• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
558
Činjenica je da od 5.5. nisu nikome isplatili mjeru 10. Valjda su mogli u 10 dana nekome izvršiti kontrolu i platiti. Tako da mislim da nešto muvaju
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Dobro,,,dal ima na forumu jedna osoba koja se bavi stočarstvom da mi ukratko moze reci,,,,sto mi kao stocari imamo jos dobit od poticaja,,,,koliki postotak cega (mislim na grla,,osnovno,,,zeleno,,preraspodjeljeno,,,tug)dal ima netko ko zna,,,jel bogami ja vuse neznam,,,unaprijed hvala
 

Damir1973

Član
Tu od
8 Srp 2022
Poruka
87
Dobro,,,dal ima na forumu jedna osoba koja se bavi stočarstvom da mi ukratko moze reci,,,,sto mi kao stocari imamo jos dobit od poticaja,,,,koliki postotak cega (mislim na grla,,osnovno,,,zeleno,,preraspodjeljeno,,,tug)dal ima netko ko zna,,,jel bogami ja vuse neznam,,,unaprijed hvala
Ima nas stočara za sada još par mjeseci dok se ne potele i sve van iz štale. Ako si dobio onih 66 eura po kravi to ti je to. Oni ni sami neznaju koliko ko stoke ima u štali. Kod prijave poticaja 14.3 meni stajalo 1 krava, pa sam ga pitao a gdje su druge neko ukrao, imao sam sa sobom sve kartone stoke, junice, telad, krave. Odgovor pa tko više hrani stoku i pojave mu se još slučajno dvije a ostatka nema. Pa kad nitko nehrani i daju 66 eur po kravi, krave će van put klaonica. Tako ti i za sve ostalo ako te se sjete, možda nešto i uplate. Samo ako nisu na naše poticaje oni sebi uzeli koji kredit kako stoji u modulu da si za sadnju kokuruza uzmem kredit na temelju POTICAJ po kamati 0.05%, a ja posadio prije te obavjesti u modulu. Koliko vidim od te agencije nema više nikakve koristi. Tamo treba poslati veču silu da se otkrije gdje su nestali toliki novci o kojima se piše i priča. Sory ja sam se odmakao i od ovog foruma nažalost.
 

Jay_d

Član
Tu od
17 Velj 2022
Poruka
96
E judi moji, ovo sa poticajima stvarno razocara. Em, sve napravis, em sve napises, posaljes agenciji, i nist. A rode, zivote, tezak si. Da nije ovog ozujskog, i ponekad zeninog mazenja i jednom u godinu igre sa maleckim, davno bi se ubio. Amen
 

Jay_d

Član
Tu od
17 Velj 2022
Poruka
96
Travica, hvala na lajku, al evo, da elaboriram...daklem, prijavio 10-tku, muk, odnosno unistavanje korova bez herbicida, per se, sto znaci, kosenje, malciranje i sl., odradio, prije 20 dana i to svaku parcelu iz arkoda, medutim, svugdje stoji 0 %, satelitske snimke, ispada da nista nisam odradio, ma pocet cu slikavat sa mobitelom svaku parcelu koju sam pokosio. Ide mi na zivce, davno bih se odselio da mi nije ovog drzavnog posla kiji mi prihoduje 15-20 k eura, i jos toliko od poljoprivrede. P.s. nije mi do poticaja, al volim da mi legne 500 eura za novi alat
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
94
satelit snima svakih par dana, ako je tada oblacno, onda ne vidi.. biti ce vidljivo, ima vremena... taj monitoring je opcenito nepouzdan
 

Jay_d

Član
Tu od
17 Velj 2022
Poruka
96
Ma monitoring je bzv aplikacija, da valja, vrijedilo bi. Sve odradeno, na vrijeme, ne registrira, najbolje bi bilo cidokorom ko susjedi. O boze, o zivote, daj mi da disem. Jos me jebe ovaj tenski lakat od kosenja, bolje bi mi bilo da uzmem u ruku maleckog i da ga natezem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Damir1973

Član
Tu od
8 Srp 2022
Poruka
87
Travica, hvala na lajku, al evo, da elaboriram...daklem, prijavio 10-tku, muk, odnosno unistavanje korova bez herbicida, per se, sto znaci, kosenje, malciranje i sl., odradio, prije 20 dana i to svaku parcelu iz arkoda, medutim, svugdje stoji 0 %, satelitske snimke, ispada da nista nisam odradio, ma pocet cu slikavat sa mobitelom svaku parcelu koju sam pokosio. Ide mi na zivce, davno bih se odselio da mi nije ovog drzavnog posla kiji mi prihoduje 15-20 k eura, i jos toliko od poljoprivrede. P.s. nije mi do poticaja, al volim da mi legne 500 eura za novi alat
Nisi jedini, mene ofarbali za 2022 od glave do pete a sve napravljenu u rokovima. Otišao tamo i usmeno se žalio, inače sve slikam iza sebe da se vidi i datum i vrijeme. Gledao me ko tele u šarena vrata nije znao što da mi odgovori, tada se sjetio da oni vide preko satelita ono što ja nevidim. E pa kad ti vidiš što ja nevidim reci koja je to godina snimke satelita. Kaže 2022, e pa nije to ti 2021 godina. Pa odakle znam. Vratio sa ga po karti u vočnjak i pokazao gdje otac dao rušit šumu po međi susjedne šume i vukao trupce pod voče, pa ga vratio na jednu parcelu nek pogleda da su na toj parceli dvije kulture a ne jedna i pokažem mu slike iz mobitela. Digao sam se i otišao. Došao kuči u modulu sve u zelenom. To ti je igra ide ide nede nede.
 

hajduk

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
558
Bit postojanja agencije je da pomaže poljoprivrednicima u svakom pogledu. Međutim u agenciji su shvatili da je bit da nas zajebavaju di god mogu. I tako misle pomagati ljudima da ostanu i bave se poljoprivredom. Zamislite kako bi oni reagirali da ne dobiju svoju plaćuicu prvog u misecu, odmah štrajk, nas razvlače ko maleckog
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,398
Upravo tako.

U eu kod izrade pravilnika gledaju kako da što više daju SVOM poljoprivredniku.

U hrvatskoj kod izrade pravilnika gledaju kako napraviti što više nejasnoća da bi što manje isplatili. I onda se tu još uključi agencija i veoma stručni ljudi u podružnicama. I na kraju se dobije to što se dobije...
 

danikarbo

Član
Tu od
11 Tra 2023
Poruka
32
Travica, hvala na lajku, al evo, da elaboriram...daklem, prijavio 10-tku, muk, odnosno unistavanje korova bez herbicida, per se, sto znaci, kosenje, malciranje i sl., odradio, prije 20 dana i to svaku parcelu iz arkoda, medutim, svugdje stoji 0 %, satelitske snimke, ispada da nista nisam odradio, ma pocet cu slikavat sa mobitelom svaku parcelu koju sam pokosio. Ide mi na zivce, davno bih se odselio da mi nije ovog drzavnog posla kiji mi prihoduje 15-20 k eura, i jos toliko od poljoprivrede. P.s. nije mi do poticaja, al volim da mi legne 500 eura za novi alat
Ako nisi bio na edukaciji zadnjih godina za MUK mogao si travu čupati rukama, džabe ti. U 20 godina voćnjaka nikad nisam kupio Cidokor, čak ni kod kuće nikad nisam špricao travu. Samo trimer, kosilica, malčer.... Ali šta mi to vrijedi kad nisam odslušao jebenih 6 sati edukacije i umjesto 500 eura, dobio sam 50 eura za MUK. Gamad je to malo veća
 

Neretva

Član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
44
Pvp voće i povrće, isplate se nakon odobravanja očekuju početkom idućeg tjedna, dobio mail iz agencije

Mjera 10 za klopke administrativna kontrola i odobravanje je u tijeku
 

Jay_d

Član
Tu od
17 Velj 2022
Poruka
96
Ako nisi bio na edukaciji zadnjih godina za MUK mogao si travu čupati rukama, džabe ti. U 20 godina voćnjaka nikad nisam kupio Cidokor, čak ni kod kuće nikad nisam špricao travu. Samo trimer, kosilica, malčer.... Ali šta mi to vrijedi kad nisam odslušao jebenih 6 sati edukacije i umjesto 500 eura, dobio sam 50 eura za MUK. Gamad je to malo veća
Odradio i edukaciju
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh