• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Ako imaš iksić (IAKS M13) na zahtjevu za 2017. onda je trebalo biti isplačeno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Da li ti je isplaćena iaks mjera?
Nema je u odlukama ni kod mene,a piše ti da se navedeni iznos odnosi na predujam i prvu ratu (tu iaks ne spada) pa zato je niti nema u odlukama...
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Jel netko zna u vezi plaćanja kod mjere M13 za GPP iznos po hektaru je 226 eura ali do 20 hektara,a kod vise od 20 ha se umanjuje za 20%.Kako se onda dobije izracun za 25 ha...da li prvih 20 ha ide po 226 eura a ostalih 5 ha 180.8 eura(226×0.8=180.8).
 

max23

Član
Tu od
22 Stu 2017
Poruka
84
Jel netko zna u vezi plaćanja kod mjere M13 za GPP iznos po hektaru je 226 eura ali do 20 hektara,a kod vise od 20 ha se umanjuje za 20%.Kako se onda dobije izracun za 25 ha...da li prvih 20 ha ide po 226 eura a ostalih 5 ha 180.8 eura(226×0.8=180.8).

Ako si u dvojbi onda uvijek uzmi onu opciju koja je nepovoljnija za tebe. U ovom slučaju čim si prekoračio 20ha iznos potpore se umanjuje za 20% za ukupnu površinu odnosno po hektaru ćeš dobiti 25ha*180,8€.
Uz ogradu dodajem da bi to dobio u sređenoj državi. U našem slučaju ćeš vjerovatno dobiti manje jer ti fali 1 papir.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Vjerujem da opet nisam jedini! I vec lagano mi to sve ide na jetra! Danas dobio povratni mail u kojem oni tvrde da je sve isplaceno i navedeni iznos koji je cak i viši nego smo racunali, a sa druge strane prema izvodima iz banke kad se sve zbroji fali tocno 1/5 !
A na konkretno pitanje opet mi nisu odgovorili gdje se izgubila ta 1/5 ukupnog iznosa bez eko!
Da nije zalosno bilo bi smijesno!
I kaj sad napraviti, to im je vec druga godina zaredom!
Ta 1/5 me nece spasiti ali nedam da netko radi budalu od nas!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Morti je prijavljeno vise poticaja, a suma para ostala ista za isplatu i zbog toga je umanjeno?

Ne znam sto se toliko sekirate oko tih poticaja, ako ne mozete samo proizvodnjom zaraditi, nego ovisite o poticaju, dobro razmislite sto i kako radite, odnosno zasto?

Znam da cu zbog ovog komentara pojest gov*o, ali nemojte ocekivati da cete se obogatiti sa 5ha zemlje i 10 muznih krava...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ovako je kako je Airboz napisao,ali neda mi se non stop pisati..
Karikiram,lani smo imali buđet od 3 milijarde kuna a imali smo milijun i 200 tisuća hektara prijavljenih za poticaj.
Ove godine imamo 3.4 milijarde ali imamo i milijun i 800 tisuca hektara...
Znači radi se o većem proraćunu ali i većem broju hektara za isplatu,pa.shodno tome umanjuje se iznos za isplatu jer ima više ha za isplatiti...ima i nekih nesuglasnosti,pa kontrola itd,pa dugova poreza e eto manjeg poticaja...tako da nemojtw mislit lani sam dobio 10 tisuća kn za 4 ha,ove godine imam 8ha i dobit ću 20..e pa nebude tak..isto se odnosi i na one koji imaju istu površinu pa su dobili manje..zbog tih koji su povećali površine ili krave,svinje,ovce itd..
 
Posljednje uređivanje:

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Sve to stima sto si rekao, ali kad ti netko tvrdi da ti je uplatio karikiram 100kn a tebi sjedne na račun 80kn,a duga nemas nigdje! Gdje je zavrsilo tih 20kn! Na 10.000 je to 2.
000, na 100.000 je 20.000 a to nije za bacit
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Da li je bilo za mlade.. I koliko uopće je para ima 5 ha.. Komšija me pita

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma banda me i fali novaca a neka si ih uzmu .
A da si ti dužan pa ovrha pa sto čuda.
Čemu uplaćivanje po 200 kn .
Pa imao sam uplata i po 160 kn sramota
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Ako si u dvojbi onda uvijek uzmi onu opciju koja je nepovoljnija za tebe. U ovom slučaju čim si prekoračio 20ha iznos potpore se umanjuje za 20% za ukupnu površinu odnosno po hektaru ćeš dobiti 25ha*180,8€.
Uz ogradu dodajem da bi to dobio u sređenoj državi. U našem slučaju ćeš vjerovatno dobiti manje jer ti fali 1 papir.
Posavam izracunati ali svota koja mi je sjela za mjeru M13 nikako ni po jednoj formuli ne mogu dobiti njhov iznos, žalosno je to što stalno moramo nagađati kako i kad će nam nešto isplatit. Zar nebi bilo bolje svima prije isplate predujma dostaviti izracun potpore uz napomenu ako nadju nepravilnosti da bude umanjeno,a ne ovako svi nesto racunaju ali samo pojedini uspiju izracunati i dobiti izracunati iznos.Nisam profesor matematike ali znam racunati samo pitanje je zasto nam nedaju jednostavne podatke o pravima i predracun isplate tako da ljudi znaju na vrijeme i s tim planiraju daljnji razvoj i prosirenje svog OPG-a
 

Ratar12

Član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
47
Pozdrav mene zanima to sa poticajima za mlade sad prvi put trazim kako to ide dali se dobi sve od jednom ili prvo isplate 2 200 po hektaru pa naknadno ovo drugo
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Nije fiksno 2200.
Tko to je rekao krivo ti je rekao..
Ide ti predujam u 11.mjesecu,prva rata u veljači il ožujku i druga rata u sviblju il lipnju..
Svaki korisnik poticaja je individualac koji prema nekim njihovim izračunima dobiva iznos poticaja..nema fiksog iznosa,a sve oviso koliki ti iznos prava dodijele..prosjek je 169eura.neki imaju puno više a neki puno manje...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh