• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
ma nema smisla taj iuv.... nikako.....
na 23 ha imam puna prava na 23 nacionalnu rezervu.... ispada da su mi prava iz nacionalne rezerve 15 eura vrijednosti tj 15 eura bih trebao dobiti za osnovno plaćanje..... haha (kiselo se smijem).

a ministarstvo evo maloprije zvao, prespajaju me na 5 telefona i kad dobijem 5. telefon ona kaže neznam (aj bar ne lažu)
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ovako ti si do sad imao manja prava očito pa češ imati postupno povečanje,
Jel meni je vrijednost prava jednaka kao IUV_PG 2015.

Sad vidim vrijednost ti je 168,73 eura jel znaš kolika ti je bila lani za 2014 godinu.

A po tvojoj tabeli otprilike bi trebalo biti za ovu godinu

OSNOVNO PLAĆANJE bi iznosilo 57,13 eura+(zeleno + preraspodijeljeno) ispada 114,26 eura x 5,61 ha = 641 eura

Sad neznam čime se baviš koje kulture još se dodatno plaćaju..
Od tih 5.6 ha jedno cca 4 ha je oranica, sve pod češnjakom.
S time da imam onaj TUG na svim parcelama.

OPG je relativno mlad. Tj. moj d.o.o. je postao nositelj OPG-a 2013. godine.
Godina imam 27.

Do sada sam dobio otprilike 11000 kn s time da sam ove godine dobio oko 50% jesenskog predujma.

Ne mogu niti pretpostaviti koliko bih još mogao očekivati. Po svemu ispada da sam i do sada dobio više nego sam i trebao a po svim pričama bih trebao dobiti još više nego sam dobio do sada.

Izučiti ću to ove godine skroz, iako ustvari nemaš niti gdje i koga ni pitati.



EDIT: Prošle godine sam imao prijavljeno ukupno možda trećinu hektara od ove godine tj. cca 30% i dobio sam između 6 i 7 tisuća kuna, ako se ne varam. Ali mislim da je tu negdje bilo.

Poslano sa mog SM-G920F
 
Posljednje uređivanje:

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
pričao sam sa gospođom petrom (ne sjećam se prezimena) ona kaže da iuv neće biti mjerodavan za siplatu novca, već će vrijednost prava biti mjerodavna. međutim ovdje čitam a i logično je da će ipak biti kako iuv nalaže.... ona tumači da se gleda vrijednost prava a ne iuv...

nego, jel si to dobio sve iz nacionalne rezerve ili imaš njiva u upisniku na koje uopće nemaš pravo na poticaj?
Nažalost toliko malo znam o poticajima da ti ne znam odgovoriti.

Ali unazad par str. sam pisao sve specifikacije u uplate vidljive na izvodima, pa ako se tamo to može vidjeti vrati koju stranicu.

Ja sam sada na mobu pa mi je malo nezgodno.

Poslano sa mog SM-G920F
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Nažalost toliko malo znam o poticajima da ti ne znam odgovoriti.

Ali unazad par str. sam pisao sve specifikacije u uplate vidljive na izvodima, pa ako se tamo to može vidjeti vrati koju stranicu.

Ja sam sada na mobu pa mi je malo nezgodno.

Poslano sa mog SM-G920F

znam koliko mi je sjelo do sada, a za nadalje nema blage nitko osim ovih što znaju u ministarstvu a ne žele uzeti kalkulator i reći toliko i toliko....
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
236
sjelo jućer za mljekarstvo! ja neznam kak će meni pomoći ti ogromni novci, ako je to pomoć onda zovem upomoć!
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Evo samo da ti dam svoj primjer lani sam imao 809,20 eura pravo, za 2015 god mi iznosi 296,26...

Prije dva dana sam zvao u agenciju da mi baš netko objasni tko očito to zna, i ženska mi je lijepo neke stvari objasnila...

Al ukratko kad sam ju nakraju ja ispitivo sam zaključio da mi je poticaj za 40% manji (Osnovno plaćanje), i ja nju opet pitam jel tako kaže da al potpore se nisu smanjivale naspram lanjske god... ko tu koga
ugl., ovo je jebanje ljudi i zbunjivanje....

Prava bi se trebala smanjivati prema nacionalnom prosjeku do 2020 ali godisnje maksimalno 30%. Koji imaju manje, njima bi se trebalo povecavati. Vjerovatno je greska.
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Odgovor na pitanje o povećanju površina:2014.g. 12,38 hektara , 2015.g.23,97 hektara.Bila je referentna godina pa sam upisao sve što sam mogao odnosno uzeo raditi.Sad smo u biti kažnjeni što želimo raditi više.Ništa mi nije jasno.Sve je to legalni lopovluk i laž.Ove godine imam 27,61 hektara sa nekim prenešenim pravima.Znači da mi nagodinu treba još smanjiti.Imam i 4 hektara koji nisu u sustavu poticaja na moje ime.To više ništa nema smisla.Gadi mi se sve u ovoj državi.Bitno da u javnosti cure informacije kako iz proračuna lova beskrajno curi poljoprivrednicima.Cijene proizvoda nam ruše jer dobijemo POTICAJ. Neznam više tko to more izdržati.Izgleda da smo mi sa 20 do 30 hektara sad pred brisanjem.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Za 2014. sam dobi oko 9600 kn ne znam točno u lipu, za 4,70 ha, a to su sve livade osim 1 rali koja je bila pod kukuruzom. U izvodu iz banke su samo neke skraćene šifre šta je uplaćeno pa ne kuzžim uopće koliko je za livade , a koliko za kukuruz. Po mojoj računici ispada da je veći poticaj za livade na koje nema puno ulaganja kao u kukuruz??
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ma to je sve tak smušeno i napravljeno da nas smuljaju
Znam neke ljude koji su dosta zemlje upisali lani i dobili puno veći poticaj od drugih
Tak da to sve stvarno apsurdno
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel sam ja dobro pročitao da se dobije poticaj i za mirovanje zemlje, dakle odlučim ove godine ništa ne sijati da zemlja odmori i dobijem poticaj?
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Jel sam ja dobro pročitao da se dobije poticaj i za mirovanje zemlje, dakle odlučim ove godine ništa ne sijati da zemlja odmori i dobijem poticaj?

imaš neke odredbe tipa poorati i onda održavati, ali da dobro si čuo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A koliko se dobije poticaja i koliko godina može tako, samo jedna ili više?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Idem na tečaj njemačkog, sad ću na četvrti stupanj pa ću probat kad ga završim, ako ne prođem na razgovoru idem na peti stupanj i tak dalje dok ne prođem. Radi toga me i zanima ovo jer ne mislim ništa sijati ove godine, a ako odem u Njemačku posaditi ću orahe.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Jel sam ja dobro pročitao da se dobije poticaj i za mirovanje zemlje, dakle odlučim ove godine ništa ne sijati da zemlja odmori i dobijem poticaj?
Takozvani crnogorski poticaj. Lezis i ides [emoji2]
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh