• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma zato pitam jer neznam koja je procedura, mislim ići na više ali ne mislim otvarati opg, znači ako daju samo ovako bez išta ako ne ništa... pa čisto pitam kako to ide.

koliko se dobije po hektaru?
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
bez opg-a nema poticaja a visinu neznaš dok nestigne na račun ali bila je nešto preko dvije tisuče po hektaru ovisi o položaju i kulturi
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
mislim da je u redu to što se tiće opg i poticaja ili budi poljoprivrednik i otvori opg ili budi radnik i idi na posao jel ovo do sad je bila katastrofa i išlo je na štetu ljudi koji su se isključivo bavili samo poljoprivredom
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja još uvijek nisam dobio poticaj za mlijeko za 9 mjesec , zovem zagreb tamo niko nediže slušalicu :madmana:

posalji e-mail,na agenciju sa mibig brojem, da znaju o kome se radi,i odgovorit ce ti,,tako ja par puta pitao,,uvjek mi odgovorili,,drugi dan,,a n ekad isti,,ako ujutro poslao:prayer:
 
Posljednje uređivanje:

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
mislim da je u redu to što se tiće opg i poticaja ili budi poljoprivrednik i otvori opg ili budi radnik i idi na posao jel ovo do sad je bila katastrofa i išlo je na štetu ljudi koji su se isključivo bavili samo poljoprivredom

Imam opg, sve površine upisane u arkod,knjige za sve životinje koje imam, sve evidencije koje traže od (ev. stočne hrane,bolesti na gospodarstvu,trovanje štakora...)sve to imam! Živim od toga! Ali poticaj za zemlju nikad nisam tražio, pošto nije moja zemlja traba čuda toga riješit, a kad to sve riješiš onda moraš kupovat orginal sijeme i slično oni koda traže da napraviš samo neki kiks pa da ne plate! Za stoku sam predaval zuahtjeve za poticaj i dobivo.Za prošlu godimu nisam (odusto sam) A za pretprošlu još nisu isplatili A računo na te novce i sad popušio! Zato od sada samo sebi vijerujem!
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
Imam opg, sve površine upisane u arkod,knjige za sve životinje koje imam, sve evidencije koje traže od (ev. stočne hrane,bolesti na gospodarstvu,trovanje štakora...)sve to imam! Živim od toga! Ali poticaj za zemlju nikad nisam tražio, pošto nije moja zemlja traba čuda toga riješit, a kad to sve riješiš onda moraš kupovat orginal sijeme i slično oni koda traže da napraviš samo neki kiks pa da ne plate! Za stoku sam predaval zuahtjeve za poticaj i dobivo.Za prošlu godimu nisam (odusto sam) A za pretprošlu još nisu isplatili A računo na te novce i sad popušio! Zato od sada samo sebi vijerujem!

zahtjev za poticaj teba podnjet a novac kad god dojde dobrodojde pa makar i 2 godine s zakašnjenjem :finga: ali to je točno da se na poticaje ne treba previše nadati jer kad trebaju nikad ne dojdu na vrijeme
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
A treba predat! To se isplati vama velikima! Dok meni ovi starčeki putpišu ugovor dok ja nima objasnim i dok oni shvate zašto meni to treba, izgubim dosta vremena, ato vrijeme iskoristim drugdje! Pnno malih čestica imamTak da za zemlju sigurno neču podnosit zahtjev a za stoku možda!
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma da ja ne mislim otvarati nikakog opg, ništa... a ni poticaje nisam ni mislio tražiti (nu da otvorim opg) jer neda mi se stime gnjavit još a i to ča ste rekli, moraš sve original kupovat i ča na kraju si na istem... ja si svoje žito skalibriram i sijem nazad :))
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
ja sam mali poljoprivrednik proizvođač mlijeka , živim od toga plačam mirovinsko , porez itd itd i tvrdim da se bez poticaja neisplati raditi , ja unazad dvije godine što radi klime što radi tržišta pa i poticaja tonem u veči jad i bjedu još ako me opali i ova treča godina mogu otvoriti sezonu ovim novim ovršiteljima:(
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Nažalost to je tak. A mislim ako si mali da od jedne grane u polj. nemožes opstat pogotovo ne od mljeka. za to treba baram 25 mlječnih krava,podmladak uvijek u rezervi, i sve svoje (mislim bez da si zadužun kreditno) I Onda kad bi se ISPLAČIVALI POTICAJI to bi bilo super! :D
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Nažalost to je tak. A mislim ako si mali da od jedne grane u polj. nemožes opstat pogotovo ne od mljeka. za to treba baram 25 mlječnih krava,podmladak uvijek u rezervi, i sve svoje (mislim bez da si zadužun kreditno) I Onda kad bi se ISPLAČIVALI POTICAJI to bi bilo super! :D

i molit boga da se ne desi kvar na strojevima,,,naravno da nemaju mastitis,koja,krava,,ma sve to banana,,
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma to za 10g,,a za proslu ni kune nisam dobio,,sudjelovao u spasavanju Drzave,,haha,,sam neznam tko ce mene sad spasit:prayer:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Ja nisam ni za 10 ništa dobio! A tamo ljepo piše! I moje ime! A za 11 nisam ni tražio pa mi je lakše!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pa ne mogu pokazati 2011 god kada još nikome ni kune nisu isplatili:supris:
A kako je krenulo biti će to veliki :?:
 
O

odmahsad

Guest
http://www.business.hr/resize.aspx?filename=/lucevic_550.jpg&width=550

Ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina smijenio je ravnateljicu Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Anicu Lucević zbog netransparentnog rada i kaotične dinamike isplate poticaja, doznaje Business.hr.

Anica Lucević je razriješena dužnosti nakon što je nova garnitura u Ministarstvu dva mjeseca snimala stanje u Agenciji i ustanovila da, blago rečeno, nije najefikasnija.

Kako doznajemo, ministar Jakovina od stručnih je službi Agencije tražio da mu pojasne kojom se dinamikom isplaćuju poticaji i nije dobio odgovor, a na upite što je isplaćeno nerijetko su se dobivala tri, četiri različita iznosa.
resize.aspx
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
biti ce umjetnost preziviti do kraja ozujka.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh