• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hajde da vas nešto naučim. Zašto se ne isplačuju poticaju i zašto se ignorira seljake i radnike? Novaca naravno ima i uvijek će ga biti, samo raspodjela je u neku sasvim drugu korist. Da počnem, odavno se politika kroji van naših granica. Hdz i sdp su marionete, nisu ni bitne. Ako se kroji vani, čega se boje? Boje se Narodnih Heroja, osoba koji su u mogućnosti privuči mase i krenuti protiv sustava, a to niti jedan multi milijarder ne voli. Tko su Heroji? Osobe koje studiraju na američkim ili engleskim prestižnim fakultetima? Jel su to poznati kirurzi? Ne.
To su...
screenshot002mz.jpg

Da vidimo sliku. Znači JA KONTAM multi milijarder bojim se nabrijanog rudara, ekipa radi sa eksplozivima mogu me raspršiti u tisuće komada, bojim se i radnika kojeg je ostavila žena, propijo se i moj outfit ga stvarno živcira, bojim se poljoprivrednika, strovat će me kao kera, iscenirat prometnu nesreću, sa gotovinom kupiti stambene jedince za potomke - biti konkurencija. Seljak ima i gotovine sa strane, može razne crne misli ostvariti sa plačenim ljudima, zar ne?

Koga se ne bojim? Pa one koje sam implementirao u sustav, kojima sam zaposlio rodbinu, prometnih cipelića, profesora u tajnim društvima i tako, uglavnom intelektualci koji misle da su zbog par godina studiranja bogom dani ljudi :) A kupim ih za siću :)

E da, ostali su studenti, e oni su ili pederi-lezbe ili su napušeni, sanjaju o strancima i prodaji stranim tvrtkama, studiranju u inozemstvu, vizama... Sve to kako bi ostalim vršnjacima pokazali da su "kasta" iznad njih, ahem. Čast izuzecima i članovima ovog foruma!

Što se dešava u Hrvata? Radnici bez posla, prijevremene mirovine, bolesni, jeftina hrana - rak - smrt. Seljak pod kreditom u problemima preko glave. I tko je ostao da se protivi? Njima je dobro i uvijek će biti dobro, ostali su nepoželjni!

Jasno?
Za plaće u javnom sektoru i dnevnice ministrima i političarima će uvijek biti, jer koja svrha politike ako nemaju oni?

I sve se svodina 1994 godine kad je neka budala potpisala da će hrvatski gospodarski rast biti isključivo na temelju zaduživanja i stranih ulaganja! Treba vratiti štampanje novaca i odmakniti se od fašističkog konzumiranja.

Pozdrav sisijevci ;)
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako učim od samih vragova politiku čisto je jasno zašto smo tu gdje jesmo. Evo opet što kažu Vragovi...

Germany Is and Will Remain
a Dominant Exporter

Despite calls from many fronts that Germany start doing more buying i.e. consuming more as a country, it is highly unlikely this will ever happen. Consider this excellent summary of Germany as a major export power and its implications from Stratfor.com's George Friedman:

"The German economy was designed to be export-based. Its industrial plant outstrips domestic consumption; it must therefore export to prosper. A free trade zone built around the world's second-largest exporter by definition will create tremendous pressures on emerging economies seeking to grow through their own exports.

"The European free trade zone thus systematically undermined the ability of the European periphery to develop because of the presence of an export-dependent economy that both penetrated linked economies and prevented their development."

Unless the countries of Europe are willing to sit by and effectively become low cost labor markets for German industrialists and satellite branches of Berlin, they will have to find a way to compete against Germany.

And given the massive labor/technological/innovative lead that Germany has, it will be impossible for countries inside the euro zone to catch up.

To catch up, or at least provide a relative level of competition against Germany, countries must regain control of the three variables they forfeited to become a part of the single currency: Money supply, interest rates, and currency level.

This will be impossible under the current structure and straightjacket of a single currency, single monetary policy, and unified fiscal discipline.

Consequently, there is only one way out: Leave the euro and go back to their original currencies.

I think it's as simple as that.


Zato nema poticaja jer švabe traže pare da se sustavno vračaju. Kako to da bilo koji političari kad dođu na vlast odmah spucaju milijune na novo švapska vozila? ;) Ne koreanska nego švapska :)

I što kaže opet jedan amer...
Foley je svjestan da je neoliberalizam u Europi omražena riječ, ali smatra da je Hrvatska presiromašna da podrži i potiče politiku slobodnog tržišta. On smatra da bi nam bilo primjerenije slijediti europske socijaldemokratske modele koje baštine Švedska ili Finska.

I zato nema poticaja, i manje kuna je u opticaju, i koliko god da nisko prodaješ proizvod kuna nema. I još će cijena mlijeka dole, kao i mesa, prvo će malo rasti a onda će se zgromitiu dole.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Samo kratko jer žurim dalje.
Davno sam napiso da je sve uzročno posljedično ali većina reagira tek na završni čin.
Kontam, sve napisano je brutalna istina i ima tu još. ali vidiš u kojim si ti problemima kad to prepoznaješ, pratiš, analiziraš. Ja se držim pjesme iz moje mladosti "alaj je ljepo biti glup". Sve je češće pjevušim.:partyman::weedman:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@batad sad učim i analiziram, pomalo izrađujemo nešto, kad dođe vrijeme da se glasno djeluje :) Joj ako sad ne poiskaču tajne službe ha ha, moram staviti slike da stvarno me nepočnu pratiti hi hi
@zj nisam znao za tu temu, rijetko skoknem do tog foruma, smao ako google nešto iskopa od tamo. No ukratko koliko sam vidio preklapaju nam se knjige, zapažanje i svijest ;)

Poz

E da tajne službe bi trebale biti u kontroli naroda i sindikata ne ministarstva!!!

Uuuuu dugo ne pročita ovako nešto dobro, jednostavno sročito. Svaka čast!
screenshot003xk.jpg
 
Posljednje uređivanje:
L

lav1968

Guest
Evo za ove koji još nisu dobili poticaj a dužni su državi šta su odgovorili:
Poštovani,

uvidom u evidenciju APPRRR-a utvrđeno je da imate porezni dug veći od iznosa odobrene potpore te vam iz tog razloga APPRRR nije u mogućnosti isplatiti potporu. Molimo da se obratite nadležnoj ispostavi Porezne uprave za rješavanje duga kako bismo Vam mogli isplatiti potporu.

APPRRR

To štima, ali neka onda objasne kako to da je nekim ljudima isplaćen poticaj a dužni su 2x više od iznosa poticaja.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Kontam,
neznam jesi li pročital ovu temu:
http://www.poljoprivredni-forum.biz/t3679-sto-se-iza-brda-valja

Dakle, sve znamo, a nikaj ne činimo.
Pljačkaju nas našom imovinom. Jako opako i lukavo.

Prije par godina se dosta pocelo pisati o tome.Tada su neki od nas ismijavani.Tema je bila:novac kao dug.-skraceno receno.Dakle,stvoreni su uvjeti gdje novac vise nema validnu vrijednost,vec u samom pocetku krece sa dugom..pocevsi od FED-a,pa na dalje.Nemoguce je da su svi duzni..no ipak se takva ekonomska politika i edukacija provodi vec koje desetljece..
Rezultat toga je suvremeno robovlasnicko drustvo koje robuje najcesce kreditima ili spletkarenjima vrijednosti robe na trzistu.
Novac nema ulogu biti posredna roba u razmjeni,vec se kontrolom novca diktiraju vrijednosti svega..dakle i sirovina u svijetu-to je vazno za ovaj forum.Vec te dvije cinjenice idu direktno protiv onoga sto jos jedino imamo..nasa imovina.To je jos stvarna vrijednost nakon ukinuca zlatnog standarda prije 70-tak god.U prvom koraku je to pljacka nasom imovinom i stvaranje kolotecina za drugi korak...isto ono sto su i ucinili nakon ukinuca zlatnog standarda-tada su doslovno oteli zlato od stanovnistva...sada je drugi korak otimanje te imovine.Jednim potezom ucine dvije stvari.Zaista lukavo..
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
ljudi jeli neko dobio drugi dio za životinje , ili jeli neko nešto zna o tome , gori pod petama :confused:
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Ni ja nisam dobila drugi dio poticaja za stočarstvo a na upit agenciji za plaćanja došao je onaj šablonski odgovor da su isplate u tijeku.....:roll:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja ušparo od poticaja,stanje 10 lipa več 10 dana na računu:mrgreen::mrgreen:,teško da bude ovih dana jer se isplačuju druge obaveze
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha evo stiglo nešto za mlječne krave,jupiiiiiiii:partyman::partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nije isto kao prva isplata,ali najvjerojatnije su si namirili trošak za selekciju ,jer svaku godinu tako radimo i po zbrojenom to bi bilo to ,još jedino za krave dojilje nije ništa sijelo:vragek::vragek:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
nije isto kao prva isplata,ali najvjerojatnije su si namirili trošak za selekciju ,jer svaku godinu tako radimo i po zbrojenom to bi bilo to ,još jedino za krave dojilje nije ništa sijelo:vragek::vragek:

I nama uplačeno za mliječne krave 2011, tak da sam u pozitivnom šoku, pošto su mi u agenciji rekli da ništa nebudemo dobili zbog nepravilnosti. Samo se nadam da nije to neka kemija za premiju za mlijeko????
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh