• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
E, Darijus, da se po trudu mjeri zarada, svi bi mljekari bili bogataši...

vidim da još moram objasniti malo...
nije problem tko više radi ili ne radi, problem je ovakav:
mljekar proizvede mlijeko i tu je kraj njegovih radnji i na taj način sad više ne funkcionira...
povrtlar proizvede salatu, ali tu nije kraj, mora je još upakirati i prodati, a nakon toga i naplatiti ako me razumijete...jer bilo je slučajeva (a i još ih ima) da nakon što si sve odradio ne dobiješ novac...
dakle, kad bi mljekar još odradio pakiranje i prodaju mlijeka (ili preradu u polutrajne ili trajne proizvode) krajnjem kupcu, najvjerojatnije mu nebi trebalo nikakvog poticaja.
a svaki povrtlar ili voćar isto MORA odraditi, još k tome i deklarirati (da ga ne nagazi neki revni inspektor), plus ako radi na veliko ispregovarati rabate, naknade za razvoj trgovačkih centara, otpise, povrat neprodanih količina i lijepo na sve to uplatiti PDV kojeg kod mlijeka...ono...kak da kažem...NEMA!
dakle, nije stvar u tome kolko tko dobije poticaja nego ukazujem na drugačije startne pozicije...
i svaka čast svakome tko ima i jednu životinju doma, jer taj nema ni svetka ni petka, to je gladno i žedno svaki dan...ipak, moje povrtalje nije...
eto, možda ako ovako sagledate...;)
 
M

MOCO

Guest
ti proizvedeš salatu i tu je kraj tvog radnog ciklusa i krećeš iz početka!! kužiš! kod mene nema kraja ja sam stalno u tom krugu i ne mogu apsolutni ništa ostavit za sutra, jer sve što danas zabrljam plaćam sljedečih mjesec dana! kad cisterna odveze mlijeko ja sam već u g... do grla
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
http://www.youtube.com/watch?v=f7N7MZvQzvk
Pekar, lekar, apotekar, kovač, stolar...
Pekar - bektešiji
Lekar - familije
Apotekar - židovi
Kovač - izumrjelo
Stolar - skoro pa izumrjelo

Mogu biti samo časni poljoprivrednik. Mislim da je stočarima najgore i da bez predmetno trebaju imati mjesečne poticaje u svim pogledima. Oni su generatori potrošnje i proizvodnje. A poticaje i dalje trebaju isplačivati bez kuknjave da nemaju novaca. Ako nemaju novaca onda neka odstupe sa vlasti u bilo kojem ministarstvu. Jer ja živim u Hrvatskoj gdje je nacionalna valuta kuna i EURO ne vrijedi ništa!!! Tko treba eure neka ode u HNB ili duty free shop i neka si tamo kupi za izvoz. Vrednjovane naših proizvoda sukladno sa europskim tržištem koji si štampa sam novac je totalna besmislica! Neka banke daju kredite u robi a ne u bezvrijednim papirima.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Opet se prepucavate bez razloga svi ste vi pokretač jednog velikog kotača tj gospodarstva države ,svi vi kupujete od umjetnog gnojiva,sjeme ,sadnice strojeve ,vitamine itd.sve to treba neko proizvesti kad kupiš sve to sa tim si otvoril ili zadržal jedno radno mjesto u industriji nije bit toga da postoji u poljoprivredi neko manje vrijedan neko više nego je stvar u samim poticajima treba ih malo poštenije podjeliti jedan primjer ja se bavim poljoprivredom iz hobija ili ljubavi i mislim da bi poticaj trebali dobiti prije ljudi kojima je to osnovna djelatnost koji imaju veča gospodarstva i veče proizvodnje pa onda takvi ko šta sam ja koji dobije svoju plaču a ovo mu je dopunska djelatnost a ne da se novac rasprši na takve poput mene a oni koji zbilja žive od toga njima kasne jer se novac jednostavno rasprši a nema ga za sve odjednom,opet ponavljam poticaji i socijalna davanja nejdu zajedno ....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
kod nas u okolici ima ljudi koji su imali krave i ostalu stoku, ali su se prestali s tim bavit i presli na povrtlarstvo.. i sad kazu da se vise nikad, ali nikad se nebi vratili na staro tj bavili se sa stokom.. tako i moja obitelj vec dugo godina drzi krave i bikove, ali ako nam se ukaze neka prilika za neki drugi posao odmah budemo sve rasprodali.. jer to je doslovno muka od posla.. ni svetka ni petka.. ma nije to toliko ni fizicki tesko, koliko te to psihicki ubije.. dobro, ja bas nejdem puno u stalu, idu roditelji, ali i njih mi je zao, tu nemas vremena biti ni bolestan, ni nista.. tako da, to je po meni najtezi posao u poljoprivredi..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Znam i ja u okolici Donjeg Miholjca, ljudi imali farmu svinja i zatvorili je. Rasprodali đubretarku, sad bi još veliki traktor i basta. Digli plastenike, kupili pumpe i crpe iz Karašice ajme vode. Isto se više ne bi vratili životinjama nikako. Samo teško je držati AK47 samo od paprike i rajčice, doduše od kupusa bi se dalo ali meso je osnovno za rast muda.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
vidim da još moram objasniti malo...
nije problem tko više radi ili ne radi, problem je ovakav:
mljekar proizvede mlijeko i tu je kraj njegovih radnji i na taj način sad više ne funkcionira...
povrtlar proizvede salatu, ali tu nije kraj, mora je još upakirati i prodati, a nakon toga i naplatiti ako me razumijete...jer bilo je slučajeva (a i još ih ima) da nakon što si sve odradio ne dobiješ novac...
dakle, kad bi mljekar još odradio pakiranje i prodaju mlijeka (ili preradu u polutrajne ili trajne proizvode) krajnjem kupcu, najvjerojatnije mu nebi trebalo nikakvog poticaja.
a svaki povrtlar ili voćar isto MORA odraditi, još k tome i deklarirati (da ga ne nagazi neki revni inspektor), plus ako radi na veliko ispregovarati rabate, naknade za razvoj trgovačkih centara, otpise, povrat neprodanih količina i lijepo na sve to uplatiti PDV kojeg kod mlijeka...ono...kak da kažem...NEMA!
dakle, nije stvar u tome kolko tko dobije poticaja nego ukazujem na drugačije startne pozicije...
i svaka čast svakome tko ima i jednu životinju doma, jer taj nema ni svetka ni petka, to je gladno i žedno svaki dan...ipak, moje povrtalje nije...
eto, možda ako ovako sagledate...;)

Nema smisla nabrajati koliko tko radi. Svatko, ali baš svatko, tko se bavi poljoprivredom, a želi da sve funkcionira kako treba, mora puno raditi i uvijek voditi brigu o onom šta ima, bila to krava, bik, svinja, paprika ili salata.
Vidiš, odrasla sam na selu, školovala se, ostala na selu. Znam jako dobro šta znači proizvoditi mlijeko. Još uvijek uspijevamo opstati zahvaljujući razumnim postupcima i velikom trudu. kako još dugo, ne znam. Ali isto tako dobro znam i šta znači proizvoditi povrće...kopati po vrućini, gledati u nebo hoće li tuča...znam i šta znači deklarirati to povrće i stajati na pijacu i čekati da ti ga neko kupi. Da, bavimo se i proizvodnjom povrća. Kad usporedim jednu i drugu proizvodnju, uvijek bi radije radila s povrćem. Imaš i Božić, i Uskrs, možeš na godišnji. ja od krava ne mogu. Bilo bi najlakše sve rasprodati. ali postoji tradicija, godine uložene da se stvori stado kakvo sad imamo...tko to nije probao, ne zna o čemu pričam.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dođeš u novu staju,napravljena kreditom za sto grla,pogledaš one noseće grede napravljene od laminata,dakle nešto najskuplje u toj branši,pa jer nije moglo nekoliko tisuća eura manje koštati,ma ne zašto,pa država vraća pola love,nek se vidi raskoš,a što je i njemu ona druga polovica veća nema veze,platit ćemo,pa reko HDZ mlijeko će biti 4kn i nema brige. traktor od pola milijuna kuna pa naviše,nema veze tu je kapitalno,dođe kapitalno i on onda umjesto da smanji rate kredita s tom lovom,on kupi mečku,nek se vidi raskoš,i još ju stavi u trošak i dobije još povrata 20 posto,s tim lovom kupi zemlju od ćaće za nula kuna,navede da je platio maksimalnih 40 000 po hektaru i opet dobije kapitalno. posadi žito i kuruzu,neki i duhan,ulog nula kuna,prinos ispod svih prosjeka,nema veze,past će led,a na takvom sam mjestu da pada stalno,izbori su blizu,HDZ daje milijune odštete,e to je prinos. a budale opet propadnu,pa kak neće propast kad je budala,da je pametan već bi imao neke love a ne čekao da mu netko pokloni,budali i bitangi moš dat milijarde,šta mu vrijedi kad je budala. e sad kad toga više nema,sad kad treba raditi,gnojiti,plaćati rate kredita,bez kapitalnih,odšteta itd. e sad propadaju,baš čudno. na stranu ljudi koji rade ali su zbog vlasti kakva je bila godinama unazad propali,nisu ljudi krivi ali ima jako puno ako ne i 80 posto ovakvih gore.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja ne znam gdje vi svi vadite te primjere? Kod nas se svi susjedi znaju, svi rade i obrađuju zemlju.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja ih znam 10 u krugu 10 kilometara,kod vas u osijeku nema toliko stočara,pa nema niti toliko primjera,ali tu kod nas gdje u svakom selu ima po 2-3 farme,eto...

dane,savršeno si to iznjeo,slažem se u potpunosti sa tobom.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja bi rekao da nisu krivi ljudi, nego sustav koji nije školovao stočare i mljekare (a i sve ostale poljoprivrednike) sa stručne (uzgojne) a i ekonomske strane...
nije jednostavno ako s osam razreda osnovne radiš s milijunima, puno je veća šansa da fulaš...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dok ne bankrotiraš i lupiš od dno ne dođeš do znanja. To sam čuo od jednog koji uzgaja cvijeće. Pokazalo se točno.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
dođeš u novu staju,napravljena kreditom za sto grla,pogledaš one noseće grede napravljene od laminata,dakle nešto najskuplje u toj branši,pa jer nije moglo nekoliko tisuća eura manje koštati,ma ne zašto,pa država vraća pola love,nek se vidi raskoš,a što je i njemu ona druga polovica veća nema veze,platit ćemo,pa reko HDZ mlijeko će biti 4kn i nema brige. traktor od pola milijuna kuna pa naviše,nema veze tu je kapitalno,dođe kapitalno i on onda umjesto da smanji rate kredita s tom lovom,on kupi mečku,nek se vidi raskoš,i još ju stavi u trošak i dobije još povrata 20 posto,s tim lovom kupi zemlju od ćaće za nula kuna,navede da je platio maksimalnih 40 000 po hektaru i opet dobije kapitalno. posadi žito i kuruzu,neki i duhan,ulog nula kuna,prinos ispod svih prosjeka,nema veze,past će led,a na takvom sam mjestu da pada stalno,izbori su blizu,HDZ daje milijune odštete,e to je prinos. a budale opet propadnu,pa kak neće propast kad je budala,da je pametan već bi imao neke love a ne čekao da mu netko pokloni,budali i bitangi moš dat milijarde,šta mu vrijedi kad je budala. e sad kad toga više nema,sad kad treba raditi,gnojiti,plaćati rate kredita,bez kapitalnih,odšteta itd. e sad propadaju,baš čudno. na stranu ljudi koji rade ali su zbog vlasti kakva je bila godinama unazad propali,nisu ljudi krivi ali ima jako puno ako ne i 80 posto ovakvih gore.

Sasvim si u pravu. Mnogo sam se puta pitala kako su mnogi nasjeli na priču koju su nam prije desetak godina počeli prodavati...sjećam se, i nas su obilazile razne službe, kao mladi i školovani ljudi, oni hoće da nam pomognu i uguraju nam neki kredit za početak. kao priča: ne možeš u Evropu sa 10 krava, to tamo ne postoji, onda uzmeš kredit, napraviš super modernu štalu, sve radi na gumbiće...pa uzmeš i junice na kredit...sveukupno imaš 40-ak krava, 30 hraniš za kredit, od 10 živiš. Nikako im nije odgovaralo naše stajalište: imaš 10 krava, svoju zemlju, svoju mehanizaciju, svoju skoro novu staju (jest da nije na gumbiće) i 0 kuna kredita. Onda su odustali. Mi smo nastavili raditi kao i do tada, isključivo sa svojim podmlatkom, radili na genetici..s vremenom pomalo povećali stado.
Kredit je zlo jer nikad ne znaš šta te čeka u životu. Preko noći ostaneš bez ičega.
Još mogu i shvatiti ljude koji to prije nisu radili pa su nasjeli na priču: broj krava puta količina mlijeka po kravi puta cijena... na papiru sve izgleda sjajno. u praksi je to neka sasvim druga priča.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Kapital stvara kapital , u svakom poslu trebaš obrtna sredstva i ako ih nemaš možeš posudit ili dič kredit . Međutim ako ti je financijska konstrukcija zatvorena iskljućivo kreditom svaki poremećaj na tržištu je poguban za tebe .Kod operativnog programa u poljoprivredi su zadani uvjeti koji baš i nisu išli na ruku investitoru seljaku već interesnim skupinama , banke , građevinci , trgovci itd. Svaki onaj tko je išao u milijunske investicije bez ekonomskog znanja ili savjetnika sa strane a ne iz navedenih interesnih skupina je ili lakom ili naivan a glup sigurno.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
... A poticaje i dalje trebaju isplačivati bez kuknjave da nemaju novaca. Ako nemaju novaca onda neka odstupe sa vlasti u bilo kojem ministarstvu. Jer ja živim u Hrvatskoj gdje je nacionalna valuta kuna i EURO ne vrijedi ništa!!! Tko treba eure neka ode u HNB ili duty free shop i neka si tamo kupi za izvoz. Vrednjovane naših proizvoda sukladno sa europskim tržištem koji si štampa sam novac je totalna besmislica! Neka banke daju kredite u robi a ne u bezvrijednim papirima.

Love ima..samo je vazno kuda je usmjerena.Dok god grade Koning i Igh obje boje na nasoj zastavi su iste i precizno odabrane. :) Svrha je uvijek bila ista...da ljudi osjete da imaju mogucnost izbora.
HR je u debeloj banani..pilot projekat EU za unistavanje ekonomijom,ucjenom i sl..ovako nesto sam citao samo o 3-4 zemlje u svijetu..najzalosnije je sto i zivim u jednoj..
U robi?!Mislis da bi onda velike porodice R.. imale 350 milijardi (vidljivih-ostalo skrivaju) na svojem kontu.Dok god ljudi ne shvacaju da podizu kredit na SVOJU imovinu i ne shvacaju da banke stvaraju imaginarni,virtualni novac koji nema vrijednost nego se disperzira i prelama preko leda duznika do tada nema promjena.Koliko je to zaista tako pokazuje i slucaj iz '69 u SAD-u gdje je tip tuzio J.P.-a..i ovaj priznao na sudu da stvarni novac nije imao vec je tip dobio kredit na osnvovu SVOJE imovine...i tip nije ostao bez svega vec mu je vracena farma..
Medutim,dok to neki pokusavaju objasniti ljudima,oni su uvjereni da banka jos uvijek ima validnu vrijednost novca.To razdoblje je zavrsilo sa "napadom" na blizance.
Stocarstvo se sustavno unistava u HR..zaista se divim tim ljudima..jedan clan foruma je napisao da je dobio 1,75 kn za 1.razred mlijeka ovaj mjesec.Treba li komentirati uopce??
Cinjenica jest da se demagogija siri i dalje i da bez udruzivanja sela nece biti nista.Ova tema bi trebala posluziti kao primjer zajednickih rasprava kako dobiti sto veci poticaj-iskljucivo to,a ne ciji rad zahtijeva koliko posla.Analogija pokazuje da ta razjedinjenost vodi do ovakvog stanja.

Komentar o dnu i znanju je jedan od najboljih koji sam procitao uopce ovdje na forumu..decidiran i pravovremen...to moze napisati samo onaj tko je to prozivio.Sa dna se moze samo u jednom smjeru..i tada se citaju i sitna slova i trazi 3 misljenja..nije sve automatizirano.Sit gladnom ne vjeruje zar ne? ;)
 
M

MOCO

Guest
Nazove me neki dan neki lik i kaže on je tajitaj i kao sredit će mi ipard za štagodjahoću! kao on radi papire i taj dio i šta ja mislim o tome!? kažem ja njemu da sam izračunao da mi se to ne isplati jer meni na kraju balade ostaje kredit i dosje na kardiologiji/psihijatriji i možda slika u novinama pored nekog političara sa hvalospjevom kak sam eto povuko sredstva iz eu i kak su svi oni to meni omogučili i kak se svi ostali nesposobni luzeri trebaju na mene ugledat.... i onda on mene krene uvjeravat da nije to tako i da ću dobit značajna sredstva nazad (pa majketi šta će mi kad ću imat kredit i 100 inspektora na grbači) i da se moramo pripremit za eu i blabla... mislim stvarno! pa zadnji put kad su me uvjerili da ulazim u eu kupio sam njemačke junice i eto di sam sad!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Love ima..samo je vazno kuda je usmjerena.Dok god grade Koning i Igh obje boje na nasoj zastavi su iste i precizno odabrane. :) Svrha je uvijek bila ista...da ljudi osjete da imaju mogucnost izbora.
HR je u debeloj banani..pilot projekat EU za unistavanje ekonomijom,ucjenom i sl..ovako nesto sam citao samo o 3-4 zemlje u svijetu..najzalosnije je sto i zivim u jednoj..
U robi?!Mislis da bi onda velike porodice R.. imale 350 milijardi (vidljivih-ostalo skrivaju) na svojem kontu.Dok god ljudi ne shvacaju da podizu kredit na SVOJU imovinu i ne shvacaju da banke stvaraju imaginarni,virtualni novac koji nema vrijednost nego se disperzira i prelama preko leda duznika do tada nema promjena.Koliko je to zaista tako pokazuje i slucaj iz '69 u SAD-u gdje je tip tuzio J.P.-a..i ovaj priznao na sudu da stvarni novac nije imao vec je tip dobio kredit na osnvovu SVOJE imovine...i tip nije ostao bez svega vec mu je vracena farma..
Medutim,dok to neki pokusavaju objasniti ljudima,oni su uvjereni da banka jos uvijek ima validnu vrijednost novca.To razdoblje je zavrsilo sa "napadom" na blizance.
Stocarstvo se sustavno unistava u HR..zaista se divim tim ljudima..jedan clan foruma je napisao da je dobio 1,75 kn za 1.razred mlijeka ovaj mjesec.Treba li komentirati uopce??
Cinjenica jest da se demagogija siri i dalje i da bez udruzivanja sela nece biti nista.Ova tema bi trebala posluziti kao primjer zajednickih rasprava kako dobiti sto veci poticaj-iskljucivo to,a ne ciji rad zahtijeva koliko posla.Analogija pokazuje da ta razjedinjenost vodi do ovakvog stanja.

Komentar o dnu i znanju je jedan od najboljih koji sam procitao uopce ovdje na forumu..decidiran i pravovremen...to moze napisati samo onaj tko je to prozivio.Sa dna se moze samo u jednom smjeru..i tada se citaju i sitna slova i trazi 3 misljenja..nije sve automatizirano.Sit gladnom ne vjeruje zar ne? ;)

Vidi ovo ;) Čikaški model.
http://www.tportal.hr/vijesti/svije...F-ov-suzavac-ili-revolucija.html#.UIl5JbJF8-w
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
po meni je glavni problem što sam operativni plan stočarstva nije napravljen kako treba ,pa su velika večina uletjeli u probleme a da nisu imali ono najosnovnije zemlju,jer nemožeš imati 100krava sa deset hektara i sve kupovati,tu i u idealnim uvijetima matematika te pojede,sami poticaji služe večini nama kao sredstvo plačanja zaostalih računa i kredita,jer večina nas nije mislila ništa loše kad je dizala pojedine kredite ali mnogi faktori koji su se desili su nas zajebali,evo mene hebe kredit za traktor koji je CHF,da razjasnim ja nisam uzeo sad neki 100 i kusur konja nego mali od 60 meni dovoljan jer malom je trebala ispomoč ali desio se rast devize,cijena mljeku otišla dolje,a i dohodak od premije se obračunavao kod obrade kredita a ona sad kaska i tako ja kad god nazove gospođa iz Hypa ja joj to kažem ,ali ona priča svoje i tu sam gdje jesam a sad da ne ispadne da sam sve novce spizdio na glupost i nije tako ,evo primjer kad sam počeo 95 hraniti krave koje su imale mječni prosjek 1800lit po laktaciji i veličinu posjeda od 4 hektara,danas imam ravno 10 hektara svoje1/1 zemlje i 3 hektara zakupa,prosjek po kravi 4600 bez smjesa i koječega ,znači ipak sam otišao malo naprijed,ako uzmem u obzir da je tu i obitelj i moraš malo oko kuče sve je ok,e sad možda se je moglo i više ali kod nas je u selu mnogo stoke i bilo je nešto državne zemlje koja je razdjeljenja večinom po političkom ključu,tako da sam prisiljen kupovati komadičke da okrupnjavam zemljište,istina je da jedan dio mulja na poticaju ali ja prvi ne želim prstom pokazivati na pojedince ,tu bi svoj posao trebale odraditi za to plačene službe,a pojedinci koji su zinuli kao som njih ne žalim,jer bio je primjer od nekih 2-3 tjedna gdje je čovijek izjavio da je živio čist solidno od 25 krava ali je išao na 100 i sad je nastala propast,tu se javlja največi problem kod večine farmera,ja osobno budem durao dok me ne s..bu za nekim propisima koje ja ne budem mogao ispuniti onda bude čao đaci ali kredit NE za razvoj poljoprivrede:drinkers::drinkers:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Jel ima netko da još nije dobio poticaje za 2011 ?

I šta mislite, da li će sljediti isplata kako je rečeno u siječnju 2013 ?
 
M

MOCO

Guest
ja se nadam da će biti isplaćeno početkom 2013 kako je ministar rekao, jel rekao u siječnju? ne znam točno uglavnom poplaćao sam sve državi do kraja godine, imao sam nadzor poljopr. inspekcije i sve je bilo ok, pa što se mene tiče može mi odmah isplatit, nemora čekat sljedeću godinu :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh