• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Cvele

Novi član
Tu od
4 Lis 2022
Poruka
9
Mi smo nula dobimo za kikiriki mali a na nama bilo da povečamo proizvodnju u interesu a ne veliki uzmu poticaja za 100 malih
 

đovani

Novi član
Tu od
10 Velj 2019
Poruka
10
Aha, a kaj mislite kak je u ostalim granama privrede?
Evo, cijena željeza (da ne govorim o ostalim, skupljim metalima) je u jako kratkom roku skočila sa cca pet kuna na 15kn po kili... (hvala Bogu da je sad pala cijena) Kak je bilo privrednicima koji su imali unaprijed dogovorene poslove od građevinaraca do metalne branše po cijenama prije poskupljenja... Koliko su oni imali gubitke, pa prijevoznici sa povećanjem goriva... To su ogromni troškovi za sve.

Vi sad meni pričate da nemam pojma.
Imam itekak pojma. I dobro proračunam kaj mi se isplati raditi i koliko mi se isplati.
Mislim da nemaš jer iz dana u dan sve manje je ljudi na selu jer su skužili da im se ne isplati crnčit za siću i još da ih neko stalno proziva zbog poticaja koji je na kraju krajeva u razvijenim državama veći i na vrijeme. Pa hajdemo onda svi van iz Hrvatske pa nećemo kukati da pojedinci mogu mirno spavati.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
515
Promašili ste temu svađe. Bit je da bi se poticaji trebali davati malim proizvođacima kako bi ih se vezalo da ostanu na selu, a ne poduzećima kojima ide 70% poticaja. Kakve veze imaju veliki koncerni sruralnim razvojem. Osim toga ne možete uspoređivati željezo i hranu, i nije isto biti zaposlen i baviti se usput poljoprivredom ili od nje ziviti
 

COLLY

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2018
Poruka
154
Aha, a kaj mislite kak je u ostalim granama privrede?
Evo, cijena željeza (da ne govorim o ostalim, skupljim metalima) je u jako kratkom roku skočila sa cca pet kuna na 15kn po kili... (hvala Bogu da je sad pala cijena) Kak je bilo privrednicima koji su imali unaprijed dogovorene poslove od građevinaraca do metalne branše po cijenama prije poskupljenja... Koliko su oni imali gubitke, pa prijevoznici sa povećanjem goriva... To su ogromni troškovi za sve.

Vi sad meni pričate da nemam pojma.
Imam itekak pojma. I dobro proračunam kaj mi se isplati raditi i koliko mi se isplati.
Ovdje je tema o poticajima a o ostalim granama privrede, zato tu mozemo komentirati, pricati,kmecati, šaliti se, kukati a sve u vezi poticaja.Kome se ne sviđa nek ne čita.🙂

A ne o ostalim granama privrede
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Bit je u tome da nitko od građevinaraca, prijevoznika i ostalih grana proizvodnje nije dobil nikakav poticaj od države, a i njima su troškovi enormno porasli pa rade i dalje.
Inače, ovo je forum, razmjena mišljenja, tako da su moguće nesuglasice i neslaganje oko istih stvari.
 

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
F100666 ti stvarno Nemas pojma sto pises ,,,,,bez uvrede,,,jel to sve sto si napisao je krajni potrosac platio,,to zeljezo o kom pises je bilo poraslo 200%ja na svojoj kozi sam tad boxeve radio i ja sam ga platio a ne😌 ljudi koji su to radili plus njihove ruke,,,,tako da sta se gradevine tice pises gluposti,,,isto tako o prijevoznicima narucit sleper sjena prije je izlazio oko 11000kn zadnji sam platio 17000,,,,tako to poskupljenje goriva sam ja platio,,,,i da😌 zugamo jel nije dobro tebi ocito je
 

Ana Marija Matej

Novi član
Tu od
26 Ožu 2022
Poruka
15
Aha, a kaj mislite kak je u ostalim granama privrede?
Evo, cijena željeza (da ne govorim o ostalim, skupljim metalima) je u jako kratkom roku skočila sa cca pet kuna na 15kn po kili... (hvala Bogu da je sad pala cijena) Kak je bilo privrednicima koji su imali unaprijed dogovorene poslove od građevinaraca do metalne branše po cijenama prije poskupljenja... Koliko su oni imali gubitke, pa prijevoznici sa povećanjem goriva... To su ogromni troškovi za sve.

Vi sad meni pričate da nemam pojma.
Imam itekak pojma. I dobro proračunam kaj mi se isplati raditi i koliko mi se isplati.
Očito je bilo bolje dok nije bilo spoticanja. Tad se nisu svi bavili poljoprivredom. Mi koji smo bili poljoprivrednici mogli smo pristojno živjeti.
Zanima me kakav je to posao od 8 sati pa da nakon njega možeš se baviti poljoprivredom, a da nakon toga ne popucaš po šavovima od umora.
U redu je godišnji..... Bude tu i bolovanje i slično.
Lp
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,159
Čitajući komentare o poticajima zaključujem da je vrijeme da ovaj forum promjeni ime u Antipoljoprivredni forum. Isto tako, zaključio sam da su protiv poticaja uglavnom oni koji se poljoprivredom ne bave pa bi to pravo htjeli oduzeti onima koji se njome aktivno bave i žive od nje. To je osnovni problem u nas Hrvata, ne trebaju nama drugi neprijatelji. Samo jal i zavist.
To je isto tako kao da ja, neaktivni jebač, počnem pisati o zabrani kupleraja koji meni više nisu od koristi, a za kaj bi onda drugi tu zalazili i koristili usluge osoblja. I zato- dolje kupleraji.
Eto, nisam se suzdržao, uostalom kao i oni koji iz dana u dan mlate jedno te isto do iznemoglosti. Zbog takvih nisam više ni aktivan na forumu, možda i bolje za kvalitetu foruma.
 

Apli

Aktivni član
Tu od
19 Tra 2021
Poruka
121
A taj Hr dio,,,a za ovce krave ima tog jos mjera 13 ostatak,,,Hajduče jos nije gotovo prvenstvo pomalo 😌
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zanima me kakav je to posao od 8 sati pa da nakon njega možeš se baviti poljoprivredom, a da nakon toga ne popucaš po šavovima od umora.
U redu je godišnji..... Bude tu i bolovanje i slično.
Lp
Bilo koji fizički nezahtjevan posel, npr. uredski. Zamjena za teretanu. ;) :)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,534
@F100666 Također sam zaposlen i radim poljoprivredu usput. Trećinu zemlje koju radim je bez poticaja. Al nemožemo se mi koji radimo u firmama uspoređivati sa ljudima koji se poljoprivredom bave profesionalno. Nama je poticaj džeparac/poticaj da radimo a ljudima koji žive isključivo od toga je on dio kalkulacije/prihoda. Sit gladnom ne vjeruje… Ja se isto nekad zaje na toj temi ali ljudima koji sa tim sredstvima plaćaju obveze vjerojatno nije smješno jel budu dobili danas ili za tri mjeseca kak tebi i meni nije svejedno jel dobiš plaću 5. u mjesecu ili sa zakašnjenjem od tri mjeseca. Država traži da mi izvršavamo svoje obveze na vrijeme prema njoj, onda bi i ona trebala izvršavati svoje obveze na vrijeme. Nemože neki uhljeb biti na bolovanju 3 mjeseca i sad da netko zbog toga čeka isplatu svojih sredstava. Država je odredila iznos i način isplate poticaja a ne poljoprivrednici.
 

đovani

Novi član
Tu od
10 Velj 2019
Poruka
10
Što se tiče trećeg miseca poticaji su gotovi
Ja nisam ove godine dobio još ništa tako da se nadam da nisi u pravu. I avans sam dobio tek krajem 12 mjeseca jer mi je kontrola bila početkom 11. pa se nadam da će ipak nešto dati.
 

Damirez

Član
Tu od
14 Lip 2016
Poruka
37
Da,ocito nas ima vise dok dodemo na red. Na jesen kod mene bilo sve na vrijeme
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ana Marija Matej

Novi član
Tu od
26 Ožu 2022
Poruka
15
Bilo koji fizički nezahtjevan posel, npr. uredski. Zamjena za teretanu. ;) :)
I onda se pobjegne iz ureda. A mi ostavljamo fizički posao da bi nešto u uredu riješili( a tamo kolega je imao nekog neodgovog posla)
Zato nam je država u bananu.
Zato nam je poljoprivredna proizvodnja u banani....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh