• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Od kada su uveli da i poticaj ulazi u onu sumu 80500 kn,za prijavu u registar por.obveznika?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Ja sam znao da u to ulazi samo prodaja vlastitih polj.proizvoda,u neprerađenom stanju.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Ja sam jucer osnovno i preras.prvi puta i tjt.
Danas ništa.
Dobro da je bila placa i bozicnica, covjeka veseli 😋
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
165
CIm dodje obavijest je kazna 🤣 sami moramo znati kad predjemo 80500 i voditi neki oblik knjig.
 

tale

Član
Tu od
13 Lip 2018
Poruka
60
"ako po osnovi poljoprivrede i šumarstva ostvari ukupni godišnji primitak od prodaje vlastitih poljoprivrednih proizvoda u neprerađenom stanju, uključujući i iznos dobivenih potpora, osim potpora za nabavu dugotrajne imovine što se razgraničava prema obračunu amortizacije, veći od 10.684,19 eura (obveza upisa od 01.01. sljedeće godine) " znaci imamo vremena ako smo prosli limit.

ja ove godine ne prolazim, a za drugu cu vidit.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,125
Računaju se sve uplate na žiro račun po bilo kojoj osnovi. Naglašavam da se radi o uplatama/prometu. Svatko mora sam voditi računa o tome i ako mu promet premaši taj iznos mora se sam javiti u poreznu da se upiše u RPO. Onda je u obvezi voditi knjigu prometa i do 15.01. na odgovarajućem obrascu PO-SD prijaviti promet poreznoj. Plaća se paušal ovisno o visini prometa.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Ma sve ulazi, i npr. šteta od osiguranja ako imaš.. Oni gledaju PROMET po žiro računu, a ne prihod, rashod..
Ta cifra 80500 kuna je već deset godina. U međuvremenu je osnovica za plaće porasla 100% samo gadovi nama ostavljaju taj iznos u umisto da su ga povećali na 170.000 kuna

Znači u zadnjih desetak godina sve je poskupilo barem 100%, samo lani 30-40%. Oni misle da smo mi kreteni i neznalice pa nam ostavljaju ovaj mizerni iznos od 80.500 kuna. Po ovome se vidi da poreznu politiku vode ljudi koji nemaju veze sa stvarnošću.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
632
Ta cifra 80500 kuna je već deset godina. U međuvremenu je osnovica za plaće porasla 100% samo gadovi nama ostavljaju taj iznos u umisto da su ga povećali na 170.000 kuna

Znači u zadnjih desetak godina sve je poskupilo barem 100%, samo lani 30-40%. Oni misle da smo mi kreteni i neznalice pa nam ostavljaju ovaj mizerni iznos od 80.500 kuna. Po ovome se vidi da poreznu politiku vode ljudi koji nemaju veze sa stvarnošću.
Kako je sve poskupilo 100%?? Pšenica, kukuruz,mlijeko i drugi proizvodi su kao prije 15 godina. Tako da dobiješ isto para kao i onda,pa nema razloga za povećanjem. A to što bi neki ovce i novce. Eeee, za to se učlaniti u stranku AP-a.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
509
Baš zbog toga što vam pšenica nije poskupila, a gnojivo i ostalo sto posto tribalo su povećati cenzus. Zato je poskupilo meso voće povrće nafta i sve istalo
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Stvarno bi normalan čovjek očekivao kako su digli minimalac, neoporezive osnovice i ostalo da će dići i tih 80500 kn...

Ali očito smo nekome zadnja rupa na svirali. Možda bi i digli da je nekoga briga.

Ono ministricu poljoprivrede, POLJOPRIVREDNU KOMORU i tako..
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
632
Baš zbog toga što vam pšenica nije poskupila, a gnojivo i ostalo sto posto tribalo su povećati cenzus. Zato je poskupilo meso voće povrće nafta i sve istalo
Gnojivo nama ne ulazi u prihode, tako da nema potrebe. Ti njih ne želiš razumjeti.
I ovako ima puno muljanja. Tj puno ljudi predaje svoje proizvode na rodbinu,prijatelje, na tekuće račune da ne uđu u tih 80K. Tako da.... puno ima muljanja i poslovanja u sivoj ekonomiji. U svim društvenim i funkcijskim pozicijama.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh