• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Ja radim konvencionalnu poljoprivredu ,čisto ratarstvo. Otac u eko ima sve lucernu i orahe. Druga godina je u eko proizvodnji. Zadnje dobio krajem 5.mj.super zadovoljan ,za lucernu dobio oko 5500 kn./ha,a za orahe oko 10000 kn/ha. Sve u svemu to ni na jednoj kulturi ne bi zaradio,tj.da mu na čisto ostane po ha. skoro 1000 eura. Pa ti vidi.:(y):Naravno bila kontrola ,vidjeli da je sve ok i to je to.Kod mene naravno sve manje i manje love od poticaja svake god.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Da, točno je to što kažeš da su poticaji u eko veliki.
Isto tako je istina da ti u svojoj konnv. proizvodnji ipak svake godine ostvariš prihod, u odnosu na svog tatu kojem će proći još barem 10-tak godina dok orasi ne počnu rodit, i tada ce prinosi biti minimalni.
Razdoblje od 10-15 godina je dugo, i tih 10-15 godina tata ima samo ulaganja i troškove.
Jbg,,,, tvoj tata je tako odlučio
A ti si odlučio drugačije
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Smiri strasti - samo prenosim ono što sam slikom i tonom osobno gledala i slušala od kompetentne osobe iz ministarstva poljoprivrede na tv u emisiji - e, to se ne sjećam o čemu je bila, jel poljoprivredna ili neka druga, ima nešto vremena - isto tako ne mogu reći jel mjesec dana, dva ili tri tjedna - ali u doba kada se zavrtjela priča da iz ministarstva tvrde da su svi poticaji isplačeni, a sa terena se čuje da nisu. - dakle, ne tako dugo vremena.
I pojašnjenje je išlo i zašto se i beznačajni iznosi isplačuju, tipa nekoliko kuna....


Poltrona si nabij u guzu pa dalje budi pristojan u komunikaciji.

Zašto ne bi provjeravali sve što je sumnjivo, pa pola planina u Hrvatskoj se deklariralo kao ekološke pašnjake.
Hvala Bogu da se netko sjetio uvesti reda.

Mene je carina neki dan na radnom mjestu prodaje svu pretresla i pol ure se pisao zapisnik. Sve je ok, radim po propisima, i zašto bih se pjenila što su me došli prekontrolirati? Pravila su mi bila predočena kao i svima drugima, i dužna sam ih se pridržavati, a na njima je da me kontroliraju, jer ako neće, budem ja (svi mi) brzo uvela neka svoja pravila. :biggrin:

I da, rečeno je da je isplačeno sve osim eko, da se dio isplate prebijao sa dugovanjma primatellja poticaja prema državi, a ako ima nešto neisplačeno van toga da se ljudi jave u agenciju i provjere o čemu se radi.
Sjećam se da se poticaj nije dobivao ako se u kučice za označavanje nije upisao križič ili "da", bez obzira što je upisnik bio u svemu ostalome dobro popunjen, jer program za obradu nije takav upisnik prepoznavao kao zahtjev za poticaj nego samo kao evidenciju proizvođača u sustavu proizvodnje.
Bio je jedan takav problem svojedobno i u Poljoprivrednoj emisiji iznesen, čovjek je osto bez dvadsetak tisuća kuna, ne znam jel mu se izašlo u susret i isplatilo kasnije ili nije.

U izradi je stranica na kojoj će svatko moći vidjeti točan izos po kulturama i životinjama na koji ima pravo, i to si usporediti sa onim šta mu je isplačeno - jel mjesec - dva u pitanju, ili do jeseni, zaboravila sam točnu informaciju - isto je bilo rečeno kada se obješnjavalo zašto eko poticaji kasne.

Za pocetak prestani govoriti ljudima kojim tonom da se izrazavaju jer dok god moderator ne zabrani nemas pravo na to. Osim ako si ti mod?

Vidim da sve cim baratas su "rekla kazala negdje cula ne sjecam se gdje" informacije.
Ostali takoder citaju i slusaju vijesti.
Ako u nesto nisi upucena ne trebas se busati samo da obranis omiljenog politicara.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ jo: gledao sam ja te plodove kad je bila zenska ali ona nije odgovorila niti na jedno pitanje a voditelj je samo presao preko toga. Nije odgovorila za provizije za isplate po 2kn... rekla je da je sve isplaceno a oni koji nisu dobili da su duzni ili nestobpa neka zovu apprrr. E pa nisam nikome duzan a u apprrr su rekli da isplate idu do 30.06.
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
159
Ja iskreno mislim da nas navlace u zamku..ako su u tijeku kontrole kako se mogu iskontrolirati parcele za proslu godinu? A gorivo je stiglo na kartice tek u utorak..od 4 mj.ga cekamo ..no bez isplate potpora barem meni nije moguce obraditi sve ..tako da..a kontrole pocinju cim se zavrsi sa zahtjevima za potporu..sve je to velika igra da nas se uhvati nespremne u kontrokama i predstavi javnosti u najgorem svijetlu..ovako mi iskreno nije bilo od 2013..a nadao sam se konacno dobar ministar :(

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
@ jo: gledao sam ja te plodove kad je bila zenska ali ona nije odgovorila niti na jedno pitanje a voditelj je samo presao preko toga. Nije odgovorila za provizije za isplate po 2kn... rekla je da je sve isplaceno a oni koji nisu dobili da su duzni ili nestobpa neka zovu apprrr. E pa nisam nikome duzan a u apprrr su rekli da isplate idu do 30.06.

I ja sam gledao, ništa nije rekla samo nešto plela kako EU ovo i ono, dobio sam dojam da je na to mjesto došla zbog izgleda.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Mediji napokon progovorili. Naravno portal koji nije mainstream.

http://www.telegram.hr/politika-kri...losko-eu-nas-zeli-kazniti-s-40-milijuna-kuna/

a ponesto i o toj gospodji s plodova matildi copic sefici apprrr imate u linku u tekstu ������

Zena je sama sebi isplacivala potpore
Uhvacena, pare vratila
NIJE bila smijenjena
I onda dosla na plodove laprdat.

To je r a v n a t e lj i c a agencije!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Koliko ja vidim iz teksta problem je u pravilnicima (kao i uvijek do sada) jer kod ulaska u eko ispuniš zahtjev za plaćanje početkom godine, nadzorna ti dođe u ljeto i da ti certifikat od trenutka nadzora a ne od početka godine...ista kultura u eko i konvencionalnoj prije nije bila dopuštena ali kada se svake godine svi zakoni i pravilnici moraju promijeniti onda se više nezna tko pije a tko plaća....

Ali fascinantno je nojevsko guranje glave u pijesak i ministra i agencije oko problema...prvo ćemo poslati inspekciju na teren, napraviti od poljoprivrednika kriminalce i onda ćemo njih optužiti da su krivi za gubitak novca i neisplatu poticaja ostalima...sada samo čekam spin ministra u hanžekovićevom jutarnjem kako su i ovih 40 miliona uštedjeli (i štediće svake godine do 2020.te)....normalno što bi dali kakvu obavijest o tome, imamo agronet i tamo nam sve piše....

Zanimljivo je da evropi nije problem krški pašnjaci bez stoke tj 0,1 UG po ha...
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Telegram je najveće smeće lažljivo od portala. Ako njima vjeruješ, onda imaš ozbiljan problem.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
I takvima se ponekad potkrade prava vijest. Npr.onda kad nitko drugi o necemu nece ili ne smije pisati.
Samo treba razluciti glupost od istine. A ovo nikako ne lici na glupost.
 

pucirep

Član
Tu od
13 Lis 2013
Poruka
68
U ovom članku nadrobljena je hrpa gluposti! Ja sam uključen u eko proizvodnju tri godine i od prvog dana znam da je na jednom OPG-u dozvoljena i eko i konvencionalna proizvodnja, ali nije dozvoljena paralelna proizvodnja...ne možeš uzgajati istu kulturu na oba načina. Nadalje, nadzorne stanice imaju valjda nekakvu zakonsku osnovu po kojoj rade, a s tim i određenu odgovornost...a Prva ekološka je iz tog razloga izgubila dozvolu za rad. Meni je zapisnik kontrolora iz nadzorne stanice Sveto pismo, i smatram da ono što on potvrdi, nema tko više osporiti...a ako ima, onda bi to trebala biti njihova odgovornost, a ne moja jer ja im plaćam i kontrolu i certifikaciju (dva puta godišnje nemale sume)...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Telegram je najveće smeće lažljivo od portala. Ako njima vjeruješ, onda imaš ozbiljan problem.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

On to neće shvatiti niti sad niti ve niti onda..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@ jo: gledao sam ja te plodove kad je bila zenska ali ona nije odgovorila niti na jedno pitanje a voditelj je samo presao preko toga. Nije odgovorila za provizije za isplate po 2kn... rekla je da je sve isplaceno a oni koji nisu dobili da su duzni ili nestobpa neka zovu apprrr. E pa nisam nikome duzan a u apprrr su rekli da isplate idu do 30.06.

Nije.
Jer nije znala ili se nije sjetila razloga.
Jednog sasvim prozaičnog - program po kojem se vodi isplata tako funkcionira - ako se isplačuje dvadeset posto ili četerdeset šest ili bog te pitaj koliko za neki segment proizvodnje, ostatak na kraju može ispasti par lipa, i program ga izračuna i da nalog za isplatu.
Svatko iole informatički pismen zna kako to ide, ali se malo tko toga sjeti pa se čudom čudi.

A šta se eko isplate tiče, bila je jasna - neće ići prije nego se sva kontrola završi, a očekuje da će se završiti do kraja sedmog mjeseca.
No, ne mogu tvrditi je li bila riječ samo o stočarstvu ili svim granama proizvodnje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za pocetak prestani govoriti ljudima kojim tonom da se izrazavaju jer dok god moderator ne zabrani nemas pravo na to. Osim ako si ti mod?

Vidim da sve cim baratas su "rekla kazala negdje cula ne sjecam se gdje" informacije.
Ostali takoder citaju i slusaju vijesti.
Ako u nesto nisi upucena ne trebas se busati samo da obranis omiljenog politicara.

Da, informacije "negdje čula", ali čula svojim ušima i gledala svojim očima slikom i glasom iznjete od kompetentne osobe.
Ne prenesene preko posrednika u njegovoj slobodnoj interpretaciji.
Da čitaš sa razumjevanjem, sada ti ovo pojašnjenje ne bi bilo potrebno.

A slobodu prigovora na ton izražavanja ću zadržati jer se taj ton odnosio na mene i nije mi se nimalo svidio obzirom da je van bon - ton komunikacije.. Pa sam ti istim uzvratila, tek da vidiš na što takav liči..
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kontrole su završile pred 2 tjedna kada su dali i vijesti o tome.
Šta se isplata tiče, ne radi to sve program nego mora ići i na žgance. Poanta priče je da po nekoliko puta po istoj osnovi dobijemo uplate po par kuna. Znači, ja danas dobijem 1,70kn, za dva dana 3,20kn za isto pravo, ja sam dobio 4,90kn a banka 4kn a neki siromak u apprrr je potrošio sat vremena da mi doznači tih ni 5kn.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Da, informacije "negdje čula", ali čula svojim ušima i gledala svojim očima slikom i glasom iznjete od kompetentne osobe.
Ne prenesene preko posrednika u njegovoj slobodnoj interpretaciji.
Da čitaš sa razumjevanjem, sada ti ovo

A slobodu prigovora na ton izražavanja ću zadržati jer se taj ton odnosio na mene i nije mi se nimalo svidio obzirom da je van bon - ton komunikacije.. Pa sam ti istim uzvratila, tek da vidiš na što takav liči..

JA se tebi nisam prvi poceo obracati. Vec ti meni i to s visoka.

Pa te molim da prestanes.
slozimo se da se ne slazemo i bok.
O toj zeni i njenom gostovanju u plodvima necu vise jer ovo prerasta u a p s u r d.
 
Posljednje uređivanje:

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Samo se svi vi trebate učlaniti u zna se koju partiju KRADEZE i bit će poticaja,bit će love iz braniteljskih fondova, stranačkih fondova uglavnom bit će para ko šodera
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vidim da se tu vrti tema oko pranja novaca pa sam htio samo reći kako je moj prijatelj kupio preko dinersa vrijednost 100kn na koji je dobio popust 50% i tako platio 50kn. Sve je to ok ali su oni negdje vidjeli da nije platio na vrijeme i obračunali 1 lipu zatezne kamate te mu istu poslali uplatnicom na kućnu adresu. Dakle račun glasi ravnih 1 lipu a koliko se plaća transakcija.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh