• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
7.mjesec 2010.
Mozda su prešli limit kako je i kolega iwanho rekao.
Ili je netko prestao raditi a ostao je u opgu ili ste dodali nezaposlenog člana..samo mi to pada napamet.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Limit nismo prešli, a zaboravio sam napisati da je tata kao nositelj zaposlen u drugoj firmi, nije nam to glavna djelatnost, a ja kao član malo sam radio malo ne, ali unazad dvije godine zaposlen. I u sustavu su pdv-a pošto mogu dobiti R1 račun. Uglavnom čudna neka situacija.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
vjerovatno je do toga što si bio malo zaposlen a malo ne...iako vjerujem da njih konkretno pitaš da bi dobio odgovor...mi samo možemo nagađati.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
a koja je shema da recimo ekipi na placu dam svoj plod da ga prodaju za mene i uzmu si postotak?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk


Mogu ako žele, samo ne znam kak će pravdat robu tj. od kuda im ako dođe inspekcija.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Bio sam u savjetodavnoj pa mi je rekla da se ne plaćaju doprinosi za opg prije 11.mj 2010. pa sad više ne znam tko koga. Ali dobro budem to nekako riješio.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Limit nismo prešli, a zaboravio sam napisati da je tata kao nositelj zaposlen u drugoj firmi, nije nam to glavna djelatnost, a ja kao član malo sam radio malo ne, ali unazad dvije godine zaposlen. I u sustavu su pdv-a pošto mogu dobiti R1 račun. Uglavnom čudna neka situacija.

Koji limit ako ste u sustavu pdv-a?
Ako ste usustavu pdv-a tad ste i obveznici placanja doprinosa ovisno o statusu,,,

da sad ne citiram slovo zakona evo link na kojem je sve to u kratko i vrlo pregledno sroceno,,,
:(wait): unaprijed se ograđujem sa bilo kakvom povezanoscu sa linkom kojeg stavljam,,,

https://intermediaprojekt.hr/2017/06/12/placanje-doprinosa-i-poreza-u-opg/
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ako dobro čitam, a možda i ne, upisani smo prije 11.2010. i obojica smo zaposleni i po tome ne bi trebali plaćati doprinose ili sam u krivu?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako dobro čitam, a možda i ne, upisani smo prije 11.2010. i obojica smo zaposleni i po tome ne bi trebali plaćati doprinose ili sam u krivu?

U krivu si, ako ste u sustavu PDV pa da radiš baš i za CIA moraš plaćat doprinose.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ako sam nositelj opg i zaposlen sam ,da li se moja plaća koju dobivam u firmi računa kao prihod u OPG.Ili samo poticaj koji ide na račun i ako nešto prodam preko računa Opg.Novi sam u ovome pa ako netko može nek mi objasni Hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
Prihod od plaće iz druge firme nije prihod OPGa..za prihod od OPGa moraš izdati nekakav otkupni blok i pare sjedaju na žiro račun.
Tebi plaća iz firme sjeda na tekući i osiguran si po toj osnovi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Evo zvao sam poreznu kako sam napisao da ću zvati.
Pošto sam ove godine dobio isplate veće od 80500kn i ide priča ovako..
Tih 80500 su uplate na racun? Ili sve skupa. Kako kontroliraju isplate na ruke?
Nisam u pausalnom ni u pdv-u, robu prodajem legalno, isplata ide na ruke, isto legalno. Ne ispisujem im nikakve blokove kao ni drugi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
80500 preko računa..što dobiješ na ruke spremiš i amen...svaki OPG mora voditi evidenciju prodanih proizvoda i do dolaska inspekcije si siguran...kasnije neznam,da li te opomenu ili opale po džepu..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Da, samo evidenciju vodiš, a ostalo ti ide na savjest. Imaš "obrazac" na internetu.

Druga stvar je da ako nisu u pdvu ti ne možeš izdati otkupni blok niti ti otkupljuješ već prodaješ. Tako da kupac koji je u sustavu tebi izdaje otkupni blok i plaća na ruke.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh