• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
841
Imam nekih 1800 m kvadratnih na koje bih posadio voćnjak. Može li se na tu površinu dobiti kakav poticaj od države?
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
jedan moj prijatelj mi tvrdi da mu je isplačen i 3 dio za zemlju to jest da mu je isplačeno 100% od odobrenog iznosa ..... živi bili pa vidjeli !!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A četvrti dio kamata ? Za kašnjenje isplata poticaja? Te poticaje su namejrno razvukli jer su znali da će biti sušna godina pa da nam ne bi morali pomoći i oko suše. A jel ste skontali da se nitko ne suosjeća sa poljoprivrednicima? Baš se pitam kad bi oni išli godinu dana na posao, i redovno se zaduživali cijele godine za režije i ostale stvari i dođe kraj godine čekaju plaću i zamilite nema :) Koje bi oni pizdarije radili na cesti u tvrtkama u javnoj imovini...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A četvrti dio kamata ? Za kašnjenje isplata poticaja? Te poticaje su namejrno razvukli jer su znali da će biti sušna godina pa da nam ne bi morali pomoći i oko suše. A jel ste skontali da se nitko ne suosjeća sa poljoprivrednicima? Baš se pitam kad bi oni išli godinu dana na posao, i redovno se zaduživali cijele godine za režije i ostale stvari i dođe kraj godine čekaju plaću i zamilite nema :) Koje bi oni pizdarije radili na cesti u tvrtkama u javnoj imovini...

Neki od njih kažu da njima nitko ne daje poticaj što rade, a što je plaća nego poticaj.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel? Pa evo jedan pokus, neka raspišu javni natječaj za sva radna mjesta koja sad postoje u državnim i javnim tvrtkama i neka ponude plaću 40% ispod dosadašnjih primanja. Da vidimo da li se neće naći svakom uposleniku zamjena :) Plus test na droge, nema što tko raditi u javnoj tvrtki sa drogom u venama. U biti nije problem ni plaće ni državna uprava, problem su preglupi i previše pdomićeni političari. Lova se ne štampa, nemamo vlastite rezerve hrane i nafte i jednostavno smo prihvatili tržišnu utakmicu europe. To je kao da djeca igraju nogomet protiv profesionalca. Bez izlazna situacija. Nama će biti sve lošije i lošije a njima bolje i bolje. Tako su nam odredili.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@Kontam dali imaš ikakvu informaciju dali će da nam isplate onu našu Tugu 304
 
K

Ketty

Guest
@Kontam dali imaš ikakvu informaciju dali će da nam isplate onu našu Tugu 304

To ti je šifra razloga zbog kojeg nećeš dobiti isplaćen taj dio. Ispod imaš tablicu objašnjenja:

TUG_304 Smanjenje uslijed maksimalne obveze državnog proračuna,

što bi u prijevodu značilo za taj dio se nema novaca.

Najbolje mi je ono objašnjenje: "financijska disciplina", to nikako da shvatim što nam zapravo žele reći?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
To ti je šifra razloga zbog kojeg nećeš dobiti isplaćen taj dio. Ispod imaš tablicu objašnjenja:

TUG_304 Smanjenje uslijed maksimalne obveze državnog proračuna,

što bi u prijevodu značilo za taj dio se nema novaca.

Najbolje mi je ono objašnjenje: "financijska disciplina", to nikako da shvatim što nam zapravo žele reći?



Sve sam ja to shvatio ali zar nije tuga da nemogu isplatit ni ono što su odobrili a troše pare na sve drugo.
 
M

MOCO

Guest
http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/gospodarski-program-ne-smije-biti-odlucujuci/7387/

""Što su još ljudi pričali na tim sastancima. Mnogi se pitaju što radi i čemu služi agencija za plaćanja u poljoprivredi sa svojih 500 zaposlenih ljudi. Zašto da pišemo koje kakve programe, sto puta donosima iste dokumente im na noge, kada oni imaju sve to. Imaju naše OIB-e, JMBG-ove, imaju ulaze u sve moguće papire. Internetom uđu u gruntovnice, u podatke o isplati poticaja, o plaćanju naknada i tko zna čega sve ne. No, važno je znati da ono što opet treba činiti administracija je bespotrebno skupljanje stoti puta istih papira.
Ima tu još i problem poticaja. Ako uzmemo u obzir da odjednom milijun ili daj bože dva milijuna hektara dobiju titulare, to za milijun ili dva povećava i broj hektara pod poticajima a za te nove hektare ni u ludilu nema dovoljno novaca u proračunu na ime poticaja. No, prema mnogima za te površine država treba prelomiti zakup s poticajima i svi će biti zadovoljni. Novi posjednik neće morati teško skupljati novce za plaćanje zakupa. Mora se znati da će većina zakupaca sigurno imati problema s plaćanjem i velikim kašnjenjem. Mnogi neće ostvariti ni dobit na tim parcelama. A isto tako otpasti će oni koji će htjeti tu zemlju samo iz razloga što bi dobivali velike količine novaca na ime poticaja.""
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dali je netko dobio drugi dio za bikove.?

ja nisam,mislim stvarno,lani u ovo vrijeme vec je bilo sve isplaceno,i to na dva puta,u 2 tjedna,SVE. neznam što filizofiraju ovi :cry:
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
moj bože za koji dan će nam davati kunu po kunu, od preostalog djela za tov platili mi 10%, možda do kraja dana daju za nešto drugo ali ovo usitnjavanje me stvarno ljuti !!!!!!!
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Meni su danas isplatili 564kn.. Ja bi pucao po nekome, traženi iznos mi je 154.000kn a odobreni za isplatu 98.000!!
Pa to je 56.000 kn umanjenja, ko to može izdržati?????
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Kontam dali imaš ikakvu informaciju dali će da nam isplate onu našu Tugu 304

To je najmanje što će učiniti. Kao tako su pomogli i za sušu ;) Jer uistinu to su teži uvjeti gospodarenja ha ha.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh