• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
2015 nema veze s problemom @karlo22, ak je dobro napisao, taj netko NE ŽELI, e sad? prava može mjenjat, davat ili ne davat samo vlasnik parcele, znači ako taj netko tko je dobivao poticaj do sada, nije vlasnik parcele, stvar je jasna obratit se vlasniku, ali i on ima pravo da neda nikom prava na poticaj, a nikako nemože dobit poticaj onaj tko do sada nije imao zemlje tj. nije upisan u upisniku. Mora sve odpočetka, pošto stvar nije baš jednostavna @karlo22, obrati se u Aganciju za plačanje za tvoje područje s svojim problemom.

BHORV, imam ispravku.

Dakle ako ja radim TVOJU zemlju u zakupu, JA raspolažem pravom za TVOJU zemlju.
Ako TI daš zemlju u zakup i/ili prodaš npr. KARLU22, bez obzira što si ti vlasnik zemljišta ti NE raspolažeš pravom nego JA. Dakle KARLO mora doći kod mene i od mene zatražiti prijenos prava(za TVOJU zemlju) što ja naravno ne moram učiniti.
Dakle, da skratim, ti kao vlasnik zemljišta ne odlučuješ o pravu, nego onaj koji tu zemlju obrađuje. Prenosio sam nova prava tako da sam upoznat sa situacijom, srećom uspješno.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Tak je.
On kao novi u upisniku automatski dobiva prava, pod uvjetom da nikad nije bio upisan ni kao član , ni kao nositelj gospodarstva, bez obzira što je tih 10 ha već netko radio. Odi u agenciju kao što te već uputio kolega i sve će ti objasnit.:drink:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Pravom raspolaže onaj na koga je zemlja upisana u Upisniku OPG uz valjani ugovor. Ako uzmeš raditi nečiju zemlju bez ugovora koji je dostavljen Agenciji nemaš nikakovih prava. Ko je spreman raditi tuđu zemlju bez ugovora mora biti svjestan da neće imati nikakova prava po osnovi poticaja i plavog dizela. Ne treba se zaletavati i uzimati zemlju od ljudi koji nisu spremni sklopiti ugovor. Ako ju on nije u mogućnosti obrađivati ne može podnositi zahtjev za poticaj, odnosno može pa će strahovati od kontrole, a možda bi bilo u takovim slučajevima i potači kontrolu da dođe na njegove parcele. Iduće godine ići će po selu i nuditi zemlju. Da imam volje i manje godina mogao bih raditi puno zemlje koju mi ljudi nude.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Evo upravo ministar financ. na Novoj tv rekao ide poticaj za 8 do 10 dana 1milijarda 400 milijuna,pa valjda govori istinu.

8 dana je prošlo čekamo još dva, vjerojatno će biti da su opet zaboravili na nas...
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Možda je Lale mislio 10 radnih dana za isplatu,:icon_eyes::icon_eyes:
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
napisali su oko 4 ovog mjeseca u idućih desetak dana isplata poticaja iz EU fondova za poljoprivredu a ne iz proračuna
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
razgovarao sam sa čovjekom iz agencije
pojma nemaju kad će krenuti poticaji
navodno im niko ništa ne govori ali da bi do 30 moralo biti isplaćeno
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Ti poticaji će ovih dana biti kao ona priča sa sexom. Možda ću sutra, možda prekosutra.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
sve je to u redu , samo što oni stričeki iz elektre nebudu imali smisao za humor kad dođu cvikati žice , a po svemu sudeči budu došli skoro
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
I kod mene gori na sve strane,pa šta čekaju i tako če im se sve vratiti nazad i to odmah zbog ovrha..:icon_axe:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh