• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
mene jos uvijek zanima što je s nama kojima nije isplačen poticaj...

to je kako lazovina kaze onih 10% sa neispravnim racunima...

kada ce nam se agencija javiti pa da se vidi u cemu je problem..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Koliko znam treba samo otići u poreznu upravu i tamo ti kažu koliko duga imaš u zastari a koliko bi trebalo platiti.Meni je većina duga u zastari tako da bi trebala nešto sitno platiti i to kroz mjesec-mjesec i pol dana.Tako sam s poreznom sve dogovorila a gospoda iz agencije mi danas pošalju mail da moram dogovoriti s poreznom jer su svi dužnici na čekanju.Dotična gospoda iz polj.agencije nisu se ni potrudila vidjeti da sam ja sve s poreznom dogovorila i to već prije te da mi nemaju razloga neisplatiti poticaj.
Doslovno mi se sve ovo gadi i čudi me da se nigdje nitko javno ne izjašnjava što je s nama kojima nije isplačen poticaj...Pozdrav svima


Zastara poreznog duga?
Pa koliko je to staro?
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
mene jos uvijek zanima što je s nama kojima nije isplačen poticaj...

to je kako lazovina kaze onih 10% sa neispravnim racunima...

kada ce nam se agencija javiti pa da se vidi u cemu je problem..

Šalji e mail na info@apprrr.hr i možda se oni jave tebi, inače nemoj čekati već zovi ti njih.... nisu oni tak brižni da bi nas zvali, jedino zovu ako dosađujemo ...
 
M

MOCO

Guest
ako je nešto u zastari, onda je u zastari! i ne plaća se! prije će biti da ste vi nešto pobrljali s tim dugovima
 
C

cikla

Guest
ako je nešto u zastari, onda je u zastari! i ne plaća se! prije će biti da ste vi nešto pobrljali s tim dugovima

U zastari je nešto što je staro 10 god. Tako da tko ima kakav dug od 10 god. nemora ga platiti jer je otišlo u zastaru a sve ovo što je svježije od 10.god to se mora platiti.tako je meni objasnila gospođa na poreznoj upravi.
A da agencija nema pojima što govori vidim iz mojeg slučaja jer sam ja s poreznom dogovorila da ovo što nije u zastari nekih 1200 kn da ću platiti ali to nema veze s blokadom isplate poticaja. A agencija se nije ni potrudila vidjeti tko je dogovorio što s poreznom nego isplaćuje kako joj se svidi ....
Žali bože da primaju plaću a nemaju pojima o poslu.....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
znaci ovih 90% koji su dobili poticaj zadovoljni sute a mi ostali kako je rekao ministar lazovina ostali smo "kratkih rukava" ..
kredit nije placen ,struju dosli iskljuciti, traktori stoje prazni milina dobili smo sta smo trazili.
fino su se zauzeli za seljake.!!
 
D

dlovakov

Guest
i sta sada,,pa ja cu poluditi vise zasto se nitko nedigne na noge i na prosvjede da zato sto je vecina dobila,pa kako cu platiti dug u poreznoj ako nedobijem poticaj pa ja neznam sta je docu pred ministarstvo i isto se zapalit i cao
 

dado153

Novi član
Tu od
14 Tra 2012
Poruka
16
dobro, dug treba platiit, ali onda neka kažu više do kraja što če biti sa nama. Neka to što trebamo dobit poticaja neka smanje dug u poreznoj, a ne da na kraju niti čemo dobit niti če nam dug biti smanjen ili plačen.
Želim znati sad ne za mjesec dana dal ču dobit išta ili ništa, treba radit dalje i ulagat u ovu godinu,da imamo nešt očekivat od proizvodnje ove godine. Trenutno jedini način je da prodam nešt od strojeva pa kud puklo da puklo jer drugačije ako neče biti poticaja jedino mogu stavit ključ u bravu.
 
M

Mića

Guest
dobro, dug treba platiit, ali onda neka kažu više do kraja što če biti sa nama. Neka to što trebamo dobit poticaja neka smanje dug u poreznoj, a ne da na kraju niti čemo dobit niti če nam dug biti smanjen ili plačen.
Želim znati sad ne za mjesec dana dal ču dobit išta ili ništa, treba radit dalje i ulagat u ovu godinu,da imamo nešt očekivat od proizvodnje ove godine. Trenutno jedini način je da prodam nešt od strojeva pa kud puklo da puklo jer drugačije ako neče biti poticaja jedino mogu stavit ključ u bravu.

Ja sam stavio ključ i nemam više šta očekivati ,stoku sam rasprodao,ovo mašina ide u oglas, a ja ne znam kako dalje.Ovako više ne ide. Ništa nisam izgubio, sve ove godine pretako iz šupljeg u prazno. Idućih dana idem odjaviti registraciju traktora i zemlju za iduću godinu.Ukratko,odustajem od svega!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kada ce se ministru lazovini naplatiti onih 60 000kuna za vocnjak ..
naplatio je od drzave podizanje nasada i onda vocnjak prodao!!
10 godina unazad puta zatezna kamata to je oko 300 000 kuna -to mu sada treba naplatiti i staviti ga na stend by..............

a novac mu uzeti od ministarske plate..
 
E

ekontra

Guest
U petak u saboru donose odluku o prijelomu duga, tako da koji nismo dobili poticaje, dobiti ćemo ih onoliko koliko ostane od prijeloma ili nema ništa ako ste više dužni. Eto. Informacija od Brlošića. "Ugodni" praznici :(
 
D

duga

Guest
U petak u saboru donose odluku o prijelomu duga, tako da koji nismo dobili poticaje, dobiti ćemo ih onoliko koliko ostane od prijeloma ili nema ništa ako ste više dužni. Eto. Informacija od Brlošića. "Ugodni" praznici :(

a šta u slučaju ako sam ja u 11 .mjesecu poslala za zastaru, dug stariji od 10 godina, odgovor još nisam dobila jer su mi rekli da tek rješavaju 2009.godinu i da imaju puno posla .
savjet molim!!!!!
 

dado153

Novi član
Tu od
14 Tra 2012
Poruka
16
U petak u saboru donose odluku o prijelomu duga, tako da koji nismo dobili poticaje, dobiti ćemo ih onoliko koliko ostane od prijeloma ili nema ništa ako ste više dužni. Eto. Informacija od Brlošića. "Ugodni" praznici :(

po tome kako ti kažeš ta ODLUKA je već donesena, tako da je to rado onda gotov čin.
ili...
 
E

ekontra

Guest
da, ali ne i zakonski, meni je rečeno da će sad ovaj petak (04.05.2012.) biti donešena odluka u saboru.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
da, ali ne i zakonski, meni je rečeno da će sad ovaj petak (04.05.2012.) biti donešena odluka u saboru.

Žalosno ali istinito, oni si može donositi svakojakve odluke a nama preostaje jedino da se poklonimo i čekamo ....ali je'l to može vrijediti za nešto što se tiče lanjske godine??? To je ipak poticaj za 2011.
 
E

ekontra

Guest
Koliko god ste dužni, ode nazad državi.
A ja sam sve već izgubio. Već dva tjedna nemam struje.
vidim da nema ništa od HPK, ni od drugih institucija, pa se odoh pobrinuti sam za sebe. Budem najavio sastanak s ministrom i ode u ministarstvo, ako treba biti ću tamo pet dana i sjediti ću i čekati,dok se nešto ne riješi. Mislim da je sad vrijeme, i da se ne osvrćem na bilo kakve udruge, jer svi oni nemaju naš zajednički nego svoj osobni interes. Gadi mi se sve u ovoj državi, da ja moram stalno u nekom strahu živjeti. Svi ti kroje sudbinu, od veterinara pa do j***** susjeda kojem smrdi krava, a fino mu je popit mlijeka. I da vidim hoće li naš ministar "Ladovina" ostati hladan i uvrtat nosom i samo se oslanjati na zakon kojeg i sam trenutno "zaobilazi", ili će malo mućniti tintarom i uvidjeti da osiromašenoj Slavoniji krade kisik i zemlju od koje živi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
kada ce se ministru lazovini naplatiti onih 60 000kuna za vocnjak ..
naplatio je od drzave podizanje nasada i onda vocnjak prodao!!
10 godina unazad puta zatezna kamata to je oko 300 000 kuna -to mu sada treba naplatiti i staviti ga na stend by..............

a novac mu uzeti od ministarske plate..

Neka radi ,da to odradi,ali kakve li koristi od njegovog rada?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
U petak u saboru donose odluku o prijelomu duga, tako da koji nismo dobili poticaje, dobiti ćemo ih onoliko koliko ostane od prijeloma ili nema ništa ako ste više dužni. Eto. Informacija od Brlošića. "Ugodni" praznici :(

mamicu im j...m pokvarenu pa sta nam to nisu odmah rekli u veljaci ...
cekao sam poticaj da platim socijalno i mirovinsko a sada se ispostavilo da necemo dobiti poticaj zato sto smo duzni.

pa kako da platim ako oni ne plate meni..
 

dado153

Novi član
Tu od
14 Tra 2012
Poruka
16
čuo sam da i po ovom zakonu što misle ili budu donjeli opet če bit problem za da prebiju za mirovinsko i zdrastveno, ovo što imate dug prema državi po osnovi poreza, poreza na dobit, pretporez... to ide ali za ovo je upitno jer kao to spada pod neku drugu obavezu. Tako sam čuo ovo nije da je sigurno, ali opet barem neka nada postoji :axe:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh