• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Jucer bila uplata oko 15 kuna za preraspodjeljeno placanje..
Bilo taman za rezervar goriva..
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Ekipa a kako se izborit,kako cemo se rijesit ove bagre koji daju zemlju u najam,traze zakupninu i uzimaju sebi poticaj?kako pocistit tu gamad?
A doslo je vrijeme da do drukcije zemlje ne mozes doci vise,a moras povecavat da bi opstao..

Ljudi imaju pravo sa svojom zemljom radit sta oce.

Pa i trazit 1000 eura najamnine.

Ti imas pravo to odbit ako ti se ne isplati.

Neznam cemu vrijedanje , mos tak uc u ducan i rec da je trgovac bagra jer ti neda artikl po tvojoj zamisljenoj cijeni.
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Vidim ti si jedan od takvih uhljeba.jel si ponosan?

Svoju zemlju obradujem sam.

S obzirom da ti nemozes biti profitabilan bez obilne pomoci od mamice drzave , rekao bih da ti prije spadas u kategoriju uhljeba nego ja .

Jesi li ti ponosan na sebe?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja bi reko da je završila isplata poticaja
Bit če još kakva sitnica kao neko poravnavanje i to je to,ja zadovoljnan,makar je 2-3% manje od lani,možda i opravdano radi razlike u hektarima proteinskih usjeva.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Da skocim sa visine tvog ega na visinu tvoje inteligencije poginuo bi..
Ti da se nisi pronasao u mojim rijecima,nebi mi nista isao pisat,ali znamo svi da istina boli i da se moramo automatski braniti napadom.
Jer svatko normalan zna da bi poticaj trebao ici proizvodacu,ali znamo da kod nas nista normalno nije pa tako ni to..I gle ako je tvoja proizvodnja toliko rentabilna,a i vidim po lokaciji da su silni hektari kod tebe u igri :icon_oak: ,slobodno ti meni prebaci te novce.A to jel sam ja uhljeb ili nisam samo zato sta me smeta nepravda,ja bi ti dodjelio medalju za toliku inteligenciju.
I ne nisam ponosan na sebe jer vidim da lupam tu slova i rijeci u prazno nekome kao sta si ti,jer zid bi prije razumio.
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
Ekipa a kako se izborit,kako cemo se rijesit ove bagre koji daju zemlju u najam,traze zakupninu i uzimaju sebi poticaj?kako pocistit tu gamad?
A doslo je vrijeme da do drukcije zemlje ne mozes doci vise,a moras povecavat da bi opstao..

Svatko radi što vidi da mu je najoptimalnije. U mom kraju je zakup oko 2000 kn/ha, ja osobno radim jedno 10tak ha na koje drugi primaju poticaj. Zakup moram platit do recimo kraja sezone (čak i dosta zakupa plaćam unaprijed) a poticaj kad im dođe nek dođe, nije moja briga, i iz proizvodnje sam rentabilan da mi se to isplati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ispada da cijeli poticaj dajes u zakup, sto bi opet i ja napravio, ispada da radis zemlju bez poticaja i bez zakupa, i to je OK.

Nisam ni ja daleko od te odluke, jer onda ispada preko 1000kn zakupa po jutru, sto je puno, mnogi bi se tu nasli u problemima, i odustajali bi od zakupa, pa se otvara sansa za povecanjem poljoprivredne povrsine....
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Treba ukinut jebene poticaje, pa neće bit više razloga za svađu....
Pa da vidimo koliko će poljoprivrednika radit poljoprivredu iz ljubavi. A ne samo zbog poticaja.
Prije nije bilo poticaja i plačao se još i porez na zemlju, pa se najnormalnije i pošteno živilo od poloprivrede.
Sada uz poticaje, koji i nisu mali, uz neplačanje poreza na zemlju, kao više ne možemo najnormalnije živit od poljoprivrede.
Pa jebig samo neznam od kud svi ti traktori, priključci, mehanizacija i to milijunska......Na kredit, a kredit se mora plačat, pa vam je teško....

U naravi čovjeka je da kad ima, nakon toga želi još više......Upitajte sami sebe gdje je tome kraj....
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako svi oko tebe daju poticaj a ti ne, onda nikako ne možeš biti konkurentan.
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Kolege,

treba samo zvati agenciju i dosadivati im sa pitanjima kada ce poticaj!!! Mozda se i Tolusic izjasni kada ide ostatak koji je obecan.

TOLUSICU znam da i ti citas ove postove pa objavi nesto i ti na stranici!!!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Iz ljubavi se ljudi bave hobijem. I seksom, povremenom. A posao se radi da se zaradi. Tako je i s poljoprivredom. Cijela EU prima poticaje, pa ove gluposti o ukidanju mogu proći kod raznih jebivjetara na državnoj sisi.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Ovo je katastrofa,kod mene svi okolo dobili puno manje nego lani,svi ljudi su ogorčeni. Nije valjda sve otišlo za Agrokor!!!:icon_anal:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Valjda će biti još, ja sad u ovom krugu u travnju/svibnju nisam dobio još ništa.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
I ja dobio oko 1400kn/ha. Lani oko 1800,prije dvije god. oko 2200kuna po hektaru. Umjesto da je više ono sve manje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh