• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
Uplcaeno mi je dosta manje nego prosle godine ove godine samo zeleno i preraspodjeljeno zvao agenciju kazu sve je ok ima nas jos dosta u obradi do 15-og12. bice uplaceno vidjecemo ,usput ako nisi u pdv-u a zaposlen si ne moras da placas mirovinsko i zdravstveno
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
422
Da, samo evidenciju vodiš, a ostalo ti ide na savjest. Imaš "obrazac" na internetu.

Druga stvar je da ako nisu u pdvu ti ne možeš izdati otkupni blok niti ti otkupljuješ već prodaješ. Tako da kupac koji je u sustavu tebi izdaje otkupni blok i plaća na ruke.

Ako ne vodiš poslovne knjige izdaješ kod prodaje otkupni blok, a ako vodiš poslovne knjige nebitno jesi li u sustavu pdv-a ili ne izdaješ račun.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Ili si nešto pobrkao ili me nisi razumio.

Opg koji nije u sustavu pdva
-Firmama prodaje preko otkupnog bloka.
- Na tržnici ili na kućnom pragu prodaje bez izdavanja ičeg(fizičkoj osobi za osobnu upotrebu)
- I za sve to vodi evidenciju o prodaji polj. proizvoda
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Dobro kako je da je budem sad to riješio kad opg budem prepisao na sebe. Da se vratim na temu poticaja, dali zna netko koliko je to u postotku isplaćen avans?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tu smo raspravljali pa neka mod sve kasnije prebaci nekud.

http://www.savjetodavna.hr/savjeti/306/503/kakav-racun-izdaje-opg-koji-nije-u-poreznom-sustavu/


Osim što su me pred koji tjedan zvali iz APPRRR da ako hoću poticaje za mlade dođem slušat 5 dana predavanja sad me zvali da sam u zahtjevu označio da imam zatravnjen voćnjak i da idem u savjetodavnu ispunit " Obrazac 2" i odslušat 3 dana predavanja. Unatrag godinu dana sam odslušao 4 dana ekološke poljoprivrede. Reko, sve mičite/križajte, niš neću, sad moram ić ispunjavat novi zahtjev. Iako radim u državnoj firmi ali brate mili ni mi nemamo toliko godišnjeg. :icon_hang:
 

Hope

Član
Tu od
30 Sij 2017
Poruka
43
Dobar dan, ima li tko informaciju o isplati poticaja, ide li još uplata ili je to za sada sve?
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Do 15.12. ide.
Ako nema do tad, lijepo 18.12. otići u agenciju i pitat di su pare.
Tako su mene savjetovali u agenciji prije 2 dana dok sam uredovo oko članova gospodarstva i njihovih njiva.
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
ko je u eko mora da odnese u ponedeljak potvrdu od predavanja od savjetodavne obavezno ostace bez poticaja
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Možeš malo detaljnije o tome ?
Gdje si to čuo i tako...

Za eko jel.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nadzorne stanice predaju papire do 31.12. tako da nema panike ako nije predao ( jedino ako mu nadzorna pošalje papire u apprrr bez te potvrde), iako ne znam zašto bi netko do sada čekao. Ja potvrdu skinem odmah nakon predavanja sa stranice savjetodavne i mail-am nadzornoj.
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
Kod nas nije predalo deset posto ljudi 90 posto nije ni znalo da treba iskreno ni ja nisam znao a bas pratim sve prolse godine sam nosio ove god ne ,oticu u pon ,iskreno mislim da nadzorne nece to slati mjesto nas , dva put napisah iskreno , nisam ni znao koliko sam iskren
 

COOLER

Novi član
Tu od
8 Velj 2016
Poruka
3
Da li ste dobili povrat novca od osiguranja usjeva ?

Novac od osiguranja je bio u 7 ,8 i 9 mjesecu. Imas pod odlukama na agronetu kad otvoris moras potvrdit za par dana se dobiju pare. Ako si zakasnio neznam s potvrod neznam sta oces dobit pare pitaj nekog ko ti ke radio te papire
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kod nas nije predalo deset posto ljudi 90 posto nije ni znalo da treba iskreno ni ja nisam znao a bas pratim sve prolse godine sam nosio ove god ne ,oticu u pon ,iskreno mislim da nadzorne nece to slati mjesto nas , dva put napisah iskreno , nisam ni znao koliko sam iskren

Nisi me shvatio. Nadzorna stanica svaje godine do 31.12. mora poslat zapisnike iz kontrola i ostale papire svojih klijenata u APPRRR da bi ovi odobrili poticaje. Ti moras nadzornoj stanici dostavit potvrdu da si za tu godinu odslusao predavanja i oni to dostave agenciji.
Potvrde za npr. mlade poljoprivrednike i zatravnjivanje sam dostavljas u agenciju.
Isto tako moras vodit evidenciju na obrascima 11 ili 10 gdje na vrhu ispisujes izobrazbu za tu godinu.
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
Shvatio sam ja tebe i vodim to sve sve mi je jasno nadzorna stanica ovjerava poticaje do 31.12 al sa ovim nema sta ovo mi moramo da dostavimo ,tako su mi javili iz nadzorne i zvao u agenciju gospic kaze ravnateljica da mi moramo dostaviti sad mozda je tako samo kod nas sto nevjerujem ja nosim jednu njima jednu cu poslati nadzornoj pa sto je sigurno sigurno. Ja pratim sve 4 god sam u eko 200ha , i jos nesto nekom ljepa vjest za krske pasnjeke ce izgleda morati isplatiti sve i jedan ha nebitno koliko se pokrilo sa uvjetnim grlima nista od onog 0,5ug po ha pravila se zalba eu komisiji, i doneseno je da moraju sve da plate do kraja god i dobija drzavu novcanu kaznu zato sto to nije bilo po zakonu , znacu sve tacno u ponedeljak , na brzinu otkuca nemam vremna poz svima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hope

Član
Tu od
30 Sij 2017
Poruka
43
Eto još par dana do 15.12. za sada ništa od uplata, a niti je agencija priopćila da je predujam isplaćen, moglo bi biti što smo dobili, dobili smo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh