• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
272
Sta ce biti sa poticajem po litri mlijeka...hove li ga biti ove godine ili su i to sakrili u ovim silnim uplatama
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
Oprostite! Jel može bez mi,vi,oni? Svake godine dobijemo poticaj, netko prije netko kasnije ali na kraju ga dobijemo! Problem su cijene proizvoda, dok se to ne sredi možemo samo sjedit i plakat!


Potpisujem največi problem cijene i nemogučnost prodaje naših proizvoda,a tek kada budemo dobili poticaje.
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
Oprostite! Jel može bez mi,vi,oni? Svake godine dobijemo poticaj, netko prije netko kasnije ali na kraju ga dobijemo! Problem su cijene proizvoda, dok se to ne sredi možemo samo sjedit i plakat!

.... i onak je sve to isto.... slažem se s tobom
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
Oprostite! Jel može bez mi,vi,oni? Svake godine dobijemo poticaj, netko prije netko kasnije ali na kraju ga dobijemo! Problem su cijene proizvoda, dok se to ne sredi možemo samo sjedit i plakat!

Moglo bi, al kad mislim da nije problem cijena, tj.jeste al to nikako jedna mala Hrvatska nemoze rijesiti sad kad smo dio EU.
Recimo cijena mlijeka...u cijeloj EU je otprilike ista
Ali uAustriji je prosjecna velicina stada krava 10-15 mlknecnih grla i jedna obitelj jako dobro zivi od toga!!
A zasto? Zato jer im je prije svega drzava olaksala birokraciju pa mogu praviti stale punk puno lakse nego mi, mlijeko mogu puno lakse prodavati direktno potrosacima i zatim dobiju razno razne poticaje za te krave i za to cime se bave.
E kad to bude netko rijesio, moj glas mu je osiguran i necu vise raspravljat o boji kape koju dijeli pred izbore
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zetorcrystal,to njihovo zajedničko plačanje je mučenje mulja i legalna prevara,a to plačanje po litri mlijeka ,tj.ono referentno pravo se po nekim informacijama ukida 2017.Veliki je problem što sadašnji ravnatelj agencije tvrdi da nema nikakvog duga po tom pitanju iz 2012,a svi dobro znamo da su nas pokrali za 10 premija,živjela demokracija
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Dosta o politici,ovi i oni,i tko bi kako napravio,tu mi ništa nemožemo,čekamo pare da nam daju i bit če sve poslije toga dobro.Sada opet neznamo koliko čekamo para sada a koliko u sljedečoj turi,ili je neće biti.
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
.... vjerovali ili ne u ovoj turi još ni lipe, jel ima još ko takav ili sam jedini?!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma ni ja nisam u hdzu nit sam odusevljen njime. Ali nije mi jasno da netko moze za sve okriviti njih, a zaboraviti sto radi druga strana. Koliko su se ovi bivsi zaduzili a nisu krali?!?
Mislim da sve to ima direktne veze s poticajem, da ga isplacuju uredno nebi se mi sad s tim zamarali.
A ja sam osobno tamo negdi do 2010/11. jako dobro zivio od poljoprivrede, onda je krenulo nizbrdo i nemoze mi nitko reci da je to zbog lopova, jer su se tek onda poceli gomilat dugovi i krize, kad je kod ostalih zavrsila kriza kod nas je tek uhvatila maha i okriviti za to samo hdz je smijesno

Pa oni su i napravili pametnjakovići rat.
Ko bi sad išao u rat da te pitam .
Fantazije sve prodat i popljačkat to je hdz i zato su se i potrudili ratovat.
Većina tih ljudi su bili niko i ništa sad su bogataši a prave Hrvatine su sad.
I ja bi bio jako zadovoljan s torbama punih novaca i samo znaju širiti mržnju Hrvatsku volim ali takve ne za takve je Goli otok bio zakon.
Oni su poslije 90 uništili kombinate jer su bili od bivše države i zato je poljoprivreda propala.
Žalosni što se neke stvari zaborave i sve dalje uništava dok oni dalje rasprodaju.
Sad bi i podravku prodali a da bolje sve prodat niš nam ne treba
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
s tim se moram složit, osobno me najviše smeta tajkunizacija, dok su se jedni borili drugi su stekli banke i milijune... ajde nek neko od nas pošteno stekne milijune..
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
...i da mi, obični seljaci, oko politike se prepiremo, a oni i crveni i plavi su svoji, i boli ih briga za nas i poticaje koje čekamo... vele-"ko čeka-dočeka"
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
E dokle god mi budemo pricali samo nek daju pare ne zanima me politika ni nista drugo, nema tu srece.
I to o raspadanju kombinata je presmijesno. Pa pogledajte malo kako napredne drzave funkcioniraju?? Nisam bas cuo da imaju polj.kombinate!
A rat nije poceo hdz ni tajkuni, nego velikosrpska politika. Jako je zalosno sto neki to ne znaju i kad se spomene istina onda siris mrznju.
Opet ce se povijest ponoviti jer smo zaboravili!
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
stvarno mi nije jasno i ne mogu to nikako da shvatim zašto se dira u rat
ako se neko nije rodio ili je u to vrijeme bio pre mali ili je herojski ladio jajca u inostranstvu ili možda iz nekog razloga opravdava one koji su se osjetili ugroženo neka nedira u tu temu
ima nas koji znamo kako i na koji način je došlo do rata a ima onih koji su to skupo platili zato ostavite rat
naš današnji problem je ono poslije rata a tu su svi isti
mislim dok god nisu objavili cifru u izvršenju proračuna za tekući mjesec da još uvjek ima nade za kakvom isplatom
barem je do sada tako bilo
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
243
Ja spadam u vise kategorija, a najvise u one koji su to skupo platili i zato nemogu biti miran kad vidim da netko pojma nema sta je bilo i zbog cega.
Ali necu se vise zivcirati, mislite sta hocete...ali se nemojte iznenaditi kad se povijest ponovi, a hoce. Samo je pitanje vremena
Dakle.... tema poticaja je previse komplicirana i o previse toga ovisi. Zato se j raspravlja na siroko i dugacko
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Možda je bilo jučer, nisam gledao, datum piše 22.04. ali u petak nije bilo love. Ako je išla uplata u petak poslije 13 ili 14h onda je vidljivo tek sljedeći dan a to je bio ponedjeljak.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Formula za izračun Osnovnog plaćanja

Pravo iz 2014 godine X hektari /40%, =xxxx od tog iznosa se dodaje 70% zeleno plaćanje, 30% preraspodjeljeno i još neke mjere neznam koji postotak....

Po tome tko se bavi duhanom od one referentne god koja je iznosila cirka 2,2(5) Kn, ispada da čmo dobit za kg duhana 3,35 kn + osnovno plaćanje( hekari + 0,9 kn/kg) + 1 Kn iz nacionalnoh rezervi..
Eto da se veselimo malo pred izbore.... :)


E da dodam onaj izračun xxx bi vam trebao biti isti na agronetu pod pravima za 2015 god...
 
Posljednje uređivanje:

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Po mojoj nekoj računici do sada su isplatili 55 - 60 posto potpora za 2015 godinu.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Imam vrlo loše vijesti. Po inf. koje imam moglo bi doći do smanjenja iznosa poticaja koji ide iz drž. proračuna RH. Mislim da ako do toga dođe ,a mi budemo šutjeli i dalje dok nas oni šišaju kao ovce ni ne zaslužujemo bolje. Oni su nas pokrali ,a vjerujte mi i ovi če samo puno prije i više. Da nema ovih iz Mosta koji koliko toliko koče ove druge da sve bude po nekom pravilu mi bi bili gori od Sj. Koreje. Inače srezali bi nam za oko 300kn/ha. Nadam se da je moj izvor u krivu. I toliko o tome da se neče dirati u poticaj. Malo sutra.:(envy)::icon_rofl:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Toliko i budu smanjili jel nam bude oko 1750 kn /ha
20% umanjenje državnog djela
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh