• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pored moje oranice su "kao" 2 hektara lješnjaka i 3 hektara oraha-ekološka,doslovno se ne vide,već je šikara ali je gospodinu poticaj uredan.Osim toga na te tzv.trajne nasade ljudi često dovezu smeće.
Ne osuđujem sve ali eto znam primjer koji je stravičan.

I ja znam mnoge slučajeve gdje su mnogi uzeli i uzimaju poticaj za 100 hektara zemlje, a obradili su 10 hektara i nikome ništa, jel su sad svi ratari lopovi?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Baba Vanga prorekla.

Gustavo, nigdje ne pise za vocare, nego za masovnu pojavu sadnje oraha i ljesnjaka za koje se samo uzima poticaj. Ako ti takve ljude nazivas vocarima, to je druga stvar. I prijavi te "ratare" ako ne obradjuju zemlju, a primaju poticaj. To je protuzakonito.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
Zvao sam danas u agenciju s obzirom da još ni kune nisam dobio u ovom prvom djelu... rekoše mi isplate idu cijeli idući tjedan, svi znaju da sam trebao dobiti ali nitko ne zna zašto nisam. Spajali su me u četiri službe. Na kraju ispadne da moj zahtjev još nije došao na red. Tako da moram čekati da prođe idući tjedan pa ako ništa ne sjedne opet ih zvati. Hoću reći... nema tu baš nekog reda. U svakom slučaju isplate idu i idući tjedan... ako su me prevarili i ja varam.... Nešto kao imaju previše posla jer svaki zahtjev izračunavaju i na dnevnoj bazi šalju u agenciju na isplatu.:icon_e_confused:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Baba Vanga prorekla.

Gustavo, nigdje ne pise za vocare, nego za masovnu pojavu sadnje oraha i ljesnjaka za koje se samo uzima poticaj. Ako ti takve ljude nazivas vocarima, to je druga stvar. I prijavi te "ratare" ako ne obradjuju zemlju, a primaju poticaj. To je protuzakonito.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Ma što ću ja prijavljivat, imaju sad dronove pa nek snimaju, a i ovi što imaju milijune kuna poreznog duga, a voze nove limuzine su također pozitive, pa ovi što muljaju s kravama i konjima koji po tuđim usjevima pasu, a vi se uhvatili ljudi koji imaju hektar, dva oraha ili lješnjaka, evo i ja ću posadit hektar oraha da se riješim zajebancije s kuruzom pa nek rastu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nije to hektar-dva, ima ih malo vise. Znam neke koji imaju i po 20-30 ha. I gle cuda, svi su na nekim pozicijama. To je legalna pljacka. Cast onima koji stvarno proizvode ljesnjake, ima ih, ali se to i vidi na prvi pogled.
A ako ne zelis prijaviti nekoga u ilegalnoj radnji, onda ne ocekuj da ce netko drugi reagirati umjesto tebe. Ili da ce netko prijaviti ako netko tebi bude cinio stetu. Najbolje da se svi vodimo politikom - nije moj problem.
Ja bi prvi prijavio nekoga da vidim da npr istresa smece po putu ili da baca pakovanja od herbicida u kanal.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Zvao sam danas u agenciju s obzirom da još ni kune nisam dobio u ovom prvom djelu... rekoše mi isplate idu cijeli idući tjedan, svi znaju da sam trebao dobiti ali nitko ne zna zašto nisam. Spajali su me u četiri službe. Na kraju ispadne da moj zahtjev još nije došao na red. Tako da moram čekati da prođe idući tjedan pa ako ništa ne sjedne opet ih zvati. Hoću reći... nema tu baš nekog reda. U svakom slučaju isplate idu i idući tjedan... ako su me prevarili i ja varam.... Nešto kao imaju previše posla jer svaki zahtjev izračunavaju i na dnevnoj bazi šalju u agenciju na isplatu.:icon_e_confused:

Ja sam dobio samo 11.04 dvije uplate,vec sam se prestao nadati ...
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Nista poslje 18.04. Podigao izvod neki dan i zbrojio. Sa akontacijom iz 11. Mj. 1.397kn/ha
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Auu, pa onda sam ja jos dobro prosao. Meni izadje skupa s akontacijom 1912 kn/ha.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jel ko dobio šta za krave,tov junadi ...?
Prije dva tjedna sam imao uplatu i prije dva tri dana nešto... sve skupa sad u ove dve uplate sam dobio otprilike jednako kao jesenas!!!
Nisam pratio medije šta kažu,jel gotovo za ovu turu sad,jer je rečeno da će do kraja tjedna bit isplaćeno sve predviđeno il će bit još šta,jer računica mi nikako neštima???
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Jel ko dobio šta za krave,tov junadi ...?
Prije dva tjedna sam imao uplatu i prije dva tri dana nešto... sve skupa sad u ove dve uplate sam dobio otprilike jednako kao jesenas!!!
Nisam pratio medije šta kažu,jel gotovo za ovu turu sad,jer je rečeno da će do kraja tjedna bit isplaćeno sve predviđeno il će bit još šta,jer računica mi nikako neštima???
Ako piše kod uplate PROIZVODNO VEZANA POTPORA to je među ostalim i za životinje.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Može li mi tko objasniti što znači ovo "vrijednost" na Agronetu? Prošle godine sam upisao "nove" površine u ARKOD i to se vidi na Agronetu a dosadašnja isplata da nije tragična bila bi smiješna.
Konkretno kod brata piše vrijednost 155 eura dok kod mene piše 58. Čujem da će se to narednih godina povećavati a nekima smanjivati. Koliko ćemo u konačnici dobiti po ha?

Koga god sam pitao nitko ništ nezna ...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Može li mi tko objasniti što znači ovo "vrijednost" na Agronetu? Prošle godine sam upisao "nove" površine u ARKOD i to se vidi na Agronetu a dosadašnja isplata da nije tragična bila bi smiješna.
Konkretno kod brata piše vrijednost 155 eura dok kod mene piše 58. Čujem da će se to narednih godina povećavati a nekima smanjivati. Koliko ćemo u konačnici dobiti po ha?

Koga god sam pitao nitko ništ nezna ...
Niko nezna i nikog nije briga

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kako si imal sreće tako i dobiješ
Ma katastrofa od sustava
Gadi mi se ta Europa sve vise...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh