• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Jel mi može netko reći koga nazvati kako bi se raspitao o isplati poticaja,da upišem svoje njive,da dobijem koju kunu a i karticu za gorivo što mi najviše i treba,radim oko 8 jutara zemlje
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Odeš u svoj lokalni ured agencije i sve ti vele, ali sljedećih par godina ne računaj na poticaj.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Gorivo odi što prije prijaviti jer u prvom mjesecu dobivaš kvotu...
Ako imaš svoju zemlju a nemaš je prijavljenu u ARKODU,dobit češ nešto sitno iz nacionalne rezerve(ali i količina goriva ti ovisi o broju hektara,grla stoke...),ako imaš zemlju u najmu,onda prenesi i prava od vlasnika ako je zemlja u AKRODU tj ostvarivao se poticaj na nju...

Svakako kako kolega kawasaki kaže,odi u lokalni ured,ili nazovi telefonom da vidiš sta ti treba pa da neideš vidjeti koliko ima sati već da si obaviš nekakav posao...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
A šta kad se uzme zemlja u zakup koja je već u arkodu, dali se za nju ostvaruje puni poticaj?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A šta kad se uzme zemlja u zakup koja je već u arkodu, dali se za nju ostvaruje puni poticaj?
Možeš od bivšek nosioca zatražit prenos prava, ako ti bude htio dati ili pričekaš, do neznam koje sad godine, i tad si upišeš zemlju na sebe i automatski dobivaš i prava na nju.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Opet ne možeš bez njega prenijeti prava. Nije mi to problem. Znači iznos ostaje isti, pošto nije referentna godina pa zato pitam.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kak ne, kolko sam ja skužil da se u referentnoj godini može upisat zemlja u vlastiti opg i ostvarit poticaj bez obzira ako je netko prije koristil prava ako si ti novi vlasnik ili zakupac, tj netreba se ić na ispis kao nekad.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Kada je bila referentna godina ja sam morao voditi prijašnjega vlasnika da prenese na mene, jedino ako se sada šta promjenilo.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Opet ne možeš bez njega prenijeti prava. Nije mi to problem. Znači iznos ostaje isti, pošto nije referentna godina pa zato pitam.

Kupnjom zemljista ne ostvaruje se i pravo na isplatu ali ako si sa bivsim nosiocem prava dogovorio prijenos prava i on ti ih u agenciji prenese ti si dalje nosioc prava bez obzira na referentnu godinu,,,
Ako na zemljiste nitko nije koristio prava mogu se upisati u upisnik ali nema poticaja (osim nesto sitno) sve do referentne godine tad se ostvari pravo na puni iznos poticaja,,,

Vlasnik zemljista i nosioc prava dva su razlicita pojma, kod kupnje zemljista valja voditi racuna i o tome kupuju li se i prava te to navesti i u kupoprodajnom ugovoru,,,
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
ja postajem knjizni vlasnik parcele od osobe koja je dala nekom trecem da upise se u arkod ,,,kaj sad jel ja moram nj molit da mi prepise prava
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Da, ta treća osoba ti treba prenijeti prava.

Bobić, o tome pričam. Nego dali se to može napraviti u ugovoru o zakupu da ta osoba ne more ići i u agenciju sa mnom?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
ja postajem knjizni vlasnik parcele od osobe koja je dala nekom trecem da upise se u arkod ,,,kaj sad jel ja moram nj molit da mi prepise prava

Buduci da to (pretpostavljam) niste rijesili ugovorom (to da sa zemljistem kupujes i prava) onda moras zamoliti vlasnia prava da prava prenese na tebe, ako bude htio,,,

Da, ta treća osoba ti treba prenijeti prava.

Bobić, o tome pričam. Nego dali se to može napraviti u ugovoru o zakupu da ta osoba ne more ići i u agenciju sa mnom?

Mora se ici u agenciju, oba clana, ali to se radi samo u određeno doba godine i to kad se obnavljaju zahtjevi za poticajima,,,
Obicno to bude pred sam kraj tih termina,,,
Bar je tako bilo prosle godine kad su meni prenosena prava,,,
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Zašto se stalno ponavlja priča da će isplatom iz nacionalne rezerve dobiti neki sitniš ??? Lijepo vam piše iznos koji je prava iz nacionalne rezerve, i on je prosjek plaćanja iz prošle godine, a iznosi oko 170 eur.Tako da ako idu prava iz rezerve dobit će normalne potpore, ništa umanjene.....! Na prava iz nacionalne rezerve imaju pravo više kategorija poljoprivrednika, npr. ako je područje na posebnoj državnoj skrbi, upišeš zemlju koju do sada nisi obrađivao i ostvaruješ normalan poticaj bez obzira na referentnu godinu, ako si poljoprivrednik početnik također( ali samo jednom u referentoj godini za tu kategoriju). Zapravo u ovoj drugoj kategoriji će dobit više potpore od ostalih jer tu ide 25% više potpora nego kod ostalih..., tako da se treba prvo raspitati, naravno da je tu još i prijenos prava od bivšeg opg-a ako je zemlja već bila upisana. Također kod državnog zemljišta se ostvaruju automatizmom prava bez obzira na referentnu godinu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Kolega mislim da djelomično nisi u pravu...za PDS ili mlade poljoprivrednike je vjerovatno kako ti kažeš,ali najbolje se raspitati...
Nacionalna rezerva iznosi 3% osnovnog plaćanja...
lag5.hr/download/74_3b665167d34aa082e003202330def94d.html
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da, ta treća osoba ti treba prenijeti prava.


Osobno mi je to nelogićno, jer ako je referentna godina i ti imaš vlasnićke papire ili ugovore o zakupu i želiš ostvarivat poticaj na tu zemlju morao bi imati i pravo na upis iste. Drugo je ako se to radi van referentne godine, tad je logićno da trebaš prenos prava od treće osobe, jer ovako ispada da ako ti bivši vlasnik ili zakupac ne želi prenest prava nikad nećeš ostvarivat poticaj ni bilo šta drugo na tu zemlju i samo se oped sve komplicira dodatno a moralo se kao pojednostavid upis zemlje.


Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
Osobno mi je to nelogićno, jer ako je referentna godina i ti imaš vlasnićke papire ili ugovore o zakupu i želiš ostvarivat poticaj na tu zemlju morao bi imati i pravo na upis iste. Drugo je ako se to radi van referentne godine, tad je logićno da trebaš prenos prava od treće osobe, jer ovako ispada da ako ti bivši vlasnik ili zakupac ne želi prenest prava nikad nećeš ostvarivat poticaj ni bilo šta drugo na tu zemlju i samo se oped sve komplicira dodatno a moralo se kao pojednostavid upis zemlje.


Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
A gdje kod nas ima logike nekaj jednostavnoga oni u agenciji zakompliciraju
zemljište je jedno a prava su nekaj sasvim drugo umjesto imaš površinu i koja sad
j....a prava, a kaj ćeš valjda su došli u aganciju mali podobni i pametni sa dva mobitela i u bijelim čarapama pa pametni izmislili još i prava.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh