• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
62
Oprostite, ali meni nije jasno jedno. Čitam kako se svakodnevno postavljaju pitanja na koja bi odgovore trebao znati svaki onaj tko se bavi poljoprivredom. Svake godine ministarstvo objavi krajem veljače pravilnik o potporama prema kojemu se vrši prijava i isplate. U tome pravilniku su objavljene sve mjere detaljno opisane kao i obveze korisnika potpore i svi obrasci evidencija koje je potrebno popunjavati tijekom godine. Ako se to ne pročita i ne usvoji onda ispada da je to kao da idemo u crkvu na mešu, a ne znamo moliti Očenaš. Toliko od mene.
Kaj ti zajebavaš, tam pise da je mladi poljoprivrednik ono kj ja velim

Cemu onda služi forum ako si nebumo međusobno pomagali?

Cuveni pravilnik
 

Prilozi

  • Screenshot_20231208_120248_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20231208_120248_com.huawei.browser.jpg
    44 KB · Pregleda: 38

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,200
Nikoga ja ne zajebavam. Samo velim da bi trebalo nekoga vraga i pročitati. Posebno mladi poljoprivrednici ako su si odredili da im to bude egzistencija. Eto ti si pročital pravilnik, a prema njemu idu pravila. I moj post se ne odnosi na tebe već je to moj osvrt generalno na pitanja koja se postavljaju. Barem pročitaj i onda pitaj kaj nije jasno. Sretno.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,171
Ma nek idu oni svi u 3 lepe, načekavamo te poticaje ko da smo kakvi socijalni slučajevi, sramota i špot.
Ili nek ih daju kako treba ili nikak.
Ja bi bil jako sretan da se to ukine i da ne postoje nikakvi upisnici i slicno.
Kaj proizvedeš, to prodaš i to je to, a ne da neko mene ucjenjiva i soli mi pamet za neku milostinju.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,425
@zoran89 Meni i dalje nije ništa sjelo za mlade. Tečaj odslušao, nositelj manje od 5 god, imam manje od 40, itd. Pričekat ću još malo, a onda ću ih zvati da vidim dal ima problema kakvih.

Ako si prvi puta mladi onda dobiješ tek sljedeće godine, tako je bilo do sada, a vjerojatno je i dalje tako.
 

Hidalgo_45

Novi član
Premium
Tu od
14 Kol 2023
Poruka
5
Pozdrav,
imam pitanje vezano za obvezna predavanja. Vidim da novi obrasci evidencije o provedbi mjera nemaju tablicu za upis odslušanih predavanja. Pa me zanima jel se šalje dokument koji se skine sa savjetodavne u agenciju ili se ne treba ništa slati?
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
294
Naravno, jer onda " spajaju" do Tri kralja

Pozdrav,
imam pitanje vezano za obvezna predavanja. Vidim da novi obrasci evidencije o provedbi mjera nemaju tablicu za upis odslušanih predavanja. Pa me zanima jel se šalje dokument koji se skine sa savjetodavne u agenciju ili se ne treba ništa slati?
Nama su poslali dokument za ovo kaj je odslušano on line.
 

Barka91

Član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
52
Evo samo da kazem sta je po novom zakonu i pravilniku od 2.3.2023 godine. Prijatelj je otvorio SOPG prosle godine u 10.mj i ima nekih 8 hektara priznato plus ovce i zvao je agenciju za placanje, da skratim- nece dobit nikakve poticaje iz razloga sto od 2.3. ove godine je donesen zakon da onome tko ima vrijednost SOPG-a ili OPG-a bez ekoloske 3000€ ne vrijedi mu to i nema poticaja, bez obzira sto si sam uplacuje mirovinsko i zdravstveno… oni koji dobivaju poticaje vec koju godinu a imaju manju vrijednost od 3000€ za njih taj pravilnik ne vrijedi…receno mu je da se zali ministarstvu, da posalje neki dopis…uglavnom traze da ljudi jednostavno odustanu od svega, jer nije bas lako tek tako naci neke parcele i kupiti ili uzeti u najam, s time da on ima vise hektara ali samo mu je 8 priznato…tuga i jad….
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
200
Odnosno raznolikost usjeva. I koliko sam ja skuzila iz njihovog priopćenja o isplati avansa trebalo bi se isplatiti i još drugi dio za ovo što smo dobili u 11 mjesecu
Točno,i pomoc za krave i tov junadi
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Rekli su do 15.12.a to je kraj ovog tjedna da bi trebali sve isplatiti, pa čemo vidjeti koliko su tocni na riječima.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,171
Evo samo da kazem sta je po novom zakonu i pravilniku od 2.3.2023 godine. Prijatelj je otvorio SOPG prosle godine u 10.mj i ima nekih 8 hektara priznato plus ovce i zvao je agenciju za placanje, da skratim- nece dobit nikakve poticaje iz razloga sto od 2.3. ove godine je donesen zakon da onome tko ima vrijednost SOPG-a ili OPG-a bez ekoloske 3000€ ne vrijedi mu to i nema poticaja, bez obzira sto si sam uplacuje mirovinsko i zdravstveno… oni koji dobivaju poticaje vec koju godinu a imaju manju vrijednost od 3000€ za njih taj pravilnik ne vrijedi…receno mu je da se zali ministarstvu, da posalje neki dopis…uglavnom traze da ljudi jednostavno odustanu od svega, jer nije bas lako tek tako naci neke parcele i kupiti ili uzeti u najam, s time da on ima vise hektara ali samo mu je 8 priznato…tuga i jad….
Ja nisam skuzil ni jednu rijec napisanu u ovom postu.
Zašto nebi neko dobil poticaje za 8 hektara?
Pa ne mogu svi imati 80 ili 800 hektara zemlje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh