• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pise za mlade da isto ide uplata u travnju, a sad nisam nista dobio za mlade, tako da bi trebalo jos sjesti. Valjda. A susjedima je sjelo i za krave.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Kod mene uplata 6000 kuna na 45 hektari,najesen je bilo 8000 kuna...meni ti isznosi nikak ne stimaju..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Hmmm da gadno tu nesto nestima, za nesto preko 50ha sjelo oko 8500kn, jesenas bilo 15ak tisuca...

POKRADENI SMO!!!!
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
...ja spadam u osnovno+zeleno+za mlade poljoprivrednike... i ni danas ni lipe! Valjda su skužili da nisam njihov.... :cool2:
 

vvvvin

Član
Tu od
4 Velj 2014
Poruka
70
Sutra idu jos dvije uplate za zemlju,a za mlade jos nisu sigurni kad uglavnom to ide zadnje,a sto se tice isplate iz RH proracuna pojma nemaju nista ovise o min financija iskljucivo,tako mi je receno danas iz agencije ispostava Zagreb!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma sve to nekako, ali kolega Code je posto jako neozbiljan.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Dali netko razumije u Agronetu što znače oni brojevi u drugoj tabeli
gdje piše IUV_PG_2015 pa sve do IUV_PG_2019?
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
Dali netko razumije u Agronetu što znače oni brojevi u drugoj tabeli
gdje piše IUV_PG_2015 pa sve do IUV_PG_2019?

Neznam tocno sto znaci kratica, ali znam da su to bodovi, odnosno vrijednost prava. Do 2019.se postupno izjednacavaju do 180. Ja npr.imam sad 190 i svake godine mi se malo smanjuje. Onome tko ima manje od 180 se postupno povecava.
To su euri po hektaru, ondnosno to je osnovno placanje npr.180 eura po ha...i od toga sve krece. 70%od toga je zeleno placanje, npr.20 % je za mlade, 25% za prve ha itd..(neznam tocno koji su postoci)
Zbog toga je svatko dobio razlicito, a ti bodovi ovise koliko je prava prenjeto, koliko je iz nac.rezerve, dali se gospodarstvo bavi ekoloskom proiz...stocarstvom..itd., o dosta toga.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Da to ima veze s pravima, lani sam imao 809 eura dok ove god 276 i nešt sitno eura...
Jebacki ga postupno smanjuju, prije drastično....
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
Da to ima veze s pravima, lani sam imao 809 eura dok ove god 276 i nešt sitno eura...
Jebacki ga postupno smanjuju, prije drastično....

Nije bas tako jer je proracun za poticaje isti ko i lane.
Stvar je u tome da si prosle gosine imao 809 eura ukupno, a sad imas 276 samo osnovno + 70% zeleno, + 20% za ovo, 30% za ono...i tako. Ugl. Bi trebal9 biti ko i prosle godine ali kompliciranije da nemozemo pratiti
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
A ukupno bi bilo?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Pa to jako ovisi kolika je vrijednost boda ili prava, koliko imas bodova, koliko godina, koliko dugo posluje gospodarstvo, koliko zemlje,...ali okvirno recimo da je neki prosjek mozda 300 eura po hektaru za one koji su manji a nish bas samo ratari, plus proizvodno vezane potpore
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh