• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,321
Suze liju plave oči pjevao je Ivica Šerfezi. Čemu plač i suze? Ili trpiti ono što smo izglasali ili to mijenjati ako ne valja. Svakidašnjom jadikovkom se neće problemi riješiti. Ovakve kao što smo mi oni pobrišu mokrom krpom. Dovoljno je da u agenciji stave na telefon jednu gospođu sa ugodnim glasom koja obećava isplate ovaj ili drugi tjedan, a najkasnije do zakonskog roka i oni su riješili problem od dosadnih i nestrpljivih malih poljoprivrednika.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
212
Joj decki ja vam stalno pratim temu, tu i tamo provjerim stanje i uvijek se negativno iznenadim, ali vec bi stvarno mogli platiti jer tak i tak moj poticaj prosljedim ljudima za najamnine

Tak da ja od ove godine moram razmisljati o nekim dodatnim kulturama dohodovnijim, jer samo ratarstvo i "poticaj" slabo tu ima love barem trenutno
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
458
Barem sada nije problem ustanoviti činjenično stanje. Imaju snimke iz zraka, a ako ni u to nisu sigurni onda mu mogu dati zadatak da poslika prijavljeni nasad sa kota koje mu oni uvjetuju i da im dostavi slike. Čak nitko ne mora doći na teren pogledati. Sve se može ustanoviti samo ako se hoće.
Ljudi bubaju svašta, pa ostaju živi....Misle da je trava zelenija kod nekog drugog...

Sjela ekološka
Cca 12e po hektaru.
Jbtled, sad će se ovi s orasima obogatit, a Svizcu muka
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
357
Stanje računa identično već dugo....od zadnje uplate za telad,čeka se sljedeći utovar. Od ovog spoticaja očito ništa ...
A računi se plaćati moraju ...
A bome ne bude ni nikakav laboratorij zarađivao masnu lovu. Zeolit si nek u *u*ak gurnu.
Prijavit osnovno i ajd zdravo. Mi sve moramo u roku. Država ne mora.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
130
Ajmo sad iskreno, poticaje treba u potpunosti ukinuti.
Ako nisi u plusu sa onim što radiš onda promijeni zanimanje. Kuda bi stigli kad bi se svakom poslodavcu ili obrtniku u državi davao poticaj jer eto posluje sa minusom. Ako si u minusu onda nešto krivo radiš. Naravno da je preduvjet za to da se naši zakoni srede, da se poljoprivreda dovede u red, da se makne siva zona i prekupci i žitarica i životinja i kontrolira uvoz da se konačno dovede red na tržište .
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
357
" Naravno da je preduvjet za to da se naši zakoni srede, da se poljoprivreda dovede u red, da se makne siva zona i prekupci i žitarica i životinja i kontrolira uvoz da se konačno dovede red na tržište ."

Prvo ovo, @intronic2 ,nemam niš protiv. I plaćanje na račun. Nema na crno.
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
84
Ajmo sad iskreno, poticaje treba u potpunosti ukinuti.
Ako nisi u plusu sa onim što radiš onda promijeni zanimanje. Kuda bi stigli kad bi se svakom poslodavcu ili obrtniku u državi davao poticaj jer eto posluje sa minusom. Ako si u minusu onda nešto krivo radiš. Naravno da je preduvjet za to da se naši zakoni srede, da se poljoprivreda dovede u red, da se makne siva zona i prekupci i žitarica i životinja i kontrolira uvoz da se konačno dovede red na tržište .
I prije toga treba izaći iz EU, jer ako ostatak EU dobiva poticaje a mi ne - jel trebam nastaviti kako bi to završilo?

A na EU razini postoje vrlo dobri argumenti zašto treba poticati poljoprivredu.
 

govedaarzano

Novi član
Tu od
21 Svi 2024
Poruka
1
Da, riješenje za 2023., tj od 2023. I ja sam tako dobio. Ali je ostalo 10ha po starom i to je sad isplaćeno, za ostale ha nije ništa
Ako je u rješenju koje je dostavljeno stoji površina za mjeru 70.04 znači li to da za ostale povrsine koje su pod starom mjerom 11 ne vrijedi petogodišnja obveza?
Jer samo dio povrsine je pod 70.04
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nino19

Član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
49
Tako je, od 2024. počinje teći ta petogodišnja obaveza za te površine koje su još u 2023. išle po starom.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
230
Ajmo sad iskreno, poticaje treba u potpunosti ukinuti.
Ako nisi u plusu sa onim što radiš onda promijeni zanimanje. Kuda bi stigli kad bi se svakom poslodavcu ili obrtniku u državi davao poticaj jer eto posluje sa minusom. Ako si u minusu onda nešto krivo radiš. Naravno da je preduvjet za to da se naši zakoni srede, da se poljoprivreda dovede u red, da se makne siva zona i prekupci i žitarica i životinja i kontrolira uvoz da se konačno dovede red na tržište .
Više puta je o tome pisano, prouči malo što su poticaji i čemu služe.
1. To nije nikakva pomoć, posebno ne poljoprivrednicima i dok to mi ne shvatimo dotle će nas ovako vući za nos

Ajmo ukratko. Ukinu se poticaji, jedini izvor prihoda je ono što prodaš. Pšenicajedne godine ne urodi nikako, prodaje se po 50 centi za kg jer je nema. Kruh skoći na 5 eura kila. Iduće godine svi siju pšenicu, bude dobra godina, urodi u izobilju, nitko ne otkupljuje. Nastaje kao
Bune se građani jer je preskupa hrana, bude se poljoprivrenici jer nemogu prodati, opći kaos nastaje.

Još važnija stvar je to da su poticaji zapravo pomoć državi, da bismo mi slušali i provodili zakone.
Zamisli da nema poticaja, tko bi nas natjedao da ne palimo strnjake, da ne koristimo ove ili kne otrove, gmo sjeme, da sijemo zelenu gnojidnu, popunjavano obrasce i druge gluposti??

Shvatite već jednom da su poticaji tu zato da se održi kakav takav red i stabilnost i zato je država DUŽNA isplatiti svoj dio, da bismo mi odradili svoj dio. Ako je to pomoć nekome,onda su to obični građani i zakonodavci!!
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
458
Ajmo sad iskreno, poticaje treba u potpunosti ukinuti.
Ako nisi u plusu sa onim što radiš onda promijeni zanimanje. Kuda bi stigli kad bi se svakom poslodavcu ili obrtniku u državi davao poticaj jer eto posluje sa minusom. Ako si u minusu onda nešto krivo radiš. Naravno da je preduvjet za to da se naši zakoni srede, da se poljoprivreda dovede u red, da se makne siva zona i prekupci i žitarica i životinja i kontrolira uvoz da se konačno dovede red na tržište .
Da se smanji ili ukine uvoz.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
130
Ajmo ukratko. Ukinu se poticaji, jedini izvor prihoda je ono što prodaš.
Tako funkcionira gospodarstvo.



Iz mog iskustva, sve što proizvedem prodam i zadovoljan sam sa tim. Poticaj mi dođe kao bonus. A nitko me nikad nije tražio račun. Nitko ne provjerava proizvedene i prodane količine?

Sad razmislite koliko je parazita koji uzimaju novac a ništa ne daju zauzvrat.
 

Travica

Dobro znana faca
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
256
Gospodo kolege,,,dal se ovi rugaju s nama šta se ovdje događa u ovoj HR dal mi može netko odgovorit al ono kvalitetan odgovor dati možda sam ja glup pa ovo nekuzim ništa al očekivam koji euro dal to očekivati il ne,,,ajd ako netko zna jel ja više nezzz Tug mi uopće nije dalo osnovno 80 posto manje zeleno ukinulo,,,preraspodjeljeno ništa baš ništa 90 posto manje TVPV mi dalo oko 90 eur hektar šta se događa ovdje!?jel njima stvarno sutra treba sve po spisku sasuti il je to stvarno trošenje živaca i vremena!?
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
357
@intronic2
"Sad razmislite koliko je parazita koji uzimaju novac a ništa ne daju zauzvrat."

Ne trebamo uopće razmišljati. Gledamo ih oko sebe, svakodnevno...
Neću navoditi primjere,ako ovi iz Agencije čitaju 😁 da koga ne prepoznaju.
Najam bez ugovora, nit sije nit žanje,lova sjeda...ako ga i " ulove" kaj ima izgubiti?
Lješnjaka i oraha,sraslih da okolnim grmljem - kolko hoćeš.
Tko malo više gleda ARKOD ,čuda su vidljiva,pitaš se- kak je "odozgora "u poticaju a sa zemlje netaknuta priroda....
 

Igi88

Aktivni član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
130
Nemojte ljeskare dirati,ima svakakvih,a ima i onih koji od toga žive i imaju prinose i plaćaju doprinose.
Tako možemo o svakoj grani poljoprivrede,recimo ratarima i tavanušama,stočarima svakakvih poticaja a od stoke niš....,krških pašnjaka....
Bez uvrede,ima u svakoj grani poštenih i manje poštenih.
Svatko je odabrao svoju muku i našao se u tome što radi.
Meni je žao kad se međusobno optužujemo.
Poticaju su tu da se usmjerava proizvodnja u nekakvom pravcu, ponekad i da se neradi-ugar
Žalosno je što uz sve te intervencije na kraju ne znaš kad i koliko dobiš.

Evo recimo eko lijeska 500e
Tko nije probao,bolje da ne priča,nema šanse da se tu možda još zaradi
Zimska rezidba,2 puta izboji,gnojidba,zaštita, nema prskanja korova nego košnja ili frezanje.

+nadzor
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,700
Ajmo sad iskreno, poticaje treba u potpunosti ukinuti.
Ako nisi u plusu sa onim što radiš onda promijeni zanimanje. Kuda bi stigli kad bi se svakom poslodavcu ili obrtniku u državi davao poticaj jer eto posluje sa minusom. Ako si u minusu onda nešto krivo radiš. Naravno da je preduvjet za to da se naši zakoni srede, da se poljoprivreda dovede u red, da se makne siva zona i prekupci i žitarica i životinja i kontrolira uvoz da se konačno dovede red na tržište .
Ajde sad realno, imas posijano 30hektara kuruze koju budes vozio u otkup..po kojoj cjeni? Nemas pojma.
Moze biti 80e tona, propast, moze bti 280e onda si na konju.
Prije toga moras uloziti i novce, i vrijeme i do zadnjeg neznas na cemu si uopce.
Zasto se u 3mj ne definira cjena, bude otkup bio 150e tona, ako ti pase radis, ako ne neradis.
To se nista nezna dok te ne dovede pred gotov cin, a tu sicu kaj dobijes poticaja pokrpas rupe zato sta je otkupna cjena nikakva a ti si si prisiljen na to pristati jel nemas kud s time.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,906
I dođe prošla godina,prvo oluja,pa tuča,pa od osiguranja dobijes 570e za 11ha kuruza,pobereš 25 tona,i da je 500e tona,u banani si..tako da ajmo se prestat optuživati kome je teže,kome je lakše,svi smo u sličnoj situaciji..a to je da na sva zvona laju da su potpore izdašnije,a zapravo nikad manji iznosi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh