• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mogu smanjit kolko oce, kad nitko ne zna koliko zapravo treba dobit.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
stvarno mi nije jasno i ne mogu to nikako da shvatim zašto se dira u rat
ako se neko nije rodio ili je u to vrijeme bio pre mali ili je herojski ladio jajca u inostranstvu ili možda iz nekog razloga opravdava one koji su se osjetili ugroženo neka nedira u tu temu
ima nas koji znamo kako i na koji način je došlo do rata a ima onih koji su to skupo platili zato ostavite rat
naš današnji problem je ono poslije rata a tu su svi isti
mislim dok god nisu objavili cifru u izvršenju proračuna za tekući mjesec da još uvjek ima nade za kakvom isplatom
barem je do sada tako bilo

Imam branitelja u kući ja sam dobio ptsp od njega .
Baš me briga za lopove više bilo bolje da niste ni radili državu nemaš ni za kruh a radiš .
Nemoru sirotinjski poticaj isplatit to nam je rat donio eto to i glupe glave.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
529
Samo 100kn/ha za mlade , do koje velicine se racunaju mali ja imam 9,5 ha ali nista nisam dobio za male.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam dobio oko 114kn/ha danas za mlade. Prosli puta 263 kn/ha. Sve skupa nije ni blizu tih 477 kn.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Samo 100kn/ha za mlade , do koje velicine se racunaju mali ja imam 9,5 ha ali nista nisam dobio za male.

mali su do 5000kn poticaja....a mladi su druga prica,OPG do 5 god od otvaranja,neka poljoprivrenda struka ili osposobljavanje,itd...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Evo ja danas zval u zagreb i ovu godinu bu mi poticaj oko 1100 kn po hektaru..poglednite si koja su vam prava dodjelkjena tak budete i dobili...kod mene je problem prijenos prava na poticaj ..nisam ugovore napravil
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
529
mali su do 5000kn poticaja....a mladi su druga prica,OPG do 5 god od otvaranja,neka poljoprivrenda struka ili osposobljavanje,itd...

Znam sto su mladi nositelji OPG-a , samo me je zanimala definicija malih , sto znaci da sam ja "veliki".
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mladi su, osim navedenog, do 40-e godine zivota, s time da ove godine ide poticaj bez obzira na obrazovanje, a do iduce ce ici, navodno, samo mladima s nekom poljoprivrednom skolom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Tako je kolega itp,jedino neznam ovo za obrazovanje...meni je počela pčelarska škola,tako da ču imati i to riješeno,da nebi bilo nismo znali..

kolega zetor,ti si sudeći po hektarima "veliki"...
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Evo ja danas zval u zagreb i ovu godinu bu mi poticaj oko 1100 kn po hektaru..poglednite si koja su vam prava dodjelkjena tak budete i dobili...kod mene je problem prijenos prava na poticaj ..nisam ugovore napravil

Kolika ti je vrijednost prava u agronetu?
Koliki ti je iuv-pg za 2015.
Jel ovih 1100 kn/ha racunas sa avansom i sa ovim isplacenim do sada ili 1100 kn/ha treba tek doci u 5. Mjesecu?

Imam 46.01 ha u upisniku i mladi sam. Danas u pbz-u u 06:39 je sjelo 9545,71 kn. Pretpostavljam da je samo za prvih 20 ha (mozda mozda za 25) tako su cijele godine trubili. Zasto ste vi dobili manje to neznam.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Znam sto su mladi nositelji OPG-a , samo me je zanimala definicija malih , sto znaci da sam ja "veliki".
Okvirno, ako imaš manje od 10 ha onda si mali, ako imaš više od 10 ha onda si veliki OPG.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Kolega hrva,mali su oni kojima iznos poticaja nije veći od 5000kn...oni spadaju u male i fiksno dobivaju 5000kn...barem sam ja tako skužio što se iznosa poticaja tiče i definicije mali poljoprivrednik...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mali mogu biti samo oni kojima poticaj ne prelazi 5000 kn, ali ne moraju spadati u tu grupu ako ne žele. Oslobođeni su nekih kontrola (npr. višestruka sukladnost) i evidencija, ali ne mogu ostvariti sve stavke poticaja koje mogu ostvariti ostali.
Svi koji su imali poticaj manji od navedenih 5000 kn su bili automatski svrstani u male poljoprivrednike, ali su imali mogućnost do sredine listopada izaći iz te skupine. Naravno, ako su procijenili da im je povoljnije ne biti u toj skupini. Slobodan izbor.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Mladi su, osim navedenog, do 40-e godine zivota, s time da ove godine ide poticaj bez obzira na obrazovanje, a do iduce ce ici, navodno, samo mladima s nekom poljoprivrednom skolom.

Ovo je točno da, samo bih naglasio da mladi do 31.12.2017 moraju donijeti potvrdu o obrazovanju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh