• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kakva, kada i koja prašina će se slegnut kad ne daju ljudima novce. Gdje su pare od EU za eko što su dobili pred nekoliko mjeseci?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
"Naglasio i da će Ministarstvo dobro razmisliti o tome isplati li se i dalje godišnje na poticaje za stočarstvo trošiti 700 milijuna kuna dok istovremeno padaju proizvodnja i broj farmi."

Koji lik....kao da su to njegovi novci! Ma neka razmisli pa nek ih vrati u EU proračun. Hrvatskoj se ne isplati da povuće te novce, samo ovi u agenciji imaju više posla. Predlažem da pošalje kontrole i u Njemačku pa neka i njemačke poljoprivrednike etiketira kao kriminalce jer dobivaju poticaj po hektaru. Neka razmisli malo i što znači Zajednička poljoprivredna politika. A mogao bi razmisliti i zašto on prvi ne poštuje zakonski rok isplate poticaja DO 30.06.!

hint:
http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-13-631_hr.htm
Zašto poljoprivrednici trebaju državnu potporu?

Suprotno poimanju uvriježenom u nekim zemljama, poljoprivreda nije nipošto zlatna koka. Vremenu i novcu koje ulažu poljoprivrednici stalno prijete brojni nepredviđeni ekonomski, sanitarni i meteorološki događaji. Poljoprivreda zahtijeva velika ljudska i financijska ulaganja, koja donose plodove tek mjesecima, čak i godinama kasnije, a trajno su osjetljiva.

Potpora dohotku koju dobivaju poljoprivrednici jamči proizvodnju hrane u cijeloj EU i naknada je za javne usluge koje tržišta ne vrednuju: zaštita okoliša, dobrobiti životinja, sigurna i visokokvalitetna hrana, itd.

Jel netko može naći podatak koliko to stvarno RH sudjeluje u isplati poticaja ove godine?
 

pucirep

Član
Tu od
13 Lis 2013
Poruka
68
Čovjek iz ministarstva mi je rekao,da su pomakli rok,ali opet je rekao kada bude para budu dali,rok je pomaknut da se malo prašina slegne.
Prašina se slegla...meni po glavi i po strojevima...samo po novčaniku nije, on je stalno u uporabi
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Ovo je vrlo zlonamjeran ministar.

Umjesto da postojecim mljekarima nekako olaksa posao, on agresivno namece ideju prrojekata (nepotrebno skupih) "mini mljekara". Tati svom nek to prica a ne ljudima koji se generacijama vec bave mljekarstvom.
I da ne idem dalje u off topic, daj pare lopove!!
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
254
Kad smo kod mljekara jel dobio tko pomoć koju su nam obećali u 2mj.i odobrila eu te pare?Lani je bilo 300kn po kravi a ove godine to nije uopće isplaćivano gdje su ti novci svi šute.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Kad smo kod mljekara jel dobio tko pomoć koju su nam obećali u 2mj.i odobrila eu te pare?Lani je bilo 300kn po kravi a ove godine to nije uopće isplaćivano gdje su ti novci svi šute.

Žalite se u EU, meni se čini da je sva lova ulupana da se Agrokor spasi.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
254
Zanimljivo je to u lijepoj našoj, kad smo ulazili u eu jedino cemu sam se veselio bilo je to da će se barem uvesti reda u zakone a ono još gore mljekare kasne sa isplatama još više, ono što nam daju uzima tko hoće i nitko za ništa ne odgovara niti kome objašnjava i pitaju se zašto se ljudi iseljavaju. Žalosno.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije mi jasno kako jedan sustav u kojem se vrte tolike pare (nase) moze bit tako netransparentan. Nek mi samo ne spominju kako sve pise na agronetu!!

I zasto ovo sve vec nije u medijima? Cista pljacka svih koji su nadzor platili i to prije vise od godinu dana.
A na fb ministra samo hvalite me usta moja.

Ako pričaš o ekološkom, ne se puhati i mrštiti bez veze, bilo je jasno rečeno da eko davanja neće ići prije kraja sedmog mjeseca jer se zbog malverzacija u eko rade stroge kontrole, i dok ne budu sve gotove neće početi isplate.
I to je to.
Bili su prijavljeni tisuće hektara pašnjaka na kojima nije bilo krava i vrijeme je da se tome stane na kraj.
Dobili smo do sada najboljeg ministra poljoprivrede i malo tolerancije bi dobro došlo.
Zakon o nepoštenoj trgovačkoj praksi je u proceduri izglasavanja. Tri vlade prije toga su pokušaje da se izglasa ignorirale.
 

pucirep

Član
Tu od
13 Lis 2013
Poruka
68
Bilo je puno toga rečeno...a baš kad su u pitanju ekološki pašnjaci, nama je još prije dvije godine uvedena klauzula obaveznih uvjetnih grla. Eventualni višak površina isplaćivan je po konvencionalnim potporama, tako da nemoj ni ti objašnjavati ono što ne znaš. Kako je mogao prijaviti u zahtjevu eko površine livada i pašnjaka bez evidentirane stoke!?! Dakle, to NIJE razlog!
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Jebi ga sad, kad je bal nek je maskenbal......
.Kako sad povući paralelu......
Ekološki poljoprivrednik za ekološku trajnu livadu ili pašnjak izgleda mora imati i stoku.
Konvencionalni poljoprivrednik za trajnu livadu ili pašnjak ne mora imati stoku.
Konvencionalni ratar koji proizvodi kukuruz,pšenicu,repicu, suncokret, mora zbog plodoreda posijati i djetelinu.....Tko Ce pojesti tu djetelinu ako ratar nema stoke i da li Ce on tada ostvariti poticaj,jer po toj analogiji i on mora imati stoku, kao i ekološki proizvođaći.....
 

pucirep

Član
Tu od
13 Lis 2013
Poruka
68
Nažalost, to nije jedina nelogičnost...ima toga kolko ti srce želi...Ekološki poljoorivrednik posije lucerku, izbije korov, vele, to je sad DTS a ja nisam još vidio motiku za lucerku okopavat...herbicidi zabranjeni...
Ove godine se ne smije više kositi krški pašnjak, a kad zaraste u trnje, šipak i ostala sranja, smanje koeficijent... itd, itd...
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Ako pričaš o ekološkom, ne se puhati i mrštiti bez veze, bilo je jasno rečeno da eko davanja neće ići prije kraja sedmog mjeseca jer se zbog malverzacija u eko rade stroge kontrole, i dok ne budu sve gotove neće početi isplate.
I to je to.
Bili su prijavljeni tisuće hektara pašnjaka na kojima nije bilo krava i vrijeme je da se tome stane na kraj.
Dobili smo do sada najboljeg ministra poljoprivrede i malo tolerancije bi dobro došlo.
Zakon o nepoštenoj trgovačkoj praksi je u proceduri izglasavanja. Tri vlade prije toga su pokušaje da se izglasa ignorirale.

Ne. Pricam o poticaju opcenito.
Dalje, nije istina sto govoris da je eko vec planirano odgodjen jer odredeni postotak ljudi ha je vec dobio. Kakva je to nedosljednost? Tj.kako ju objasnjavas?
Drugo, ne pricaj meni o malverzacijama jer mene su zvali iz agencije da provjere sta je ta plava povrsina na satelitskoj snimci pasnjaka... jer je sumnjivo... BILA JE JEB... CERADA. Razapeta na stabla. I druga bijela cudnovata stvar... cisterna...
dok se jedni pravdaju za gluposti drugi su se preko ekoloskog poticaja nakrali za djecu i unuke!!! I sad da se ne pjenim sto svi drugi ispastaju?
Nanjusim poltrona cim mu cujem/vidim 2 recenice.
Akd nemoj.
ionako cemo svi zavrsit u irskoj.
vozdra
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne. Pricam o poticaju opcenito.
Dalje, nije istina sto govoris da je eko vec planirano odgodjen jer odredeni postotak ljudi ha je vec dobio. Kakva je to nedosljednost? Tj.kako ju objasnjavas?
Drugo, ne pricaj meni o malverzacijama jer mene su zvali iz agencije da provjere sta je ta plava povrsina na satelitskoj snimci pasnjaka... jer je sumnjivo... BILA JE JEB... CERADA. Razapeta na stabla. I druga bijela cudnovata stvar... cisterna...
dok se jedni pravdaju za gluposti drugi su se preko ekoloskog poticaja nakrali za djecu i unuke!!! I sad da se ne pjenim sto svi drugi ispastaju?
Nanjusim poltrona cim mu cujem/vidim 2 recenice.
Akd nemoj.
ionako cemo svi zavrsit u irskoj.
vozdra

Smiri strasti - samo prenosim ono što sam slikom i tonom osobno gledala i slušala od kompetentne osobe iz ministarstva poljoprivrede na tv u emisiji - e, to se ne sjećam o čemu je bila, jel poljoprivredna ili neka druga, ima nešto vremena - isto tako ne mogu reći jel mjesec dana, dva ili tri tjedna - ali u doba kada se zavrtjela priča da iz ministarstva tvrde da su svi poticaji isplačeni, a sa terena se čuje da nisu. - dakle, ne tako dugo vremena.
I pojašnjenje je išlo i zašto se i beznačajni iznosi isplačuju, tipa nekoliko kuna....


Poltrona si nabij u guzu pa dalje budi pristojan u komunikaciji.

Zašto ne bi provjeravali sve što je sumnjivo, pa pola planina u Hrvatskoj se deklariralo kao ekološke pašnjake.
Hvala Bogu da se netko sjetio uvesti reda.

Mene je carina neki dan na radnom mjestu prodaje svu pretresla i pol ure se pisao zapisnik. Sve je ok, radim po propisima, i zašto bih se pjenila što su me došli prekontrolirati? Pravila su mi bila predočena kao i svima drugima, i dužna sam ih se pridržavati, a na njima je da me kontroliraju, jer ako neće, budem ja (svi mi) brzo uvela neka svoja pravila. :biggrin:

I da, rečeno je da je isplačeno sve osim eko, da se dio isplate prebijao sa dugovanjma primatellja poticaja prema državi, a ako ima nešto neisplačeno van toga da se ljudi jave u agenciju i provjere o čemu se radi.
Sjećam se da se poticaj nije dobivao ako se u kučice za označavanje nije upisao križič ili "da", bez obzira što je upisnik bio u svemu ostalome dobro popunjen, jer program za obradu nije takav upisnik prepoznavao kao zahtjev za poticaj nego samo kao evidenciju proizvođača u sustavu proizvodnje.
Bio je jedan takav problem svojedobno i u Poljoprivrednoj emisiji iznesen, čovjek je osto bez dvadsetak tisuća kuna, ne znam jel mu se izašlo u susret i isplatilo kasnije ili nije.

U izradi je stranica na kojoj će svatko moći vidjeti točan izos po kulturama i životinjama na koji ima pravo, i to si usporediti sa onim šta mu je isplačeno - jel mjesec - dva u pitanju, ili do jeseni, zaboravila sam točnu informaciju - isto je bilo rečeno kada se obješnjavalo zašto eko poticaji kasne.
 
Posljednje uređivanje:

pucirep

Član
Tu od
13 Lis 2013
Poruka
68
Johabica, pašnjaci i krški pašnjaci nisu ista kategorija zemljišta! Krški pašnjaci imaju koeficijente iskoristivosti od 0,2 do 1. Stoka sitnog zuba pase posvuda, jer da nije tako, otok Pag nebi imao niti jednog pašnjaka niti ovce, a ovce ne jedu kamenje...O uvjetnim grlima sam već naprijed pisao...S druge strane, što je problem na stranicama Agencije napisati obavijest u dvije prosto-proširene rečenice?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ jo: Nije istina da je receno da ce eko ici krajem srpnja. Zadnja sluzbena obavijest je da ide sredinom svibnja. Nakon toga su isle price o kontrolama ali nitko vise ne spominje rokove. Dva puta sam zvao agenciju i receno mi je da se strpim do 30.06. do kada ce biti sve isplaceno i do kada cu dobiti odluku na koju se mogu zalit ako smatram da mi nije sve isplaceno.
Do danas nema odluke niti novaca ( eko a niti dijela osnovnog placanja).
Kao sto je netko napisao, jel tako tesko stavit na web jednu recenicu da ce novci biti na dan xy!!!
Sta mene briga sta oni vrse kontrole, zasto su rekli onda 15 svibnja??? Zasto nisu do tada odradili!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Johabica, pašnjaci i krški pašnjaci nisu ista kategorija zemljišta! Krški pašnjaci imaju koeficijente iskoristivosti od 0,2 do 1. Stoka sitnog zuba pase posvuda, jer da nije tako, otok Pag nebi imao niti jednog pašnjaka niti ovce, a ovce ne jedu kamenje...O uvjetnim grlima sam već naprijed pisao...S druge strane, što je problem na stranicama Agencije napisati obavijest u dvije prosto-proširene rečenice?


Prenjela sam ono šta sam na tv gledala i slušala, u eko se ne razumijem pošto nisam eko.

@ jo: Nije istina da je receno da ce eko ici krajem srpnja. Zadnja sluzbena obavijest je da ide sredinom svibnja. Nakon toga su isle price o kontrolama ali nitko vise ne spominje rokove. Dva puta sam zvao agenciju i receno mi je da se strpim do 30.06. do kada ce biti sve isplaceno i do kada cu dobiti odluku na koju se mogu zalit ako smatram da mi nije sve isplaceno.
Do danas nema odluke niti novaca ( eko a niti dijela osnovnog placanja).
Kao sto je netko napisao, jel tako tesko stavit na web jednu recenicu da ce novci biti na dan xy!!!
Sta mene briga sta oni vrse kontrole, zasto su rekli onda 15 svibnja??? Zasto nisu do tada odradili!


Rečeno je da bi kontrole trebale biti završene do konca sedmog mjeseca, ne isplate.A da isplate neće ići dok zadnja kontrola ne bude odrađena.
Ne mogu se sada sjetiti imena gospođe iz ministarstva koja je govorila o tome na tv, neka mlada je bila, ma devedeset devet posto sam sigurna da je bilo u Plodovima zemlje, pa ako želiš, pokušaj nekoliko emisija unatrag pregledati priloge koje ima, sigurno ćeš naći onu u kojoj se o tome govori.

A da probaš nazvti ministarstvo?
Nekada su se javljali na telefon.
 
Posljednje uređivanje:

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
nažalost ni ja nisam dobio poticaj u cijelosti,bio sam u agenciji trebao bi dobiti još oko 5000 kuna. Pitam se zašto nisam dobio a svi moji susjedi su dobili pozicaj u cijelosti. Koje li slučajnosti oni su svi u kradezeu POLJA SU IM KATASTROFA A POTICAJ SU DOBILI.znači ako si u partiji može sve
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh