• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A ako upises faks, jel se i to racuna? Mislim poljoprivredni.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Komer, jučer sam bio u apprrr-u i gospođa mi rekla da se do 31.12.2017 mora dostaviti potvrda o obrazovanju.

Itp potreban je dokaz o završenom obrazovanju.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Evo ministar na novoj tv izjavio da če do 15.05 biti sve isplačeno.....
A tko ima krave kakti je danas krenilo.....sad jel vlak, kamion ugl. neš je krenilo :)
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Kolika ti je vrijednost prava u agronetu?
Koliki ti je iuv-pg za 2015.
Jel ovih 1100 kn/ha racunas sa avansom i sa ovim isplacenim do sada ili 1100 kn/ha treba tek doci u 5. Mjesecu?

Imam 46.01 ha u upisniku i mladi sam. Danas u pbz-u u 06:39 je sjelo 9545,71 kn. Pretpostavljam da je samo za prvih 20 ha (mozda mozda za 25) tako su cijele godine trubili. Zasto ste vi dobili manje to neznam.

81 euro mi je odobreno to bum okvirno dobil sa tim svim kaj se dobi..tak mi rekli..to racunam sve zajedno!M nek se je... sa tim poticajima..
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Ništa mi nije jasno.23,9 ha pod poticajem imam.U 11.mjesecu dobio 11000 kn , u ovoj drugoj isplati što je išla sad 9400 kn.Odobreno po tablici za osnovo plaćanje imam 90,45 eura.Na to se dodaje 70 posto zelenog i 30 preraspodjeljenog.Ispada da ću dobiti za 2015.g. po hektaru ni 1500 kn.Neznam što više očekivati.Bitno da ministar govori da nema smanjenja i da će svi dobiti u lipu kao i prije.Neznam gdje završava taj novac.Sad sam očekivao bar iznos kao za akontaciju,dobio dosta manje.Za akontaciju je išlo 750 milijuna a sad 944 milijuna.Stvarno ne znam računati.Smanjili su poticaje po hektaru pojedincima i to za dosta.Najbolje što se lani pisalo i pričalo za što će sve seljaci dobiti izdašne potpore :zeleno plaćanje,preraspodjeljeno,ekološka...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa moraju s našim novcima javni dug malo rješiti a zapravo sebi u džep trpaju.
Danas je hss izjavio da su ovi gori od Jakovine a izgleda da i jesu
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Danas su mi iz agencije rekli da nemaju pojma koliko jos ide, jer se nista ne zna. Nista oni ne znaju. U ovoj drzavi jebe lud zbunjenoga, to nije normalno. Evo, vec ulazim u drugu godinu jebade s prijavom ovog usranog mlina kao dodatnu djelatnost. Za sada mi je samo jedna gospodja iz Savjetodavne u Sisku dala konkretne podatke, ali sve ostalo je jebivjetrija ziva. Ista stvar i s Agencijom za placanja. Uzas zivi. Sve treba poterat da ciste kanale. Uzgred budi receno, i zato sam neki dan dobio 550 kn uplatnicu, ali platit cu im *****, nisu 40 godina cistili nista, topole po metar promjera, a ja da placam ciscenje.
 

novi

Novi član
Tu od
11 Velj 2016
Poruka
25
Ovo je točno da, samo bih naglasio da mladi do 31.12.2017 moraju donijeti potvrdu o obrazovanju.

meni rekli do kraja ove godine će organizirat školovanje i mora bit dokaz o završenom školovanju priložen do kraja ove godine ili u 2017 nema isplate poticaja.
... a što se tiće neisplate prvog djela meni (zvao danas opet tamo u obradu zahtjeva), rekli su da sam dobio predujam u 11 mj i da nemam pravo niš dobiti u ovom prvom djelu isplata.
:icon_hang:
a drugi dio isplata počinje početom 5 mj, ali iskreno ja više ne vjerujem ništa..
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ništa mi nije jasno.23,9 ha pod poticajem imam.U 11.mjesecu dobio 11000 kn , u ovoj drugoj isplati što je išla sad 9400 kn.Odobreno po tablici za osnovo plaćanje imam 90,45 eura.Na to se dodaje 70 posto zelenog i 30 preraspodjeljenog.Ispada da ću dobiti za 2015.g. po hektaru ni 1500 kn.Neznam što više očekivati.Bitno da ministar govori da nema smanjenja i da će svi dobiti u lipu kao i prije.Neznam gdje završava taj novac.Sad sam očekivao bar iznos kao za akontaciju,dobio dosta manje.Za akontaciju je išlo 750 milijuna a sad 944 milijuna.Stvarno ne znam računati.Smanjili su poticaje po hektaru pojedincima i to za dosta.Najbolje što se lani pisalo i pričalo za što će sve seljaci dobiti izdašne potpore :zeleno plaćanje,preraspodjeljeno,ekološka...

ja sam dobio 1214 kn po ha ako izuzmem mladog polj i prve ha. i za 2015 mi piše 89 eura.... ali mi je rekla ova iz agencije da taj iuv nije bitan nego je vrijednost prava kao bitna..... a sad vidjet ćemo ubrzo..... nego, jesi siguran da imaš puna prava ili imaš iz nacionalne rezerve?
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Gledajte nitko nemože imat isti po ha,
Na agronetu ako vam je dodjeljeno pravo 100 eura, zadovoljavate zeleno plaćanje i imate preraspodijeljno plaćanje to vam je još 100 eura..
Znači pravo za taj 1 ha je 200 eura.

Prava koja samo imali 2014 god svima su dijelili s koeficijentom 0,4
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Ništa mi nije jasno.23,9 ha pod poticajem imam.U 11.mjesecu dobio 11000 kn , u ovoj drugoj isplati što je išla sad 9400 kn.Odobreno po tablici za osnovo plaćanje imam 90,45 eura.Na to se dodaje 70 posto zelenog i 30 preraspodjeljenog.Ispada da ću dobiti za 2015.g. po hektaru ni 1500 kn.Neznam što više očekivati.Bitno da ministar govori da nema smanjenja i da će svi dobiti u lipu kao i prije.Neznam gdje završava taj novac.Sad sam očekivao bar iznos kao za akontaciju,dobio dosta manje.Za akontaciju je išlo 750 milijuna a sad 944 milijuna.Stvarno ne znam računati.Smanjili su poticaje po hektaru pojedincima i to za dosta.Najbolje što se lani pisalo i pričalo za što će sve seljaci dobiti izdašne potpore :zeleno plaćanje,preraspodjeljeno,ekološka...

dobit ces oko 1100 kuna..tak kak i ja..si imal povecanje povrsina?
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Gledajte nitko nemože imat isti po ha,
Na agronetu ako vam je dodjeljeno pravo 100 eura, zadovoljavate zeleno plaćanje i imate preraspodijeljno plaćanje to vam je još 100 eura..
Znači pravo za taj 1 ha je 200 eura.

Prava koja samo imali 2014 god svima su dijelili s koeficijentom 0,4

A kaj bi značilo ovo?

Fbb7eIV.jpg

NUbr5xP.jpg
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
A kaj bi značilo ovo?

Fbb7eIV.jpg

NUbr5xP.jpg

pričao sam sa gospođom petrom (ne sjećam se prezimena) ona kaže da iuv neće biti mjerodavan za siplatu novca, već će vrijednost prava biti mjerodavna. međutim ovdje čitam a i logično je da će ipak biti kako iuv nalaže.... ona tumači da se gleda vrijednost prava a ne iuv...

nego, jel si to dobio sve iz nacionalne rezerve ili imaš njiva u upisniku na koje uopće nemaš pravo na poticaj?
 
Posljednje uređivanje:

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Gledajte nitko nemože imat isti po ha,
Na agronetu ako vam je dodjeljeno pravo 100 eura, zadovoljavate zeleno plaćanje i imate preraspodijeljno plaćanje to vam je još 100 eura..
Znači pravo za taj 1 ha je 200 eura.

Prava koja samo imali 2014 god svima su dijelili s koeficijentom 0,4

ti pričaš o vrijednosti prava jel tako? moje je 168 eura.

ne pričaš o iuv_PG? jer iuv_PG je većini različita. jel znaš više o pravima iz nacionalne rezerve? zašto zbog njih iuv ispada TOLIKO nizak?
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
A kaj bi značilo ovo?

Fbb7eIV.jpg

NUbr5xP.jpg


Ovako ti si do sad imao manja prava očito pa češ imati postupno povečanje,
Jel meni je vrijednost prava jednaka kao IUV_PG 2015.

Sad vidim vrijednost ti je 168,73 eura jel znaš kolika ti je bila lani za 2014 godinu.

A po tvojoj tabeli otprilike bi trebalo biti za ovu godinu

OSNOVNO PLAĆANJE bi iznosilo 57,13 eura+(zeleno + preraspodijeljeno) ispada 114,26 eura x 5,61 ha = 641 eura

Sad neznam čime se baviš koje kulture još se dodatno plaćaju..
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Evo samo da ti dam svoj primjer lani sam imao 809,20 eura pravo, za 2015 god mi iznosi 296,26...

Prije dva dana sam zvao u agenciju da mi baš netko objasni tko očito to zna, i ženska mi je lijepo neke stvari objasnila...

Al ukratko kad sam ju nakraju ja ispitivo sam zaključio da mi je poticaj za 40% manji (Osnovno plaćanje), i ja nju opet pitam jel tako kaže da al potpore se nisu smanjivale naspram lanjske god... ko tu koga
ugl., ovo je jebanje ljudi i zbunjivanje....
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh