• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
No nečemo sada napadati jedni druge ali o svemu napisanom treba razmisliti i vidjeti dali je to tako ili nije.

cabage i siki čemu to..ja sam i stočar ali i ratar pa nekužim zašto nekoga napadati jer i je cilj ministarstva da nas nakraju zavadi tim izjavama da uzimaju stočarima da bi dali ratarima..da su htjeli dali bi svima ali što se mene tiče nek slobodno ukinu poticaje a nek pritisnu te trgovce da skinu cjenu sjemena,šprica,gnojiva i recimo soje..kad bi se to napravilo je*eš poticaj,ja nikad neračunam na jega jer skoro uopće ni nedolazi..pa kad smo već kod toga koja je logika da ja nemogu dobiti poticaj za svoju junicu koju othranima a tovljači dobiju za uvozno škart tele????i šta da sjednem i plačem..bilo bi dovoljno da uzmu dio todoriću pa bi bilo za sve,ali mislim da njega prvog namire pa onda šta ostane...:madmana:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A pošto si ove godine prodao kokuruz i dali si to prodao na račun???????????
Koliko povrtlari prodaju povrća na račun?????????????????

Kukuruza sam prodao 0 kg, sve posijano su izvadile divlje svinje odmah po sjetvi. Dobio sam od osiguranja 4.857,00 kn po hektaru. Zakup hektara iznosi 1.750,00 kn, 600 kg 15-ice, 3x pioneer PR36K67, Šanana je sijao, ne sjećam se koliko je sjetva po ha.

Povrće sam prodao sve preko računa, jer nejdem ni jednom na tržnicu niti za Zagreb, sve prodajem firmi koju neću imenovati. U sustavu sam pdv-a 8 godina, dužan sam na poreznoj 0 kuna, zapošljavam radnike, plaćam im doprinose, dobivaju topli obrok, ukupno sat i pol odmora dnevno.

Zato nemoj mi pokušati spočitavati ništa, molim.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ne se svađati ljudi,to je cilj politike da se svi zavade međusobno da oni mogu po svome haračiti i prodavati.Ja sam od prvog dana govorio da poticati treba samo gotovi proizvod ili svesti cijenu repromaterijala na onu iz 90,pa tko može široko mu polje ili štala.Nitko iz nadležnog ministarstva nikad nije rekao koliko je agrokor i ostali veliki igrači dobio poticaja a koliko mi ostali mali seljaci bez obzira sa čime se bavimo,iznenadili bi ste se da su veliki gazde pobrali 2/3 od svega isplačenog poticaja,ljudi treba zadržati bistru glavu i smirenu ruku jer zlo tek dolazi sa novim zakonima i propisima koje nam naši odurni vlastodržci pakuju i spremaju nam crnu budućnost koju mi hoćemo ili nećemo budemo morali prihvatiti ili slijedi nova revolucija ili borba za život:vragek::vragek:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
cabage i siki čemu to..ja sam i stočar ali i ratar pa nekužim zašto nekoga napadati jer i je cilj ministarstva da nas nakraju zavadi tim izjavama da uzimaju stočarima da bi dali ratarima..da su htjeli dali bi svima ali što se mene tiče nek slobodno ukinu poticaje a nek pritisnu te trgovce da skinu cjenu sjemena,šprica,gnojiva i recimo soje..kad bi se to napravilo je*eš poticaj,ja nikad neračunam na jega jer skoro uopće ni nedolazi..pa kad smo već kod toga koja je logika da ja nemogu dobiti poticaj za svoju junicu koju othranima a tovljači dobiju za uvozno škart tele????i šta da sjednem i plačem..bilo bi dovoljno da uzmu dio todoriću pa bi bilo za sve,ali mislim da njega prvog namire pa onda šta ostane...:madmana:

Nisam ja napadao stočare, nego skrećem samo malo pogled na to da se stočarima najviše pogoduje. Znam jako dobro kakav je to posao jer imam doma u štali 10-ak komada krava. Nikako mi nije krivo što je stočarima odobreno tih 800 kuna po kravi, već mi je krivo što je to uzeto od ukupne omotnice, koja je namijenjena svim poljoprivrednim proizvođačima. Iskreno govoreći sam poticaj meni ne znači mnogo, nekih 3-4 % od ukupnog godišnjeg prometa, ali bolje onda da je 4 nego 3, ako me razumiješ.

Znam koliko je stočarima teško, ali gledajte malo drugim očima. Tržište ne morate tražiti, ne morate voziti gotov proizvod nikuda, cisterna dolazi u dvorište svaki dan, redovita isplata svaki mjesec (osim nekih izuzetaka). Kod voća i povrća je sve to obrnuto, traži tržište, vozi robu, za pare moraš moliti i dobro ako ih dobiješ nakon 10-ak poziva.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
cabage i siki čemu to..ja sam i stočar ali i ratar pa nekužim zašto nekoga napadati jer i je cilj ministarstva da nas nakraju zavadi tim izjavama da uzimaju stočarima da bi dali ratarima..da su htjeli dali bi svima ali što se mene tiče nek slobodno ukinu poticaje a nek pritisnu te trgovce da skinu cjenu sjemena,šprica,gnojiva i recimo soje..kad bi se to napravilo je*eš poticaj,ja nikad neračunam na jega jer skoro uopće ni nedolazi..pa kad smo već kod toga koja je logika da ja nemogu dobiti poticaj za svoju junicu koju othranima a tovljači dobiju za uvozno škart tele????i šta da sjednem i plačem..bilo bi dovoljno da uzmu dio todoriću pa bi bilo za sve,ali mislim da njega prvog namire pa onda šta ostane...:madmana:



Gazda gizdavi mi se očito nismo razumjeli a cabage je dobro napisao zavadi pa vladaj i to odma počinje. Da ponovin " udri konja koji vuče džabe udarat onog koji neće" ili u prevodu uzmi od onog koji šuti nikad ne diraj onog koji će da galami. Pitanje je kad si vidio ti ili drugi da su povrćari prosvjedovali kao stočari ili ratari mislim nikad šute i rade a ovi iz vlade stalno nešto grickaju uzimaju otimaju ili kako god hoćeš. Teško je svima ali povrćari imaju ulaganja do neba evo sad 1000 sjemenki rajčice 800 kuna a koliko je 1000 sjemenki nečega kod ratara. I da se razumjemo nije potrebno nikoga potcjenjivati svi mi radimo i mučimo se za opstanak sebe i svoje obitelji kod mene sva sreća pa dvije godine nije bilo tuče a imate slike na forumu pa pogledajte šta skoro svake godine tuča napravi povrću dok kod ratara i nije neka velika šteta barem u mom kraju zašto sad uzimat povrćarima da bi se namirili stočari to po meni nikako nemože biti pošteno a služi samo za izazivanje svađe među poljoprivrednicima da bi naš ministrant lakše namirio ono što mu je zadano.

Najbolje je ukinuti te jebene poticaje i vjerujte bit će onda zemlje i viška ali neće se nikada ukinuti zato što to i ministri koriste za svoj džep. Neznam koji puta ću ponovit žašto inino gnojivo toliko jeftinije u Sloveniji nego u zemlji gdje se proizvodi kažu zbog deviza koje su potrebne državi. Dali će gnojivo pojeftiniti ulaskom u EU.
Svi mi koji radimo i mučimo se na jebenim njivama nema potrebe da se svađamo ali treba realno sagledat situaciju i reć zašto njemu uzet da bi dao meni kad se i on muči isto kao i ja.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
A pošto si ove godine prodao kokuruz i dali si to prodao na račun???????????
Koliko povrtlari prodaju povrća na račun?????????????????

A kome bi, molim te lijepo medolina, povrtlari mogli prodati toliko puno povrća bez računa??!! Nikome. Prekupcima? To je druga priča, i drugi povrtlari i za nekog drugog da se pozabavi time!!
S onom o pravilnoj agrotehnici uskačete sami sebi u usta, svi znaju da koliko god uložili u gnojidbu prošle godine, ništa i nikog nemože spasiti. Ja sijem šećernu repu, dao joj i više nego što je trebalo i svejedno podbacio prinos kakva god vrsta tla bila! Prema toj tvojoj agrotehnici onda ni livade nisu trebale podbaciti, kukuruz za silažu, sirak, itd itd...?
Vidi se kako nas žele zavaditi i u tome uspijevaju. Slažem se sa cabage-om u svemu, da se stočarima najviše pogoduje, 4-5 vrsta poticaja dobiju, gdje je tu ravnopravnost onda!! Znam da je stočarima teško, mukotrpan je to posao (3 sata posla ujutro, 3 sata navečer, 8 sati spavanja, 10 sati....nečeg, ne otpada svih 10 sati na ratarenje i to malo ratarstva što im treba).
Nitko ne spominje koliki je stočarima povrat pdv-a svaki mjesec, pdv na mlijeko nisu imali, a od svih troškova si odbiju pdv i eto skoro uvijek povrata, nek netko kaže da nije tako.
I opet dobiješ iz državne kase. Što joj onda uopće daš, nemožeš stalno uzimati!
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
I ukratko da kažem, svi već imamo nekakve poticaje, svako za nešto i onda se dogodi da se samo stočarima zbog suše doda to posebno pravo. Po meni, trebalo se raspodijeliti ravnopravno na sve, ali ne da ostane isto ko što je bilo, nego ako se doda stočarima dodaj i ostalima (npr. 6% stočari, 6% ratari, itd.) i onda podijeli jednako što ostane!
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Još jednu moram nadopisati, svatko može vidjeti plan proračuna za ovu godinu, rashodi su zanimljivi. Piše, malo iznad 4,3 mlrd na razne subvencije izvan javnog sektora (ne samo za poljoprivredu nego i poduzetništvo), za usporedbu 3 mlrd rashoda ode samo na doprinose zaposlenima, koliko tek ode na plaće (17)... I svake godine, i to po unaprijed donijetom planu, po 10 mlrd u manjak! Firma je odavno u bankrotu! Izvor: http://www.mfin.hr/adminmax/docs/Rashodi poslovanja i rashodi za nabavu nef. imovine.xls
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
[stočarima najviše pogoduje, 4-5 vrsta poticaja dobiju, gdje je tu ravnopravnost onda

Molim te Tomislav7 da mi pokušaš nabrojiti tih 4-5 vrsta poticaja koji mi mljekari dobijemo.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
[stočarima najviše pogoduje, 4-5 vrsta poticaja dobiju, gdje je tu ravnopravnost onda

Molim te Tomislav7 da mi pokušaš nabrojiti tih 4-5 vrsta poticaja koji mi mljekari dobijemo.

Za ratarstvo (livade, kukuruz, itd. sve što je potrebno kravi), za kravu (sama krava), za telad (od krave), za mlijeko (od krave), za mliječne krave (krava koja daje mlijeko)...
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Za ratarstvo (livade, kukuruz, itd. sve što je potrebno kravi), za kravu (sama krava), za telad (od krave), za mlijeko (od krave), za mliječne krave (krava koja daje mlijeko)...

Za ratarstvo dobiješ kao i mi ,za telad već dugo nema poticaja a jedino za mlijeko i za krave dobijemo to je istina samo što sa tim poticajem ide i ono ujutro 3 sata navečer 3 sata puta 365 dana pa tko voli nek izvoli.Ako bilo tko misli da je taj poticaj za mlijeko i krave dostatan pa onda probajte sreču sa kravama .Tek ako probate biti mljekari moči čete govoriti dali nam je poticaj prevelik ili nije.Veči dio poticaja odnesu veterinari pa selekcijska služba i drugi paraziti koji nas gule.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nitko nikog ne tjera da bude stocar, ratar, povrtlar,vinogradar.......... ako mislite da je druga grana bolja probajte se baviti necim drugim. Mi smo takav narod ( za..ban ) uvijek mislimo da je nekom bolje, lakse, da vise dobiva. Stocari ako mislite da je ratarima lakse prodajte stoku mehanizaciju za ratarstvo skoro svi imate pa navalite. Ratari umjesto psenice, kukuruza itd. probajte malo povrce sadit. Hocu reci nikom nije lako, al svako ima slobodu izbora s cim ce se bavit. Ja sam sitna riba. Obrađujem 8 ha zemlje imam 2 krmace tovim desetak svinja godisnje, 4 turnusa pilica po 100 komada i povrce za vlastite potrebe tak da sam vezan uz poljoprivredu svaki dan 365 dana godisnje mozda i vise nego neki od vas jer nemam takvu mehanizaciju ko vi. Sve to radim sa strojevima tridesetak godina starim i u stalama isto tolko starim.Nikoga ne podcjenjujem, al spustite se na zemlju. Nemam dugova, al nemam ni novih passata, BMW-a. i traktora od par stotina kuna. Vozim Renault clio iz 1997 i imam dva traktora IMT iz 1976 i 1983. Dakle cijeli vozni park mi vrijedi kolko vase gume na traktoru.:partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nemojte tjerat mak na konac ,bespotrebno,evo kaže mi danas osoba u agenciji da još uvijek vrše usklađivanje papirnatih podataka sa stanjem na terenu,toliko o učinkovitosti naše birokracije,ah da netko je naspomenuo 5 poticaja za stočare,ispravak netočnog navoda,1.-za zemljište oni koji imaju,jer neki stočari nemaju zemlje ni za 1/3 svoje stoke,2.za krave ,ali ili su to mliječne ili krave dojilje ili u sustavu krava tele ali znači samo jedna vrsta a ne može jedna krava dva puta dobiti,3.poticaj za kg mlijeka,poticaja nema za telad jedino ona u tovu ali to najviše obuhvaća tovljaće koji uvoze vanjsku škart robu,telad za rasplod ne ostvaruju nikakav poticaj,bez potrebe je prepucavati se oko nekih stvari kome je teže ali evo imate primjera da i po nekoliko kilometara u pojedinim selima nema ništa od govedarske proizvodnje:scratch:scratch
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
ja sam vinogradar,moja obitelj obrađuje nesto preko 6H vinograda ili oko 45 000panjeva,od toga se 3.5 h obrađuje mehanizirano, a ostalo rucno (trimer,rucna freza,leđni atomizer). Vjerujem da imamo puno vise posla nego ratar po jedinici povrsine oko 800 radnih sati godisnje po hektaru ispada,imali bi pravo na nekih 12000-13000kn godisnje poticaja,ali ih mi ne uzimamo/uzimam.zasto? pa da me nebude sram. zasto bi mene moro netko ili nesta poticati na rad,ko plati nekom sljakeru koji prebacuje daske,kopa rupe i slicno poticaj,isto bi tako mogli traziti poticaj da se svaki dan probude i idu po ljetu,zimi,vrucini,hladnoci kisi raditi. i jel bi dobio?dobio bi onu stvar.za doba tite nije bilo poticaja,,jos si moro i platiti porez drzavi na zemlju i ljudi su zivjeli i sve bilo ok. sramota me je naspram radnika uzimati poticaje a on nedobije nista.nit sam kad trazio niti cu traziti,a seljak je kriv sto se donekle nije izborio za sebe da zivi bez poticaja,ko ga je tjero da zivi iznad svojih mogucnosti.samo da kazem da nije ni meni lako prije 5 godina je kilogram grozda bio 6.5 kn a plavi dizel oko 3.5 a danas je obrnuto,ali opet se pokrivam i zivim i radim i nezalim se previse,a naradim se puno vise nego neke grane poljoprivrede,ja bi ovakav nacin poticaja ukino i ako bas moraju biti poticaju davo bi ih po ucinku ili kolicini proizvedenog,pa bi neko dobio vise a neko manje.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Mislim da ova prepucavanja između vas nemaju smisla, svako se snalazi kako zna, da je cjena mlijeka barem 4,5 - 5 kuna nebi mi trebalo poticaja za ništa od navedenoga tako da bi bilo bolje da oni koji nešto saznaju o isplati poticaja pišu o tome a ne da važemo koliko ko radi
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

lijep poz svima.novi sam na forumu samo s ciljem da reagiram na sve vas koji se prepucavate na forumu a razloga uopće nema.svima je jasno da je najlakše nekoga posvađati s nekim i onda njime manipulirati,tako je to kod nas u državi.rješenje(jedino)-nova seljačka buna što prije uperena protiv moćnih kapitalista i materijalista bez obzira na cijenu i svih koji rade na štetu i poljoprivrede i svih ostalih grana.neznam dali ćete se složiti samnom ali vjerujte drugo nam ne preostaje samo propast.bavim se inače proizvodnjom povrća,nemam plastenika,radim 20 jutara zemlje i imam 7 krmača i dobivam nekoh 20000 kn poticaja.spreman sam ih prepustiti državi neka ih ona dalje dodijeli socijali jer njima je najpotrebnije,3,5 milijardi kn god ode na socijalu npr.samo neka nam bude cijena repromaterijala niža 1/3 i ne treba nam tih poticaja.žalosno je da naše gnojivo petrokemijino u sloveniji je jeftinije nego kod nas i dr.roba za početak toliko lijep pozz svima i ratarima i stočarima i povrćarima i vinogradarima i svima ostalima jer svi smo mi u istom loncu.:madmana:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mislim što vrijeme više prolazi da je Cabage sve više u pravu. Da bi poticaji trebali biti isplačivani po kili predane robe. Sve bi bilo transparentno i pravedno. Pogledajte ciklu! Ona je nekada bila malte ne osnovna ratarska proizvodnja kao i šečerna repa. A sada? Probajte j uzgojiti na silnim hektarima bez navodnjavanja i debele gnojidbe. Pitanje dana kad će pukniti i proizvođači šečerne repe jer sa tom dobiti nema šanse da investiraju u bunare i tifone. No vrijeme će pokazati... Tja uvijek možmo uvesti GMO šečernu trsku, odlična je za natalitet, manje novo rođenih viš umrlih, manji izdaci za mirovinsko. ODLIČNO!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jedna narodna kaže " udri konja koji vuče džabe udarat onog koji neće" ili u prevodu uzmi od onog koji šuti nikad ne diraj onog koji će da galami. Stočari prosvjeduju bore se za sebe a povrtlari samo šute i rade a oni samo uzimaju pa nek im bude ako će to da spasi državu.

Siki jedan zarez čini čuda, zar ne?

udri konja koji vuče, džabe udarat onog koji neće
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Za ratarstvo dobiješ kao i mi ,za telad već dugo nema poticaja a jedino za mlijeko i za krave dobijemo to je istina samo što sa tim poticajem ide i ono ujutro 3 sata navečer 3 sata puta 365 dana pa tko voli nek izvoli.Ako bilo tko misli da je taj poticaj za mlijeko i krave dostatan pa onda probajte sreču sa kravama .Tek ako probate biti mljekari moči čete govoriti dali nam je poticaj prevelik ili nije.Veči dio poticaja odnesu veterinari pa selekcijska služba i drugi paraziti koji nas gule.

20 godina se bavio mljekarstvom, radio svakodnevno bez slobodnog dana, tko nije probao ne zna o čemu se priča. Fala Bogu nisam pravio veliku farmu, 30 muznih u svojim objektima, prošlo ljeto smo prodali sve krave, junice, telad. Sa postojećom cijenom mlijeka i kontinuitetom isplate potpora za mlijeko počeli smo praviti gubitke i raditi bez zarade. Ostalo je 60 ha zemljišta, objekti i solidna mehanizacija. Odmorio sam se, razmišljam mjesecima što raditi...mislim da krave neću kupovati!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh