa poreznom..

na kraju je pitam da li su to dobili sluzbeno a ona kaze ne nego je ona tako cula..


i ja imam duga za mirovinsko i zdravstveno,al sam dobio poticaj 6.4 za zemlju i krave dojilje,8.4 za livade pašnjake i mlječne krave ,20.4 za tovnu junad i sad lagano idem u isplatu duga,
a imam dosta poznanika koji nisu dobili ni kune ,a pouzimali gnojivo i sijeme na odgodu plaćanja. jedan od njih je bio u agenciji za plaćenje da pita zašto nema love ,a ova mu kaže da bude strpljiv jer ni oni neznaju di je zapelo ,tj. nisu dobili nikakv dopis iz ministarstva. neznam po kojem modelu isplaćuju samo znam da je žalosno to što rade ljudima
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
SAD SE SVI ČUDE KO PURA GLISTI1
Pa od kad su to DRUGOVI razumijeli selo i seljaka.Još od 1945 mi smo njima klasni neprijatelj.Tako se i ponašaju,nimalo prijateljski.Naravno da računaju na seljačku šutnju,jer seljačke "vođe" su podmirili.Ako ste sinoć gledali Linića u otvorenom,jasno je da selo planiraju uništiti,jer je rekao da poticaje mogu dobivati samo oni preko 100 krava,100 hektara,a ostali na socijalu.Koliko u Vašem selu ima takovih koji če dobivati poticaje po njihovom.I još pazite kako je rekao ,ako propadnete obrađujući zemlju,slijedi Vam kazna ako ju ne prodate tajkunima.
To mora da je taj famozni plan 21.
Ako paše,onda samo šutimo........
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
...ako propadnete obrađujući zemlju,slijedi Vam kazna ako ju ne prodate tajkunima...

Paaaa, može ju se zatraviti i pokositi jednom godišnje ;)
Nigdje ne piše da mora rasti kukuruza.
Ili ju pak pošumiti...prodati nikak.
 
E

ekontra

Guest
Paaaa, može ju se zatraviti i pokositi jednom godišnje ;)
Nigdje ne piše da mora rasti kukuruza.
Ili ju pak pošumiti...prodati nikak.

A i još si uzmemo poticaj...hehehe...pola sebi,pola porezu. :supz::supz::supz::supz::supz:
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
za zemlju još 6.4 a tov prije 3 dana , a dug mi je oko 8000 kuna

Evo imao si sreću ili je nekome promaklo...nije meni krivo ali nije u redu da nas sortiraju i razlikuju , jer bi trebala biti ista pravila za sve , ali ipak naša je podjela počela davne 2005. godine kad su se neki prijavili u sustav PDV-a i opteretili svoje gospodarstvo davanjima dok drugi ubiru poticaje i mirovine bez obaveza i na vrijeme , ali eto to nam je naša pravna država .
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Evo imao si sreću ili je nekome promaklo...nije meni krivo ali nije u redu da nas sortiraju i razlikuju , jer bi trebala biti ista pravila za sve , ali ipak naša je podjela počela davne 2005. godine kad su se neki prijavili u sustav PDV-a i opteretili svoje gospodarstvo davanjima dok drugi ubiru poticaje i mirovine bez obaveza i na vrijeme , ali eto to nam je naša pravna država .

u PDV-u sam od 2004.g. (radio sam još u firmi i imao 9 grla stoke) i do sada nisam nikad imao previše duga na poreznoj a i ovaj je nastao u zadnjih 5 mjeseci jer sam do nedavno imao samo mliječne krave pa su mi sva dugovanja prebijali iz povrata PDV-a
kad prije 2 godine nisam imao kome prodati telce(crni holštajn i mješanci) ostavio sam ih u tovu i sad kad sam ih počeo prodavati nisam obračao pažnju na to da više nemam povrata i eto ti duga a da nisi ni svjestan
a ako je vjerovati jednom mom poznaniku bolje prolaze oni kojima su zblokirali račune nego oni kojima nisu ....ali to nije provjerena informacija ....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo imao si sreću ili je nekome promaklo...nije meni krivo ali nije u redu da nas sortiraju i razlikuju , jer bi trebala biti ista pravila za sve , ali ipak naša je podjela počela davne 2005. godine kad su se neki prijavili u sustav PDV-a i opteretili svoje gospodarstvo davanjima dok drugi ubiru poticaje i mirovine bez obaveza i na vrijeme , ali eto to nam je naša pravna država .

ma nije nikom promaklo nego se radi o tome da neće isplatiti samo onima koji su više dužni nego što trebaju poticaja dobiti,mogu biti dužni ali manje nego što potražuju od države. kod mene jedan dužan 50 000kn a treba dobiti 200 000kn poticaja,pola je dobio a drugu polovicu u 6mjesecu će sigurno teže dobiti dok ne prebije dug ili će do tada napisati zakon kojim ćeto preklopiti,i to je to. zaštićeni račun u banci ne pomaže jer mislim da neće ni isplatiti ako imaš duga,a porezna će blokirati račun ali neće moći uzeti poticaj,nego će držati blokirana sredstva dok se ne riješi dug,plati odma ili na otplatu. 99posto da je sve tako.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
pa koja je onda svrha tih zaštičenih računa osim dodatnih troškova ljudima da plačuju vođenje još jednog računa ( erste banka oko 18,00 kn mjesečno)
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
ma nije nikom promaklo nego se radi o tome da neće isplatiti samo onima koji su više dužni nego što trebaju poticaja dobiti,mogu biti dužni ali manje nego što potražuju od države. kod mene jedan dužan 50 000kn a treba dobiti 200 000kn poticaja,pola je dobio a drugu polovicu u 6mjesecu će sigurno teže dobiti dok ne prebije dug ili će do tada napisati zakon kojim ćeto preklopiti,i to je to. zaštićeni račun u banci ne pomaže jer mislim da neće ni isplatiti ako imaš duga,a porezna će blokirati račun ali neće moći uzeti poticaj,nego će držati blokirana sredstva dok se ne riješi dug,plati odma ili na otplatu. 99posto da je sve tako.

Znam, i ja sam tako mislio da je , ali kod mene je slučaj da imam mali dug od oko 3000 tisuće a moram dobiti poticaja cca 20.000 pa sam ipak na stand by dok ne riješim dugovanje...tako da nema nekog pravila, a i ima ljudi koji nemaju duga pa ipak nisu dobili poticaje, ali po kakvom je to redosljedu nek zna dragi Bog.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
u PDV-u sam od 2004.g. (radio sam još u firmi i imao 9 grla stoke) i do sada nisam nikad imao previše duga na poreznoj a i ovaj je nastao u zadnjih 5 mjeseci jer sam do nedavno imao samo mliječne krave pa su mi sva dugovanja prebijali iz povrata PDV-a
kad prije 2 godine nisam imao kome prodati telce(crni holštajn i mješanci) ostavio sam ih u tovu i sad kad sam ih počeo prodavati nisam obračao pažnju na to da više nemam povrata i eto ti duga a da nisi ni svjestan
a ako je vjerovati jednom mom poznaniku bolje prolaze oni kojima su zblokirali račune nego oni kojima nisu ....ali to nije provjerena informacija ....[/QUOTE

A ne znam kaj da kažem, mučiš se kao i sam , ali eto, kad nam oni redovito plaćaju - plaćamo i mi njima, ali eto, nema poticaja ni za mlijeko i mi odmah kasnimo...A što bude bude, preživjet ćemo kako god bilo!!!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pa koja je onda svrha tih zaštičenih računa osim dodatnih troškova ljudima da plačuju vođenje još jednog računa ( erste banka oko 18,00 kn mjesečno)

ima to svrhu kakvu ima,ako imaš neke uplate nemože ti recimo HRT uzeti sa tog računa da naplati dugovanje itd..ali ovdje je problem što neće ni isplatiti ako si dužan tako da u tom slučaju nemaju svrhu. ali tko će ih znati.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kolega danas dobio isli u banku kod mene nista..
danas agencija pustila nekih 3 miliona kuna pa sada ko ce biti sretnik????
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Dragička,ljudi evo sjela lova i kod oca na račun,on ima u PBZ-U,a ja sam u Hypo,ali to nije važno nego samo da Vam kažem da u Agenciji najblaže rečeno muljaju,ja sam im poslao ujutro upit zašto nema poticaja,jer ako ga ne dobijemo ne možemo ni platiti porez,a oni poslali odgovor da su porezni dužnici na čekanju.Moj otac isto ima duga i to oko 40000 kn,pa je dobio.Tako da mislim tu se ne zna ko koga..Pozz.
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Dragička,ljudi evo sjela lova i kod oca na račun,on ima u PBZ-U,a ja sam u Hypo,ali to nije važno nego samo da Vam kažem da u Agenciji najblaže rečeno muljaju,ja sam im poslao ujutro upit zašto nema poticaja,jer ako ga ne dobijemo ne možmo ni platiti porez,a oni poslali odgovor da su porezni dužnici na čekanju.Moj otac isto ima duga i to oko 40000 kn,pa je dobio.Tako da mislim tu se ne zna ko koga..Pozz.


Jel iznos poticaja bio veći od navedenog duga?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh