• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma kad teraš mak na konac evo ti jedan primjer da u Hrvatskoj baš nije tak kak kažeš,ja osobno ne kupujem stranu robu od prehrane 0,bodova iako netko mora ali velika večina ne pada na ljepu ambalažu,evo danas sam vozio jednu susjedu u grad i vremenska razlika od 10 min,domaći market pun 75% a strani 20 % i tako danima,jer kvalitet nadomjesti kvantitet uvijek i taj kvalitet nađe kupca a sad zašto mi ne možemo pojačati proizvodnju bilo čega leži u mnogo ladica naše premile i prekrute birokracije i rukama nesposobnih vlada a najmanje je do nas malih i ostalih seljaka,evo ti još jedan primjer lako provjerljiv ,pojedine farme mlječnih krava imaju prosjek prek 10 000 lit ali u toj cijeni po litri hrvatskom seljaku input ždere 80 % a europskom 50% i eto ti matematike,raspitaj se kakvu politiku vodi naša vlast o korištenju voda za navodnjavanje iz velikih riječnih sustava,koliko treba čekati dozvole i platiti to,tako da bolje mir rekao je cigo i pikno brata sa nožem:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Tema su poticaji, a njih ima i u EU čak bi rekao da su tamo izdašniji pa o čemu pričamo, da nećemo imati kome prodati robu, hrana će uvijek biti tražena.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Gospodine Milane,nisam sa do sada htjela uključivati u raspravu,ali već sam previše iziritirana.Želim vam reći ovo-poljoprivrednom proizvodnjom se bavim 35 godina,od svoje šesnaeste godine privrjeđijem na zemljici za sebe.Počelo se sa pola hektara oranice,bez jednog stroja,da bi se došlo do imovine koja se,bez lažne skromnosti, mjeri u milijunima kuna.I to se sve steklo radom na zemlji,proizvodnjom hrane.Kroz 35 godina,više smo se puta preorijentirali u proizvodnji na druge proizvode,dakle pokazali smo fleksibilnost i spremnost na promjene kada je to potrebno.Ali nikada si nismo dozvolili da nam drugi određuju uvjete,pogotovo ne poslovanja.Svoju smo proizvedenu robu uvijek prodavali bez posrednika,a kao što sam već više puta navela,naša kćerka radi već godinama u jednom prehrambenom lancu,u upravi,i mogli bismo proizvesti koliko god hoćemo robe za njih,ali nećemo.Što se tiče kvalitete koja ulazi u eu,a pogotovo u Hrvatsku,reći ću samo ovo-prije dvije godine sam pozvala prijatelje na ručak,i u jednon prehrambenom lancu kupila zapakirani komad svježe junetine,sa rokom trajanja još četiri dana,na to posebno pazim kada nešto kupujem.Kada sam ga raspakirala ,razrezala sam ga na pola da se brže skuha,a unutra,na sredini je kao šaka veliko, meso bilo potpuno smeđe.Doslovno.Zašto? Jer se godinama staro meso,kada se odmrzne,a takvo se kod nas prodaje pod sviježe,iako vi koji živite u Eu znate da je sviježe meso ono koje se nakon klanja u hladnjači samo hladi a ne i ledi prije odvoza na prodajno mjesto,puno brže kvari nego sviježe.Toliko o kvaliteti.Želim reći još ovo-kao što svaka dodra reklama čovjeka uvjeri da je crna ovca zapravo bijela ovca,tako su i vas uvjerili da se samo megalomanijom ili služenju drugome može opstati.Mi vam ovdje u Hrvatskoj već godinama imamo sa pravila Eu-a.Samo poprolično pojačana,ili da vam bolje objasnim-stroža.Ili da bude još jasnije-veći smo Pape od Pape.To su nam smjestili naši političari na našu štetu,tako da ,kada se konačno počnu primjenjivati sva pravila Eu-a,u nekim će nam stvarima biti puno lakše.U ostalima ćemo se opet snaći i prilagoditi.Ali glavu pognuti nećemo.Bila sam vam ja i u Italiji,i u Austriji,i u Nizozemskoj,i u Sloveniji,i u Mađarskoj,i u Slovačkoj,i vidjela i čula kako se radi,i baš zbog toga se ne bojim de ćemo mi mali,a ja sam vam bez obzira na vrijednost onoga šta imam isto mala,jer imam samo 11 ha zemlje,propasti.Neki naravno hoće,ali mi koji nećemo,boriti ćemo se i dalje da crna ovca ostane crna,a bijela će biti bijela.I za kraj vam još želim reći da me veseli što sam primjetila da se polako povećava broj kupaca koji poljoprivredne proizvode kupuju direktno od proizvođača na tržnicama i sajmovima.Zato sam i ja od ove godine počela tako prodavati i šta da vam kažem,dobro mi ide.A znate li zašto?Zbog dobre reklame,kupujmo domače.To je ona ista reklama koja je vas uvjerila da se moramo prilagoditi kapitalističkom i megalomanskom.Sve je stvar u moći uvjeravanja.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
stigao poticaj (onih 12 % ) za krave dojilje i mlječne krave kod nas završena kompletna isplata poticaja za 2011 osim naravno onog što su uzeli pod financijskom disciplinom i modulacijom
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Milane neznam koliko imaš godina ja ih imam dosta i dobro se sjećam da je nekad bilo skoro isto ovako ispiranje mozga kao što si ti sada počeo samo što je tada bio istok i zapad a sada ti spominješ moderne tehnologije a uopće nisi upućen kakvom tehnologijom se koristi naš poljoprivrednik. Moderniji je od puno evropskih seljka ali mi imamo političare.

@Johabica ti pišeš umjesto puno nas pošto nas ima dosta koji nemamo živaca raspravljati se sa nekim koji nema veze sa Hrvatskim poljoprivrednikom a još manje sa poljoprivredom.
Svaka čast.


Jel kome isplaćena ona TUGa što su uzeli.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nama EU može samo koristiti jer će biti nadam se postrožene kontrole kvalitete uvoza hrane i valjda se neće i dalje uvoziti staro meso, jabuke i ostalo i prodavati pod svježe, a što se tiče poticaja oni su oko 300 eura po hektaru i EU tako da se tu ništa ne mijenja. Mi ne možemo nikako biti konkurentni velikim kombinatima tipa Agrokor već svoje tržište moramo tražiti samostalno daleko od trgovačkih centara, dakle na tržnicama, sajmovima i prodajom kod kuće.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ooo milane, da nisi ti pravim imenom zoran?
:madmana:

slafko linić je lijepo rekal, 100 krava, 100 hekrata...
a ja budala i moja familija živimo od 3 hektara...i bez poticaja, nismo gladni, čak smo se počeli i debljat...
što sad meni znači globalizacija kad ja svoje povrtalje prodam pola doma, pola na placu? tko će mi reći da ću biti kruha gladan kad sijem svoju pšenicu i imam ju gdje samljeti? po što da trčim u hipermarket kad mi meso šeta po dvorištu?...

štoviše, nekad sam proizvodio povrće na više od 6 hektara (pred točno tri godine je još to bilo tako) i prodavao u supermarkete i hipermarkete i ostale markete, ali vjeruj mi novaca je usprkos dvostruko većoj proizvodnji bilo dvostruko manje nego danas.
zato, svakome koji se "grozi" Hrvatskom Seljaku zavidim na hrabrosti i zatucanosti.
jedan stari Hrvat je davno rekao, a mi seljaki se toga i držimo:
NIGDAR NI BILO, DA NEKAK NI BILO. I nigdar nebu, da nekak nebu!!!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Sto se vi svi redom borite za poticaje,sto proizvodnjom,kolicinom nerijesite profit,poticaji nisu mjerilo kvalitetne proizvodnje..Ulakom u eu RH mnogi i sa tim poticajima nece moci konkurirati stranim proizvođacima koji ce vas kolicinom i cjenom sve redom ubiti.U modernoj poljoprivrednoj proizvodnji ulaze se u tehnologiju da kolicinom i modernom tehnologijoj konkurirate i zivite od cistog profita a ne od poticaja...Ubiti ce vas konkurencija,95% poljoprivrednih proizvođaca od iduce ili roku 2 godine ce propasti koji nisu to predvidjeli i ulagali u tehnologiju i nemaju trziste...

Pa lako odande pametovati.Vidi se da niste upoznati sa našom situacijom,i onda nemojte ništa po tom pitanju ni komentirati.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zaboravio sam reči da je i meni sada sve isplačeno za zemlju.Milane inače ja sam obišao evropu,i znam kako se gdje radi i živi,ali u tim državama u evropi ima reda a kod nas je divlji zapad,probaj to shvatiti.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
jessss dobio poticaj za tov junadi,,248kn,,,tko sretniji od mene:lol::lol::lol::lol::gitarist:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Dal netko ima informaciju dal će sad biti uplačeno i 25% od svote osiguranja, budući da je to za 2011 g ??????????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa tih 25% treba isplatiti županija,mi smo dobili jesenos od opčine ali od županije ništa,ma na to nemoj ni računati najvjerojatnije
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Pa tih 25% treba isplatiti županija,mi smo dobili jesenos od opčine ali od županije ništa,ma na to nemoj ni računati najvjerojatnije

Neznam kak to misliš, država vrača 25%, županija 25% i općina ako isto 25%, i prije smo uvijek dobili od države i županije pa ne vidim ni sad razloga da ne dobim,
BTW idem baš pogledati na internet bankarstvo možda me ugodno iznenadi saldo na računu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh