• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
vjerovatno nije tako da ako nista ne plati uzeti ce mu od drugog djela..
samo jos trebaju izglasati zakon o kompenzaciji..
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Da dug je oko 60% od uplačenog poticaja,mislim od ovih 50 % uplačenih u 1. dijelu.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo jedan clanak od 17,04

ok su oni prosvjedovali u Čemincu, predstavnici Udruge proizvođača mlijeka Osječko-baranjske županije ipak su uspjeli dobiti neke odgovore od Ministarstva poljoprivrede i Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u Zagrebu.

'Uvidjeli su greške u sustavu, jer je bilo nekih problema s promjenama žiro-računa i u evidenciji, te su obećali isplatu preostalih poticaja u iduća dva tjedna', potvrdio je tajnik te udruge Milan Kosanović.

Dobio je informaciju kako je isplaćeno oko 800 milijuna kuna za potpore, odnosno da su podmirene obveze za oko 85.000 obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, te da se još treba isplatiti nekih 36 milijuna za 10-ak tisuća gospodarstava.

'Iako je bilo govora da onaj tko ima porezni dug neće dobiti poticaje, Ministarstvo poljoprivrede je dogovorilo s Poreznom upravom da, bez obzira na porezni dug, isplati sve obveze. Sve to ide u iduća dva tjedna', riješio je i tu nedoumicu Kosanović.


po tome dva tjedna ce biti za 5 dana..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Porezni dug nema veze sa isplatom poticaja.Ako si dužan poreznoj,a oni se odluče od tebe naplatit,blokiraju ti račun,i to je ta stvar,ništa drugo.Čitam šta raspravljate o tome svaki dan a oko mene ljudi koji su dosta dužni dobili su poticaj,i prije dva dana je jedan moj kolega dobio a dužan je kao grčka poreznoj,i nije blokiran još i uredno je dobio poticaj,tako da se ne zamarate sa time.Ja sam danas bio u banci,na žalost nisam još dobio.Rekao sam vam več,koliko imaju para na raspolaganju toliko nam uplate i tako dokle nam god to ne isplate,drugog načina nema,moramo čekati i svi če mo dobiti,samo što je več ovo pre dugo,al nema nam druge.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Meni je danas sjelo za osnovno placanje za povrsine (oko 40%), pola za rasp krmace i pola za tov junadi za II. polovicu 2011. Imam duga za mirovinsko.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
evo jedan clanak od 17,04

ok su oni prosvjedovali u Čemincu, predstavnici Udruge proizvođača mlijeka Osječko-baranjske županije ipak su uspjeli dobiti neke odgovore od Ministarstva poljoprivrede i Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju u Zagrebu.

'Uvidjeli su greške u sustavu, jer je bilo nekih problema s promjenama žiro-računa i u evidenciji, te su obećali isplatu preostalih poticaja u iduća dva tjedna', potvrdio je tajnik te udruge Milan Kosanović.

Dobio je informaciju kako je isplaćeno oko 800 milijuna kuna za potpore, odnosno da su podmirene obveze za oko 85.000 obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, te da se još treba isplatiti nekih 36 milijuna za 10-ak tisuća gospodarstava.

'Iako je bilo govora da onaj tko ima porezni dug neće dobiti poticaje, Ministarstvo poljoprivrede je dogovorilo s Poreznom upravom da, bez obzira na porezni dug, isplati sve obveze. Sve to ide u iduća dva tjedna', riješio je i tu nedoumicu Kosanović.


po tome dva tjedna ce biti za 5 dana..


Da samo što nakon togga je min izjavio da onima koji imaju duga neće isplatiti.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Nije istina,svi če dobiti,jer ni ja a ni moj otac onda ne bi dobili ni lipe,zbog duga koji i nije mali...
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
Porezni dug nema veze sa isplatom poticaja.Ako si dužan poreznoj,a oni se odluče od tebe naplatit,blokiraju ti račun,i to je ta stvar,ništa drugo.Čitam šta raspravljate o tome svaki dan a oko mene ljudi koji su dosta dužni dobili su poticaj,i prije dva dana je jedan moj kolega dobio a dužan je kao grčka poreznoj,i nije blokiran još i uredno je dobio poticaj,tako da se ne zamarate sa time.Ja sam danas bio u banci,na žalost nisam još dobio.Rekao sam vam več,koliko imaju para na raspolaganju toliko nam uplate i tako dokle nam god to ne isplate,drugog načina nema,moramo čekati i svi če mo dobiti,samo što je več ovo pre dugo,al nema nam druge.

Tako kako si napisao bi trebalo biti, ali nažalost ja imam drugačije iskustvo!
Prije par dana sam napisao kako me šetaju ko bedaka, obišao pola županije da bi se nekako to sve riješilo.Uglavnom, meni je u agenciji u ZGB jasno rečeno da neću dobiti poticaj dok ne izmirim doprinose na poreznoj koji su oko 3000,00 kuna a poticaj bi bio oko 20.000 .Više ni sam neznam što da mislim, a i prestao sam se nadati uplati jer više neznam kud da krenem i što će me opet snaći.Uglavnom će biti kao u poslovici:Čekaj magare dok trava naraste!
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
POZDRAVprijavio sam se na forum jel isto nemogu više drzati zasebe ovo sto se događa sa poljoprivrednicima koji sam jedan od njih.Isto tako do dana današnjeg nisam dobio ni lipe poticaja,imam duga u poreznoj ali imaju dosta njih pa su dobili ima ih i koji su cisti pa nisu dobili,dali netko zna kad ce biti ispalata jel vise nemogu cekati,na rubu zivaca sam.dobio sam danas agenciju za placanje i rekla mi je gospođica da ako imam duga u poreznoj da trebam snjima to dogovoriti i da ce oni prosljedit agenciji i da ce mi isplatiti,vise nista nekuzim

moj dug 60000(šezdeset tisuča),pa sam dobio 68 000.
 
M

Miško 007

Guest
Jel su uveli nešto novo od papira ili su dovoljni biljezi i zahtjev?

Mislim da je staro idem ja u ponedeljak prijaviti pa cu da vidim kako je.
Ovaj put prijavljujem 10 hektara zemlje povećao sam.
A stari poticaj još nisam ni dobio.
 
C

cikla

Guest
Evo sramota od naše države......danas mi je rečeno da dok s poreznom ne riješim reprogram duga nema poticaja....pa me sad zanima tko tu koga......Nek si lijepo ministar i njegovi pomagači nabiju moj poticaj gdje im paše jer ovo je zaista sramota .....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zvao me danas čovjek koji mi je prošle godine postavljao foiju za povrće. On je iz Baranje, pita jel sam dobio poticaj? Kažem jesam među prvima. On nije. Pazi vamo! Nema niti jedne kune duga nikome, jedino što je prijavio poticaj 30.05.2011 godine. Navodno su bili produžeci i tako su prijavljivali u Baranji. Isto tako jednog znam da nije dobio poticaj isto iz Baranje ali ima nešto duga. Poz
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Evo sramota od naše države......danas mi je rečeno da dok s poreznom ne riješim reprogram duga nema poticaja....pa me sad zanima tko tu koga......Nek si lijepo ministar i njegovi pomagači nabiju moj poticaj gdje im paše jer ovo je zaista sramota .....


A kako se rješava taj famozni reprogram?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ni kod mene nista jos uvijek a ministar obecao do cetvrtka sve isplatiti..
 
C

cikla

Guest
A kako se rješava taj famozni reprogram?

Koliko znam treba samo otići u poreznu upravu i tamo ti kažu koliko duga imaš u zastari a koliko bi trebalo platiti.Meni je većina duga u zastari tako da bi trebala nešto sitno platiti i to kroz mjesec-mjesec i pol dana.Tako sam s poreznom sve dogovorila a gospoda iz agencije mi danas pošalju mail da moram dogovoriti s poreznom jer su svi dužnici na čekanju.Dotična gospoda iz polj.agencije nisu se ni potrudila vidjeti da sam ja sve s poreznom dogovorila i to već prije te da mi nemaju razloga neisplatiti poticaj.
Doslovno mi se sve ovo gadi i čudi me da se nigdje nitko javno ne izjašnjava što je s nama kojima nije isplačen poticaj...Pozdrav svima
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh