• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Nije parkirno mjesto(sva puna).Stao ispred Vidić papirnice kod starog Vatrgasnog. Ako platim u rokup 3 dana onda 150 kn.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
A i Požega nije velika da si stao negdje u sporednoj ulici sve bi za čas obišao pješke i još ti ostane za pivo, a ovako pomažeš poticaj.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Sve mi to smrdi . Nadam se da če biti tako. Samo da ne bi bilo još kasnije. O iznosu ne znam , mogu kako hoče. Tu se više ne zna tko koliko i za šta dobije ..Čekamo kao i uvijek do sad...
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Znaci onaj avans i ovo sto ministar najavljuje zajedno je cca 50% od ukupnih sredstava koje su najavili da ce biti isplaceno za proizvodnu 2015......a ostatak.......naravno u zakonskom roku.....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
I ti kolega onda nečeš ništa sijati ? Pa nemaš pojma što propuštaš več sad za iduču godinu.:biggrin:

Žalosno je to da je ove godine u suštini poticaj jedina zarada, kuruzu sam skoro svu rešil, i neš sam iznad nule malo, kad saberem materjal za sjetvu , poprvake.... 0 čista, a poticaj ove godine je, iduće možda i nebude.. a sigurno nebudem radio tak da se nadelam ko budala i onda gledao u profit na kraju ono kaj mi neko bude dao.. žalosno.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ni jedna godina nije ista. Prije dvije godine s 5 jutara kukuruza sam imao dobit cca 20 000 kn + 5 t zrna za sebe. Kad se sve zbroji i oduzme. Zato je prosla bila pusing, srecom nije bilo ni puno. Ove godine ga necu ni sijati, tj pola jutra za brasno, a umjesto kukuruza ide sirak.
Nisam ekonomist ni agronom, ali ako neces imati barem 3 razlicite kulture, s razlicitim potrebama prema temperaturi i vlazi, onda bolje nemoj ni raditi. Proljetne kulture su postale jako rizicne, narocito kukurz, pa mu bolje traziti zamjenu. Sve ovo stoji, hebes posao ako ces ovisiti samo o poticaju. On bi te trebao samo pomoci, a ne da ti bude jedini prihod.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Zašto poticaj kao jedini prihod ne štima? Dvojica momaka sa solidnom mehanizacijom odrade 150-200ha bez da se oznoje,kad se sve zbroji i oduzme,radi se nekoliko tjedana godišnje. Dosta je da urod pokrije trošak,ako nemaš neki veći kvar poticaj ti ostane čist,a koliko ga dobiješ za tu površinu? Je da poticaj nešto šteka zadnjih godina,da dolazi do prirodnih nepogoda,ali svejedno,ogromna je to lova za malo posla. Pa još kad se potrefi dobar urod i dobra cijena,što ipak nije takva rijetkost,kud ćeš bolje?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Jedino sto u toj prici mali nestaju.a veci postaju veci. Na puno hektara ratarenja, da ti poticaj ostane je ok.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
I uz poticaj opet ima puno neobrađene zemlje, dok ga ukinu bit će je još puno više.
Što se mene tiče neka ga ukinu još danas ovima što zemlju ne obrađuju već je daju u najam uz debelu cijenu arende i još si uzmu poticaj a nerade baš ništ, nit ulažu nit riskiraju, nit trgaju strojeve nit ruke.
 

repar777

Član
Tu od
31 Sij 2013
Poruka
49
944 mil..ide isplata a gdje je nestala 1,65 miljardi koliko je bilo u Privremenom proracunu?? A koje su trebali isplatit do 31.03.2016...pa neki dan su objavili da ide cijeli ostatak...pa sada opet smanjili...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@gogo, upravo to, uvijek nesto steka, uvijek nesto krmeljave i dovedeni smo do toga da pola drzave ceka poticaj da uopce krene nesto raditi jer nema za gorivo. Treba jasno odrediti ciljeve, dugorocno, sto nam treba i sto cemo poticati. Ne bih htio vrijedjati ljude, ali oko mene je niklo nekih ekoloskih oraha more, pola ih ogradjeno onim otrovnim sliperima, a na parcelama od 25 m sirine, posadjena 2 reda. Likovi beru poticaje, a evo, koliko ima godina da se pocelo s tim orasima, nisam cuo da je itko ubrao jedne ljuske. I to obavezno napizde u ravnicu, di je idealna zemlja za ratarstvo, ograde da ti zapinje plug o ogradu i jos neki otvoreno pricaju da su ih posadili samo zbog poticaja i da ce to sve i onako u furnir. I na to se trose poticaji. I to dobri novci. A ja i radim neke parcele na koje ne ostavrujem poticaj, ali smatram da mi se i dalje isplate. I uzeo bih svaku parcelu koja mi se ponudi, bez obzira mogu li dobiti poticaj ili ne. Ne vidim smisao proizvodnje nekog proizvoda samo zbog poticaja, nema tu ulaganja u proizvodnju, nema tu oplemenjivanja zemljista, samo interes.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
A šta ga koštaju ti orasi ? Neznam koliki je poticaj za te orahe ali šta ima sa njima raditi ? Pokositi travu par puta godišnje između njih ako takvi i to naprave jer najvjerojatnije nemaju vremena.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Zašto poticaj kao jedini prihod ne štima? Dvojica momaka sa solidnom mehanizacijom odrade 150-200ha bez da se oznoje,kad se sve zbroji i oduzme,radi se nekoliko tjedana godišnje. Dosta je da urod pokrije trošak,ako nemaš neki veći kvar poticaj ti ostane čist,a koliko ga dobiješ za tu površinu? Je da poticaj nešto šteka zadnjih godina,da dolazi do prirodnih nepogoda,ali svejedno,ogromna je to lova za malo posla. Pa još kad se potrefi dobar urod i dobra cijena,što ipak nije takva rijetkost,kud ćeš bolje?

To štima, ali kolko ih u cijeloj hrv radi 150-200 ha.... Šta s ovim malima koji rade do 10-ak ha? S tim nemožeš pokriti samo životne potrebe, kamoli ići promjeniti stroj ili nešta napraviti na imanju, striktno ak živiš sam od toga. Kažem opet, ak je poticaj samo zarada i ak ti čekaš profit kolko ti neko nakapa, a kičma škripi, je*eš to.. Poticaj može i smanjiti i ukinuti ili ti ga isplatiti 31.12.. šta je sve moguće... a kak budeš ti kupio gorivo, uzeo materjal, koji je još skuplji od lanjske godine (pionir 9911 lani je bio 410, ove godine prek 420)... kak šta kuda?? Ključ u bravu i van ko i svi drugi. A kvarova i ulaganja ima svake godine u nešta, jel dobar dio nas "malih" radi sa strojevima koji su stari prek 20-30 godina, većina i polovnog kupljena, i nemožeš očekivati da radi vječno u takvom stanju.. Godina je dugačka, a papir sve trpi, i imaš ono jednako na kraju priče....a iza jednakog obično žalost.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Kupi si kws on je jeftiniji 100 kn od konkurencije.
Bilo je hibrida po 250 3381 ako se ne varam.
A što imaš protiv malih pa svatko radi koliko može.
Nekom je 10 ha dosta ali ima i onih manjih po par tisuća kvadrata samo radi paravana i šverca.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh