• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
evo ovaj mjesec je pri kraju a isplaćeno samo 100 milijuna a jakovina dogovorio s linićem barem u okvirima onih 230 milijuna ali svaki tjedan a ne mjesec znači ovaj mjesec je trebalo biti uplaćeno oko 800-850 milijuna pa tako i u 3,4,5 i nešt u šestom i to bi bilo to a evo realnosti-u 1 mjesecu 230 milijuna,sada u 2 -100 milijuna pa mislim da tim tempom isplata neće biti završena ni do žetve u 2014.g pa možda ni do tada.

Bit će dobro ako još na kraju bude kao prošle godine do 9.mj. Strašno
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
budimo realni da se ovo događa u francuskoj ili recimo španjolskoj odavno bi već gorjelo po cestama ali evo naše vođe samo voze traktorima u krug toliko samo da se vidi da nešt rade,podsjećaju me na predstavnika sindikata severa koji već godinama kritizira sve vlade po redu a nije u stanju dovesti kao predstavnik nečega 500 ljudi na prosvjed,zašto?znamo mi svi zašto,svi seru po nama a oni šute,svi dobivaju a oni šute,.....ma ajde organizirajte taj prosvjed ali ne mora biti cilj isplata poticaja u nekom kratkom roku neka nam samo vele ali po istini koliko će što biti isplaćeno i za što i kada da možemo isplanirati svoju proizvodnju a ne da nam samo lažu.mislim da bi svi bili zadovoljni ali ako oni to ne riješe u dogovorenom roku da jednostavno odlete sa svojih položaja i gotovo.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Mi smo se danas u selu organizirali ko ce na prosvjed sljedeci tjedani za sada je dobar odaziv a svi koji su sigurni da ce ici su popisani na papir i potpisali se .............
A to cemo dostaviti nasim predstavnicima pa da znaju kakav ce biti odaziv a ne da bude samo par seljaka..

Tako bi svi trebali da se slozimo i sve zablokirati.. kod nas je najveci problem poticaj i novi zakon o zemljistu jer smo i na proslom natjecaju imali sr...a sa Pz Osatinom iz Semeljaca koji su nam udvostrucili cjene............
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Mi smo se danas u selu organizirali ko ce na prosvjed sljedeci tjedani za sada je dobar odaziv a svi koji su sigurni da ce ici su popisani na papir i potpisali se .............
A to cemo dostaviti nasim predstavnicima pa da znaju kakav ce biti odaziv a ne da bude samo par seljaka..

Tako bi svi trebali da se slozimo i sve zablokirati.. kod nas je najveci problem poticaj i novi zakon o zemljistu jer smo i na proslom natjecaju imali sr...a sa Pz Osatinom iz Semeljaca koji su nam udvostrucili cjene............

Tako i treba nadam se da če se i kod nas pokrenuti,a što se tiče zakupa ja plačam 1400kn/ha što je duplo više nego do sada , nabili su mi cijenu i morao sam prihvatiti inače ostade bez zemlje.Pa si ti mislli,a oni sad rasprodaju farmu jer nemaju uvijete za EU standarde, ali bitno da su pokupili poticaje i lovu iz svih mogućih fondova,i to bez ikakvih dozvola ,mislim uporabnih i građevinskih.A ja nek plačam skupi zakup i još ne dobijem poticaje na koje imam pravo.Ko zna zna ,..da i još su gradonačelniku izgradili kuču i kupili stan i još svašta nešto tako da se tu radi o korupciji samo ne znam di se skrio USKOK?:icon_oak::icon_oak::fiery:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ova osatina je dobila sve sto se moglo ,pokupiti iz EU fondova i to im nije dosta nego sada jos zele i nasu zemlju.. kod nas je dosta drzavne zemlje koju u zakupu imaju OPG i ubrzo nam izlaze ugovori a nista nije prodano seljacima dok je u koncesiju dato oko 50% velikim tvrtkama...
A sada ovaj novi zakon je napravljen za njih i njima slicne jer on ima prednost sa gospodarskim programom posto ima farme , bioplinska postrojenja i sada nove staklenike oko 10 ha tako da u bodovanju dobiva max broj bodova gdje god se pojavi...Zato u prosvjede moramo !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Ova osatina je dobila sve sto se moglo ,pokupiti iz EU fondova i to im nije dosta nego sada jos zele i nasu zemlju.. kod nas je dosta drzavne zemlje koju u zakupu imaju OPG i ubrzo nam izlaze ugovori a nista nije prodano seljacima dok je u koncesiju dato oko 50% velikim tvrtkama...
A sada ovaj novi zakon je napravljen za njih i njima slicne jer on ima prednost sa gospodarskim programom posto ima farme , bioplinska postrojenja i sada nove staklenike oko 10 ha tako da u bodovanju dobiva max broj bodova gdje god se pojavi...Zato u prosvjede moramo !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa samo me zanima do kad če to trajati tj.ako imaju kredite kako če ih otplatiti ili če im se oprostiti dugovanja.:mad::
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Uskoro će i poticaji i Podravski Y- šta te košta obećat?! S ovako tupavim narodom -moš kak oš!:mur::icon_super::drink:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zakon o zemljištu je donešen radi takvih velikih,a mi mali po njihovom ne moramo živjeti.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mi smo se danas u selu organizirali ko ce na prosvjed sljedeci tjedani za sada je dobar odaziv a svi koji su sigurni da ce ici su popisani na papir i potpisali se .............
A to cemo dostaviti nasim predstavnicima pa da znaju kakav ce biti odaziv a ne da bude samo par seljaka..

Tako bi svi trebali da se slozimo i sve zablokirati.. kod nas je najveci problem poticaj i novi zakon o zemljistu jer smo i na proslom natjecaju imali sr...a sa Pz Osatinom iz Semeljaca koji su nam udvostrucili cjene............



@zeko džabe svi prosvjedi ako se bude prosvjedovalo kao do sada. Blokira se jedna traka a drugom se bez problema prolazi. I ko je tu lud normalno seljak koji je to napravio. Blokirati sve ili ništa ako nije sve ništa se neće ni postići samo će da ismijavaju seljake.
 
B

bosniahos

Guest
Nemam sad vrimena ako netko ima neka nađe na jubito kako su prosvijedovali seljaci u Francuskoj.Dovezli ispred ureda više traktora sa đubretom i skoro kao u on line igricama se izmijenjivali,istovarali đubretarkama đubar u zgradu,kad su zapunili ulaz, došo baja sa utovarivačem i prebacio materijal haha preko visoke palisade.E to je prosvijed.Kako ide na naše poljoprivrednike bi poslala vlast Atj Lučko ili sličnu postrojbu.Proglasili bi ratno stanje a prosvijednici bi garant završili ka Matija Gubec.Pa koliko se meni čini najžešči prosvijed je bio kod Vinkovaca gledo san na več spomenitom jubito haha,a o tom prosvijedu gotovo nije bilo ni riječi na našim dalekovidnicama.Tek nešto na lokalnim.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Bas ti prosvjedi u francuskoj gdje su zalijevali djubrenicom po fasadi gradske uprave su urodili plodom! Toliko su stisli tamosnje vlasti tim prosvjedom da cemo zbog tog istog sranja sad mi morat vratit protumjerom. Oni su toliko uspjeli da se sad njihovo mlijeko uvozi kao Bogom dano a nase je dobro samo za pravit struju. Oni su svojim prosvjedima pokazali koliko su mocni i veliki da imaju mlijeka za cijelu Evropu. Zato nasu proizvodnju danas guse svim mogucim i nemogucim sredstvima samo da bi oni "psihopati" koji su zaljevali gradove djubrenicom opstali i imali trziste.
Negdje sam cuo podatak kako je godisnja hrvatska proizvodnja mlijeka ista kao u dva dana kod Francuza. Ako je to istina nemamo onda sta dalje pricat.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
evo u našoj lijepoj riznici opet nismo u planovima isplate za ožujak što u prijevodu znači da ćemo opet biti zadnji na redu ako što ostane,vjerojatno ko i u veljači pa sad uživajmo
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
dal mi može netko odgovoriti na moje pitanje ako ima kakvih spoznaja ili uvid u zakonitost.prije 5 g imao sam prijavljeno 10 krmača za poticaj koje sam u međuvremenu prodao ili pospremil u škrinje ali inspektorica mi i nadalje dolazi u kontrolu dan danas iako već 3 g nisam tražio poticaj za krmače.sad me zanima dali ona može meni dolaziti u kontrolu i recimo pisati neke kazne ako nešt nađe pošto nisam ništa tražio?drugo je po meni za zemljište to razumijem ali ovo sa svinjama ne,ja i danas imam 6 krmača nemam ih prijavljenih za poticaj i neću ih prijaviti vodim onaj registar ali ako ne tražim ništa od države zašto onda država traži od mene.molio bih nekoga koji je bolje upoznat sa tim da mi proba odgovoriti .hvala
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Jedino je kod nas moguće u sred utakmice bez posljedica mijenjati pravila. Bit će da smo mi naj pametniji na svijetu, jedino nas rezultat malo demantira.:icon_scratch::cool2::mur::icon_axe:

...danes je iz FINE došla obavijest o prijeboju poreznog duga na iznos od 105000,00 kn sa 25.2.2012., sve su uzeli, još je nešto duga ostalo...riješeno. Sad ključ u bravu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh