• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zanimljivo , ljudi bi utopijsku državu u kojoj ih država ne bi muzla na svakom čošku a najaktivnija tema je isplata poticaja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
meni nikad neće uć u glavu zašto je poticaj toliko važan...jel nebi mogli proizvodit bez njega? nebi sunce sjalo i kiša padala?...i ako netko čeka poticaj da bi obavio proljetnu sjetvu, što to govori o njemu kao proizvođaču?
...ali podržao bih ovu temu ako bi tu razgovarali kamo bi otišli s novcem od poticaja...na more, na sajam, skijanje...kad bi shvatili tu lovu kao dobitak na lotu, bilo bi nam svima bolje...ovako samo žuč prosipamo...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Moji poticaji idu iskljucivo za poboljsanje kvalitete tla, dakle za analizu i gnojidbu,,,
Sve sto ostane nakon toga moze se eventualno upotrijebiti za zastitna sredstva,,,

Da budem iskren pogledam na racun jedino kad vidim da je tema postala atraktivna inace ne,,,
Za info meni isplaceno nesto preko 6k kn od gotovo 8k kn. koliko pise na info izracunu na stranicama agencije,,,,
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
92
zanimljivo , ljudi bi utopijsku državu u kojoj ih država ne bi muzla na svakom čošku a najaktivnija tema je isplata poticaja

Možda zato što je u razvijenim EU zemljama poticaj ukalkuliran u pokriće trškova proizvodnje da bi poljoprivredni proizvodi bili konkurentniji na tržištu.
Možda i zato da bi mogli izvoziti svoje proizvode u banana države kao što je naša po dampinškim cijenama da unište domaću proizvodnju.
Možda zato da si osiguraju samodostatan izvor hrane..mogao bih nabrajati još unedogled, uglavnom sve ono što većina naših političara ne razumije jer su potekli iz opanaka pa su gladni svega.
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
558
Da je poštenja poticaji bi se davali po kilu proizvedenog voća povrća ili žitarica, pa ne bi hoštopleri koji ništa ne rade uzimali više love od onih koji stvarno proizvode.
Tek kad bude tako možemo reći da će nam poljoprivreda ići na bolje. Sve dok se budu davali poticaji neobrađeno zemljište, ugar, i zaštitu leptira ništa od poljoprivrede.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa nisam siguran , jer

onaj tko prizvodi više ..proizvodi više po jedinici površine .?..
Proizvoditi može više samo ako više ulaže , od gnojiva , kultivacije , pripreme zemljišta , navodnavanje itd ..
U konačnici je na istom ..znači da mu se to ne isplati
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Poticaj treba nekom tko radi siri si a onima što treba za na more ja bi ga ukinuo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
državi bolje paše da se poticaj odmah potroši čak i nenamjenski , 25 % se vrlo brzo vrati natrag u kasu
zato su izmišljeni OPG-i , firme , računi , banke , knjige ..na taj način nema da se ne izdaje račun a tak se preti trag novca
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,921
Dobro pitanje,ali mislim da kod nas bez poticaja mnogi nebi radili poljoprivredu,a bilo bi zapuštene zemlje ko u priči...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ak je tak mi smo onda u sljepoj ulici , jer ako gulimo turizam i indusrtiju da bi održavali poloprivredu onda bolje da su njive puste i raste npr medonosno grmlje pa da držimo pčele .
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
558
Svakoj normalnoj državi je poljoprivreda primarna i jedna od baznih djelatnosti, zato bogate zemlje potiču svoje poljoprivrednike kako bi što manje bile ovisne o uvozu jer je i u miru i u ratu hrana temelj stabilnosti države.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
ak je tak mi smo onda u sljepoj ulici , jer ako gulimo turizam i indusrtiju da bi održavali poloprivredu onda bolje da su njive puste i raste npr medonosno grmlje pa da držimo pčele .

Koliko ja znam RH je ove godine za poticaje u poljoprivredi dala samo cca 870 miliona kuna, a ostalo je iz EU proračuna. Još par godina i taj iznos je 0 kn.

Kada smo kod guljenja....sada će potrošiti 7 milijardi kuna na avione, 2014., 2015. i 2016., iz državnog proračuna Katoličkoj crkvi isplaćeno je cca 2 milijarde kuna, 1,2 milijarde godišnje kuna dobiva HRT, 450 miliona dobiva HAC, 900 miliona godišnje dobiva HŽ, 1,4 milijarde kuna godišnje troši porezna, službene automobile i njihove troškove je nemoguće zbrojiti....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je deca , tak vam je to , Matija Gubec ...a krvi njegove nosim (amen) pobunil se protiv desetine koju su uzimali tadašnji vlastodršci prozvan je bedakom i seljakom i ismijan na opranom popločenom gradskom trgu ..okrunjemn užarenom krunom , bla,bla,bla ..

sad istom tom blesavom priglupom narodu nasljednici istih tih vlstodržaca uzimaju malo manje od pola nadnice a od ostatka dvije i pol desetine ..istim tim narod kliče bravo.bravo i nikome niš , samo su trgovi popločeno malo ravnijim kaminim pločama redovito pranim .



No apsolutno sam za da se poljoprivreda potpomaže jer jedina ispravna stvar u životu je rad na ženi i rad na zemlji , .Jedino to dvoje daje ploda .

Politika , ekonomja ....preteško štivo za mlado nedjeljno jutro
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
ma nisam ni ja protiv poticaja, ali sustav ovakvih poticaja je za mene nakaradan...
puno bolje, i pravednije to mogu raditi općine i gradovi, jer oni mogu (neki i hoće) obići svaku parcelu, svako gospodarstvo i svakog koji nešto proizvodi.
poticaj za tičice, leptiriće i žbuniće na parcelama ne treba nitko...ali poticaj za nabavku mehanizacije, opreme i znanja treba svatko.
samo je problem što su uvijek na vlasti političari, a nikada ljudi od struke koji nešto znaju.
Dotad samo možemo gledati Island...i maštati...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh