• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Odakle im ljudi za kontrole na terenu, a osim toga cili idući tjedan će padati kiša
 

IvanJ

Novi član
Tu od
4 Pro 2020
Poruka
26
U mene više od 50% parcela nije zeleno i prema tome trebalo bi ih sve iskontolirati što je vjerujem slučaj kod većine OPG-ova, nije moguće iskontrolirati sve, možda samo mali dio a šta će bit s onima koje ne iskontroliraju a parcele im nisu označene zelenom bojom.
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
181
Uvijek neke sheme prije isplate nečeg sad će se uhvatit monotoringa i parcela ma baš zanimljivo šta nas jeb.....to je strasno
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,121
Možda angažiraju nekoga sa foruma. Tu se čuje puno toga i sazna se za svakojake malverzacije. :cry:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

splenkov

Član
Tu od
21 Ožu 2018
Poruka
46
Odgovorili su mi iz agencije na upit zasto mi je jedna parcela u crveno a ostale zuto i plavo:

Poštovani,

Kako je navedeno u Stavku 1. Članka 7. Pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2023. godinu (NN 25/23, NN 51/23, NN 56/23, NN 65/23) (u daljnjem tekstu: Pravilnik), Monitoring je postupak redovitog i sustavnog opažanja i praćenja poljoprivredne aktivnosti na temelju podataka satelita, a snimke satelita obnavljaju se otprilike jednom tjedno. Promjene koje nisu detektirane odmah obično se detektiraju u narednim snimkama te se boje semafora izmijene.



Ukoliko se poljoprivredna aktivnost ne bude mogla utvrditi automatskom detekcijom satelitskim podacima (odnosno parcele ostanu crvene, žute ili plave boje), zaposlenici Agencije za plaćanja provode tzv. kaskadnu stručnu provjeru (Stavak 12. Članka 7. Pravilnika) kojom se provjerava aktivnost koristeći druge, jednako vrijedne vrste podataka (snimke drugih satelita iste ili veće rezolucije, digitalne ortofoto snimke, podatke iz drugih baza i evidencija...). Ukoliko aktivnost ni tada ne bude vidljiva, od korisnika se može zatraži dostava geotagirane fotografije koju korisnik fotografira i šalje putem Agro GTF mobilne aplikacije.



Vaše parcele na kojima trenutno nije moguća automatska detekcija satelitskim podacima bit će predmet dodatne ekspertne procjene ili ćete biti zamoljeni dostaviti geotagirane fotografije putem Agro GTF mobilne aplikacije.



Upute za primjenu Agro GTF mobilne aplikacije nalaze se na stranici Agencije: Agro GTF - Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju (apprrr.hr)
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Ove godine im je monitoring dobro došao da mogu otezati s isplatom predujam. Dok su čestice žute crvene ili plave nema isplate dok ne obave kontrolu na terenu, a to može biti za 7-8 miseci. Otišla je lova za svinjsku kugu
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Odeš na agronet i tamo se prijaviš.

Kod mene je sve zeleno osim dvije uske parcele koje su plave i one su uvijek plave.
 

splenkov

Član
Tu od
21 Ožu 2018
Poruka
46
Meni su ispravili parcelu iz crveno u zeleno i sad mi je 13 parcela zeleno a 10 plavo, nema zute ni crvene vise
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,037
Meni eu sve žute postale zelene, a crvena mi poplavila.

Zvao u Zagreb. Kažu oni neka poslikam i dalje tu plavu n jer kao jedino zeleno valja..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Sustav im je u banani.
Parcela do parcele,na obje vidljivo da ima hrpa bala,jedna žuta jedna zelena.
Košeno isti dan,isti dan balirano.
Pola kukuruza mi je u žutom.
Glavno da se hvale kako unapređuju sustav monitoringa.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Predujam polovicom studenog. Ali nema predujam ako su parcele crvene. Zato su ih sada ispravili
 

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
181
A ako su žute,,plave dal onda ima posto kako čitam nema zelenih nezzz dal plakat ili smijati se na to
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,037
Meni je od 6 parcela. 5 žutih prešlo u zelene, jedna crvena u plavu. I za tu plavu 6 sad moram dostaviti slike.
 

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
271
Jel oni pošalju obavijest ili kaj da treba dostaviti slike?Imam agro gtf aplikaciju al nema nikakvih obavijesti?Isto mi jedna u plavom i dvije u žutom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh