• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,670
Onaj tko daje u zakup,pa moraju oni imati za svoje plače.Toliko o poreznom rasterećenju.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
Ok, znaci ja ne dajem nista u zakup, ali imam državnu zemlju za koju plaćam najam. Ja onda nemam nikakav porez na nju?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nemaš, čovječe, porez plaća onaj koji dobiva, a ne onaj koji daje.
A i vi se svi uhvatili poreza ko da je ne znam što. Je, velik je. Prevelik. Ali pitajte malo svoje bake i djedove, kako se plaćo porez nakon 2. svjetskog rata. Kad se zbog poreza i obaveza išlo na prisilni rad, a neki su i glavu izgubili. Oni malo hrabriji ili pijaniji su pjevali - oj Šarulja ako imaš mlika, biž' u šumu evo poreznika. Rakija se u šumi pekla, žito se u zemlju zakopavalo. Pa se i to preživilo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
drzava da to kroz poticaje pa i dio uzme natrag. nema logike ali opet poljoprivrednici su privilegirana klasa u realnom sektoru.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nisu jedini, iako se to tak čini.
A koliko se poticaja daje “maloj privredi”? A koliko se duga oprašta velikoj privredi?
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ali ako si nezaposlen ili u mirovini moras placat doprinose.

Puno nebuloza u našim zakonima,ako si nezaposlen ,nemaš sredstava za plačanje ,jbg.neki knjigovođe su bolji ili lošiji od drugih ,treba imati sreće,moje đubre od knjigovođe kada sam bio u pdv sustavu mi je od prvog dana 2008 uveo da vodim tablice potrošnje svega i svačega a velika večina to nije uvela niti 2013 kada sam silom zakona izašao van,najbolje od svega što pojedinci poslovali 1-2 godine sa minusom a svaku godinu kupili nešto u trajnu imovinu za 200-300 tis kuna i nikada im porezna nije bila u posjeti.Ovo oko zakupa je u redu, ali jbg.ja imam jedan komad 2 rali ,plačam bez ugovora a drugi od hektar isto bez ugovora ,ali eto ovaj drugi barem ne bere poticaj .
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Da, vjerojatno će se brzo ponoviti....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Evo zvao sam poreznu kako sam napisao da ću zvati.
Pošto sam ove godine dobio isplate veće od 80500kn i ide priča ovako..
Mogu u paušal ili klasično oporezivanje(porez na dohodak)
Mjesečni paušal je 224kn i ide na naplatu tromjesečno,a doprinosi za cijelu godinu pošto sam zaposlen iznose 3956kn i to ide jednom godišnje na naplatu..
Jednom kada se uđe u porez na dohodak nema izlaska,osim po zatvaranju u mom slučaju OPGa.
Obveznik fiskalizacije nemoram biti pošto prodajem isključivo proizvode koje sam proizvodim na vlastitom OPGu,tako da evo,misterije smo riješili..
Ps. Ulaskom u porez na dohodak više se ne ispisuje otkupni blok,već se mora račun ispostaviti..
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ovo na kucnom pragu ne kuzim. a ak idem na plac i tam prodajem svoju robu na klupi?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Bitno je ovo "svoju robu" a misli se proizvedenu na vlastitom gospodarstvu.
Ako kupiš kod Pere a proizveo je Jozo a ti prodaješ onda moraš imati fiskalnu,a i Pero jer je kupio od Joze koji je proizveo.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Bitno je ovo "svoju robu" a misli se proizvedenu na vlastitom gospodarstvu.
Ako kupiš kod Pere a proizveo je Jozo a ti prodaješ onda moraš imati fiskalnu,a i Pero jer je kupio od Joze koji je proizveo.
kak je to glupo. ja mogu robu kupit kesom gdi se setim i prodavat ju tako a imam ugar na gruntu.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
A gle,kod nas se može sve dok te ne uhvate..onda se poslije kuka i plaće kako nitko nije rekao,kako se nema,kako ovo kako ono..mogao sam se i ja pravit grbav i čekat da mi za par god pošalju uplatnice sa kamatama pa onda bit ljut na sve osim na sebe..ja idem pošteno pa do kuda dođem dođem..bar se nadam da nebude neugodnih iznenađenja..bez uvrede naravno bilo kome.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Jok mjenja se sad tata mora ici za prodavača da bi mogao prodat povrće ispred svoje kuće.
Neki dan bila inspekcija pa dala te papire da je to nešto novo.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Jok mjenja se sad tata mora ici za prodavača da bi mogao prodat povrće ispred svoje kuće.
Neki dan bila inspekcija pa dala te papire da je to nešto novo.
ne kužim? kak mislis za prodavaca?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
kak je to glupo. ja mogu robu kupit kesom gdi se setim i prodavat ju tako a imam ugar na gruntu.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Teško je veće količine kupovat kešom a sada i idu inspekcije po placevima pa ih vodiš doma u vrt.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Teško je veće količine kupovat kešom a sada i idu inspekcije po placevima pa ih vodiš doma u vrt.
a koja je shema da recimo ekipi na placu dam svoj plod da ga prodaju za mene i uzmu si postotak?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Evo zvao sam poreznu kako sam napisao da ću zvati.
Pošto sam ove godine dobio isplate veće od 80500kn i ide priča ovako..
Mogu u paušal ili klasično oporezivanje(porez na dohodak)
Mjesečni paušal je 224kn i ide na naplatu tromjesečno,a doprinosi za cijelu godinu pošto sam zaposlen iznose 3956kn i to ide jednom godišnje na naplatu..
Jednom kada se uđe u porez na dohodak nema izlaska,osim po zatvaranju u mom slučaju OPGa.
Obveznik fiskalizacije nemoram biti pošto prodajem isključivo proizvode koje sam proizvodim na vlastitom OPGu,tako da evo,misterije smo riješili..
Ps. Ulaskom u porez na dohodak više se ne ispisuje otkupni blok,već se mora račun ispostaviti..

Kad si otvorio opg? Jer meni su rekli da za opg otvoren prije 11. mjeseca 2010. se ne plaćaju doprinosi, a moji su otvorili 2009. i sad kao ima zaostatke za doprinose za unazad dvije godine što mi nema smisla.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh