• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vidjet ćete iduće godine kaj vas čeka. A tek za 4 kad se vlada promjeni i novi minisar zasjedne u fotelju . . .
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Nije bas tako jer je proracun za poticaje isti ko i lane.
Stvar je u tome da si prosle gosine imao 809 eura ukupno, a sad imas 276 samo osnovno + 70% zeleno, + 20% za ovo, 30% za ono...i tako. Ugl. Bi trebal9 biti ko i prosle godine ali kompliciranije da nemozemo pratiti

Proračun za poticaje je veći po ministarovom nego lani, a mi duhanci smo ostali bez 2,25 kn po kg.....ja neznam ko je lud.
Proračun je veči a duhanci gube par milijona....

A kad bi bio kao lani bilo bi dobro, jer ja sam več se pomirio s tim da su me sjebali...
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
EU ima zajednicku poljoprivrednu politiku do 2021.tako da to sve manje ovisi o nasoj vladi i ministrima.
Nemam pojma sta je sa duhanom, ja se nekako sve vise prebacujem na eko jer to se trenutno dobro placa..a nema druge nego se prilagodavati
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Danas bio na bankomatu i nikakvih dodatnih uplata od ponedeljka nije bilo... inace imam kombinirano ratarstvo/stocarstvo i ocekujem jos al za sad nista ?
Dosad sam dobio oko 2/3 od onoga u jesen,a po onom kako se najavljivalo ova bi uplata trebala bit oko 20% veca od one jesenas (750mil. jesen,sad 950 mil./kn)..
Valjda bude iduci tjedan sta,a ako ne onda nemam sta drugo rec nego katastrofa,pogotovo jel imam i krave a za njih su posebno naglasavali i najavljivali ???
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
a jel uopce kome sjelo kaj danas? osjecam se nakak malo jadno...? pa ni lipe nisam dobil... jel se jos kome to desilo...?:icon_oak:
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Evo konačno pregledao izvode pa da napišem.


Predujam jesenas:

2.11.2015. - Program osnovnih plaćanja - bez financijske discipline = 1768 kn
2.11.2015. - Plaćanje za poljoprivredne prakse korisne za klimu i okoliš - bez financijske discipline = 1348 kn
3.11.2015. - Preraspodjela plaćanja - bez financijske discipline = 918 kn
27.11.2015. - Dobrovoljno proizvodno vezana potpora - bez financijske discipline = 1857 kn
30.11.2015. - Plaćanje za mlade poljoprivrednike - bez financijske discipline = 1263 kn

UKUPNO: cca 7150 kn


Potpore u 2016.:

11.4.2016. - Program osnovnih plaćanja - bez financijske discipline = 834 kn
11.4.2016. - Financiranje dodatnih nacionalnih izravnih plaćanja za Hrvatsku = 1535 kn
15.4.2016. - Plaćanje za poljoprivredne prakse korisne za klimu i okoliš - bez financijske discipline = 701 kn

UKUPNO: cca 3070 kn



Dakle vidljivo je da ja sa današnjom uplatom nisam još niti blizu polovice jesenskih uplata.
Iako priznam, moj je problem što nikada do sada nisam htio detaljnije razumjeti temu poticaja, obzirom da nikada na to nisam računao kao neki faktor prihoda. Bilo je ako šta sjedne, dobro sjedne.

Po ovome se vidi da je teško neke obrasce i paralele izvoditi sa jesenskim predujmom. Opisi plaćanja su skroz drugačiji, vjerujem da svi nisu jesenas dobili točno tih 25 ili 30% niti da se računajući na jesenske uplate može računati da bi trebalo još toliko sada pa još dvaput toliko u svibnju...
Po jesenskih 7200 kn ja bih mogao računati na još barem 22-23 ako je to bilo tih do 30%, a sve sam više skeptičan. Uglavnom, i dalje se vodim onom, šta god dođe dobro dođe. Ko ih jebe.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Prci lud zbunjenog nažalost
Kolega danas u ministarstvo zval i rekla mu ženska da je ministra financija 20% naložio smanjenje poticaja
A em su nas sjebali sa tim pravima
Katastrofa
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Danas gosp u agenciji kaze da bi trebalo u popodnevnim satima ici "nekakve" isplate,imam osjećaj da stvarno više nitko nista ne zna,jucer jedno danas drugo pa ce bit nesto trece,nema kordinacije nikakve,pa rastezat ce to dobro je rekao do 8 svibnja pri tome misleci na ovaj eu dio...strasno...
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Danas gosp u agenciji kaze da bi trebalo u popodnevnim satima ici "nekakve" isplate,imam osjećaj da stvarno više nitko nista ne zna,jucer jedno danas drugo pa ce bit nesto trece,nema kordinacije nikakve,pa rastezat ce to dobro je rekao do 8 svibnja pri tome misleci na ovaj eu dio...strasno...
Jel to za zivotinje rekao ili za zemlje?
Jer kolko sam cuv za zivotinje jos nije nikome nis isplaceno.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
15.4.2016. - Plaćanje za poljoprivredne prakse korisne za klimu i okoliš - bez financijske discipline = 701 k
po ovome jedino je sine nomine nešto dobio danas
nadam se da će se ta njihova uplata od danas vidjeti na našim računima najkasnije u ponedjeljak i da je sine nomine izuzetak ko na početku isplate moj rođak za kojeg su neki rekli da laže da je dobio novce več u subotu
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Isplate za zemlju,premda kod mene danas nista nije vidljivo na racunu,pbz banka,mozda bude u pon.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Sutra idu jos dvije uplate za zemlju,a za mlade jos nisu sigurni kad uglavnom to ide zadnje,a sto se tice isplate iz RH proracuna pojma nemaju nista ovise o min financija iskljucivo,tako mi je receno danas iz agencije ispostava Zagreb!

Ovaj kolega dobrano laze, ili su lagali njemu!
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Koja svrha foruma ako ce se lagat,valjda je toga dosta od strane onih koji ni sami ne znaju sto kome i kada se plaća,ako je receno jucer da danas idu dvije iplate onima koji imaju prijavljene povrsine a danas kazu da bi trebalo ici popodne isplate onda racunas da je to tako mislim da tamo kako se ko javi drugacije govori,ne znam sta reci pred nama je pa cemo vidjeti uostalom kome je danas sta sjelo??
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kolegica radi u agenciji al na sasvim drugim stvarima inćuna je danas da neka isplata išla
Kao i zadnji put vidli se u ponedjeljak
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam u petak jos 1200 kn dobio.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Treca. Pise za poljoprivredno pra... I ne mogu otvorit na mobu citav tekst, tako da ne vidim citavu rijec.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ljudi oni nas jebu i jebu, jedan prosvijed bi trebao ovoj vladi dat do znanja tko smo i šta smo....

Il čmo šutit i klečit pa kad nam nekaj kapnu budemo se veselili.... nažalost
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh