• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Danas mi zet montira tablet kaj bum sa njime slikal potrebno jer mi je mobitel premali budući da sam ćorav kaj sova po danu. Znam da mi nema druge nego prilagoditi se pa dok bu išlo. Gda više nebum mogel ode sve k vragu. Takav je život. Moj šogor je završil FOI u Vž, ostal je bez posla i sad se bavi poljoprivredom, sam je na gruntu. On to ništa ne prati, nema vremena i veli da ne vidi. Jarani smo. Nikada nije ušel u Agronet da pogleda o čemu se tu radi. Kaj onda reči za starije i manje stručne?
 

bilogora

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
200
Neka polako hrane krave i bikove ak im kaj da eu dobro ak ne opet dobro
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,169
Ja sam mlad, ali ne volim kompjutere ni informatiku ni sve kaj ima veze s tim.
I žal mi je jako kaj se to sve umješalo u poljoprivredu i kaj bez toga nebu dalje išlo.
A i to sam vec rekel par puta; prvi bi potpisal da se ti poticaji ukinu i da se taj Agronet ukine i ko kaj proizvede, nek to proda i gotovo.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Ako članice EU podupiru svoju poljoprivredu onda tako mora biti i pri nama. Pitanje je koja bi cijena kukuruza, pšenice, stoke morala biti, da nema poticaja, kako bi se pokrila ulaganja i ostvario profit od kojega bi se moglo pristojno živjeti od poljoprivrede? To kaj od poljoprivrednika traže da se bave papirologijom, a ne proizvodnjom to je druga priča. Svake godine novi zahtjevi. Još će ljudima ugrađivati čipove da ih mogu pratiti ako već nismo svi čipirani samo kaj toga nismo svjesni.
Pitanje svih pitanja je kako kontrolirati vlast i uhljebe jer se tamo kradu milijarde i nitko ne odgovara, a tu hebu malog čovjeka koji se bori da preživi na svojoj zemlji.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,169
Sve je to meni jasno.
Ali stvarno, kak budu stariji ljudi koji još imaju volju i snagu za rad, baktali se sad s e-mail-ima i ostalim nepotrebnim glupostima?

Ja imam par kolegi iz sela koji su stari 40-50 g i nisu internetski pismeni, imaju mobitele na tipke, smartphone odbijaju imati, o računalima da ne govorim.
A vrijedni su i znaju svašta napraviti, ali ovakva politika poticaja i opcenito poljop. proizvodnje ih koci i samo ih sputava.

Nek povecaju cijene žitaricama, mlijeku i mesu i ne treba nikakvih poticaja.

I nemojte misliti da ljudi ne budu kupovali hranu ako bude i skuplja, plaće svima pomalo idu gore, samo nas poljoprivrednike hoce zatuci u crnu zemlju.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Poljoprivredne proizvode otkupljuju trgovačke firme i prekupci. Njima je bitno čim jeftinije kupiti i što skuplje prodati. Ako budu cijene u drugim državama manje oni budu napravili uvoz. Država se tu ne miješa jer je tržište slobodno. Poljoprivredniku ostaje samo da proda po cijenama koje trgovci nude ili da sam izveze robu kupcima koji više plaćaju.
Meni je jako žao mladih ljudi poput tebe koji se muče, vrijedni su i žele dostojno živjeti od svojeg rada, a vide da tu nema budućnosti i ogorčeni su.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kome se uzima novac ili gdje namaknuti novac da bi se dalo u poticaje?..
Nismo mi a ni evropa emirati da npr.pumpamo naftu i dajemo poticaje da se ljudi zabavljaju s poljoprivredom , tandariču s traktorima itd.
kod nas takvog proizvoda nema ...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Većina novaca koji se dijele za poticaje dolazi iz EU (oko tri četvrtine iznosa), a ostatak iz proračuna RH. Druga varijanta je da npr. cijena gableca bude cca 20 eura pa nek ljudi jedu do mile volje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Zaboravil si spomenuti da se članstvo u koloniji plaća...ni ne znamo koliko.
Dakle oni iz eu nam samo dijele naše novce.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,128
Pa nije baš da se ubijaju od dijeljena novaca. Malo i vi smanjite. 0.6% GDP-a godišnje. To je manje nego što ode na ukrajinu i razno razne socijalne projekte koji su puno manje bitni od domaće poljoprivrede.


Poljoprivreda se potiče u cijelom svijetu. Pogledajte koliko kina daje. Zato odjednom i imao kineski luk, kineski češnjak, kineski grah.


Da eu ukine poticaje pojeli bi ju Amerika i Kina.


1705734372630.png
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Isto kak i vlada kad dijeli novce i kao pomaže narodu. Niti vlada ni EU ne privređuju, oni samo dijele naše novce (porez, prirez, carine....). Ne znam da li znate da čak i na penzije ide porez ako one prelaze određeni iznos?
Već sam par puta pital, ali na to pitanje još nitko nije odgovoril. Neka netko izračuna koja bi trebala biti cijena pšenice, kukuruza, mlijeka..... i koju bi to površinu poljoprivrednik trebal obrađivati da dostojno živi (tu se podrazumijeva količina proizvedenih proizvoda) i od kuda mu novci za mehanizaciju i kupovinu zemlje, ako je nema ii nema dovoljno?
Pod dostojnim životom podrazumijevam da ima dohodak otprilike isto kao onaj koji je zaposlen u firmi, poželjno bi bilo kao u državnoj firmi, s time da poljoprivrednik ne bi proveo dio vremena na mobitelu ili računalu za vrijeme dok se bavi svojim poslom. Te privilegije bi se sigurno dragovoljno odrekel.
 

MarkoD

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
72
Poljoprivredne proizvode otkupljuju trgovačke firme i prekupci. Njima je bitno čim jeftinije kupiti i što skuplje prodati. Ako budu cijene u drugim državama manje oni budu napravili uvoz. Država se tu ne miješa jer je tržište slobodno. Poljoprivredniku ostaje samo da proda po cijenama koje trgovci nude ili da sam izveze robu kupcima koji više plaćaju.
Meni je jako žao mladih ljudi poput tebe koji se muče, vrijedni su i žele dostojno živjeti od svojeg rada, a vide da tu nema budućnosti i ogorčeni su.

Ja sam se vratio prije 3 godine iz DE da bi sa ocem radio na farmi. On ima 70 godina ja 30. Imamo 30 krava,dva bika te 12 odraslih konja HH sa kojih 60 hektara zemlje(livade,pašnjaci,šume) te je sve ograđeno. Životinje su cijele godine vani, 24/7.
Godišnje prodamo bez problema 25+ telića i 8-10 ždrebadi. Ali da imam svako malo prepirke sa kupcima,točnije mesarima koji kupuju telad,imam. Već sama pomisao da moram gubiti dan i živce s njime,me uznemirava. Ozbiljno razmišljam o vlastitoj maloj OPG klaonici. Znam sve uvezi klanja i obrade što sam naučio od oca te djeda,ali eto, trebao bi voziti 40+ km do najbliže klaonice da bih mogao zaklati tele, platiti klaonicu za nešto što ja znam sam,izgubiti cijeli dan,uzmu glavu i tripice oni sebi te je pitanje da li bi jos dobio to nazad svoje tele(čuo sam svakakve priče).
Da imam svoju malu klaonicu onda bih mogao bez problema prodavati lokalno svoj vlastiti proizvod. To mi je želja,a bez toga ne vidim neku bolju budućnost.

O papirologiji da ni ne pričam,a još manje o poticajima,to je sve jad i tuga. Ja koji imam 30 godina ,koji se koliko toliko razumije u današnju tehnologiju,se i dalje mučim,a gdje neće moj otac i svi ostali njegovih godina. Užas .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Davno sam ja napisal na forumu da su to sve naši novci.... samo kaj mi onda niste dali za prav pa sam se povukel iz daljnje rasprave :ppozdrav:
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,128
A tako je kako je..
Mobitele sa sobom i slikati svaku operaciju
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Danas sam malo čitao upute za agro gtf o preuzimanju zadataka i postavljanju slika. Kako će to funkcionirati npr. kod postavljanja žutih ploća kada treba napraviti sliku prema koordinatama koje će biti u zadatku? To mi nije nikako jasno. Što ako bude trebalo napraviti npr. jednu, dvije. tri.... slike, a postaviti će se 10 žutih ploča? Da li će se trebati najprije postaviti žute ploče točno na te koordinate i onda poslikati? Bilo bi normalno da poslikaš nekoliko postavljenih ploča, a na njima se vide koordinate na kojima su slike napravljene.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,128
E to je i mene zanimalo. Zvao kolegu koji je zvao kolegu u apprrr i kaže da još nisu dobili uputstva i da znaju jednako ko i mi.

Meni bi bilo Logično da ti daju zadatak bez kordinata i da ti poslikas.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,199
Napravili su pravilnik, a još valjda nitko nema pojma što i kako. To je i za očekivati jer jedni drumom, drugi šumom. Pravo veselje bude u travnju kada se moraju ploče postavljati, prijave poticaja će biti u punome jeku, a oni će još trebati primati pozive i slati zadatke. Biti će veselo, kao što je i prošle godine bilo sa farbanjem površina i monitoringom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh