• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Evo obio obavijest mailom iz agencije za plaćanje,tko ima poreznog duga na čekanju je :(sweat)::(sweat)::eek::eek:


Ja nemam nikakvog duga. Prošle godine među prvima dobio poticaj, a ove izgleda da smo svi mi na čekanju samo ako uspijemo da dočekamo.
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
nama isto sjela SPECIFIČNA POTPORA .Za šta je to jel netko zna ? Nama se taj iznos ne uklapa s brojem stoke za koju smo tražili poticaj . To više nitko ništ ne razumije, u agenciji neznaju reči koliko se točno mora isplatiti poticaja po grlu stoke, ni kolika je pomoć od države po komadu stoke, samo mogu provjeriti ono što i sami vidimo što piše u banki:icon_eyes:

Meni isto sjela ta specifična, ali ne znam gdje bih ju uklopio,ne paše nigdje.:icon_scratch:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo nas neki mudi bacio u smeće, a Linić najavio rebalans i kresanje, možda to čekaju da još malo skrešu poljoprivredu ionako sve uvoze, a mi ćemo radit onako za svoje potrebe.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

Meni isto sjela ta specifična, ali ne znam gdje bih ju uklopio,ne paše nigdje.:icon_scratch:

neznam kamo ovo vodi jer za sada nas nema u planovima riznice za veljaču,linić najavio nova rezanja,naravno počet će opet od poljoprivrede kao i uvijek,za sada stiže sve na kapaljku čak ni to i mislim da nam se zaista ne piše ništa dobro i da dolazi polako vrijeme kad ćemo morati staviti glave skupa i podići revoluciju jer u protivnom zavrnut će nam vratove.neznam dali ćete se složiti samnom ali svaki normalan bi se morao.žalosno je još da se nije nitko javio iz komore da objasni ljudima što se isplaćuje i u kolikom iznosu oni bi morali imati tu informaciju a ako je nemaju onda je to zaista žalosno i znak da ta komora nije od nikakve koristi.pozz svima u nadi da ćemo dobiti ono što zaslužujemo jer trenutno u našoj državi dobivaju svi prije novce nego mi naročito socijala i sl.
 

mf5445

Novi član
Tu od
5 Velj 2012
Poruka
24
nista ni danas nije sjelo. a kolko vidim na riznici ne pise nista za veljacu tak da mislim da smo. u banani. ja pricam o poticaju na zemlju.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Nije bilo ni za siječanj stavka poticaji ,pa su ju naknadno ubacili,imam inf. da bi za zemlju išlo sljedeči tjedan,ali pola iznosa poticaja,pa daj Bože makar i pola(samo jel ostalo 2055 kuna/ha ili su i to smanjili vidjet čemo)??!!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
tako bi njima u drzavnoj upravi trebalo razvlaciti place pa da vide malo kako je nam...........
 
N

nana30

Guest
Dobar dan!
Nova sam na forumu, ali već malo duže vas pratim i čitam objave...
Moje, skromno, mišljenje je da od politike nemamo ništa i nećemo ni imati, zato je najbolje se ne svađati oko nje.
Zanima me da li netko zna nešto o poticajima za voćarstvo, konkretnije višnju? A zanima me i za poticaje u ratarstvu?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Sjelo je za bikove za proslu godinu tih 45% u iznosu 187kn po komadu sto govori da je po grlu poticaj cca 400kn!:icon_super: U odnosu na prijasnje godine poticaj sa 1900kn po grlu srezali na 400. Krasno. Idemo dalje, za zemlju je bio 2200 za hektar bit ce dobro ako sada isplate 1000kn za hektar al cisto sumnjam da bude tolko. Prognoziram 800-900kn za hektar.
Moram se osvrnuti na onu izjavu da ga nije briga za seljake da ak im ne pase nek idu u grad...:mad: Ako je to stvarno reko onda nam to jasno govori koliko ih briga za nas. Gdje su ona izdasna obecanja o poticajima dok udjemo u EU? Sta se zmrdalo? Mi seljaki smo samo teret svima i gazi do daske bez milosti nek crkne i ovo malo sta jos mrda:icon_eek:
Netreba mi njihovas milostinja nek si je zabiju u debeli šup*k!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Meni je nesto sitno sjelo,pretpostavljam da je to za TUG.
Jer ako je za junad,to ispada 115 kn po grlu,sto nije normalno...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
370
Evo nas neki mudi bacio u smeće, a Linić najavio rebalans i kresanje, možda to čekaju da još malo skrešu poljoprivredu ionako sve uvoze, a mi ćemo radit onako za svoje potrebe.

Taj "mudi" je trenutno na tronu svijeta(sa ostale dvije kreditne agencije) i nije tek neki,vec onaj kojem nareduju kada se kojoj zemlji potkresavaju krila.Zaduzis se po jednoj kamati,a oni promijene rejting i automatski imas vecu kamatu na slijedece zaduzenje.Zaduzenja doslovno nareduju investiranjem u npr.ceste,brodogradilista,turizam,poljoprivredu (poznato zar ne?).Ako neces posjete te nato-vi decki.
Tzv. rebalans i kresanje vode u propast jer da je takva kriza njemacka i svicarska sa vecim dugom u usporedbi sa bdp-om nego hr bi vec davno propale..ali znaju kako osigurati priljev love...uvijek je linic tu da kupuje obveznice.Istina u svicarskoj su pretjerali,pa sada imaju negativnu kamatu...ali zato se gomila lova na jedno mjesto.
Potpore su najmanji problem proracuna...
 
H

hrca

Guest
evo meni sjelo za ovce danas 27kn po komadu, prošle godine smo sve skupa dobili 140kn po ovci
:fiery:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

Sjelo je za bikove za proslu godinu tih 45% u iznosu 187kn po komadu sto govori da je po grlu poticaj cca 400kn!:icon_super: U odnosu na prijasnje godine poticaj sa 1900kn po grlu srezali na 400. Krasno. Idemo dalje, za zemlju je bio 2200 za hektar bit ce dobro ako sada isplate 1000kn za hektar al cisto sumnjam da bude tolko. Prognoziram 800-900kn za hektar.
Moram se osvrnuti na onu izjavu da ga nije briga za seljake da ak im ne pase nek idu u grad...:mad: Ako je to stvarno reko onda nam to jasno govori koliko ih briga za nas. Gdje su ona izdasna obecanja o poticajima dok udjemo u EU? Sta se zmrdalo? Mi seljaki smo samo teret svima i gazi do daske bez milosti nek crkne i ovo malo sta jos mrda:icon_eek:
Netreba mi njihovas milostinja nek si je zabiju u debeli šup*k!

opće je poznato da svim našim političarima dosad nije trebao seljak što je žalosno a dokaz tome je što su nas prodali ko roblje EU-"ropskoj" uniji jer njima ne treba još proizvođača i ljudi koji se bave poljoprivredom jer toga imaju napretek,njima treba prostor za trg.centre gdje će oni distribuirati svoje i ostalo svjetsko smeće(čast iznimkama),prostor gdje će skladištiti otpad i sl.krajnje je vrjeme da mi stanemo takovim skupinama bez obzira na stranačku pripadnost na kraj bez da se biraju sredstva.iako treba imati uvijek na pameti da je barem 90-postotni krivac za katastrofalno stanje u državi samo jedan krivac a to je hrvatska demokratska zajednica i skoro svi koji su bili povezani s njima.neka se nitko ne uvrijedi ali za mene svatko tko je dao glas za hdz dosad kriv je za ovo stanje sada,nije nama kriv ni milanović,ni linić,ni čačić jer pitam ja sve vas dal vi recimo možete kupiti auto ili traktor a da nemate uvjete,dal možete izgraditi farmu bez imalo love,dal se može nekome nešt isplatiti ako jednostavno nema love,jasno da nemože.dvadeset godina kupovali su socijalni mir i zaduživali zemlju kako bi sebe opskrbili i svoje najbliže a sve sada lijepo polako dolazi na naplatu,ali nažalost krivim ljudima.čitam jučer,2005g prodali smo sve zlatne rezerve hnb-a,zna se tko je bio na vlasti i to po deset puta manjoj cijeni nego je sada,tko su pojedinci koji su to odobrili?nemojte me krivo shvatiti ja sam samo realan i objektivan i vidim da dolazi vrijeme kad ćemo morati opet u boj ali sada protiv unutarnjih neprijatelja koji su nas krali svih ovih godina i koji su još dan danas masni od odojaka i janjaca te debeli poput bankomata.nadam se samo da ćemo što prije dobiti što je naše a ako dođe do nečeg nepredviđenog da nećemo pasti bez ispaljenog metka pozz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,708
danas bili u Karlovcu predavači na temu poticaja, propisa, legalizacije...tri hrvatske vure ...:icon_eyes:
i onda na kraja, vrag mi nije dal mira pa ih pitam što u slučaju da izračuna proljoprivrednik da mu se ne isplati ići po poticaje, te da se ispiše iz arkoda, ima li u tom slučaju mogućnosti da i dalje radi svoju poljoprivredu, sam da ga nitko ne ..be.?
a odgovor...heheh, odgovora na to pitanje nisu imali, samo su se bledo zgledali, i onda su zaključili da se radi o inatu tog poljoprivrednika...
a onda su se sjetili i da će negdje u petom mjesecu valjda ove godine biti donesena jedna uredba ili nešto gdje će sva poljoprivredna gospodarstva manja od tri hektara dobiti po 5 000 (pet tisuća) EURA pomoći da prežive...
ajojojojojojojojjjjj...ste vidili vi mali?
ajd sad brzo još pet opg-a registrirat doma...:icon_weed:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
izgleda da se trazi neki novi model da nas opet za...u !!!!!!!!!
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
...
a onda su se sjetili i da će negdje u petom mjesecu valjda ove godine biti donesena jedna uredba ili nešto gdje će sva poljoprivredna gospodarstva manja od tri hektara dobiti po 5 000 (pet tisuća) EURA pomoći da prežive...
ajojojojojojojojjjjj...ste vidili vi mali?
ajd sad brzo još pet opg-a registrirat doma...:icon_weed:[/QUOTE]
Nejde ti kalendar dobro kadi je još prvi april .
 
N

Nevjernik

Guest
...
a onda su se sjetili i da će negdje u petom mjesecu valjda ove godine biti donesena jedna uredba ili nešto gdje će sva poljoprivredna gospodarstva manja od tri hektara dobiti po 5 000 (pet tisuća) EURA pomoći da prežive...
ajojojojojojojojjjjj...ste vidili vi mali?
ajd sad brzo još pet opg-a registrirat doma...:icon_weed:
Nejde ti kalendar dobro kadi je još prvi april .[/QUOTE]

Što ako imas 3,5 onda nis.
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
danas bili u Karlovcu predavači na temu poticaja, propisa, legalizacije...tri hrvatske vure ...:icon_eyes:
i onda na kraja, vrag mi nije dal mira pa ih pitam što u slučaju da izračuna proljoprivrednik da mu se ne isplati ići po poticaje, te da se ispiše iz arkoda, ima li u tom slučaju mogućnosti da i dalje radi svoju poljoprivredu, sam da ga nitko ne ..be.?
a odgovor...heheh, odgovora na to pitanje nisu imali, samo su se bledo zgledali, i onda su zaključili da se radi o inatu tog poljoprivrednika...
a onda su se sjetili i da će negdje u petom mjesecu valjda ove godine biti donesena jedna uredba ili nešto gdje će sva poljoprivredna gospodarstva manja od tri hektara dobiti po 5 000 (pet tisuća) EURA pomoći da prežive...
ajojojojojojojojjjjj...ste vidili vi mali?
ajd sad brzo još pet opg-a registrirat doma...:icon_weed:

To sam i ja pitao na sličnom sastanku.
U zadnje vrijeme intenzivno razmišljam o brisanju iz upisnika, jer cilj je samo jedan: što veća zamršenost i kontrola, jer nema toga opg-a ili firme gdje ti ne mogu naći neki nedostatak ili propust u poslovanju, a onda kazna(strahovlada)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh