• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

djukaa

Član
Tu od
21 Tra 2012
Poruka
37
Dati če nam poticaj pa če nas zajebati za cijenu pšenice i uljene repice.Kaže ministar ravnamo se po burzi za cijene uroda,a naše skuplje cijene repromaterijala nitko od njih ne spominje.Kako može u sloveniji gnojivo biti jeftinije 30 posto nego kod nas.

jučer sam požeo većinu svog uroda pšenice ostalo mi nešto malo apaša kojeg ću u utorak požeti! Vlasnik tvrtke kojoj sam predao i s kojom imam odličnu suradnju rekao mi je da je siguran da neće cijena biti ispod 1,35 ali ni više od 1,50 dakle sredina cca 1,42 u što on vjeruje! Danas već možete dobiti 1,25 kn ako hoćete odmah novac! Za razliku od prošle godine kada se moglo dobiti 1,101 To su neki pokazatelji a naravno da bih volio da bude 1.50!!!!!
 

djukaa

Član
Tu od
21 Tra 2012
Poruka
37
Upravo na poljoprivrednoj emisiji na hrvatskom radiju zamjenica ministra rekla da 1 milijarda kuna za isplatu 2 djela poticaja isolačuje se sutra a ostatak će biti do kraja tjedna, a ona gospodarstva koja nisu dobila 1 dio i dalje će biti na stand by-u dok ne rijše svoj dug, a trebala bi ići ponovno mogućnost reprograma duga s poreznom upravom

smatram AKO SU STVARNO ostali porezni dužnici bez prvog dijela poticaja da je to ok! Neka svi budemo u istom košu po pitanju poreza jer ispada da smio mi budale što plaćamo! A doći će i kraj ovog tjedna pa ćemo vidjeti da li Jakovina opet postaje Lažovina!!
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
lažovi i muljatori ,, kako da se mi držimo zakona i rokova kada vlada i vladajuči muljaju, lažu,krše zakon koji su sami postavili,,,:madmana::mad:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
smatram ako su stvarno ostali porezni dužnici bez prvog dijela poticaja da je to ok! Neka svi budemo u istom košu po pitanju poreza jer ispada da smio mi budale što plaćamo! A doći će i kraj ovog tjedna pa ćemo vidjeti da li jakovina opet postaje lažovina!!

također se slažem zašto netko mora plačati netko ne, ja vjerujem da netko nemože i da nije dug poljoprivrednika poreznoj velika stavka, ali svi moraju biti jednaki, i nadam se da če nači način da i od večih dužnika naplate dug,
dug poreznoj upravi tj državnom proračunu ako sam dobro zapamtio je 40 milijardi? Nemogu ja biti dužan ta telad a vikati kako mi isti nije platio bikove, nije možda baš tako ali u globalu je i nadam se da če se pojednostavniti te "kompenzacije duga"
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Dati če nam poticaj pa če nas zajebati za cijenu pšenice i uljene repice.Kaže ministar ravnamo se po burzi za cijene uroda,a naše skuplje cijene repromaterijala nitko od njih ne spominje.Kako može u sloveniji gnojivo biti jeftinije 30 posto nego kod nas.

evo kod mene se je u selo doselio jedan umirovljeni doktor iz slovenije i išao je kupiti vrećicu 15-ce za vrt, došao čovjek kući i počeo se križati, ja kosio travu do njega i gledam, pa sam ga pitao što mu je, kaže da je kupio 25kg 15-ce za 115kn tako nešto je, a istu tu 15-cu od kutinske petrokemije jhe u sloveniji plaćao 10 eura.
pa sad ti živi od poljoprivrede.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
a sada prosao i zakonski rok za ispalatu poticaja.

a lazovina rekao da ce sve isplatiti u roku <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

a sta ce biti kada bude trebalo isplatiti sto su oni duzni????
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
a sada prosao i zakonski rok za ispalatu poticaja.

a lazovina rekao da ce sve isplatiti u roku <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

a sta ce biti kada bude trebalo isplatiti sto su oni duzni????

Iako nije baš neka paralela....ali ja dobivam lovu iz proračuna po fakturama prema ministarstvima i raznima ustanovama. Kad su isplate mirovina i plaća državnim namještenicima, ta plaćanja uglavnom kasne par dana. U pravilu od 1.-5. u mjesecu "beru" za mirovine i plaće pa nema love. Masu puta sam doslovno preživljavao ih par dana ali "naberu" pa dođe 7-8. Stavke plaći i mirovina su jako veliki iznosi a to im je svakkao bitnije od nas kojima trebaju platiti jer tko nas j. , mi smo "gazde" a oni moraju prvo isplatiti zapoelnike i umirovljenike. To što i mi imamo zaposlenike i svašta na grbači, to je nebitno.
Apolitičan sam i nikada nisam išao na izbore, no ono iz iskustva znam da nakon dolaska SDP-a i koalicije 2000 ili 2001 godine urednost plaćanja u "mom sektoru" se jako popravila, doduše ne odmah ali nakon nekih 6 mjeseci. Iskreno,nadam se da će i sada biti tako premda po svemu sudeći seljaci su oduvijek bili glasačko tijelo HDZ-a pa možda i ima nešto u tome da ako treba malo hrane raspodijeliti da najmanje i zadnje dobije najmrža ovca.
Mene osobno frustriaju silne nedorečenosti i nejasnoće, nitko ništa ne zna jbt.
Za popizditi. Već 15 godina mi je država kupac i veliki poslovanja obavljam s njima, kužim se dobro u papire i zakone ali često sam na granici očaja radi kojekakavih pizdarija.
Ako bude po nekom planu već ove jeseni bih posadio nešto voćnjaka, a dilema i pitanja za popizditi....od toga šta će biti sa državnom zemljom,uvjeta certificiranog sadnog materijala pa do poticaja.
Kod nas nema zakona koji je preživio 2 godine a da nije bilo izmjena i dopuna te još niz nekih pravilnika te izmjena i dopuna tih pravilnika.
Mi kojima papri idu i koji smo godina u tome, još nekako plivamo ali šta će poljoprivrednik koji je po cijeli na polju ?
Zaposliti pravnika ?
 
S

seljaček

Guest
D&D Tako je ovo je država fiškala i lihvara a za poštenju čovjeka tu kruha nema
P
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne zvao se ja Lorimer, a sigurno se ne zovem tako, biti će poticaja sutra. Banka mi danas poslala izvod zbog 13 lipa kamata u moju korist, uvijek šalju izvod pred uplatu, tako da...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ne zvao se ja Lorimer, a sigurno se ne zovem tako, biti će poticaja sutra. Banka mi danas poslala izvod zbog 13 lipa kamata u moju korist, uvijek šalju izvod pred uplatu, tako da...
kolega riječi ti se pozlatile i imaš pijaču duplu jer situacija je škakljiva
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
u riznici nismo ni ovaj mjesec u planu za isplatu poticaja..
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
gospodo draga ipak su neki jučer dobili poticaj , dobro je ministar rekao i to više puta da če ovaj tjedan "KRENUTI" isplata ali nije rekao da bude isplačeno ,,, neznam kako očekuvati i nadati se nekom boljitku i pravnoj državi kada vlada prva krši zakon koji je sama donjela:madmana: nemam riječi za ovu vlast za koju sam i sam glasao samo ovo :butthead:

koliko su dobili, dali nešto malo ili cijeli drugi dio ??????
a ako se dobro sječam isplata poticaja je KRENULA još u 3 mjesecu pa neka več jednom i završi....
 
P

pavišće

Guest
....

koliko su dobili, dali nešto malo ili cijeli drugi dio ??????
a ako se dobro sječam isplata poticaja je KRENULA još u 3 mjesecu pa neka več jednom i završi....

jel dobio uopče netko drugi dio??
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
dobili su cijeli drugi dio navodno:scratch po riječima drugih i to na područiju Garešnice i to još u petak:| , a meni još uvijek ništa :mad:tako da polako sumnjam u istinitost tih tvrdnji:madmana::confused: jel ljudi se sprdaju tuđoj muci
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
dobili su cijeli drugi dio navodno:scratch po riječima drugih i to na područiju Garešnice i to još u petak:| , a meni još uvijek ništa :mad:tako da polako sumnjam u istinitost tih tvrdnji:madmana::confused: jel ljudi se sprdaju tuđoj muci
sam si kriv što si iz lokacije hrvatska, tko se nestidi odakle je taj prije dobije poticaj.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha,sjelo danas 37kn za teže uvijete gospodarenja,živjeli vi meni i sretno svima u isčekivanju ove igrarije:axe::axe:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
aha,sjelo danas 37kn za teže uvijete gospodarenja,živjeli vi meni i sretno svima u isčekivanju ove igrarije:axe::axe:

Hoćeš nas malo počastiti,da proslavimo?Ja bih sok od borovnice i čašu mineralne sa tri kockice leda i kriškom limuna.Ako može.I kapučino.RAZLIKU SI SAMA NADOPLATIM.
 

leekica

Novi član
Tu od
22 Lip 2012
Poruka
28
zena mi danas u ministarstvu rekla ovako da isplata ide i da mogu ocekivati svaki dan uplatu sto se tice zemlje i krava a za mleko poticaj ce ici kad isplate ovaj poticaj za krave i zemlju posto je to dug iz 2011-te....i pitala me jesmo li dobili prvi dio poticaja ako jesmo onda cemo dobiti i drugi::p....znaci najverovatnije koji nisu dobili prvi dio nece ni drugi:cry: eee ljudi evo ja sad proverih legao mi poticaj za zemlju ipak nesto ima od toga:D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh