• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
danas bili u Karlovcu predavači na temu poticaja, propisa, legalizacije...tri hrvatske vure ...:icon_eyes:
i onda na kraja, vrag mi nije dal mira pa ih pitam što u slučaju da izračuna proljoprivrednik da mu se ne isplati ići po poticaje, te da se ispiše iz arkoda, ima li u tom slučaju mogućnosti da i dalje radi svoju poljoprivredu, sam da ga nitko ne ..be.?
a odgovor...heheh, odgovora na to pitanje nisu imali, samo su se bledo zgledali, i onda su zaključili da se radi o inatu tog poljoprivrednika...
a onda su se sjetili i da će negdje u petom mjesecu valjda ove godine biti donesena jedna uredba ili nešto gdje će sva poljoprivredna gospodarstva manja od tri hektara dobiti po 5 000 (pet tisuća) EURA pomoći da prežive...
ajojojojojojojojjjjj...ste vidili vi mali?
ajd sad brzo još pet opg-a registrirat doma...:icon_weed:

Ne kužim čemu ovaj sarkazam, pa 2,5 hektara voćnjaka, vinograda ili povrća je ozbiljna proizvodnja, nismo svi ratari ili stočari.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Ne kužim čemu ovaj sarkazam, pa 2,5 hektara voćnjaka, vinograda ili povrća je ozbiljna proizvodnja, nismo svi ratari ili stočari.

ja sam slučajno povrtlar i spadam u te male, tak da sam prvo sebe tu zamislil...
:icon_wink:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
U čijem interesu ova vlada i ministar Jakovina uništavaju hrvatskog seljaka i OPG-ove? Za koje interesne lobije uništavaju ruralna područja Hrvatske i kome su zapravo namijenili preostalo državno zemljište i ostala hrvatska prirodna bogatstva? U interesu hrvatskog čovjeka i hrvatskog seljaka, hrvatske budućnosti sigurno ne!”,
“ukidanjem ispostava Agencije nastavlja se proces uništenja hrvatske poljoprivrede koji u ime Kukuriku vlade provodi ministar Jakovina, inače dokazani, 'uspješni poduzetnik'”. “Za njega povećanje troškova , kao što to nisu bili ni prošlogodišnji katastrofalni proljetni mrazovi i suša! On je tu da zadovolji interese velikih igrača, a ne malog čovjeka koji svoju budućnost vidi na hrvatskom selu....
kome su zapravo namijenili preostalo državno zemljište i ostala hrvatska prirodna bogatstva?

nama vjerovatno ne !!!!!!!!!!!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ne kužim čemu ovaj sarkazam, pa 2,5 hektara voćnjaka, vinograda ili povrća je ozbiljna proizvodnja, nismo svi ratari ili stočari.

Gledaj kada nekome kažeš imam 2 he voćnjaka,veliki poljoprivednik se nasmije normalno on svojih 100he brzo riješi dobrom mehanizacijom. Ili ne zna ili neće da zna da ta 2 he ručno orezujem skoro cijeli mjesec ,zelena rezidba 7 dana ,branje 15 dana,a gdje su drugi posli,voćarstvo osim prskanja,gnojidbe,koševine je fizikalija,ako i to udaraš ručno :mur:
Uglavnom ništa od tih 5000 eura,to je prodavanje magle u jesen,samo još treba napraviti raskol između malih i velikih poljoprivednika,ratara stočara,povrtlara,voćara,medara,ribara i onda smo stvarno u ku..u to je politici i cilj.
A kako je @zeko rekao gospoda tajkuni nastupaju jer preko njih će stranac rukovodit sa selom i seljakom,tu jsu šute i čekaju i male i malo veće.
Kako god gledamo svaki seljak od svakoga skoro svaki proizvod koristi i to je od svih nas naš trud,znanje,muka i naposljetku novac koji smo uložili u krajnji proizvod,sirovinu.
 
Posljednje uređivanje:

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
poljoprivredna gospodarstva manja od tri hektara dobiti po 5 000 (pet tisuća) EURA pomoći da prežive.:

sad če svi htjeti da imaju što manje zemlje i što više opg-a . Svaki če imati barem po 10 opg-a na više :mur:
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
sad če svi htjeti da imaju što manje zemlje i što više opg-a . Svaki če imati barem po 10 opg-a na više :mur:
ja ću otvoriti 40 opg-a, radim sad 120 ha. šta tebe ima biti briga koliko ću ja dobiti poticaja?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sjelo je za bikove za proslu godinu tih 45% u iznosu 187kn po komadu sto govori da je po grlu poticaj cca 400kn!:icon_super: U odnosu na prijasnje godine poticaj sa 1900kn po grlu srezali na 400. Krasno. Idemo dalje, za zemlju je bio 2200 za hektar bit ce dobro ako sada isplate 1000kn za hektar al cisto sumnjam da bude tolko. Prognoziram 800-900kn za hektar.
Moram se osvrnuti na onu izjavu da ga nije briga za seljake da ak im ne pase nek idu u grad...:mad: Ako je to stvarno reko onda nam to jasno govori koliko ih briga za nas. Gdje su ona izdasna obecanja o poticajima dok udjemo u EU? Sta se zmrdalo? Mi seljaki smo samo teret svima i gazi do daske bez milosti nek crkne i ovo malo sta jos mrda:icon_eek:
Netreba mi njihovas milostinja nek si je zabiju u debeli šup*k!

Kićo,imam informaciju da za bikove još nije sjelo,sljedeci tjedan ide za bikove i za zemlju.
Ovo sto je sada sjelo da je bila ona Specifična potpora,za koju nitko nezna sto je.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ljudi,,nemojte se svadjati,,ulaskom u EU,,poticaji se drasticno smanjuju,,ostat ce nam 25 posto od ovih poticaja,,dakle,,smanjit ce nam 75 posto,,:(clap)::(clap)::(punch)::(punch): to je napisano 2010g,,


O tome kako funkcionira Europska unija, s naglaskom na poljoprivredu, pokušali su prilikom posjeta Bruxellesu, doznati i predstavnici Hrvatske poljoprivredne komore na čelu s predsjednikom Darkom Grivičićem.

Zadovoljan viđenim, za Glas Slavonije je potvrdio kako je HPK postao pridruženi član Udruženja europskih poljoprivrednika, te će biti pozivani na sjednice i lakše doći do informacija o novoj, zajedničkoj europskoj poljoprivrednoj politici za razdoblje od 2013. do 2020. Ključno je hoće li seljacima biti gore ili bolje kad uđemo u EU. Grivičić smatra kako, osim mnogo discipline, hrvatskog seljaka čeka samo 25 posto iznosa poticaja koje ima sada. "Dogovaramo, međutim, da razliku isplati država jer hrvatska poljoprivreda sa svojim sudjelovanjem na tržištu od 0,05 posto ne predstavlja opasnost za europsku poljoprivredu. Zanimljiv je i drugi stup, namijenjen ruralnom razvoju, u kojemu ima gotovo 358 milijuna eura, ali samo za kvalitetne projekte. No, moramo se ekipirati", kaže Grivičić, aludirajući na savjetodavnu službu, čiji će to biti osnovni zadatak, a koja bi ovih dana trebala ući u Poljoprivrednu komoru.

"Korisna su iskustva slovenskih savjetodavaca koji godišnje iz EU pribave svaki po milijun eura. Mislim da ćemo biti dovoljno pametni da i mi to napravimo," optimističan je. Niz je međutim nepravilnosti koje bi, prema Grivičićevim riječima trebalo izmijeniti. Primjerice, kamate za poljoprivrednike su u EU od 0,5 do 2 ili najviše 4 posto, a u Hrvatskoj od 9-12 posto, što poništava učinak europskih fondova i cijelu investiciju čini neisplativom, drži Grivičić, dodajući kako RH ima niz zakona koje treba ukinuti ili promijeniti. "Prema jednom od njih ne možemo napraviti farmu ako nije udaljena od ceste bar 500 metara pa se u Istri koja je premrežena cestama nigdje ne može napraviti farma, dok su iskustva u Europi sasvim drukčija".
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
ja ću otvoriti 40 opg-a, radim sad 120 ha. šta tebe ima biti briga koliko ću ja dobiti poticaja?

Pa i ja ču isto morati otvoriti preko 30 opg-a. :mur:Gdje si se ti tu našao uvrijeđen??
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kićo,imam informaciju da za bikove još nije sjelo,sljedeci tjedan ide za bikove i za zemlju.
Ovo sto je sada sjelo da je bila ona Specifična potpora,za koju nitko nezna sto je.

E bas tako to sto nitko nezna sta je to je 45% iznosa za bikove.

Zeko, svi znamo da nasa cijenjena gospoda vladari rade svom snagom na unistavanju svega sto je imalo valjalo. Dotjerali su nas do propasti i sto je najgore i dalje rade na unistenju a nitko prstom ne mrda. Narod trpi dok moze a to moze bit jos jako dugo. Mozda nekad nekom proradi mozak i krene u zdravom smjeru, ozivi gospodarstvo i poljoprivredu, mozda se nekad stvari budu pocele popravljat samo dotle cemo puno nas nastradat.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
nećete otvoriti hrpu opg-a, zakon od lani to ne dopušta da na istoj adresi bude više od jednog...
samo sam vam bubu metnuo...:icon_wink:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
nećete otvoriti hrpu opg-a, zakon od lani to ne dopušta da na istoj adresi bude više od jednog...
samo sam vam bubu metnuo...:icon_wink:

Nisam protiv tih 5000 eura ako legnu svake godine, treba podržat ljude da ostanu na selu makar i s tom sićom. Ova vlada po meni pojma nema, ako je kriza ne možeš udariti na jedne, o ostalima dijeliti šakom i kapom. Najprije neka sebi i onima preko 20.000 kuna srežu primanja 10 posto, pa onima s primanjima iznad 10.000 kuna 5 posto i riješili smo proračun, evo nek i poticaje srežu 5 posto.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Nisam protiv tih 5000 eura ako legnu svake godine, treba podržat ljude da ostanu na selu makar i s tom sićom. Ova vlada po meni pojma nema, ako je kriza ne možeš udariti na jedne, o ostalima dijeliti šakom i kapom. Najprije neka sebi i onima preko 20.000 kuna srežu primanja 10 posto, pa onima s primanjima iznad 10.000 kuna 5 posto i riješili smo proračun, evo nek i poticaje srežu 5 posto.

u pravu si al nece to napravit, tko bi dirao u javni sektor odma sindikati na noge! a i mi smo si sami krivi što se ide s novim traktorima na prosvjede, treba pokazat šta hrvatska ustvari ima, a ne se hvaliti i sami o sebi krivu sliku stvoriti. treba ić sa krševima kojih ima na sve strane a jednog takvog odvest pred ministarstvo neregistriranog sa cisternom i ostavit neka teče iz cisterne pred ulaz i svakamo u zrak.
a ovo za 5 000 eura, ako su to samo naklapanja onda se nema o čemu raspravljati. a ako nisu onda...jedan primjer: onaj sa manje od 3 ha će dobit 5000 eura, a ja sa 20 ha ću dobit poticaja.....jednako ko on!?!? ma nema šanse.
dok sam počeo pisati ovo sto sada neki pisu, neki ljudi su se žalili a sada šute, al tko zna kad će oni shvaćat ozbiljnost problema, jer misle da su svoj problem riješili na vrijeme.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Pa i ja ču isto morati otvoriti preko 30 opg-a. :mur:Gdje si se ti tu našao uvrijeđen??

Naravno da neću otvarati neke nove opg-e, samo mi nije jasno zašto su ljudi zavidni jedni drugima ako dobiju više. Da budemo jasni, od poticaja se ne može živjeti onaj ko misli da može neka pokuša
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
u pravu si al nece to napravit, tko bi dirao u javni sektor odma sindikati na noge! a i mi smo si sami krivi što se ide s novim traktorima na prosvjede, treba pokazat šta hrvatska ustvari ima, a ne se hvaliti i sami o sebi krivu sliku stvoriti. treba ić sa krševima kojih ima na sve strane a jednog takvog odvest pred ministarstvo neregistriranog sa cisternom i ostavit neka teče iz cisterne pred ulaz i svakamo u zrak.
a ovo za 5 000 eura, ako su to samo naklapanja onda se nema o čemu raspravljati. a ako nisu onda...jedan primjer: onaj sa manje od 3 ha će dobit 5000 eura, a ja sa 20 ha ću dobit poticaja.....jednako ko on!?!? ma nema šanse.
dok sam počeo pisati ovo sto sada neki pisu, neki ljudi su se žalili a sada šute, al tko zna kad će oni shvaćat ozbiljnost problema, jer misle da su svoj problem riješili na vrijeme.
a
Štovani gospon previše si ratnički nastrojen. Što se stalno buniš, a tebi SJELO u tvom prvom postu. Možda se netko šalio s tih 5000 eura kao i ti, ako nije ja sam za uvođenje "RobinHizma" uzet jakima i dati slabijima šansu da prežive.Što se tiče uvođenja više OPG..e vidiš tu nema šanse...jer ovi Tvoji miljenici iz vlade, svaku prevaru ili pokušaj prevare, kažnjavat će s smanjenjem ili ukidanjem poticaja svakom ponaosob tko manipulira.
Lijep pozdrav i ugodan dan. :icon_pidu:
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
nije mi jasno kako smo jos uvjek jedni drugima zavidni pa zar se niste nista naucili u ovih uzalud potrosenih 20 i vise godina nase drzave umjesto da se pomazemo mi jos uvjek :icon_anal: druge pa zar nebi bilo bolje i ljepse da povucemo sto vise love od poticaja pa ako je teoretski i moguce imamo 500 opg pa da dobijemo 5 000 eu po svakome-al znamo da nis od toga-i sta se vrijedi svadjat oko svega toga kad se dobro zna zasto nas unija prima zbog enormnih kolicina izvora vode i zbog obalnog pojasa bas njima treba jos jedna prezaduzena zemlja ha ha isto tako su primili madjarsku i rumunjsku i sad je madja puna austriskih firmi koje obradjuju zemlju svi vele gore uz granicu kako sad madjari imaju nove strojeve i sve to a kad dodjes blize na novom dajcu austriska tablica mislim da nas ceka ista sudbina a mi se i dalje svadjajmo:(y):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Bez potrebe se prepiremo,oni na vlasti su uvijek trenirali silu na seljaku,a poticaj im samo dođe kao još jedno sredstvo da seljaka rasture,sad osobno ovu godinu završavam sa opg -om,kad si zbrojim 1 i 2 dobijem mršavu jedinicu,onda bolje idem sa preživljavanjem sa solidnom 2 i manje stresa i propisa,vlast i oni dirigenti koji tom vlašću naređuju nek se:icon_hang::icon_hang:,a što se tiče stranaca ,mislim da se budu zajebali sa Hrvatima,:(punch)::(punch):,treba zapaliti prvi stranjski traktor koji krene orati Hrvatsku zemlju,bar za to ima načina a i volje ne manjka,:icon_hang::icon_hang::icon_hang:EU
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Naravno da neću otvarati neke nove opg-e, samo mi nije jasno zašto su ljudi zavidni jedni drugima ako dobiju više. Da budemo jasni, od poticaja se ne može živjeti onaj ko misli da može neka pokuša

Pa tko radi više zaslužuje dobiti i više poticaja.:(nod)::(talk):Ali nemože dobiti poticaj onaj ko ima 2,5ha isti iznos kao onaj koji ima 15ha( govorim za ratarstvo).
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh