• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Kod mene je stanje slijedeće za 2 firme:
-nema odluke u agronetu za 2016g za 1 firmu
-sad u 2 mjesecu došla jedna odluka samo za osnovno plaćanje za 2 firmu
predujam nije isplaćen, ni po jednom osnovu nema isplata iako je bila kontrola za stoku i sve je bilo ok.
Kako oni lijepo pišu u agronetu:
tražena količina X, utvrđena količina X, odobreno pravo 0 po svim osnovama.
Dosadašnje iskustvo ukazuje da moram na sud, pretpostavljam da ravnateljica i njoj bliski ljudi te ministrova žena nemaju isto stanje kao i ja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako i meni bilo evo sad na hrt pise da su osigurali ostatak novaca za isplatu.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Da li je tko od vas morao u registar poreznih obveznika zbog toga sto mu potijaci prelaze 80500?? Ja sam prosla ruralni razvoj i poticaji s tom ratom bi mi prosli 80500. E sad mene zanima da li cu moci izaci cim mi ne bude prelazilo tih 80500??
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
205
Da li je tko od vas morao u registar poreznih obveznika zbog toga sto mu potijaci prelaze 80500?? Ja sam prosla ruralni razvoj i poticaji s tom ratom bi mi prosli 80500. E sad mene zanima da li cu moci izaci cim mi ne bude prelazilo tih 80500??

Neces. 5 godina moras bit, makar s nulom poslovala. Sustav je osmisljen da se siris ili nestanes
Sli otkud ti 80500? Zar nije preko 230.000?
 

mariov

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
5
Imate li u informativnom izracunu podrucja s posebnim prirodnim ogranicenjina? Jel se to isplacuje u petom mjesecu? Ja nemam i u zelenim placanjima imam samo iznos od predujma, sada nista nisam dobio a fali u odnosu na 2016
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Zahtjev sam prvi put predao za 2016g.

Pretpostavljam da nisi upisao zemlju onda referentne 2015.godine i ti po tome bi trebao dobivati samo neku siću iz nacionalne rezerve.
Pretpostavljam da ti je zato odobreno 0 jer nisi dobio prava (1 pravo -1hektar)..
Koliko ti iznose prava?
Da li je zemlja koja ti je upisana u firmu ikad bila u poticaju?
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
dobio sam ja prava i za 2016 i sad za 2017g., od 169€-do 142€
Je li netko tužio agenciju prije nego su došle ove odluke u agronet, ima li tko iskustava po tom pitanju?
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
dobio sam ja prava i za 2016 i sad za 2017g., od 169€-do 142€
Je li netko tužio agenciju prije nego su došle ove odluke u agronet, ima li tko iskustava po tom pitanju?

tuzbe tek poslje 30og 6, meni avans nisu isplatili samo 30 posto sad nista zvao ih kazu nemaju novaca sve je u redu bice u cetvrtom mjesecu jest da sam veci opg al bash ga ebu , prosao mjeru 4 ruralnog razvoja ne mogu nistada krenem moram kredit dizati poremetili su me ljepo nema sto
 

papakk

Član
Tu od
13 Srp 2017
Poruka
33
Da li je tko od vas morao u registar poreznih obveznika zbog toga sto mu potijaci prelaze 80500?? Ja sam prosla ruralni razvoj i poticaji s tom ratom bi mi prosli 80500. E sad mene zanima da li cu moci izaci cim mi ne bude prelazilo tih 80500??

mora se u registar poreznih obaveznika ne moze se izbjeci na tu svotu porez je 2000k bar kod nas ako predjes 129 ili 149000 nisam siguran za granicu pomjerala se ide veci porez i pdv od 300 000
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Ja sam osobno za sada zadovoljan. Zbrojeno avans i ovotjedne isplate iznose 41% očekivanog za proizvodnu 2017.g.. Znadem da bude do kraja tjedna još cca pola za proteinske usjeve to je cca 44% + 23% IAKS u svibnju=67%
Zaključak 1/3 poticaja ću čekati do kraja lipnja što je u redu samnom.

Mislim da nije fer da se onima nad kojima je provedena kontrola a nisu utvrđene nepravilnosti provodi kažnjavanje odgodom isplate. Da smo iole udruženi i složni trebali bi tražiti nečiju glavu u ministarstvu a u konačnici i financijsku kompenzaciju za iste. Ovakav nonšalantan stav prema korisnicima subvencija nimalo nije korektan, "ove godine su Štef i Jura na tapeti a iduće možda ja".
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Mislim da nije fer da se onima nad kojima je provedena kontrola a nisu utvrđene nepravilnosti provodi kažnjavanje odgodom isplate. Da smo iole udruženi i složni trebali bi tražiti nečiju glavu u ministarstvu a u konačnici i financijsku kompenzaciju za iste. Ovakav nonšalantan stav prema korisnicima subvencija nimalo nije korektan, "ove godine su Štef i Jura na tapeti a iduće možda ja".

"ove godine su Štef i Jura na tapeti a iduće možda ja"

svaka čast!!
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
83
Nepravilnosti ili ne, potpuno je nebitno, bitno je da se poštuje zakon i rokovi. Doduše vjerujem da se djelatnicima centrale agencije koji uzimaju poticaje itekako poštuju rokovi
 

GeneralZod

Član
Tu od
9 Svi 2016
Poruka
49
Braco mila ja ovo nista ne razumijem. Znaci imam odobreno na agronetu oko 11000kn prava. U studenom sam dobio oko 5000kn i sad u veljaci oko 2500kn. Prosle godine isto tako samo su u veljaci isle duple uplate 2x osnovno,zeleno,pre...e sad ovdje http://www.apprrr.hr/u-agronet-u-do...t-za-izravne-potpore-za-2017-godinu-2574.aspx stoji da se radi o potporama koje su odobrene do 19. veljače 2018. godine (predujam i prva rata) na osnovu podnesenog Jedinstvenog zahtjeva u 2017. godini. Ako se radi o predujmu i prvoj rati onda je logicno da bih trebao u ovoj prvoj fazi isplate dobiti taj iznos koji mi stoji u odlukama da je odobren do 19.02 a tako stoji i u napomeni ispod odluka na agronetu. Znaci da bih do kraja veljace jos trebalo biti uplata za osnovno, zeleno i preraspod...ili sam ja to mozda krivo shvatio...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh