• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
A koliko je iznos ?

Nebi ti preporucio ugar osim ako zelis inspekciju. Navodno su prosle godine bili kod svih koji su prijavili ugar, a svakom mogu napisati kaznu jer ima brdo propisa kojih se malo tko pridrzava.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Mene zanima koliko dobiješ po hektaru zemlje novaca kao poticaj bio to ugar ili neka kultura ?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pa napiso ti je covjek da je isti iznos. Mislim da ina neki postotak koliko zemlje moze u ugar, mislim 1/3.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
A koliko je iznos ?[/QUOTE

meni rekli u agenciji da ista parcela može biti 5 godina........e sad ovo o propisima i inspekciji.......čisto lako.........malo sam i zabrinut....ove godie imam nekoliko jutara na ugaru.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ajmo ponovno jer vidim da se ne razumijemo : Koliko novaca dobiješ po hektaru poticaja bez obzira šta je na njivi ? Jel se sada kužimo ?
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
Ajmo ponovno jer vidim da se ne razumijemo : Koliko novaca dobiješ po hektaru poticaja bez obzira šta je na njivi ? Jel se sada kužimo ?

Prijatelju za pocetak procitaj zadnjih 200-300 stranica na forumu ove teme i prouci sve zakone pa probaj odgovorit na to pitanje...ili da ti kazem odmah da se ne mucis, to trenutno nitko u Hr ni u svijetu ne moze odgovorit, ni Oreskovic ni Romac ni nitko.
Cak se nikome kao sto vidis neda ni raspravljati o tome.
Malo je rec da je zakomplicirano...o previse stvari ovisi, a cak ni da svih 50 faktora uzmes u obzir nebi mogao izracunati.
E sad kad to sve znas ako jos uvijek inzistiras reci cu ti cifru...s obzirom na sve recimo 250 eura +/- 50% ako ti je lakse.
Jel se sada kuzimo?:(whew):
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
E tako,taj odgovor sam čekao. Mogao bi dobit 250 eura po hektaru . Sada se kužimo
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Meni sve sjelo na zaštićeni račun. Sa njega isto plačam kao i sa poslovnog samo mi ne mogu ništa uzeti. Ako je poslovni zablokiran sve uplate idu onome tko je blokirao račun čak i poreznoj.:icon_super:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I nama su taj ugar pisali sami na oranice koje se kose.
U agenciji rekli da to tako ide
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kod susjeda stocara je bila inspekcija za ugar. I nisu bas bili zadovoljni. A iskreno, smatram da je to cista gluposto ovdje u ravnici gdje kronicno nedostaje zemljista. Ili jos bolje, do sada su se pare za poticaj uzimale preko orasa i ljesnjaka, a sad su smislili jeftiniju varijantu. Primjetio sam jednu drzavnu tablu od 10 ha zarasu u korov, a vidim da je uredno u ARKOD-u, pa sad ne znam jel i to ugar ili netko uzgaja cicak.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Ugar je potreban. Ta mjera nije bez veze. Ukoliko neke robe ima previše na tržistu ona postaje jeftina. Sto rade zemlje koje proizvode naftu kada je nafta jeftina? Manje crpe nafte tako da je ima manje na tržištu. Isto treba učiniti sa proizvodnjom hrane. Osim toga i tlo se obnavlja. Tlo nije neiscrpan resurs.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Kod susjeda stocara je bila inspekcija za ugar. I nisu bas bili zadovoljni. A iskreno, smatram da je to cista gluposto ovdje u ravnici gdje kronicno nedostaje zemljista. Ili jos bolje, do sada su se pare za poticaj uzimale preko orasa i ljesnjaka, a sad su smislili jeftiniju varijantu. Primjetio sam jednu drzavnu tablu od 10 ha zarasu u korov, a vidim da je uredno u ARKOD-u, pa sad ne znam jel i to ugar ili netko uzgaja cicak.
U već nekoliko postova spominješ uzgajatelje oraha i lješnjaka u negativnom kontekstu, tipa uzimateljima poticaja iliti nekakvih nametnika koji tebi oduzimaju taj poticaj, kao ljude koji rade nekakav manje vrijedan posao po tvom sustavu vrijednosti.
Ne znam možda ti osobno imaš nekakvih problema sa inima, ali jesi li se pitao da većina voćara uzima poticaj a ne samo uzgajatelji oraha i ljeske, znaš li nešto više o toj proizvodnji, ili lupaš onako bezveze, i na kraju zašto time potcjenjuješ rad,trud i muku dotičnih.
I sam sam uzgajatelj oraha ilješnjaka. Zašto misliš da neki od nas voćara ne misli za takve kao ti da se bave glupim poslom , ratarstvom, stočarstvom.....
Na kraju , ne mislim vrijeđat ni tebe niti druge prizvođaće, vrijedne i marljive ljude , ali ovakav tvoj stav je nula bodova. 0 ispod nule. Ljepi pozdrav!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sa onim "predujmom" od jesenas do sada ukupno sam dobio 515kn po hektaru. Ima li tko manje?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Iz vrlo jednostavnog razloga. Zato sto ih ovdje barem 80% nikada nece ubrati ni jedan plod. Onih 20% su uglavnom ljesnjaci kojih ima stvarno oglednih, ali su i dalje manjina. Trava se kosi jednom godisnje, kad preraste krosnju, ogradi se sliperima - da bude ekoloski, a razmaci izmedju redova preko 10 m. Ne oduzimaju meni poticaj ukoliko ja dobivam svoje. Oduzimaju drzavi, sustavu i svima nama. I uz to, vecina ih se nikada nije ni bavila poljoprivrdom niti ih to zanima. Zanimaju ih samo poticaji i to otvoreno govore.

@korisnik 2508, nije ovdje problem hiperprodukcija, nego nedostatak zemljista. Slazem se da zemlju treba obnavljati, ali neka onda subvencioniraju sideraciju, proizvodnju humusa i slicno. Vecina ce ih vec iduce godine baciti 400-500 kg dusicnih gnojiva na hektar i opet nastaviti u istom smjeru. A vecina tih zemalja nije vidjela stajnjak po 40 godina.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Pored moje oranice su "kao" 2 hektara lješnjaka i 3 hektara oraha-ekološka,doslovno se ne vide,već je šikara ali je gospodinu poticaj uredan.Osim toga na te tzv.trajne nasade ljudi često dovezu smeće.
Ne osuđujem sve ali eto znam primjer koji je stravičan.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Evo stiglo još 5000 kn znaci za 15Ha za sada dobio cca 23 500kn pa svaka kuna dobro došla

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
Evo stiglo još 5000 kn znaci za 15Ha za sada dobio cca 23 500kn pa svaka kuna dobro došla

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Neračunaš u to onaj avans od 11mj ? Ili sa time?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh