• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Kod mene isto 1320 kn/ha u tri dijela. Lani bilo oko 1800 kuna po ha. Otac u eko još nije dobio samo ono kao i ja osnovno,zeleno i preraspodjeljeno,ostalo još ništa. Valjda bude bilo do kraja 6. mj I to je još mjesec dana.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sjelo ekološka jučer. 2250 kn/ha, bilo je nekih umanjenja. Mislim da je to sve, nemam više ništa, sve je isplaćeno. I jako sam zadovoljan.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
kako ide ta ekološka.....to je plus na osnovno, zeleno, preraspodjeljeno ?..........i koliko iznosi po ha? To mi izgleda super, pogotovo za kojekakve travnjake ili kamilicu i sl.
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Sjelo ekološka jučer. 2250 kn/ha, bilo je nekih umanjenja. Mislim da je to sve, nemam više ništa, sve je isplaćeno. I jako sam zadovoljan.

Ti imas oranice pod eko ili? Ako su oranice onda je dobro.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
To je dobio osnovno + eko, samo eko mu je 2250kn, ratarstvo.
Za travnjake se ne dobiva bez stoke, ako imas stoku onda je 310e po ha, zato ljudi imaju ovce.
Idem ja provjerit, nisam gledao jer sam tek pocetkom tjedna dobio TUG...
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
To je dobio osnovno + eko, samo eko mu je 2250kn, ratarstvo.
Za travnjake se ne dobiva bez stoke, ako imas stoku onda je 310e po ha, zato ljudi imaju ovce.
Idem ja provjerit, nisam gledao jer sam tek pocetkom tjedna dobio TUG...

Znaci smanjili mu 50 eura po ha za ratarstvo, to nije stvarno uredu jer dolazi novac od EU. Zapravo kada bolje razmislim od EU dobimo 80%,a RH mora nadopuniti ostalih 20%. Zakljucak je taj da ce RH krpati rupe nekom drugom sa nasih 20%
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Oranice, da. Osnovnog sam imao još više, mladi poljoprivrednik, zelena plaćanja, prvi hektari. Dobio sam jako puno ove godine. Piše sve na agronetu što se i koliko dobije. Za eko još nisu došle odluke, ali ostalo je sve tamo.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Popusili smo i ove godine,kako me fino zivcira ova gosca iz Plodova zemlje.Mislim da bi barem trebalo imat nekakvi stupanj pismenosti,ako ides dati izjavu na televiziju,nebitno u cije ime,agencije za placanje ili nekog treceg.
Meni je isplaceno 1300kn,lipe duga nisam imao od otvaranja obrta 2002 do dana danasnjeg,davanja prema drzavi rijesim uvijek do 5. u mjesecu i zato neka ne glumata nesto sa dugovanjima.Prosle godine su mi bili u kontroli,vozili su se sa autima po usjevima na svim poljima,nitko nije ni lipe odstete za to snosio,imao sam cak i manje zemlje za nekih 1000m2 prijavljeno nego sta u stvari imam,i ne razumijem razlog za neispatu.Lazovi jebeni:mur::mur::mur::mur::mur:Sustavno nas unistavaju i prave se glupi,i ovu pamet sta mi imamo da smo uspjeli odrzati,pa cak i povecati proizvodnju svih ovih godina u kojima nas unistavaju,to ti "skolovani strucnjaci"nikad nece imati.Sve dok ne ukinu taj jebeni poticaj i ne uvedu normalnu i STALNU cijenu proizvoda,KOJA CE SE ZNATI GODINU DANA UNAPRIJED,do tada smo mi samo roblje po kojima ce se izivljavati sa toliko mizernim otkupnim cijenama,sa toliko visokim cijenama repromaterijala i goriva..Ljut sam na svijet:icon_hang::(punch):
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako više ne bude osnovnog plaćanja onda sam osnovnog za ovu godinu dobio kakvih 20% manje.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
Plodovi zemlje su meni osobno postali negledljivi. Pitam se zašto naplaćuju HRT pretplatu ako služe samo za promociju ljudi iz sustava na državnoj plaći. Pa gđa nije odgovorila niti na pitanje tko plaća proviziju za 5 kn uplate...voditelj je samo klimao. Pitanje smanjenja dijela kojeg financira RH se valjda nesmije niti postaviti...i onda se čude zašto gledanost pada...
Kakve sada kontrole za 2016. godinu? Samo muljaju... Tko plaća i u čijem interesu radi agencija i ministarstvo? Da li je interes RH da novci koje daje EU proračun dobije hrvatski proizvođač što prije i što lakše ili je interes da bude što više uvjeta, kontrola, administracije i da se isplati u zadnjim rokovima i što manje? I onda se ministar hvali kako su sve kontrolirali pa da zato kasni isplata. I to još mnogi doživljavaju kao nešto dobro za malog proizvođača!! Like na facebooku i to majstore!!! Eno Agrokor ne plaća zakup za 14000 hektara a dobiva poticaja 100 miliona pa nema kontrola i sankcija niti se itko hvali kako je uštedio te novce! Još je Orešković priznao da ima investitora koji traži 10000 hektara u komadu...dakle još tada su znali kakvo je stanje u Agrokoru. Sada samo sređuju da taj tu zemlju i dobije...nema natječaja već prodaja bude išla izravnom pogodbom po lex todoriću...inati se slavonijo a djecu gledaj preko skajpa...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Rekla je Matilda da ovaj tjedan idu neke isplate pa bumo vidjeli, uglavnom lažu i mažu kako stignu.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Sumnjam da bude više uplata,dobro su nas zakinuli,za koju god.i poticaj će nestati,a i mnogi od nas,na žalost.:mur::(envy):
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
258
#PITAJMINISTRA zašto se dugo čeka isplata poticaja u eko proizvodnji i zašto svi natječaji traju iznimno kratko?

Tomislav Tolušić, prije 3 sata

Nisi pratio medije baš? Proveli smo opsežne kontrole eko proizvodnje i utvrdili velike nepravilnosti. Iz isplate smo isključili sve one koji su prijavili eko poticaj, a nisu održavali minimalne poljoprivredne uvjete. Isplata svim ostalima kreće idući tjedan.


....evo opet "kreće" idući tjedan.....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh