• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,465
Ako opet bude predujma onda odlicno.
Dobio neki dan isto postom i ispada mi oko 2800 kn po ha. Koliko sam stvarno dobio ne znam, nisam racunao.
Mada ja nisam relevantan jer sam mladi i mali seljak.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Jesam hvala bogu da sam uzeo u obzir avansnu isplatu i prvu i drugu kakti od ove godine, i fali mi do nekih 10% bruto potpora. A taj manjak je na osnovnom, zelenom i preraspodjeljenom plaćanju koji dolazi iz RH dijela.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
255
@johabica

Onaj iznosod 3,25 milijardi o kojem ja pričam se odnosi na izravna plaćanja a ne kruške i jabuke kako nam se sada prezentiraju podaci...

Evo ti objava za proizvodnu 2015. godinu (isplata 2016.)

http://www.apprrr.hr/nakon-prijeboj...izravne-potpore-poljoprivrednicima--1939.aspx

"Nakon isplate 1,65 milijardi kuna kroz predujam i prvu ratu koji su se financirali iz proračuna EU, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju sljedeći tjedan započinje s isplatom drugog dijela izravne potpore, koja se financira iz proračuna RH. Podsjetimo, za proizvodnu 2015. godinu ove je godine na raspolaganju ukupno 3,4 milijarde kuna (iz RH i EU proračuna) za izravnu potporu poljoprivrednicima:

2,65 milijardi kuna - izravna plaćanja (do sad isplaćeno 1,65 mlrd. kuna)
27,4 milijuna kuna - EU interventna potpora stočarima za krave u proizvodnji mlijeka (isplaćeno 24,7 milijuna kuna)
138,6 milijuna kuna - osjetljivi sektori (mliječne krave, rasplodne krmače, duhan i maslinovo ulje)
596,4 milijuna kuna - IAKS mjere ruralnog razvoja (Agrookoliš, Ekološka poljoprivreda i Područja s posebnim ograničenjima).

Isto tako, krajem ove godine poljoprivrednicima će biti isplaćen i predujam za proizvodnu 2016. godinu u iznosu od 776 milijuna kuna. "
______________________________________________________________
Znači 2,65 milijardi kuna - izravna plaćanja za proizvodnu 2015. (isplata 2016) je 305.166.505 kuna manje od 2,60 milijardi kuna po tolušiću:

https://www.agroklub.com/financiranje/tolusic-isplata-poticaja-krajem-sijecnja-2017/29162/

"Dobra vijest stiže iz Ministarstva poljoprivrede - za izravna plaćanja poljoprivrednicima u 2017. godini osigurano je 2.608.616.320 kuna što je za 305.166.505 kuna više u odnosu na tekuću 2016. godinu."
________________________________________________

A znamo da je tada bio koeficijent 0,8 što tolušić skriva...

Dok su se bojali eu, onda su i informacije bile dostupne, sada opet neki spinovi lete...vidim da to prolazi kod ovih koji uopće ne dobivaju poticaje........
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Azurni su nema sta, sinoc im poslao upit u vezi sa ostvarenim pravima a jitros vec stigao odgovor, cisto da ne povjerujes...
Evo o cemu se radi,,,

Poštovani,


U prilogu Vam šaljem nekoliko slika za koje molim pojašnjenje.
Nisam dovoljno educiran da bih mogao napraviti poveznicu za različite iznose prava koje se pojavljuju pod odlukama na stranicama agencije za plačanje (Picture 0001), obavijesti o ostvarenim pravima koja je došla na kucnu adresu (Picture 0002) te uplatama na moj žiro račun (Picture 0003 i 0006)

Konkretno zanima me razlika od 811,oo kn koja se pojavljuje prema obavijesti o ostvarenim pravima koja je došla na kucnu adresu i uplatama na moj žiro račun.

Zašto je do te razlike došlo odnosno zašto je uplata manja od ostvarenih prava?

Poštovani,



uvidom u sustav utvrđeno je da Vam još nije u potpunosti isplaćena potpora za Zeleno plaćanje. Informativni izračun na Agronetu biti će uskoro ažuriran.



Hvala na razumijevanju
 
Posljednje uređivanje:

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
to je dobro, znači da buš dobil još love... meni su poslali da je sve isplačeno a onda mi je sjelo još jučer nekakvih 200kn, neznam kaj je to ako je sve isplačeno, ali u jednu ruku opet dobro... bude za malo vise od gajbe pive...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Čitam dalje u članku, kod nas očito nije bilo nepovoljnih vremenskih prilika kao mraz, suša, poplave, tuče, požari. Zato je bilo u Finskoj i Litvi, opet se naše ministarstvo iskazalo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Čitam dalje u članku, kod nas očito nije bilo nepovoljnih vremenskih prilika kao mraz, suša, poplave, tuče, požari. Zato je bilo u Finskoj i Litvi, opet se naše ministarstvo iskazalo.

Nemoj zajebavat, ja pisao za mraz obrao mi sve jabuke.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
potri te drevo kameno,idem i ja navečer mejle slaat,morti i ja dobim kaj osim i gipsa na nogu.....:(grin)::(grin):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Čitam dalje u članku, kod nas očito nije bilo nepovoljnih vremenskih prilika kao mraz, suša, poplave, tuče, požari. Zato je bilo u Finskoj i Litvi, opet se naše ministarstvo iskazalo.

Valjda si pročitao krivi čanak.

Na natječaj se mogu prijaviti svi korisnici bez obzira na tip nepogode.
Dok Dalmacijom požari za sobom ostavljaju apokaliptičnu sliku spaljene zemlje, kontinent prži suša, a njegov sjever tuku česte tuče, Ministarstvo poljoprivrede aktiviralo je podmjeru 5.2. Programa ruralnog razvoja – za obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala narušenog elementarnim nepogodama, nepovoljnim klimatskim prilikama i katastrofalnim događajima. U 5.2. može “stati” cijela 2017., no i prethodne godine, a posljedica su golemi materijalni gubici i na poljoprivrednim površinama, pa je Agencija za plaćanja u poljoprivredi objavila natječaj za obnovu poljoprivrednog zemljišta i proizvodnog potencijala narušenog tim nepogodama. Njime se može do sredstava kojima bi se namaknule štete od tih nepogoda, ne u smislu izgubljenog prinosa i prihoda, nego se njime može računati na obnovu uništene, umnogome narušene “baze” - tla i proizvodnog potencijala za ubuduće, a zahtjevi se podnose od 2. listopada do 1. prosinca. Uvjeti su proglašenje elementarne nepogode u lokalnim samouporavama od strane županije, procjena štete od strane povjerenstava te podnošenje zahtjeva za potporu. Poglede u natječaj upiru i voćari zbog mraza iz 2016. i 2017.; predsjednik Hrvatske voćarske zajednice Željko Banjavčić procjenjuje da je prouzročio štete od 1,5 milijardi kuna.................

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwilzbKByPXWAhUCIlAKHVS_CwoQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.glas-slavonije.hr%2F341178%2F7%2FPozari-susa-mraz-tuca-aktivirali-150-mil-kn-tesku-mjeru-za-obnovu&usg=AOvVaw11y92IhsgZD59YEfQ5FG4B
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Dobro sam ja citao i napisao. Drzave koje su se javile a imale su navedene nepogode tipa susa, mraz.... mogu u predujmu isplatit 75% izravnih potpora i 85% ruralnog razvoja za razliku od dosadasnjih 50%.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja sam te krivo shvatila.
Ovo ide iz drugog Eu fonda.
Evo, maločas je išla i reklama na tv kao poziv poljoprivrednicima koji su pretrpjeli bilo kakvu elementarnu nepogodu sa dugoročnim posljedicama da se prijave do početka dvanaestog mjeseca, ako sam dobro upamtila. Može i od suše, mraza, požara, poplave......bilo šta što je uništilo ili umanjilo proizvodni potencijal nasada.
 
Posljednje uređivanje:

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Ja sam tek sad saznao da imam pravo na dodatnih 5000kn po ha kao mladi poljoprivrednik. Lani nisam stavio x u tu rubriku i nisam dobio,jel postoji mogucnost kakve zalbe?
 

skjd4755

Član
Tu od
8 Velj 2015
Poruka
224
Uvijek treba probati ukoliko smatraš da imaš još neka dodatna prava.
Pravilnik o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2017. godinu
Očita greška
Članak 135. i pozvati se na njega,prvo otići u agenciju ali obavezno sa pisanim zahtjevom(u 2 primjerka) ukoliko odbiju da se naknadno upiše da ti urudžbiraju jedan koji onda možeš poslati u agenciju u zagreb i u ministarstvo poljoprivrede također sa zahtjevom i zamolbom za upis iz razloga očite greške.
Ukoliko je to za mlade,rok da se u agenciju donese potvrda o završenom osposobljavanju je 31.12. pa onda treba što hitnije krenuti s tim da se ubacis na neko od predavanja koje savjetodavna služba provodi blizu tvog mjesta.
Članak ti je iz pravilnika
evo i link https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_03_19_446.html
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh